Ana SayfaNasıl yapılır?Spotify müzik ve podcast indirme nasıl yapılır?

Spotify müzik ve podcast indirme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Spotify dünyada bilinirliği en yüksek müzik araçlarından biridir. Sahip olduğu müzik kütüphanesi ile hemen her şarkıyı barındıran Spotify günümüzde en çok tercih edilen müzik dinleme servislerinden biri haline gelmiştir. Çoklu platformlarda -Android, iOS, Desktop- hizmet veren Spotify uygulamasını kullanmak üyelik oluşturmayı gerektirir ve giriş yaparak şarkı dinlemeye başlanılabilir.

Spotify müzik dinleme hizmetini Spotify Free ve Spotify Premium abonelikleri üzerinden kullanıcılarına sağlamaktadır. Ücretsiz Spotify müzik dinleme ile kullanıcılar kısıtlı özelliklere sahip olsa da müzik dinleme fırsatına sahipken, Premium abonelere yönelik işlevler genişletilmiştir. Spotify kullanıcıları müzik dinleyebildiği gibi müzik indirme özelliğinden yararlanabilir. Bunun yanında Spotify içerisinde podcast denilen yayın kesitleri de bulunmaktadır ve bunlar da hem dinlenebilir hem de indirilebilir durumdadır. Peki Spotify’da müzik ve podcast indirmek için ne yapmak gerekiyor?

Spotify’da müzik ve podcast nasıl indirilir?

Baştan belirtmek gerekirse yukarıda da bahsettiğimiz gibi Spotify Free (Ücretsiz) aboneliklerin uygulama içi işlemleri kısıtlıdır. Spotify’dan müzik indirmek de buna dahildir. Yani ücretsiz aboneliğe sahip kişiler müzik ve podcast’i telefona veya bilgisayara indirme şansına sahip değildir. Spotfy’dan Android, iOS, tablet, telefon veya masaüstüne şarkı indirme “Spotify Premium” abonelik gerektirir.

“Spotify Premium üyeliği olmadan nasıl şarkı indiririm?” demekte ısrarcı olan kullanıcılara yönelik bir açıklama yapmak gerekirse maalesef bunun önünde bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Spotify, ekonomik gerekçelerden ve tanınırlığını arttırmak amacıyla çeşitli kampanyalar düzenlediğinden uygun fiyata Spotify Premium aboneliği başlatarak indirme yapmak sizin için mantıklı olabilir. Spotify, uygulama ile ilk kez tanışanlara yönelik 3 ay boyunca 0.99 TL kampanyası ve öğrencilere yönelik 4 yıl boyunca yarı fiyatına Premium abonelik sunmaktadır. Detaylar için: (Spotify 3 Ay – 0.99 TL, Spotify Premium Öğrenci )

Müzik nasıl indirilir?

Spotify Premium üyeliği ile hesabınıza giriş yaptığınızda aşağıdaki adımları uygulayarak müzik indirmeye başlayabilirsiniz:

Spotify’da müzik indirme yapıldığında internetsiz müzik dinlemek mümkün hale gelir ve internetiniz yokken çevrimdışı indirilen şarkıları dinleyebilirsiniz.

Uyarı: Spotify bilgisayar uygulamasıyla albüm veya podcast indirilemez.

 • Çalma listesinin sağında yer ala “İndir” butonuna basın.
  Alternatif olarak Kitap > Şarkılar içerisinden “İndir” butonunu kullanın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

Albüm veya liste nasıl indirilir?

Müzikleri tek tek indirmekle uğraşmak yerine en sevdiğiniz albümleri veya oluşturulmuş playlistleri indirmeniz işinizi kolaylaştırabilir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Albüm’ün veya oynatma listesinin yanında yer alan “İndirme butonuna” basın ve indirmeyi aktif hale getirerek cihaza yükleme işlemini başlatın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

Podcast nasıl indirilir?

Spotify kullanıcılara Podcast dinleme ve indirme hizmeti de sunmaktadır. En sevdiğiniz canlı yayın kayıtlarını indirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Podcast bölümüne gidin ve Android veya iPhone için üç nokta simgesine basın.
 • İndir’e basın ve kitaplığa kaydetmeyi başlatın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

İndirilen müzikler çevrimdışı nasıl dinlenir?

İnternet bağlantınızın kesilmesi veya veri paketinden tasarruf etmek amacıyla internetsiz Spotify dinleme yapabilirsiniz. Çevrimdışı müzik dinlemek için önceden müzik indirilmiş olması gerekir.

 • Kitaplık > Ayarlar > Çal’a gidin.
 • Çevrimdışı seçeneğini aktif hale getirin.

Bilgisayarda çevrimdışı modda oynatma nasıl yapılır?

Bilgisayar internet bağlantı hızınız önem teşkil ediyorsa veya bağlantı sağlanmıyorsa Spotify’da önceden indirilmiş olan parçalar hem Windows hem de Mac’de aynı adımlar uygulanarak çevrimdışı modda dinlenebilir.

 • Spotify programını başlatın.
 • Ekranın üst kısmında yer alan Mac için Spotify, Windows için Dosya’ya tıklayın.
 • Çevrimdışı Mod’u seçin.

Mobil veri ile indirme nasıl yapılır?

Spotify şarkılarını indirmek için kablosuz internet bağlantısı (Wi-fi) kullanmanızı öneriyoruz, ancak indireceğiniz şarkılar mobil veriniz için olumsuzluk teşkil etmiyorsa Spotify ayarları üzerinden mobil veri ile müzik indirme yapabilirsiniz.

 • Kitaplık > Ayarlar > Müzik Kalitesi’ne gidin.
 • İndir seçeneği altında yer alan “Hücre şebekesi kullanarak indir” e basın.

Müzik indirme ile ilgili sorunlar

Kullanıcılar Spotify müzik indirme ile ilgili çeşitli problemler yaşamakta ve hata almaktadır. Bu başlık altında en yaygın Spotify şarkı yükleme sorunları listelenmiştir.

Spotify indirilen müzikler nerede?

Spotify’da indirilen müzikler uygulama içerisinde yer alan “Kitaplık” bölümüne kaydedilir. Spotify’dan mp3 formatında müzik indirmek ve indirilen müziği uygulama dışına çıkarmak mümkün değildir. Spotify’dan telefona müzik aktarma yapılamamaktadır. Buna alternatif olarak indirilmiş bir müziği uygulama içerisinde çevrimdışı modda dinleyebilirsiniz.

Spotify müzik indiremiyorum

Müzik indirme sorunu yaşamanız altında çeşitli nedenler yatabilir. Cihazınızın internet bağlantısını ve hafızasında yeterli alanın varlığını kontrol edin. Uyku modunda olup olmadığını kontrol edin. Uyku modu güç tüketimini kısatlamakta ve internet bağlantısını kesebilmektedir. En fazla 5 cihaza indirme yapabileceğinizi ve indirdiğiniz toplam şarkı adedinin her bir cihaz için 10000’i geçemeyeceğini unutmayın. Müzik indirdiğiniz hesabınızın Spotify Premium aboneliği olması gerektiğini unutmayın.

İndirdiğim müzikler silindi

Spotify indirilen müziklerinin silinmesi nedenleri altında pek çok neden yatabilir. 5 cihazdan fazlasına müzik indirmek, son 30 gün boyunca Spotify’a giriş yapmamak, uygulamanın güncelleme almış olması, SD kartın arızalanması, indirilen müziklerin Spotify kütüphanesinden silinmesi, çalma listelerinin güncellenmesi nedenleriyle indirdiğiniz müziklerin tamamı veya bir kısmı silinebilir.

Spotify müzik indirme sorunu ile ilgili yaşadıklarınızı yorum bölümünde yanıt almak üzere bizlerle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -