Ana Sayfa Etiketler Spotify

spotify ile ilgili içerikler.


Spotify Reklam Engelleme mümkün mü?

Spotify kullanıcılara ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı şekilde hizmet veren müzik dinleme platformudur. Spotify’a aylık ücret ödeyen ve premium hesap kullananlar uygulama veya programı kullanırken herhangi bir reklamla karşılaşmazken, ücretsiz Spotify hesaba sahip olan kullanıcılar reklamları zorunlu olarak dinlemek zorunda kalıyor. Peki Spotify’da reklam engellemenin bir yolu bulunuyor mu?

Spotify politikaları gereği ücretsiz müzik dinleme yolunu seçenler ve Spotify’ı bedava kullananlara yönelik müzik aralarına reklamlar ekleniyor. Bunun yanında ücretsiz kullanımda kişilere bazı kısıtlamalar getiriliyor. İnternette Spotify reklamları kaldırma en çok aranan konular arasında yer alıyor. Spotify’da reklam engellemek 2019 yılının başlarına kadar mümkünken şimdilerde bu yöntem işe yaramıyor.

Spotify reklam engelleme nasıl yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Spotify kullanıcıları Adblock ve benzeri uygulamalar sayesinde reklamları kaldırma ve engelleme yolunu takip edebiliyordu, ancak Spotify yaptığı açıklamada Adblock kullanan kullanıcıları banlayacağını duyurdu. Bu da Spotify’da maalesef reklam engellemesi yapılamayacağı anlamına geliyor.

Bunun yanında reklam engellemeye yönelik bazı araçlar sunuluyor. Kimisi artık Spotify’ın yaptığı güncellemelerden dolayı işe yaramadığı ve bir soruna dönüştüğü gibi güvenlik problemi teşkil edebiliyor. Bu nedenle Spotify reklam engelleme araçlarından, en azından geliştiricisinin kim olduğundan emin olunmayan programlardan uzak durmakta fayda var.

Spotify reklamları geçilebilir mi?

Maalesef, premium abonelik sahibi olan kullanıcılar dışındaki aboneler reklamları geçme hakkına sahip değiller. Spotify reklamlarından kurtulmak için ne yazık ki bir ücret ödenmesi gerekiyor.

“Spotify Reklam Engelleme mümkün mü?” başlıklı makalemiz işinize yaradı mı?

Spotify müzik ve podcast indirme nasıl yapılır?

Spotify dünyada bilinirliği en yüksek müzik araçlarından biridir. Sahip olduğu müzik kütüphanesi ile hemen her şarkıyı barındıran Spotify günümüzde en çok tercih edilen müzik dinleme servislerinden biri haline gelmiştir. Çoklu platformlarda -Android, iOS, Desktop- hizmet veren Spotify uygulamasını kullanmak üyelik oluşturmayı gerektirir ve giriş yaparak şarkı dinlemeye başlanılabilir.

Spotify müzik dinleme hizmetini Spotify Free ve Spotify Premium abonelikleri üzerinden kullanıcılarına sağlamaktadır. Ücretsiz Spotify müzik dinleme ile kullanıcılar kısıtlı özelliklere sahip olsa da müzik dinleme fırsatına sahipken, Premium abonelere yönelik işlevler genişletilmiştir. Spotify kullanıcıları müzik dinleyebildiği gibi müzik indirme özelliğinden yararlanabilir. Bunun yanında Spotify içerisinde podcast denilen yayın kesitleri de bulunmaktadır ve bunlar da hem dinlenebilir hem de indirilebilir durumdadır. Peki Spotify’da müzik ve podcast indirmek için ne yapmak gerekiyor?

Spotify’da müzik ve podcast nasıl indirilir?

Baştan belirtmek gerekirse yukarıda da bahsettiğimiz gibi Spotify Free (Ücretsiz) aboneliklerin uygulama içi işlemleri kısıtlıdır. Spotify’dan müzik indirmek de buna dahildir. Yani ücretsiz aboneliğe sahip kişiler müzik ve podcast’i telefona veya bilgisayara indirme şansına sahip değildir. Spotfy’dan Android, iOS, tablet, telefon veya masaüstüne şarkı indirme “Spotify Premium” abonelik gerektirir.

“Spotify Premium üyeliği olmadan nasıl şarkı indiririm?” demekte ısrarcı olan kullanıcılara yönelik bir açıklama yapmak gerekirse maalesef bunun önünde bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Spotify, ekonomik gerekçelerden ve tanınırlığını arttırmak amacıyla çeşitli kampanyalar düzenlediğinden uygun fiyata Spotify Premium aboneliği başlatarak indirme yapmak sizin için mantıklı olabilir. Spotify, uygulama ile ilk kez tanışanlara yönelik 3 ay boyunca 0.99 TL kampanyası ve öğrencilere yönelik 4 yıl boyunca yarı fiyatına Premium abonelik sunmaktadır. Detaylar için: (Spotify 3 Ay – 0.99 TL, Spotify Premium Öğrenci )

Müzik nasıl indirilir?

Spotify Premium üyeliği ile hesabınıza giriş yaptığınızda aşağıdaki adımları uygulayarak müzik indirmeye başlayabilirsiniz:

Spotify’da müzik indirme yapıldığında internetsiz müzik dinlemek mümkün hale gelir ve internetiniz yokken çevrimdışı indirilen şarkıları dinleyebilirsiniz.

Uyarı: Spotify bilgisayar uygulamasıyla albüm veya podcast indirilemez.

 • Çalma listesinin sağında yer ala “İndir” butonuna basın.
  Alternatif olarak Kitap > Şarkılar içerisinden “İndir” butonunu kullanın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

Albüm veya liste nasıl indirilir?

Müzikleri tek tek indirmekle uğraşmak yerine en sevdiğiniz albümleri veya oluşturulmuş playlistleri indirmeniz işinizi kolaylaştırabilir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Albüm’ün veya oynatma listesinin yanında yer alan “İndirme butonuna” basın ve indirmeyi aktif hale getirerek cihaza yükleme işlemini başlatın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

Podcast nasıl indirilir?

Spotify kullanıcılara Podcast dinleme ve indirme hizmeti de sunmaktadır. En sevdiğiniz canlı yayın kayıtlarını indirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Podcast bölümüne gidin ve Android veya iPhone için üç nokta simgesine basın.
 • İndir’e basın ve kitaplığa kaydetmeyi başlatın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

İndirilen müzikler çevrimdışı nasıl dinlenir?

İnternet bağlantınızın kesilmesi veya veri paketinden tasarruf etmek amacıyla internetsiz Spotify dinleme yapabilirsiniz. Çevrimdışı müzik dinlemek için önceden müzik indirilmiş olması gerekir.

 • Kitaplık > Ayarlar > Çal’a gidin.
 • Çevrimdışı seçeneğini aktif hale getirin.

Bilgisayarda çevrimdışı modda oynatma nasıl yapılır?

Bilgisayar internet bağlantı hızınız önem teşkil ediyorsa veya bağlantı sağlanmıyorsa Spotify’da önceden indirilmiş olan parçalar hem Windows hem de Mac’de aynı adımlar uygulanarak çevrimdışı modda dinlenebilir.

 • Spotify programını başlatın.
 • Ekranın üst kısmında yer alan Mac için Spotify, Windows için Dosya’ya tıklayın.
 • Çevrimdışı Mod’u seçin.

Mobil veri ile indirme nasıl yapılır?

Spotify şarkılarını indirmek için kablosuz internet bağlantısı (Wi-fi) kullanmanızı öneriyoruz, ancak indireceğiniz şarkılar mobil veriniz için olumsuzluk teşkil etmiyorsa Spotify ayarları üzerinden mobil veri ile müzik indirme yapabilirsiniz.

 • Kitaplık > Ayarlar > Müzik Kalitesi’ne gidin.
 • İndir seçeneği altında yer alan “Hücre şebekesi kullanarak indir” e basın.

Müzik indirme ile ilgili sorunlar

Kullanıcılar Spotify müzik indirme ile ilgili çeşitli problemler yaşamakta ve hata almaktadır. Bu başlık altında en yaygın Spotify şarkı yükleme sorunları listelenmiştir.

Spotify indirilen müzikler nerede?

Spotify’da indirilen müzikler uygulama içerisinde yer alan “Kitaplık” bölümüne kaydedilir. Spotify’dan mp3 formatında müzik indirmek ve indirilen müziği uygulama dışına çıkarmak mümkün değildir. Spotify’dan telefona müzik aktarma yapılamamaktadır. Buna alternatif olarak indirilmiş bir müziği uygulama içerisinde çevrimdışı modda dinleyebilirsiniz.

Spotify müzik indiremiyorum

Müzik indirme sorunu yaşamanız altında çeşitli nedenler yatabilir. Cihazınızın internet bağlantısını ve hafızasında yeterli alanın varlığını kontrol edin. Uyku modunda olup olmadığını kontrol edin. Uyku modu güç tüketimini kısatlamakta ve internet bağlantısını kesebilmektedir. En fazla 5 cihaza indirme yapabileceğinizi ve indirdiğiniz toplam şarkı adedinin her bir cihaz için 10000’i geçemeyeceğini unutmayın. Müzik indirdiğiniz hesabınızın Spotify Premium aboneliği olması gerektiğini unutmayın.

İndirdiğim müzikler silindi

Spotify indirilen müziklerinin silinmesi nedenleri altında pek çok neden yatabilir. 5 cihazdan fazlasına müzik indirmek, son 30 gün boyunca Spotify’a giriş yapmamak, uygulamanın güncelleme almış olması, SD kartın arızalanması, indirilen müziklerin Spotify kütüphanesinden silinmesi, çalma listelerinin güncellenmesi nedenleriyle indirdiğiniz müziklerin tamamı veya bir kısmı silinebilir.

Spotify müzik indirme sorunu ile ilgili yaşadıklarınızı yorum bölümünde yanıt almak üzere bizlerle paylaşın.

Spotify reklam olmadan ücretsiz dinlemek mümkün mü?

Spotify, kullanıcıların tercih ettiği başlıca müzik uygulamalarından biridir. İçerisinde barındırdığı milyonlarca şarkı ile en büyük müzik kütüphanelerinden biri olan Spotify uygulaması kullanıcıların hemen her şarkıyı bulabileceği bir platformdur. Spotify ücretli ve ücretsiz olmak üzere kullanıcılara iki farklı hizmet sunmaktadır.

Spotify’in ücretli versiyonu Spotify Premium ve ücretsiz olanı Spotify Free olarak bilinmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Premium sürüm kullanıcılara çeşitli özellikler sunmaktadır. Bunlar arasında yüksek kalitede müzik dinleme, playlist oluşturma, istenen şarkının dinlenmesi önde gelen seçenekler arasındadır. Ancak Spotify ücretsiz kullanımda kullanıcılar bu özelliklerden maalesef yararlanamaz.

Tüm bunlara ilaveten Spotify Premium kullanıcıları müzik dinlerken reklamla karşılaşmaz. Kişi Spotify kütüphanesinde yer alan istediği müziği hiçbir reklam engeliyle karşılaşmadan dinleyebilir. Peki Spotify ücretsiz sürümde reklamsız şarkı dinleme mümkün müdür? Uygulamada reklam çıkmadan müzik dinlemesi yapmak nasıl olur?

Spotify ekibi bu noktada maalesef Spotify ücretsiz sürümde reklamsız müzik dinleme ve reklam atlama yöntemlerinin kullanamayacağını kesin olarak belirtir. Reklamsız şarkı dinlemek için ve reklam görmemek adına kişiler Spotify Premium üyeliği almaya yönlendirilir. Bu noktada Spotify kullanıcılara kolaylık sağlamakta ve çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalardan başlıcası 3 ay boyunca yalnızca 0.99 TL ödeme yapmadır. Kredi kart sahibi olan kullanıcılar yalnızca 0.99 TL gibi cüzzi bir ödeme yaparak Spotify Premium aboneliği başlatabilir. Belirtilen kampayaya ilaveten Spotify aboneliğindeki avantajlar öğrencileri de kapsamaktadır ve kişiler öğrenci olduklarını belgelediklerinde Spotify Premium’u 4 yıl boyunca yarı fiyatına kullanabilmektedir.

Spotify Premium aboneliği hakkında bilgi almak için “Spotify Premium” sayfasını ziyaret edin ve geçerli kampanyayı takip edin. Spotify öğrenci hakkında bilgi için ise yazımızı inceleyin. Spotify Premium ile sunulan kampanyaların belirli sürelerde geçerlidir. 3 aylık Premium aboneliği başlatan kullanıcılar bu süre sonunda 13.99 TL gibi aylık ücretlendirmeye tabii olurlar, ancak 3 ay süre içerisinde dilediğiniz zaman Premium aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Spotify reklamsız şarkı dinleme hakkında bilgi almak için yorum bölümünü kullanarak bizimle yaşadığınız problemleri paylaşın.

Öğrenciler için Spotify Premium nasıl alınır?

Spotify, dünyada en çok kullanılan müzik servislerinden biridir. Türkiye’de de Spotify en çok tercih edilen genellikle mobil cihazlara indirilen müzik dinleme aracıdır. Spotify ücretsiz dinlenebildiği gibi Premium versiyonla kullanıcılara daha özelleştirilmiş hizmetler ve yüksek deneyim sunuyor. Spotify bu noktada işin hakkını veriyor ve kullanıcılar için çeşitli kampanyalar sunuyor. Spotify kampayalarından biri de öğrenci indirimi. Yalnızca öğrencileri kapsayan %50 öğrenci indirimi sayesinde Spotify Premium 12 ay boyunca yarı fiyatına kullanılabiliyor. Peki nasıl? Spotify Premium öğrenci indirimi nedir? Ne kadar süre kullanılabilir? İşte detaylar…

Spotify Premium öğrenci, firmanın yalnızca öğrencileri kapsayan ve %50 indirim avantajıyla kullanıma sunduğu kampanyadır. Spotify Premium’u öğrenciler yalnızca yarı fiyat ödemesi yaparak 12 ay boyunca kullanabilir. Kişinin öğrenci olması durumunda ise 3 kez Spotify Premium avantajından yarı fiyatına yararlanılabilir. Spotify Öğrenci için Premium’u kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıya basın.

Bilgi: 2018 tarihi itibariyle Spotify kullanıcılara 3 ay için 0.99 TL karşılığında sonrası için ise ayda 6.99 TL karşılığında Spotify Premium hizmeti sunmaktadır.

Öğrenciler için Spotify Premium nasıl alınır? 1Spotify Premium öğrenci paketi üniversite veya kolej öğrencilerini kapsamaktadır. 18 ve üzeri olma şartı aranmaktadır. Spotify Premium öğrenci kullanım süresi 4 yıldır. Sonrasında kullanıcılardan standart Premium ücreti talep edilmektedir. Ancak Spotify’da herhangi bir sözleşme veya taahhüt bulunmadığından dilediğin zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Spotify Premium öğrenci onayı nasıl?
Spotify Premium lise için hizmet vermiyor. Yalnızca üniversite okuyan öğrencilerini kapsayan Spotify Premium öğrenci onayı için SheerID doğrulama hizmeti kullanılmaktadır. Okul Spotify sisteminde bulunmalıdır ve başka bir Spotify hesabı ile öğrenci indirimi talep edilmemiş olmalıdır.

Spotify Premium lise öğrencileri yararlanabilir mi?
Normal şartlarda Spotify Premium öğrenci kapsamında bazı kolejler ve üniversite bulunmaktadır.

Spotify Premium öğrenci indirimi nasıl yapılır?
Spotify hesabı oluşturun.
Öğrenci için Premium bağlantısına tıklayın.
Premium’u dene’ye basın.
Giriş yaptıktan sonra ilgili sözleşmeyi kabul ederek kredi kartı bilgilerinizi girin, öğrenci belgenizi sisteme yükleyin ve hesabınızın onaylanmasını bekleyin.

Spotify Premium öğrenci ile ilgili yaşadığınız problemler hakkında detaylı bilgi almak için yorum bölümünü kullanın.

Spotify ses ayarları nasıl yapılır?

Spotfiy, Android ve iOS cihazlarda kullanılan müzik dinleme platformudur. Spotify kullanıcı deneyimini arttırmak için kullanıcılara çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetlerden biri de çeşitlendirilmiş ses deneyimleridir. Ses ayarlarını kullanarak yüksek kalitede müzik dinlemek veya veriden tasarruf etmek için düşük boyutlu ses çalmak mümkündür. Ses ayarlarına dair gerekli düzenlemeleri yapmak için yazımızı inceleyin.

Android veya iOS cihazlarda aynı ayarları kullanarak ses konusunda ince ayarlar yapmak mümkündür. Spotfiy Premium üyelikte sunulan gelişmiş ses ayarları sayesinde farklı kbit/sn değerlerini ayarlayabilirsiniz. Bu başlık altında ses kalitesi ayarları, ekolayzer ayarları ve ses seviye ayarları yapılabilir.

Spotfiy ses kalitesi nasıl ayarlanır?

Spotify Premium üyeleri ve ücretsiz Spotfy kullanan üyeler ses kalitesini ayarlamak için “düşük, normal, yüksek, çok yüksek ve otomatik” ses kalitesi ayarlarını seçebilirler. Bunun için;

 • Spotfiy başlatın.
 • Ana sayfa ikonuna basın.
 • Ayarlar’a gidin.
 • Müzik kalitesi’ne dokunun.
 • Düşük – 24kbit/sn
  Normal – 96kbit/sn
  Yüksek 160kbit/sn
  Çok yüksek 320kbit/sn
  Otomatik (İnternet bağlantı hızına göre değişir) ölçütlerinden birini seçin.

Bilgi: İnternet bağlantısı yokken, çevrimdışı müzik dinlemek için cihaza indirilen ses kalitesinde müzikler çalmaktadır.

Bilgi2: İnternet paketinin daha uzun süre gitmesi için düşük ses kalitesi seçebilirsiniz.

Ekolayzer ayarları nasıl yapılır?

Ekolayzer sesin nasıl çıkacağı yönünde birtakım ayarlar yapmanızı sağlar. Örneğin: Dışarıda sesin daha iyi çıkması veya odaya uygun ekolayzer ayarı yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın. Spotfiy Ücretsiz ve Premium sürümlerinde ekolayzer ayarları yapılabilir.

 • Ana sayfa ikonuna basın.
 • Ayarlar’a basın.
 • Çal’a basın ve ekolayzer’e basın.
 • Etkin duruma getirin.
 • Varsayılan ekolayzer ayarını seçin veya özel ayar için noktaları sürükleyin.

Ses seviyesi ayarı nasıl yapılır?

Spotify müziklerini yüksek sesle, normal veya sessiz ortamda dinlemek için dinamik seviyede ses ayarları yapılabilir. Spotfy Premium kullanıcılarını kapsayan ses seviyesini ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Ana sayfa ikonuna basın.
 • Ayarlar > Çal’a gidin.
 • Ses normalleştirmeyi etkinleştir önünde bulunan kutucuğa dokunarak aktif hale getirin.
 • Ses seviyesini ayarlayın veya
  Yüksek sesli – gürültülü ortamlarda bulunduğunuz takdirde veya yüksek seste müzik dinlemek için
  Normal – Varsayılan Spotify ayarıdır
  Sessiz – Gürültü olmayan ve dinamik seviyelerden oluşan moddur.

Spotify’da Android ve iOS (iPhone) ses ayarları, ses seviyesi ayarlama ve ekolayzer ayarlama ile ilgili problemlerinizi yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Android’de Spotify oynatma listesini alarm olarak ayarlama

Sabah uyanmak için artık pek çoğumuz telefon alarmını ve cihazda bulunan standart alarm melodilerini kullanıyor. Sürekli aynı müziklerle uyanmak bir süre sonra bizlere sıkıcı gelebiliyor. Eğer siz de buna katılıyorsanız size sabaha istediğiniz müziklerle uyanmayı sağlayacak bir öneride bulunuyoruz. Spotify uygulaması kullanıyorsanız favori parçalarınızı kapsayan oynatma listesini (playlist) alarmınızla ilişkilendirebilir, alarm şarkısını sevilen bir Spotify parçası olarak ayarlayabilirsiniz.

Alarm şarkılarını Spotify’dan seçmek ve oynatmak için telefonunuzda Google Saati ve Spotify uygulamaları yüklü olmalıdır. Bunun için Spotify Premium hesaba da ihtiyacınız yok. Aradığımız tek şart telefonunuzun işletim sistemi versiyonunun Android 5.0 veya üzeri olması yeterli.

Spotify müziğini alarm olarak seçmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde:

 • Saat uygulamasını açın ve değişiklik yapmak istediğiniz alarmı seçin. Yeni bir alarm da oluşturabilirsiniz.
 • Sesler veya Ses ikonuna dokunun .(Cihaza göre farklılık gösterebilir.)
 • Spotify’ı seçin.
 • Eğer bu özelliği ilk kez kullanacaksanız Spotify hesabınızla giriş yaparak ilişkilendirmeyi gerçekleştirin.
 • Bağlan’a basın.
 • Hesabınıza giriş yapıp bağlandığınızda playlist, albüm seçimi yapabilir, tavsiye edilen oynatma listeleri atanabilir veya spesifik olarak belirtilmiş parçalar belirlenebilir.

Android'de Spotify oynatma listesini alarm olarak ayarlama 2

Bilgi: Alarm seçimi yapmadan önce playlistlerini kontrol etmek amacıyla uygulamaya geçiş yapabilirsiniz. Playlistin yanında bulunan butona ve ardından Spotify’da Aç butonuna basın.

Alarm kapalı durumda olduğunda yaptığınız ayarlar sabit kalır. Alarmın etkinleştirilmesi durumundan güne istediğiniz parçalarla başlamanızı sağlayan bu ufak ayar ile modunuz yüksek olur.

Elbette spesifik bir parça seçilmeğinden playlistten oluşan bir alarm kurulduğunda gürültülü, sakinleştirici, duygusal, eğlenceli bir şarkılardan herhangi biriyle başlaması olası. Bu her gün için farklı bir uyanma stili ve ruh hali yaratabilir. Bu sebeple sizi iyi hissettirecek, güne güzel başlamanızı sağlayacak bir parçayı tercih etmeniz yararınıza olabilir.

Spotify başka bir cihaza nasıl bağlanır? (Desktop, Telefon)

Spotify, bugüne kadar geliştirilen en iyi müzik platformlarından biri. 25 milyonu aşkın şarkıyla dünyanın en büyük müzik kütüphanelerinden biri olan Spotify, müzik tutkunlarının keyifle kullanabileceği, kesintisiz istediği modda müzik dinleyeceği bir araç. Üyelik sistemiyle çalışan Spotify’da kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturduktan sonra, aynı bilgileri kullanarak ister telefonda ister tablette isterseniz bilgisayarda Spotify’ın rahatlığı sürebilirsiniz.

Aynı hesapla farklı cihazlarda Spotify kullanabileceğiniz gibi, cihazları birbirine bağlamak da Spotify’da mümkün. Örneğin: Bir ofiste yöneticisiniz. Ofiste birden fazla bilgisayar bulunuyor ve işinizi şarkı eşliğinde yürüyorsunuz. Ofisin giriş kısmında çalan müziği uzaktan yönetmek, kendi bilgisayarınızdan açtığınız şarkının ön kısımda da çalmasını sağlamak, müziği değiştirmek, diğer cihaz için şarkı listesi oluşturmak , ses seviyesini ayarlamak ve çalışabilirliğini yönetmek için “Bir cihaza bağlan” özelliğini kullanmanız mümkün.

Bunun yanında telefondan bilgisayarda çalan müziği ayarlama ve değiştirme veya tersi olarak bilgisayardan telefonda çalacak Spotify müziğini düzenlemek mümkün. Peki Spotify’da birden fazla cihaz ekleme, cihazları birbirine bağlama ayarları nasıl yapılabilir? İşte yanıtı…

 • Spotify uygulamasını başlatın.
 • Kitaplık’a gidin ve Ayarlar simgesine dokunun.
 • Cihazlar kısmından “Bir cihaza bağlan”a basın.
 • Bağlanmak istediğiniz cihazda Spotify yüklü ve tarafınızca giriş yapılmışsa “Cihazlar” içerisinde aktif olan cihaz listelenecektir.
 • Şarkı dinlemek ve uzaktan yönetmek istediğiniz cihazı seçin.

  Spotify aynı anda kaç cihazdan müzik dinleyebilirim?

  Spotify’da aynı anda 1 cihazdan müzik dinleyebilirsiniz. Örneğin: Telefondan farklı bilgisayardan aynı oturum ile farklı müzik dinlemek şuan için kullanılamaz bir özellik. Veya aynı şarkıyı birden fazla cihazda aynı anda dinlemek Spotify’ın sunduğu özellikler arasında yer almamaktadır.

  Spotify Çevrimdışı mod nasıl kullanılır?

   

  Spotify çevrimdışı kaç cihazda müzik dinlenir? 

  İnternet bağlantısı olmaması durumunda 3 farklı cihazdan, daha önceden indirilmiş şarkıları dinleyebilirsiniz.

Spotify’da telefonla bilgisayarı birbirine bağlama ve diğer entegrasyon ayarları ile ilgili yaşadığınız sorunlar hakkında yardım almak için yazarlarımızdan yanıt almak üzere yorum panelini kullanabilirsiniz.

Spotify Çevrimdışı mod nasıl kullanılır?

Spotify dünya genelinde en çok kullanılan müzik servislerinden biri. İçerisinde barındırdığı milyonlarca şarkı ile gelmiş geçmiş en büyük müzik kütüphanelerinin başında gelen Spotify uygulaması sayesinde tüm şarkılara ulaşabildiğimiz gibi, sanatçı ve albümleri dinleme, özel playlistleri çalma, kendine özel çalma listesi oluşturma, radyo dinleme ve pek çok özellikten Android ve iOS platformunda bulunan iPhone’larda yararlanabiliyoruz.

Tüm bu özellikleri internet bağlantısı erişimiyle kullanabildiğimiz gibi internet yokken Spotify kullanma şansına da sahibiz. Çünkü Spotify internet olmadan çalışan uygulama olma özelliği taşıyor. Çevrimiçi müzik dinleme keyfinin yanı sıra internet paketinin (hücresel veri) veya wifi bağlantısının aktif olmadığı durumlarda daha önceden Spotify aracılığıyla indirmiş olduğunuz şarkıların, albümlerin tümünü ücretsiz dinleme hakkına sahip oluyoruz.

Ancak Spotify’da internetsiz şarkı dinleyebilmek için “Çevrimdışı Mod” özelliğini aktif hale getirmeliyiz. Spotify çevrimdışı etkinleştirme ve internet bağlantısız müzik dinleme işlemleri için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Spotify – Çevrimdışı Mod Ayarları

 • Spotify uygulamasını başlatın.
 • Kitaplık’a gidin.
 • Sol üst kısımda bulunan dişliye (Ayarlar) dokunarak seçeneklere gidin.
 • Çal bölümünde bulunan Çevrimdışı Modu önündeki kutucuğa basarak aktifleştirin.

Spotify’da internetsiz radyo dinlenir mi?

Çevrimdışı modunun özellikleri yalnızca indirilen müzik ve podcastleri dinleyebilmekle sınırlıdır. İnternet olmadan radyo dinleyebilmek için cihazınızın radyo özelliğini desteklemesi ve kulaklığın takılı olması gerekmektedir.

Spotify internetsiz çalışır mı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Spotify uygulamasını internet yokken başlatabilirsiniz, ancak uygulama içerisinde yapacaklarınız sınırlıdır. Daha önceden internet bağlantısı aktif olduğu durumda kütüphanenize indirmiş ve telefon hafızasında saklamış olduğunuz şarkıları internet yokken de dinleyebilirsiniz.

Spotify internet harcıyor mu?

Evet, Spotify aktif olduğu ve müzik dinlenildiği sürece veri kullanmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için yorum panelini kullanabilir, Spotify ile ilgili yaşadığınız bağlantı problemleri hakkında yazarlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Spotify apk indir

0

Spotify, Android cihazlar için ücretsiz olarak indirebileceğiniz müzik dinleme uygulamasıdır. Spotify tanıtım amaçlı kullanıcılara 48 saat ücretsiz müzik dinleme hizmeti sunuyor ve ardından Premium’a geçmeniz için sizden aylık ücret talep ediyor. Her ne kadar ücretli bir uygulama olsa da kullanıcılara kaliteli hizmet sunduğu ve aylık ödemeyi hak ettiği ortada.

Sürüm bilgileri: 2.1.0.903

Güncelleme Tarihi:  4 Şubat 2015

İşletim sistemi:  Android 4.1 ve üzeri cihazlar

Boyut: 16.87 MB

25 milyonun üzerinde şarkıya erişmenize olanak tanıyan Spotify sayesinde yerli ve yabancı müziklere erişebilir, çalma listeleri oluşturabilir hatta internetsiz müzik bile dinleyebilirsiniz. Facebook ile entegre edebileceğiniz Spotify uygulaması sade, hızlı erişilebilir ve kullanımı kolay bir arayüze sahip. Uygulamayı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Spotify Premium sürümü sitemizde bulunmamaktadır. Spotify Premium apk şeklinde internette açılan başlıklardan güvenliğiniz için dosya indirmemenizi öneririz. Kişisel bilgilerinizin çalınabileceği ihtimaline karşı korsan uygulama kullanmaktan kaçınmanız dileğiyle. Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak Spotify apk güncel sürümünü Android telefon veya tablet için indirebilirsiniz.

Android için Spotify apk 2.1.0.903 indir

Spotify uygulaması ile ilgili görseller:

spotify-apk-indir-android-1

Android için Tidal indir

0

Tidal uygulaması Aspiro tarafından geliştirilen İsveç kökenli, Android telefon veya tabletlere ücretsiz olarak indirebileceğiniz müzik dinleme servisidir. Spotify uygulamasının bir benzeri olan ve bu firmaya rakip olarak ortaya çıkan Tidal sayesinde yüksek kalitede müzil dinleyebilir, klipleri yüksek çöözünürlükte izleyebilirsiniz.

Sürüm bilgileri:  Tidal 1.0.2

Güncelleme Tarihi:  2 Şubat 2015

İşletim sistemi:  Android 4.1 ve üzeri cihazlar

Boyut: 19 MB

Yepyeni bir uygulama olan Tidal sizlere 25 milyonun üzerinde şarkıya ulaşma imkan sunuyor. 75.000’in üzerinde de müzik videolsu barındıran uygulama içerisinde reklamlar ve kafa karıştırıcı resimler bulunmuyor. Yani açıkça tertemiz bir arayüze sahip olduğunu, içerisinde rahatlıkla dolaşabileceğinizi kast ediyor.

Bunların yanında uygulamada favori listenizi oluşturmanıza da olanak tanıyan Tidal’i Android için indirerek tavsiyelere, albüm tanıtımlarına, playlist (şarkı listeleri)’e erişebiliyorsunuz. Çevrimdışı modda dahi çalışan uygulamayı internetsiz de kullanabiliyorsunuz. Tidal uygulamasını indirmek ve cihazınıza yüklemek için aşağıdaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz. Tidal apk indirme sürümü şuan için sitemizde bulunmamaktadır.

Google Play üzerinden Tidal indir

Tidal ile ilgili görseller:

tidal-google-play-android-apk