Ana SayfaNasıl yapılır?Android'de Spotify oynatma listesini alarm olarak ayarlama

Android’de Spotify oynatma listesini alarm olarak ayarlama

- Advertisment -

Sabah uyanmak için artık pek çoğumuz telefon alarmını ve cihazda bulunan standart alarm melodilerini kullanıyor. Sürekli aynı müziklerle uyanmak bir süre sonra bizlere sıkıcı gelebiliyor. Eğer siz de buna katılıyorsanız size sabaha istediğiniz müziklerle uyanmayı sağlayacak bir öneride bulunuyoruz. Spotify uygulaması kullanıyorsanız favori parçalarınızı kapsayan oynatma listesini (playlist) alarmınızla ilişkilendirebilir, alarm şarkısını sevilen bir Spotify parçası olarak ayarlayabilirsiniz.

Alarm şarkılarını Spotify’dan seçmek ve oynatmak için telefonunuzda Google Saati ve Spotify uygulamaları yüklü olmalıdır. Bunun için Spotify Premium hesaba da ihtiyacınız yok. Aradığımız tek şart telefonunuzun işletim sistemi versiyonunun Android 5.0 veya üzeri olması yeterli.

Spotify müziğini alarm olarak seçmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde:

  • Saat uygulamasını açın ve değişiklik yapmak istediğiniz alarmı seçin. Yeni bir alarm da oluşturabilirsiniz.
  • Sesler veya Ses ikonuna dokunun .(Cihaza göre farklılık gösterebilir.)
  • Spotify’ı seçin.
  • Eğer bu özelliği ilk kez kullanacaksanız Spotify hesabınızla giriş yaparak ilişkilendirmeyi gerçekleştirin.
  • Bağlan’a basın.
  • Hesabınıza giriş yapıp bağlandığınızda playlist, albüm seçimi yapabilir, tavsiye edilen oynatma listeleri atanabilir veya spesifik olarak belirtilmiş parçalar belirlenebilir.

Bilgi: Alarm seçimi yapmadan önce playlistlerini kontrol etmek amacıyla uygulamaya geçiş yapabilirsiniz. Playlistin yanında bulunan butona ve ardından Spotify’da Aç butonuna basın.

Alarm kapalı durumda olduğunda yaptığınız ayarlar sabit kalır. Alarmın etkinleştirilmesi durumundan güne istediğiniz parçalarla başlamanızı sağlayan bu ufak ayar ile modunuz yüksek olur.

Elbette spesifik bir parça seçilmeğinden playlistten oluşan bir alarm kurulduğunda gürültülü, sakinleştirici, duygusal, eğlenceli bir şarkılardan herhangi biriyle başlaması olası. Bu her gün için farklı bir uyanma stili ve ruh hali yaratabilir. Bu sebeple sizi iyi hissettirecek, güne güzel başlamanızı sağlayacak bir parçayı tercih etmeniz yararınıza olabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -