Spotify Reklam Engelleme mümkün mü?

-sponsor-

Spotify kullanıcılara ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı şekilde hizmet veren müzik dinleme platformudur. Spotify’a aylık ücret ödeyen ve premium hesap kullananlar uygulama veya programı kullanırken herhangi bir reklamla karşılaşmazken, ücretsiz Spotify hesaba sahip olan kullanıcılar reklamları zorunlu olarak dinlemek zorunda kalıyor. Peki Spotify’da reklam engellemenin bir yolu bulunuyor mu?

Spotify politikaları gereği ücretsiz müzik dinleme yolunu seçenler ve Spotify’ı bedava kullananlara yönelik müzik aralarına reklamlar ekleniyor. Bunun yanında ücretsiz kullanımda kişilere bazı kısıtlamalar getiriliyor. İnternette Spotify reklamları kaldırma en çok aranan konular arasında yer alıyor. Spotify’da reklam engellemek 2019 yılının başlarına kadar mümkünken şimdilerde bu yöntem işe yaramıyor.

Spotify reklam engelleme nasıl yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Spotify kullanıcıları Adblock ve benzeri uygulamalar sayesinde reklamları kaldırma ve engelleme yolunu takip edebiliyordu, ancak Spotify yaptığı açıklamada Adblock kullanan kullanıcıları banlayacağını duyurdu. Bu da Spotify’da maalesef reklam engellemesi yapılamayacağı anlamına geliyor.

Bunun yanında reklam engellemeye yönelik bazı araçlar sunuluyor. Kimisi artık Spotify’ın yaptığı güncellemelerden dolayı işe yaramadığı ve bir soruna dönüştüğü gibi güvenlik problemi teşkil edebiliyor. Bu nedenle Spotify reklam engelleme araçlarından, en azından geliştiricisinin kim olduğundan emin olunmayan programlardan uzak durmakta fayda var.

Spotify reklamları geçilebilir mi?

Maalesef, premium abonelik sahibi olan kullanıcılar dışındaki aboneler reklamları geçme hakkına sahip değiller. Spotify reklamlarından kurtulmak için ne yazık ki bir ücret ödenmesi gerekiyor.

“Spotify Reklam Engelleme mümkün mü?” başlıklı makalemiz işinize yaradı mı?

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz