Ana Sayfa Etiketler Spotify ayarları

spotify ayarları ile ilgili içerikler.


Spotify Reklam Engelleme mümkün mü?

Spotify kullanıcılara ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı şekilde hizmet veren müzik dinleme platformudur. Spotify’a aylık ücret ödeyen ve premium hesap kullananlar uygulama veya programı kullanırken herhangi bir reklamla karşılaşmazken, ücretsiz Spotify hesaba sahip olan kullanıcılar reklamları zorunlu olarak dinlemek zorunda kalıyor. Peki Spotify’da reklam engellemenin bir yolu bulunuyor mu?

Spotify politikaları gereği ücretsiz müzik dinleme yolunu seçenler ve Spotify’ı bedava kullananlara yönelik müzik aralarına reklamlar ekleniyor. Bunun yanında ücretsiz kullanımda kişilere bazı kısıtlamalar getiriliyor. İnternette Spotify reklamları kaldırma en çok aranan konular arasında yer alıyor. Spotify’da reklam engellemek 2019 yılının başlarına kadar mümkünken şimdilerde bu yöntem işe yaramıyor.

Spotify reklam engelleme nasıl yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Spotify kullanıcıları Adblock ve benzeri uygulamalar sayesinde reklamları kaldırma ve engelleme yolunu takip edebiliyordu, ancak Spotify yaptığı açıklamada Adblock kullanan kullanıcıları banlayacağını duyurdu. Bu da Spotify’da maalesef reklam engellemesi yapılamayacağı anlamına geliyor.

Bunun yanında reklam engellemeye yönelik bazı araçlar sunuluyor. Kimisi artık Spotify’ın yaptığı güncellemelerden dolayı işe yaramadığı ve bir soruna dönüştüğü gibi güvenlik problemi teşkil edebiliyor. Bu nedenle Spotify reklam engelleme araçlarından, en azından geliştiricisinin kim olduğundan emin olunmayan programlardan uzak durmakta fayda var.

Spotify reklamları geçilebilir mi?

Maalesef, premium abonelik sahibi olan kullanıcılar dışındaki aboneler reklamları geçme hakkına sahip değiller. Spotify reklamlarından kurtulmak için ne yazık ki bir ücret ödenmesi gerekiyor.

“Spotify Reklam Engelleme mümkün mü?” başlıklı makalemiz işinize yaradı mı?

Spotify müzik ve podcast indirme nasıl yapılır?

Spotify dünyada bilinirliği en yüksek müzik araçlarından biridir. Sahip olduğu müzik kütüphanesi ile hemen her şarkıyı barındıran Spotify günümüzde en çok tercih edilen müzik dinleme servislerinden biri haline gelmiştir. Çoklu platformlarda -Android, iOS, Desktop- hizmet veren Spotify uygulamasını kullanmak üyelik oluşturmayı gerektirir ve giriş yaparak şarkı dinlemeye başlanılabilir.

Spotify müzik dinleme hizmetini Spotify Free ve Spotify Premium abonelikleri üzerinden kullanıcılarına sağlamaktadır. Ücretsiz Spotify müzik dinleme ile kullanıcılar kısıtlı özelliklere sahip olsa da müzik dinleme fırsatına sahipken, Premium abonelere yönelik işlevler genişletilmiştir. Spotify kullanıcıları müzik dinleyebildiği gibi müzik indirme özelliğinden yararlanabilir. Bunun yanında Spotify içerisinde podcast denilen yayın kesitleri de bulunmaktadır ve bunlar da hem dinlenebilir hem de indirilebilir durumdadır. Peki Spotify’da müzik ve podcast indirmek için ne yapmak gerekiyor?

Spotify’da müzik ve podcast nasıl indirilir?

Baştan belirtmek gerekirse yukarıda da bahsettiğimiz gibi Spotify Free (Ücretsiz) aboneliklerin uygulama içi işlemleri kısıtlıdır. Spotify’dan müzik indirmek de buna dahildir. Yani ücretsiz aboneliğe sahip kişiler müzik ve podcast’i telefona veya bilgisayara indirme şansına sahip değildir. Spotfy’dan Android, iOS, tablet, telefon veya masaüstüne şarkı indirme “Spotify Premium” abonelik gerektirir.

“Spotify Premium üyeliği olmadan nasıl şarkı indiririm?” demekte ısrarcı olan kullanıcılara yönelik bir açıklama yapmak gerekirse maalesef bunun önünde bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Spotify, ekonomik gerekçelerden ve tanınırlığını arttırmak amacıyla çeşitli kampanyalar düzenlediğinden uygun fiyata Spotify Premium aboneliği başlatarak indirme yapmak sizin için mantıklı olabilir. Spotify, uygulama ile ilk kez tanışanlara yönelik 3 ay boyunca 0.99 TL kampanyası ve öğrencilere yönelik 4 yıl boyunca yarı fiyatına Premium abonelik sunmaktadır. Detaylar için: (Spotify 3 Ay – 0.99 TL, Spotify Premium Öğrenci )

Müzik nasıl indirilir?

Spotify Premium üyeliği ile hesabınıza giriş yaptığınızda aşağıdaki adımları uygulayarak müzik indirmeye başlayabilirsiniz:

Spotify’da müzik indirme yapıldığında internetsiz müzik dinlemek mümkün hale gelir ve internetiniz yokken çevrimdışı indirilen şarkıları dinleyebilirsiniz.

Uyarı: Spotify bilgisayar uygulamasıyla albüm veya podcast indirilemez.

 • Çalma listesinin sağında yer ala “İndir” butonuna basın.
  Alternatif olarak Kitap > Şarkılar içerisinden “İndir” butonunu kullanın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

Albüm veya liste nasıl indirilir?

Müzikleri tek tek indirmekle uğraşmak yerine en sevdiğiniz albümleri veya oluşturulmuş playlistleri indirmeniz işinizi kolaylaştırabilir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Albüm’ün veya oynatma listesinin yanında yer alan “İndirme butonuna” basın ve indirmeyi aktif hale getirerek cihaza yükleme işlemini başlatın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

Podcast nasıl indirilir?

Spotify kullanıcılara Podcast dinleme ve indirme hizmeti de sunmaktadır. En sevdiğiniz canlı yayın kayıtlarını indirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Podcast bölümüne gidin ve Android veya iPhone için üç nokta simgesine basın.
 • İndir’e basın ve kitaplığa kaydetmeyi başlatın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

İndirilen müzikler çevrimdışı nasıl dinlenir?

İnternet bağlantınızın kesilmesi veya veri paketinden tasarruf etmek amacıyla internetsiz Spotify dinleme yapabilirsiniz. Çevrimdışı müzik dinlemek için önceden müzik indirilmiş olması gerekir.

 • Kitaplık > Ayarlar > Çal’a gidin.
 • Çevrimdışı seçeneğini aktif hale getirin.

Bilgisayarda çevrimdışı modda oynatma nasıl yapılır?

Bilgisayar internet bağlantı hızınız önem teşkil ediyorsa veya bağlantı sağlanmıyorsa Spotify’da önceden indirilmiş olan parçalar hem Windows hem de Mac’de aynı adımlar uygulanarak çevrimdışı modda dinlenebilir.

 • Spotify programını başlatın.
 • Ekranın üst kısmında yer alan Mac için Spotify, Windows için Dosya’ya tıklayın.
 • Çevrimdışı Mod’u seçin.

Mobil veri ile indirme nasıl yapılır?

Spotify şarkılarını indirmek için kablosuz internet bağlantısı (Wi-fi) kullanmanızı öneriyoruz, ancak indireceğiniz şarkılar mobil veriniz için olumsuzluk teşkil etmiyorsa Spotify ayarları üzerinden mobil veri ile müzik indirme yapabilirsiniz.

 • Kitaplık > Ayarlar > Müzik Kalitesi’ne gidin.
 • İndir seçeneği altında yer alan “Hücre şebekesi kullanarak indir” e basın.

Müzik indirme ile ilgili sorunlar

Kullanıcılar Spotify müzik indirme ile ilgili çeşitli problemler yaşamakta ve hata almaktadır. Bu başlık altında en yaygın Spotify şarkı yükleme sorunları listelenmiştir.

Spotify indirilen müzikler nerede?

Spotify’da indirilen müzikler uygulama içerisinde yer alan “Kitaplık” bölümüne kaydedilir. Spotify’dan mp3 formatında müzik indirmek ve indirilen müziği uygulama dışına çıkarmak mümkün değildir. Spotify’dan telefona müzik aktarma yapılamamaktadır. Buna alternatif olarak indirilmiş bir müziği uygulama içerisinde çevrimdışı modda dinleyebilirsiniz.

Spotify müzik indiremiyorum

Müzik indirme sorunu yaşamanız altında çeşitli nedenler yatabilir. Cihazınızın internet bağlantısını ve hafızasında yeterli alanın varlığını kontrol edin. Uyku modunda olup olmadığını kontrol edin. Uyku modu güç tüketimini kısatlamakta ve internet bağlantısını kesebilmektedir. En fazla 5 cihaza indirme yapabileceğinizi ve indirdiğiniz toplam şarkı adedinin her bir cihaz için 10000’i geçemeyeceğini unutmayın. Müzik indirdiğiniz hesabınızın Spotify Premium aboneliği olması gerektiğini unutmayın.

İndirdiğim müzikler silindi

Spotify indirilen müziklerinin silinmesi nedenleri altında pek çok neden yatabilir. 5 cihazdan fazlasına müzik indirmek, son 30 gün boyunca Spotify’a giriş yapmamak, uygulamanın güncelleme almış olması, SD kartın arızalanması, indirilen müziklerin Spotify kütüphanesinden silinmesi, çalma listelerinin güncellenmesi nedenleriyle indirdiğiniz müziklerin tamamı veya bir kısmı silinebilir.

Spotify müzik indirme sorunu ile ilgili yaşadıklarınızı yorum bölümünde yanıt almak üzere bizlerle paylaşın.

Spotify reklam olmadan ücretsiz dinlemek mümkün mü?

Spotify, kullanıcıların tercih ettiği başlıca müzik uygulamalarından biridir. İçerisinde barındırdığı milyonlarca şarkı ile en büyük müzik kütüphanelerinden biri olan Spotify uygulaması kullanıcıların hemen her şarkıyı bulabileceği bir platformdur. Spotify ücretli ve ücretsiz olmak üzere kullanıcılara iki farklı hizmet sunmaktadır.

Spotify’in ücretli versiyonu Spotify Premium ve ücretsiz olanı Spotify Free olarak bilinmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Premium sürüm kullanıcılara çeşitli özellikler sunmaktadır. Bunlar arasında yüksek kalitede müzik dinleme, playlist oluşturma, istenen şarkının dinlenmesi önde gelen seçenekler arasındadır. Ancak Spotify ücretsiz kullanımda kullanıcılar bu özelliklerden maalesef yararlanamaz.

Tüm bunlara ilaveten Spotify Premium kullanıcıları müzik dinlerken reklamla karşılaşmaz. Kişi Spotify kütüphanesinde yer alan istediği müziği hiçbir reklam engeliyle karşılaşmadan dinleyebilir. Peki Spotify ücretsiz sürümde reklamsız şarkı dinleme mümkün müdür? Uygulamada reklam çıkmadan müzik dinlemesi yapmak nasıl olur?

Spotify ekibi bu noktada maalesef Spotify ücretsiz sürümde reklamsız müzik dinleme ve reklam atlama yöntemlerinin kullanamayacağını kesin olarak belirtir. Reklamsız şarkı dinlemek için ve reklam görmemek adına kişiler Spotify Premium üyeliği almaya yönlendirilir. Bu noktada Spotify kullanıcılara kolaylık sağlamakta ve çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalardan başlıcası 3 ay boyunca yalnızca 0.99 TL ödeme yapmadır. Kredi kart sahibi olan kullanıcılar yalnızca 0.99 TL gibi cüzzi bir ödeme yaparak Spotify Premium aboneliği başlatabilir. Belirtilen kampayaya ilaveten Spotify aboneliğindeki avantajlar öğrencileri de kapsamaktadır ve kişiler öğrenci olduklarını belgelediklerinde Spotify Premium’u 4 yıl boyunca yarı fiyatına kullanabilmektedir.

Spotify Premium aboneliği hakkında bilgi almak için “Spotify Premium” sayfasını ziyaret edin ve geçerli kampanyayı takip edin. Spotify öğrenci hakkında bilgi için ise yazımızı inceleyin. Spotify Premium ile sunulan kampanyaların belirli sürelerde geçerlidir. 3 aylık Premium aboneliği başlatan kullanıcılar bu süre sonunda 13.99 TL gibi aylık ücretlendirmeye tabii olurlar, ancak 3 ay süre içerisinde dilediğiniz zaman Premium aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Spotify reklamsız şarkı dinleme hakkında bilgi almak için yorum bölümünü kullanarak bizimle yaşadığınız problemleri paylaşın.

Spotify hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır?

Spotify üyelik gerektiren ve milyonu aşkın kullanıcıya sahip müzik dinleme platformudur. Spotify kullanıcıları her nasıl üyelik oluşturup Spotify hizmetlerinden yararlanmayı tercih etse de kimi kullanıcılar Spotify’e veda etmek ve hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyebilirler. Bu yazımızda Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma yönteminin nasıl olduğunu anlatacağız. Aşağıdaki adımları uygulayarak Spotify hesabını temelli silebilirsiniz.

Uygulamala geliştiricilerinin en çekindikleri alanlardan biri de kullanıcı kaybetmektir. Kullanıcının hesabını silmemesi için de ufak zorlaştırmalara gitmektedirler. Spotify da bu tekniği kullanmakta ve üyelerin hesaplarını silmesini bir tık daha zor şekle sokmaktadır. Ancak bu hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmek için bir engel değildir. Spotify uygulama üzerinden silmek mümkün olmadığından aşağıdaki adımları uygulayarak masaüstü bilgisayardan Spotify hesabını silme veya mobil tarayıcıdan hesap silme adım yöntemlerine gidebilirsiniz.

Uyarı: Spotify Premium kullanıcıları hesaplarını kapatmadan önce Premium aboneliği sonlandırmalıdır. Aksi halde kredi kartından kullanmadığınız halde çekim ücretleriyle karşılaşabilirsiniz.

Hesabımı silersem ne olur?

Spotify hesabını kalıcı olarak silmek kullanıcı adınızın da silinmesine yol açacaktır. Bunun yanında hesap üzerinde oluşturduğunuz tüm playlistler de silinecektir. Kalıcı silme sonrasında hesaba tekrar giriş yapma veya Spotify hesabı dondurma mümkün değildir.

Spotify hesabı kalıcı silme adımları

Spotify web adresini ziyaret ederek silme işlemini başlatabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yönergeleri takip edin ve adım adım ilerleyin.

 • Spotify hesabı kalıcı silme linkine tıklayın.
 • Müşteri hizmetleri ve destek altında bulunan “İletişim Formuna” basın.
 • “E-posta adresi veya kullanıcı adı” ve şifre bilgilerinizi girerek oturum açın.
 • Merhaba sana nasıl yardımcı olabiliriz altında bulunan “Hesap”a dokunun.
 • Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum’a basın.
 • Hesabı kapat’a basın.
 • Hesabı neden kapatmak istediğinizi açıklayın ve “Soru Gönder”e basın.

Tekrardan uyarmak gerekirse hesabı silmeden önce yapılması gerekenler kapsamında “Spotify Premium” üyeliği iptal edilmeli ve Spotify Ücretsiz sürüme geçiş yapılmalıdır. Bu adım doğrultusunda hesap kapatmak daha sağlıklı olacaktır.

Spotify dışında sosyal medyaya veda etmek için aşağıdaki uygulamalardaki kalıcı hesapları nasıl silmek isteyeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme:

Twitter hesabını kalıcı olarak nasıl silerim?

Instagram hesabını kalıcı olarak silme:

İnstagram hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme:

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Spotify hesap silme ile ilgili yaşadığınız problemleri yanıt almak üzere yorum bölümünde paylaşabilir, iletişim formunu kullanarak ekibimizden destek alabilirsiniz.

Spotify giriş yapma sorunu çözümü

Spotify, hesap oluşturmayı ve giriş yapmayı gerektiren milyonlarca kullanıcı barındıran müzik dinleme platformudur. Spotify’a giriş yaparak dilediğiniz kategoride istediğiniz müziğe ulaşabilir, Spotify’in sunduğu yüksek deneyimden faydalanabilirsiniz. Spotify hesabım var ve giriş yapamıyorum diyorsanız işler değişir elbette. Bu yazımızdan faydalanarak Spotify giriş yapma sorununa çözüm bulabilir, size sunduğumuz yöntemleri deneyerek unutulan şifreyi bulma, Facebook üzerinden Spotify hesabını bulma, hesap sıfırlama yoluyla giriş yapma gibi metotları gerçekleştirebilirsiniz.

Spotify hesabına giriş yapabilmek için iki şarttan biri gerçekleştirilmelidir. Bunlardan birincisi e-posta hesabınız olmalıdır ve bu hesapla giriş yapılmalıdır. İkinci olarak Facebook ile giriş yapılmalıdır.

E-posta adresimi nasıl bulurum?

Spotify giriş yapmada sorun yaşayan kullanıcılar e-posta bulma adımından faydalanabilir. Bunun için şifre sıfırlama formuna gidin. Spotify’a kaydolurken kullandığınızı düşündüğümüz e-posta adresinizi girin. Sıfırlamanın gerçekleşmesi durumunda e-posta adresinize gelen sıfırlama bağlantısını kullanarak yeni şifre oluşturun. Hesabınıza giriş yapın. E-postayı görüntülemek için “Tüm postalar, Gelen Kutusu ve Spam klasörlerine” bakın.

Facebook ile giriş yapma

Spotify Facebook ile giriş yapmaya imkan tanımaktadır. Spotify hesabı oluşturmada Facebook uygulamasından faydalandıysanız ayarlar üzerinden bunu hörüntüleyebilirsiniz. Facebook uygulamasını başlatın ve giriş yapın. Ayarlar > Uygulamalar’a gidin. Burada “Spotify’ı” görüyorsanız öncesinde Spotify-Facebook bağlantısı kurulmuş demektir.

Konu ile ilgil diğer sorular

E-posta adresim Spotify’da kayıtlı değil, ne yapmalıyım?
Spotify
‘ın e-posta adresi olmadan çalışması mümkün değildir. Facebook uygulamanızla öncesinde giriş yapıp artık silinmiş olan Facebook hesabınız nedeniyle giriş yapamıyorsanız konuyu Spotify ekibi ile irtibata geçerek arz edebilirsiniz. (İletişim formu)

Spotify hesabım kapatıldı, nedeni nedir? iletişim formunu
Spotify dolandırıcılık, iade gibi durumlardan hesabınızı kapatmış olabilir. Bunun yanında ödeme problemleri sebebiyle de Spotify hesabınıza giriş yapamama sorunu meydana geliyor olabilir. Bunun için kullanarak Spotify’a hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlayarak iletişime geçin.

Aşağıda Spotify hesap bulmaya yönelik adımlar bulunuyor. Yazımızı inceleyerek Spotify’da kayıtlı hesabı bulmanın yöntemlerini görüntüleyebilirsiniz.

Spotfiy hesabımı nasıl bulurum?

Spotify öğrencilere %50 indirim sunuyor. Yazımızı incele, gerekli istekleri yerine getir ve hızlıca Spotify Premium üyeliği oluştur. Hesabı üniversite boyunca yarı fiyatına kullan.

Öğrenciler için Spotify Premium nasıl alınır?

Spotfiy hesabımı nasıl bulurum?

Spotify mobil cihaz ve masaüstü cihazlarda hesap oluşturarak giriş yapılan ve bu yolla kullanılabilen müzik dinleme servisidir. Eğer Spotify hesap bilgilerinizi unuttuysanız bu yazımızdan yararlanarak Spotify’a giriş yapmanın yöntemlerine bakabilirsiniz. Spotify hesabımı hatırlamıyorum, e-postamı ve hesap adını unuttum diyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Evet, Spotify uygulaması birden fazla hesap oluşturmaya olanak tanıyor ve Spotify’a kaydolmak için e-posta ile kaydolma ve Facebook ile giriş yapma imkanlarına sahipsiniz. Eğer öncesinde kayıt olup da şimdiden hatırlayamadığınız kullanıcı adı, e-posta bilgisine ulaşmak istiyorsanız aşağıda bulunan başlıklardan size uygun olandaki yönergeleri takip edin.

E-posta yoluyla hesap öğrenme

Daha önceden Spotify’a kaydolduğunuz e-postaları deneyerek şifre sıfırlamaya gidebilir, bu yolla hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 • Kullandığınızı düşündüğünüz e-posta adresi üzerinden sıfırlama yapmak için buradaki sıfırlama formuna gidin.
 • Gelen kutusu ve Spam klasörlerini kontrol ederek gelen sıfırlama bağlantısını açın.
 • Yeni şifre oluşturun ve hesabınıza giriş yapın.

Facebook yoluyla Spotify hesabı öğrenme

Spotify, Facebook ile kullanıma uygun bir uygulamadır. Bu sebeple Facebook uygulamasından Spotify ile ilişkilendirme olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 • Facebook uygulamasını başlatın.
 • Ayarlar > Uygulamalar’a gidin.
 • Spotify yer alıyorsa Facebook üzerinden kayıt olmuşsunuzdur demektir.
 • Facebook’ta kullandığınız e-posta bilgileri üzerinden veya Facebook ile hesaba giriş yapabilirsiniz.

Cihazınızdaki kullanıcı bilgileriyle öğrenme

Android, iOS, masaüstü veya diğer cihazlarda giriş yaptığınızda kullanıcı adı, e-posta bilgileriniz hatırlanıyor olabilir. Buradaki kayıtlı bilgileri kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Spotify uygulaması öğrencileri kapsayan kampanya kapsamında %50 indirimle Spotify Premium aboneliği sunmaktadır. Detayları öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Öğrenciler için Spotify Premium nasıl alınır?

Spotify, kullanıcılara üstün ses deneyimi yaşatmayı amaçlayan bir müzik servis uygulamasıdır. Cihazınızda dinlediğiniz müziklerin ses seviyesini, kalitesini ayarlamak ve ekolayzer ayarı yapmak için yazımızı inceleyin.

Spotify ses ayarları nasıl yapılır?

Spotify hesabını bulmakta sorun yaşamaya devam mı ediyorsun? O halde sorun giderme‘ye giderek hesap adını öğrenmek için Spotify ekibiyle iletişime geçebilirsin. Daha fazla bilgi almak için yorum bölümümüzü de kullanabilirsin.

Öğrenciler için Spotify Premium nasıl alınır?

Spotify, dünyada en çok kullanılan müzik servislerinden biridir. Türkiye’de de Spotify en çok tercih edilen genellikle mobil cihazlara indirilen müzik dinleme aracıdır. Spotify ücretsiz dinlenebildiği gibi Premium versiyonla kullanıcılara daha özelleştirilmiş hizmetler ve yüksek deneyim sunuyor. Spotify bu noktada işin hakkını veriyor ve kullanıcılar için çeşitli kampanyalar sunuyor. Spotify kampayalarından biri de öğrenci indirimi. Yalnızca öğrencileri kapsayan %50 öğrenci indirimi sayesinde Spotify Premium 12 ay boyunca yarı fiyatına kullanılabiliyor. Peki nasıl? Spotify Premium öğrenci indirimi nedir? Ne kadar süre kullanılabilir? İşte detaylar…

Spotify Premium öğrenci, firmanın yalnızca öğrencileri kapsayan ve %50 indirim avantajıyla kullanıma sunduğu kampanyadır. Spotify Premium’u öğrenciler yalnızca yarı fiyat ödemesi yaparak 12 ay boyunca kullanabilir. Kişinin öğrenci olması durumunda ise 3 kez Spotify Premium avantajından yarı fiyatına yararlanılabilir. Spotify Öğrenci için Premium’u kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıya basın.

Bilgi: 2018 tarihi itibariyle Spotify kullanıcılara 3 ay için 0.99 TL karşılığında sonrası için ise ayda 6.99 TL karşılığında Spotify Premium hizmeti sunmaktadır.

Öğrenciler için Spotify Premium nasıl alınır? 1Spotify Premium öğrenci paketi üniversite veya kolej öğrencilerini kapsamaktadır. 18 ve üzeri olma şartı aranmaktadır. Spotify Premium öğrenci kullanım süresi 4 yıldır. Sonrasında kullanıcılardan standart Premium ücreti talep edilmektedir. Ancak Spotify’da herhangi bir sözleşme veya taahhüt bulunmadığından dilediğin zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Spotify Premium öğrenci onayı nasıl?
Spotify Premium lise için hizmet vermiyor. Yalnızca üniversite okuyan öğrencilerini kapsayan Spotify Premium öğrenci onayı için SheerID doğrulama hizmeti kullanılmaktadır. Okul Spotify sisteminde bulunmalıdır ve başka bir Spotify hesabı ile öğrenci indirimi talep edilmemiş olmalıdır.

Spotify Premium lise öğrencileri yararlanabilir mi?
Normal şartlarda Spotify Premium öğrenci kapsamında bazı kolejler ve üniversite bulunmaktadır.

Spotify Premium öğrenci indirimi nasıl yapılır?
Spotify hesabı oluşturun.
Öğrenci için Premium bağlantısına tıklayın.
Premium’u dene’ye basın.
Giriş yaptıktan sonra ilgili sözleşmeyi kabul ederek kredi kartı bilgilerinizi girin, öğrenci belgenizi sisteme yükleyin ve hesabınızın onaylanmasını bekleyin.

Spotify Premium öğrenci ile ilgili yaşadığınız problemler hakkında detaylı bilgi almak için yorum bölümünü kullanın.

Spotify ses ayarları nasıl yapılır?

Spotfiy, Android ve iOS cihazlarda kullanılan müzik dinleme platformudur. Spotify kullanıcı deneyimini arttırmak için kullanıcılara çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetlerden biri de çeşitlendirilmiş ses deneyimleridir. Ses ayarlarını kullanarak yüksek kalitede müzik dinlemek veya veriden tasarruf etmek için düşük boyutlu ses çalmak mümkündür. Ses ayarlarına dair gerekli düzenlemeleri yapmak için yazımızı inceleyin.

Android veya iOS cihazlarda aynı ayarları kullanarak ses konusunda ince ayarlar yapmak mümkündür. Spotfiy Premium üyelikte sunulan gelişmiş ses ayarları sayesinde farklı kbit/sn değerlerini ayarlayabilirsiniz. Bu başlık altında ses kalitesi ayarları, ekolayzer ayarları ve ses seviye ayarları yapılabilir.

Spotfiy ses kalitesi nasıl ayarlanır?

Spotify Premium üyeleri ve ücretsiz Spotfy kullanan üyeler ses kalitesini ayarlamak için “düşük, normal, yüksek, çok yüksek ve otomatik” ses kalitesi ayarlarını seçebilirler. Bunun için;

 • Spotfiy başlatın.
 • Ana sayfa ikonuna basın.
 • Ayarlar’a gidin.
 • Müzik kalitesi’ne dokunun.
 • Düşük – 24kbit/sn
  Normal – 96kbit/sn
  Yüksek 160kbit/sn
  Çok yüksek 320kbit/sn
  Otomatik (İnternet bağlantı hızına göre değişir) ölçütlerinden birini seçin.

Bilgi: İnternet bağlantısı yokken, çevrimdışı müzik dinlemek için cihaza indirilen ses kalitesinde müzikler çalmaktadır.

Bilgi2: İnternet paketinin daha uzun süre gitmesi için düşük ses kalitesi seçebilirsiniz.

Ekolayzer ayarları nasıl yapılır?

Ekolayzer sesin nasıl çıkacağı yönünde birtakım ayarlar yapmanızı sağlar. Örneğin: Dışarıda sesin daha iyi çıkması veya odaya uygun ekolayzer ayarı yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın. Spotfiy Ücretsiz ve Premium sürümlerinde ekolayzer ayarları yapılabilir.

 • Ana sayfa ikonuna basın.
 • Ayarlar’a basın.
 • Çal’a basın ve ekolayzer’e basın.
 • Etkin duruma getirin.
 • Varsayılan ekolayzer ayarını seçin veya özel ayar için noktaları sürükleyin.

Ses seviyesi ayarı nasıl yapılır?

Spotify müziklerini yüksek sesle, normal veya sessiz ortamda dinlemek için dinamik seviyede ses ayarları yapılabilir. Spotfy Premium kullanıcılarını kapsayan ses seviyesini ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Ana sayfa ikonuna basın.
 • Ayarlar > Çal’a gidin.
 • Ses normalleştirmeyi etkinleştir önünde bulunan kutucuğa dokunarak aktif hale getirin.
 • Ses seviyesini ayarlayın veya
  Yüksek sesli – gürültülü ortamlarda bulunduğunuz takdirde veya yüksek seste müzik dinlemek için
  Normal – Varsayılan Spotify ayarıdır
  Sessiz – Gürültü olmayan ve dinamik seviyelerden oluşan moddur.

Spotify’da Android ve iOS (iPhone) ses ayarları, ses seviyesi ayarlama ve ekolayzer ayarlama ile ilgili problemlerinizi yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Spotify başka bir cihaza nasıl bağlanır? (Desktop, Telefon)

Spotify, bugüne kadar geliştirilen en iyi müzik platformlarından biri. 25 milyonu aşkın şarkıyla dünyanın en büyük müzik kütüphanelerinden biri olan Spotify, müzik tutkunlarının keyifle kullanabileceği, kesintisiz istediği modda müzik dinleyeceği bir araç. Üyelik sistemiyle çalışan Spotify’da kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturduktan sonra, aynı bilgileri kullanarak ister telefonda ister tablette isterseniz bilgisayarda Spotify’ın rahatlığı sürebilirsiniz.

Aynı hesapla farklı cihazlarda Spotify kullanabileceğiniz gibi, cihazları birbirine bağlamak da Spotify’da mümkün. Örneğin: Bir ofiste yöneticisiniz. Ofiste birden fazla bilgisayar bulunuyor ve işinizi şarkı eşliğinde yürüyorsunuz. Ofisin giriş kısmında çalan müziği uzaktan yönetmek, kendi bilgisayarınızdan açtığınız şarkının ön kısımda da çalmasını sağlamak, müziği değiştirmek, diğer cihaz için şarkı listesi oluşturmak , ses seviyesini ayarlamak ve çalışabilirliğini yönetmek için “Bir cihaza bağlan” özelliğini kullanmanız mümkün.

Bunun yanında telefondan bilgisayarda çalan müziği ayarlama ve değiştirme veya tersi olarak bilgisayardan telefonda çalacak Spotify müziğini düzenlemek mümkün. Peki Spotify’da birden fazla cihaz ekleme, cihazları birbirine bağlama ayarları nasıl yapılabilir? İşte yanıtı…

 • Spotify uygulamasını başlatın.
 • Kitaplık’a gidin ve Ayarlar simgesine dokunun.
 • Cihazlar kısmından “Bir cihaza bağlan”a basın.
 • Bağlanmak istediğiniz cihazda Spotify yüklü ve tarafınızca giriş yapılmışsa “Cihazlar” içerisinde aktif olan cihaz listelenecektir.
 • Şarkı dinlemek ve uzaktan yönetmek istediğiniz cihazı seçin.

  Spotify aynı anda kaç cihazdan müzik dinleyebilirim?

  Spotify’da aynı anda 1 cihazdan müzik dinleyebilirsiniz. Örneğin: Telefondan farklı bilgisayardan aynı oturum ile farklı müzik dinlemek şuan için kullanılamaz bir özellik. Veya aynı şarkıyı birden fazla cihazda aynı anda dinlemek Spotify’ın sunduğu özellikler arasında yer almamaktadır.

  Spotify Çevrimdışı mod nasıl kullanılır?

   

  Spotify çevrimdışı kaç cihazda müzik dinlenir? 

  İnternet bağlantısı olmaması durumunda 3 farklı cihazdan, daha önceden indirilmiş şarkıları dinleyebilirsiniz.

Spotify’da telefonla bilgisayarı birbirine bağlama ve diğer entegrasyon ayarları ile ilgili yaşadığınız sorunlar hakkında yardım almak için yazarlarımızdan yanıt almak üzere yorum panelini kullanabilirsiniz.

Spotify Çevrimdışı mod nasıl kullanılır?

Spotify dünya genelinde en çok kullanılan müzik servislerinden biri. İçerisinde barındırdığı milyonlarca şarkı ile gelmiş geçmiş en büyük müzik kütüphanelerinin başında gelen Spotify uygulaması sayesinde tüm şarkılara ulaşabildiğimiz gibi, sanatçı ve albümleri dinleme, özel playlistleri çalma, kendine özel çalma listesi oluşturma, radyo dinleme ve pek çok özellikten Android ve iOS platformunda bulunan iPhone’larda yararlanabiliyoruz.

Tüm bu özellikleri internet bağlantısı erişimiyle kullanabildiğimiz gibi internet yokken Spotify kullanma şansına da sahibiz. Çünkü Spotify internet olmadan çalışan uygulama olma özelliği taşıyor. Çevrimiçi müzik dinleme keyfinin yanı sıra internet paketinin (hücresel veri) veya wifi bağlantısının aktif olmadığı durumlarda daha önceden Spotify aracılığıyla indirmiş olduğunuz şarkıların, albümlerin tümünü ücretsiz dinleme hakkına sahip oluyoruz.

Ancak Spotify’da internetsiz şarkı dinleyebilmek için “Çevrimdışı Mod” özelliğini aktif hale getirmeliyiz. Spotify çevrimdışı etkinleştirme ve internet bağlantısız müzik dinleme işlemleri için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Spotify – Çevrimdışı Mod Ayarları

 • Spotify uygulamasını başlatın.
 • Kitaplık’a gidin.
 • Sol üst kısımda bulunan dişliye (Ayarlar) dokunarak seçeneklere gidin.
 • Çal bölümünde bulunan Çevrimdışı Modu önündeki kutucuğa basarak aktifleştirin.

Spotify’da internetsiz radyo dinlenir mi?

Çevrimdışı modunun özellikleri yalnızca indirilen müzik ve podcastleri dinleyebilmekle sınırlıdır. İnternet olmadan radyo dinleyebilmek için cihazınızın radyo özelliğini desteklemesi ve kulaklığın takılı olması gerekmektedir.

Spotify internetsiz çalışır mı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Spotify uygulamasını internet yokken başlatabilirsiniz, ancak uygulama içerisinde yapacaklarınız sınırlıdır. Daha önceden internet bağlantısı aktif olduğu durumda kütüphanenize indirmiş ve telefon hafızasında saklamış olduğunuz şarkıları internet yokken de dinleyebilirsiniz.

Spotify internet harcıyor mu?

Evet, Spotify aktif olduğu ve müzik dinlenildiği sürece veri kullanmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için yorum panelini kullanabilir, Spotify ile ilgili yaşadığınız bağlantı problemleri hakkında yazarlarımızdan yardım alabilirsiniz.