Ana SayfaNasıl yapılır?Spotify hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır?

Spotify hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Spotify üyelik gerektiren ve milyonu aşkın kullanıcıya sahip müzik dinleme platformudur. Spotify kullanıcıları her nasıl üyelik oluşturup Spotify hizmetlerinden yararlanmayı tercih etse de kimi kullanıcılar Spotify’e veda etmek ve hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyebilirler. Bu yazımızda Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma yönteminin nasıl olduğunu anlatacağız. Aşağıdaki adımları uygulayarak Spotify hesabını temelli silebilirsiniz.

Uygulamala geliştiricilerinin en çekindikleri alanlardan biri de kullanıcı kaybetmektir. Kullanıcının hesabını silmemesi için de ufak zorlaştırmalara gitmektedirler. Spotify da bu tekniği kullanmakta ve üyelerin hesaplarını silmesini bir tık daha zor şekle sokmaktadır. Ancak bu hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmek için bir engel değildir. Spotify uygulama üzerinden silmek mümkün olmadığından aşağıdaki adımları uygulayarak masaüstü bilgisayardan Spotify hesabını silme veya mobil tarayıcıdan hesap silme adım yöntemlerine gidebilirsiniz.

Uyarı: Spotify Premium kullanıcıları hesaplarını kapatmadan önce Premium aboneliği sonlandırmalıdır. Aksi halde kredi kartından kullanmadığınız halde çekim ücretleriyle karşılaşabilirsiniz.

Hesabımı silersem ne olur?

Spotify hesabını kalıcı olarak silmek kullanıcı adınızın da silinmesine yol açacaktır. Bunun yanında hesap üzerinde oluşturduğunuz tüm playlistler de silinecektir. Kalıcı silme sonrasında hesaba tekrar giriş yapma veya Spotify hesabı dondurma mümkün değildir.

Spotify hesabı kalıcı silme adımları

Spotify web adresini ziyaret ederek silme işlemini başlatabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yönergeleri takip edin ve adım adım ilerleyin.

  • Spotify hesabı kalıcı silme linkine tıklayın.
  • Müşteri hizmetleri ve destek altında bulunan “İletişim Formuna” basın.
  • “E-posta adresi veya kullanıcı adı” ve şifre bilgilerinizi girerek oturum açın.
  • Merhaba sana nasıl yardımcı olabiliriz altında bulunan “Hesap”a dokunun.
  • Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum’a basın.
  • Hesabı kapat’a basın.
  • Hesabı neden kapatmak istediğinizi açıklayın ve “Soru Gönder”e basın.

Tekrardan uyarmak gerekirse hesabı silmeden önce yapılması gerekenler kapsamında “Spotify Premium” üyeliği iptal edilmeli ve Spotify Ücretsiz sürüme geçiş yapılmalıdır. Bu adım doğrultusunda hesap kapatmak daha sağlıklı olacaktır.

Spotify dışında sosyal medyaya veda etmek için aşağıdaki uygulamalardaki kalıcı hesapları nasıl silmek isteyeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme:

Twitter hesabını kalıcı olarak nasıl silerim?

Instagram hesabını kalıcı olarak silme:

İnstagram hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme:

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Spotify hesap silme ile ilgili yaşadığınız problemleri yanıt almak üzere yorum bölümünde paylaşabilir, iletişim formunu kullanarak ekibimizden destek alabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -