Ana SayfaNasıl yapılır?Instagram hikayelere link verme nasıl yapılır?

Instagram hikayelere link verme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Instagram yakın zaman önce kullanıcılara hikayelere link yerleştirme özelliği sundu. Bu yenilik sayesinde kişiler hikayelere link ekleyerek takipçilerini bir siteye, sayfaya veya bir içeriğe yönlendirebiliyor. Instagram hikayesine link ekleme beta aşamasındayken belirli Instagram hesaplarında kullanıma sunulmakta, ancak kullanıcılar da hikayeye link ekleme yönteminden faydalanarak kendisini takip eden kullanıcıları link doğrultusunda dilediği sayfaya götürebilir. Peki Instagram’da hikayeye URL yani link yerleştirmek için ne yapmak gerekiyor?

Link yerleştirme özelliği sayesinde kullanıcılara tek tek DM’den mesaj atmak yerine ortak bir noktaya link atarak herkesin tek bir bağlantı üzerinden istenen içeriğe ulaşması sağlanabilir. Instagram hikayeye link atmak için bazı şartlar bulunuyor.

Hikayeye link ekleme şartları

Şu an için maalesef tüm kullanıcılara yönelik olmayan hikayeye link ekleme özelliğine sahip olmak için Instagram yönetimi tarafından bazı şartlar aranıyor. Bunlardan birincisi kişinin en az 10 bin takipçiye sahip olması. Buna gerekçe olarak ise sitede dolaşımı düşürmemek gösteriliyor. Bunun yanında link eklemenin bir ikinci şartı olarak işletme hesabına sahip olunması isteniyor. Yani hem işletme hesabı hem de 10 bin takipçi şartlarını yerine getirmeniz durumunda Instagram durumuna link eklemeniz mümkündür.

Instagram hikayeye link ekleme yöntemi

Eğer yukarıda bahsetmiş olduğumuz şartları yerine getiriyorsanız link ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Instagram’da her zamanki gibi hikaye paylaşma bölümüne gidin. Sağ üstte bulunan çark simgesine dokunun ve buradan bağlantıyı seçerek eklemeyi yapın. Bağlantıya gitmek ve tarafınızca paylaşılan içeriği açmak için yapılması gereken tek şey ekrandaki sayfayı yukarıya kaydırmak olacaktır.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için yorum bölümünü kullanın.

Instagram’da nihayet kullanıcılara GIF gönderme özelliği geldi. GIPHY destekli çalışan Gif yollama yeniliğinden faydalanmak ve nasıl GIF yollayacağınızı öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Instagram mesajlarda nasıl gif gönderilir?

Instagram’daki fotoğraf ve videoları telefona indirmek hüner gerektiriyor. Internette ve uygulama mağazalarında görüntü indirmeyi sağlayan pek çok yöntem bulunuyor fakat içlerinden hangisini sağlıklı bir şekilde kullanabiliriz ki? Bu yazımızda Instagram’da istediğiniz medya ögesini nasıl indirebileceğinizi en kolay yöntem ile paylaşıyoruz.

Instagram fotoğrafları telefona nasıl indirilir?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -