Ana SayfaNasıl yapılır?Konuşurken karşı tarafın sesini duyamıyorum çözüm

Konuşurken karşı tarafın sesini duyamıyorum çözüm

- Advertisment -

Aramada karşı tarafın sesini duyamıyorum

”Telefonda konuşurken karşı tarafın sesini duyamıyorum”, konuştuğum, görüştüğüm kişinin sesi gelmiyor diyorsanız bunun birden fazla mevcut problemi olabilir. Soruna çözüm bulmak ve konuşurken kısık veya az gelen sesi düzeltebilmek için aşağıdaki adımlara sırasıyla göz atın ve uygulayın. Telefonun ahizesinden ses çok az ve gürültülü geliyorsa;

  •    Birisini aradığınızda, konuşma esnasında sesini duymakta zorluk ve güçlük çekiyorsanız öncelikli olarak hoparlörden çıkan ses seviyesini konrol edin. Telefonla görüşürken yan tarafta bulunan ses açma ve ses azaltma tuşlarına basarak ses yüksekliğine göz atın.
  • Telefonunuzda bir arıza olup olmadığını tespit etmek için kulaklık yardımıyla konuşmayı deneyin. Problem ortadan kalktıysa hoparlörünüz patlamış, bozulmuş ya da zarar görmüş olabilir.
  • Telefonunuzu hoparlör moduna getirin. Sesi hoparlöre verin. Eğer düzeldiyse ikinci maddedeki sorunla karşı karşıya olabilirsiniz.
  • Telefonunuzu yeniden başlatarak arama gerçekleştirin.
  • Bazı telefonlarda şarjın az olmasından dolayı ses kalitesiz gelebilmektedir. Telefonu şarj ederek tekrar deneyin.
  • Yazılım bozukluğu meydana gelmiş olabilir. Telefon içi uygulamalarında hatalar var olabilir. Telefonunuzu resetlemek ya da yedeklediğiniz ilk yedek dosyasını geri yüklemek bir çözüm olabilir.
  • Telefonunuzu kapatıp yeniden açmayı deneyin. Sonrasında ses ayarlarına giderek yeniden düzenleme yapın.

 

- Advertisment -

9 YORUMLAR

  1. Tek çözüm kulaklığın içini kuru bir peçete veya pamukla iyice temizleyin. Kulaklık girişi kirlendiğinden kulaklık takılı sanıyor. Benim sorunum böyle çözüldü :)

  2. Daha yeni aldım aradığımda karşı tarafın sesini anlamıyorum ama benim sesim gidiyor hoparlöri açınca sesi geliyor yoksa ses yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun