Ana SayfaNasıl yapılır?Android telefon ve tabletlerde simgeler nasıl değiştirilir?

Android telefon ve tabletlerde simgeler nasıl değiştirilir?

- Advertisment -

Günümüzde akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla pek çok işimizi bu cihazlar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Cihazı gün içerisinde onlarca kez açıp kapatıyoruz ve vaktimizin bir bölümünü akıllı cihazlarla geçiriyoruz. Peki ya her gün aynı ekrana bakmak size de sıkıcı gelmiyor mu? Telefonun varsayılanı olarak gelen simgeler, şekiller ve widgetler sıkıcı olmaya başlamadı mı? Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız birlikte birtakım değişiklikler yapabilir Android telefon ve tabletlerde simge değiştirme adımını uygulayabiliriz? Peki Android’de simgelerin görüntüsünü değiştirmek telefonun görsel tasarımını değiştirmek için ne yapmamız gerekiyor? Dilerseniz gelin “Android telefonda simge nasıl değiştirilir?” sorusuna yanıt bulalım.

Google Play Store’da telefon ve tabletlerde hali hazırda gelen Google Chrome, Mail, Play Store, Facebook, Ayarlar ve diğer bütün uygulamaların simge görünümü değiştirmeyi sağlayan çeşitli araçlar bulunmaktadır. Bunlar daha çok karşımıza launcher adı altında çıkmaktadır. Launcher simgelerin görünümünü değiştirmeyi, farklı grafikler sunmayı ve ek birtakım özelliklerle kullanıcı deneyimini arttırmayı amaçlar. Uygulama mağazasında o kadar çok launcher var ki, Android simgelerinin görünümünü değiştirmede problem yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Simge, widget, arayüz görünümünü değiştiren pek çok launcher uygulaması olduğundan bahsetmiştik. Google Play Store’dan launcher indirmek için “Google Play başlatıp arama kısmına launcher yazmanız” yeterlidir. Burada kendinize uygun olan telefonun görünümünü değiştirme uygulamasını indirebilirsiniz. Öneride bulunmak gerekirse kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen launcher uygulamaları arasında “Nova launcher, Microsoft launcher, Google launcher” gelmektedir. Bunun yanında Android kullanıcıları telefonlarının tasarımını değiştirmek için farklı görsellerle donatılmış iPhone, Samsung, Huawei ve diğer çeşitli markaların launcherlerine yönelmektedir.

Google Play Store’da ücretli veya ücretsiz pek çok launcher, telefonu modifiye etmeye yarayan ve yeni bir görünüm kazandıran araç bulunuyor. Telefon veya tablet için uyumluluğunu kontrol ettikten sonra size en uygun olan görünüm değiştirme aracını indirebilirsiniz. Severek kullandığınız launcher uygulamaları öne çıkan ve en sevdiğiniz yanını belirterek bizlerle yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -