Ana Sayfa Etiketler Silme

silme ile ilgili içerikler.


iCloud hesabı nasıl silinir? (Resimli Anlatım)

iCloud nedir?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde bir çok ünlünün iCloud hesabı hacklenmiş ve çıplak fotoğrafları internet dünyasına servis edilmişti. Haliyle bu da Apple’ın depolama alanı olan iCloud’un derin bir yara almasına sebep olmuştu. Kimi kullanıcılar iCloud hesabını silme kararı almış, kimisi ise depolama bulutu içerisindek tüm dosyalarını kaldırmıştı.

icloud-hesabi-nasil-silinir

Siz de aşağıdaki iCloud hesap silme resimli anlatımı takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Öncelikli olarak iCloud nedir? iCloud ne işe yarar? iCloud nasıl çalışır? gibi soruları yanıtlayalım.  iCloud internet ortamında dosya kaydetmenizi, video, resim, müzik, yazı ve diğer dökümanlarınızı toplamanıza yardımcı olur. Size belirli bir boyut vererek bu alana dosya eklemenize olanak tanır. Apple cihazlarınızda (MacOS, iPad, iPhone, iPod Touch) yedekleme yapmanızı, yedeklerinizi dilediğiniz vakit geri getirmenizi sağlar.

iphone-icloud

iPhone telefonunuzda iCloud şifrenizi unuttuğunuzda bir takım sorunlar veya problemler ortaya çıkarabilir. Bununla alakalı olan anlatımımızı izleyerek iCloud şifre sıfırlama yöntemini öğrenebilir, bu metodla şifrenizi kolayca resetleyebilirsiniz. iCloud  şifre değiştirmek sizin için hiç de zor olmayacak.

iCloud hesabım ile neler yapabilirim?

Müzik, resim, döküman gönderimi yapabilirsiniz.

Uygulamalarınızı, indirdiğiniz E-kitapları yedekleyebilirsiniz ve sonrasında geri alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Komple yedekleme yapabilirsiniz.

iCloud hesabı nasıl silinir?

iCloud hesabını silmek için Ayarlar > iCloud’a gidelim. Karşımıza çıkan menüde en alta inelim ve ”Hesabı sil”e dokunalım. Karşımıza çıkan kaldırılsın mı uyarılarını onaylayalım ve hesabımızı kaldıralım. iCloud hesabınızda bulunan dataları geri getirme şansınız olmadığı için hesabınızı silmeden önce dosyalarınızın tümünü yedeklemeniz gerekmektedir.

iCloud cihazı nasıl silinir?

iCloud hesabında olduğu gibi cihaz silme işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikli olarak buraya tıklayarak iCloud’un sitesine kullanıcı adı ve şifremizi yazarak giriş yapalım. Tüm aygıtlara dokunalım ve kaldırmak istediğimiz cihazı seçelim. Bilgi işlem penceresi bölümünde cihazın altında yer alan ”Bu aygıtı sil” e dokunarak cihaımızı silelim. Cihazı iPhonu’u kaybettim, bul özelliğini aktifleştirmek için kullanabilirsiniz.

Whatsapp kişi silme nasıl yapılır (iPhone)

Whatsapp uygulamasında listenizde bulunmasını istemediğiniz kişiyi silebilir yada engelleyebilirsiniz. Ancak iOS işletim sistemli telefonunuzda Whatsapp uygulaması içerisinde kişi silme mümkün değildir. Whatsapp içinde silmenin mümkün olmamasından dolayı artık görüşmek ve iletişime geçmek istemediğiniz kullanıcıyı Rehberinizden silmeniz gerekmektedir. Kişiyi iPhone ”Kişiler Listesi’nden silerek kurtulabilirsiniz. Whatsapp kendi içerisinde telefonunuzu kontrol etme ve hesabınıza yeni verileri yükleme sayesinde sildiğiniz numarayı listenizden otomatik olarak kaldırır.

whatsapp-indir-yukle-mobil

Whatsapp’ta artık takip etmek istemediğiniz ve engellemeden direkt olarak silmek istediğiniz kullanıcıyı rehberinizden çıkarmak için kişiler listesinden kişi bilgisine ulaşarak ”Kişiyi sil’e dokunmanız yeterlidir.

 

Instagram hesabımı nasıl silebilirim?

    İnstagram’da hesap silme nasıl yapılır?

Telefonunuzda artık İnstagram’ı görmek istemiyor ve İnstagram hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. İnstagram hesabınızı kapattığınızda profil bilgileriniz, yüklediğiniz fotoğraf ve videolar, arkadaşlarınıza yaptığınız yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz geri dönüşü olmayacak şekilde sinir.

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

 • Instagram uygulaması eğer açıksa çıkış yapın. İnstagram hesabınızı uygulama içerisindeki ayarlar bölümünden silemezsiniz. Telefondaki tarayıcı programından ya da bilgisayar üzerinden Intagram ana sayfasına giriş yapın.
 • www.instagram.com adresine girdikten sonra ve kullanıcı adınız ile şifrenizi yazarak giriş yapın.
 • Facebook’ta olduğu gibi sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayın.
 • Profili Düzenle bölümünü seçerek, sağ alt köşede bulunan Hesabımı Silmek İstiyorum‘a tıklayın.

Not: Eğer İnstagram hesabınızı silerseniz, Facebook’taki gibi dondurma işlemi yaptığınızı zannedip hesabınıza tekrardan erişemezsiniz. Instagram hesabınız kalıcı olarak silindiğinden dolayı yüklediğiniz fotoğraflar ve videolar da silinmiş olur.

Hesabınızı silmemek istiyorsanız ne olacak?

Gizlilik ayarlarından tüm paylaşımlarınızı görülmeye kapalı olarak değiştirebilirsiniz. Bunun yanında takip eden ve hoşlanmadığınız kişiler varsa onları engelleyerek yolunuza devam edebilirsiniz.

İnstagram telefondan hesap silme  nasıl yapılır?

 Yukarıda da söylediğimiz gibi İnstagram uygulaması içerisinden İnstagram hesabınızı silemiyorsunuz. Telefondan instagram hesabınızı tamamen silmek için tarayıcıdan giriş yapmanız gerekir.

Spotify hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır?

Spotify üyelik gerektiren ve milyonu aşkın kullanıcıya sahip müzik dinleme platformudur. Spotify kullanıcıları her nasıl üyelik oluşturup Spotify hizmetlerinden yararlanmayı tercih etse de kimi kullanıcılar Spotify’e veda etmek ve hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyebilirler. Bu yazımızda Spotify hesabını kalıcı olarak kapatma yönteminin nasıl olduğunu anlatacağız. Aşağıdaki adımları uygulayarak Spotify hesabını temelli silebilirsiniz.

Uygulamala geliştiricilerinin en çekindikleri alanlardan biri de kullanıcı kaybetmektir. Kullanıcının hesabını silmemesi için de ufak zorlaştırmalara gitmektedirler. Spotify da bu tekniği kullanmakta ve üyelerin hesaplarını silmesini bir tık daha zor şekle sokmaktadır. Ancak bu hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmek için bir engel değildir. Spotify uygulama üzerinden silmek mümkün olmadığından aşağıdaki adımları uygulayarak masaüstü bilgisayardan Spotify hesabını silme veya mobil tarayıcıdan hesap silme adım yöntemlerine gidebilirsiniz.

Uyarı: Spotify Premium kullanıcıları hesaplarını kapatmadan önce Premium aboneliği sonlandırmalıdır. Aksi halde kredi kartından kullanmadığınız halde çekim ücretleriyle karşılaşabilirsiniz.

Hesabımı silersem ne olur?

Spotify hesabını kalıcı olarak silmek kullanıcı adınızın da silinmesine yol açacaktır. Bunun yanında hesap üzerinde oluşturduğunuz tüm playlistler de silinecektir. Kalıcı silme sonrasında hesaba tekrar giriş yapma veya Spotify hesabı dondurma mümkün değildir.

Spotify hesabı kalıcı silme adımları

Spotify web adresini ziyaret ederek silme işlemini başlatabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yönergeleri takip edin ve adım adım ilerleyin.

 • Spotify hesabı kalıcı silme linkine tıklayın.
 • Müşteri hizmetleri ve destek altında bulunan “İletişim Formuna” basın.
 • “E-posta adresi veya kullanıcı adı” ve şifre bilgilerinizi girerek oturum açın.
 • Merhaba sana nasıl yardımcı olabiliriz altında bulunan “Hesap”a dokunun.
 • Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum’a basın.
 • Hesabı kapat’a basın.
 • Hesabı neden kapatmak istediğinizi açıklayın ve “Soru Gönder”e basın.

Tekrardan uyarmak gerekirse hesabı silmeden önce yapılması gerekenler kapsamında “Spotify Premium” üyeliği iptal edilmeli ve Spotify Ücretsiz sürüme geçiş yapılmalıdır. Bu adım doğrultusunda hesap kapatmak daha sağlıklı olacaktır.

Spotify dışında sosyal medyaya veda etmek için aşağıdaki uygulamalardaki kalıcı hesapları nasıl silmek isteyeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme:

Twitter hesabını kalıcı olarak nasıl silerim?

Instagram hesabını kalıcı olarak silme:

İnstagram hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme:

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Spotify hesap silme ile ilgili yaşadığınız problemleri yanıt almak üzere yorum bölümünde paylaşabilir, iletişim formunu kullanarak ekibimizden destek alabilirsiniz.