Instagram hesabımı nasıl silebilirim?

-sponsor-

    İnstagram’da hesap silme nasıl yapılır?

Telefonunuzda artık İnstagram’ı görmek istemiyor ve İnstagram hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. İnstagram hesabınızı kapattığınızda profil bilgileriniz, yüklediğiniz fotoğraf ve videolar, arkadaşlarınıza yaptığınız yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz geri dönüşü olmayacak şekilde sinir.

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

  • Instagram uygulaması eğer açıksa çıkış yapın. İnstagram hesabınızı uygulama içerisindeki ayarlar bölümünden silemezsiniz. Telefondaki tarayıcı programından ya da bilgisayar üzerinden Intagram ana sayfasına giriş yapın.
  • www.instagram.com adresine girdikten sonra ve kullanıcı adınız ile şifrenizi yazarak giriş yapın.
  • Facebook’ta olduğu gibi sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayın.
  • Profili Düzenle bölümünü seçerek, sağ alt köşede bulunan Hesabımı Silmek İstiyorum‘a tıklayın.

Not: Eğer İnstagram hesabınızı silerseniz, Facebook’taki gibi dondurma işlemi yaptığınızı zannedip hesabınıza tekrardan erişemezsiniz. Instagram hesabınız kalıcı olarak silindiğinden dolayı yüklediğiniz fotoğraflar ve videolar da silinmiş olur.

Hesabınızı silmemek istiyorsanız ne olacak?

Gizlilik ayarlarından tüm paylaşımlarınızı görülmeye kapalı olarak değiştirebilirsiniz. Bunun yanında takip eden ve hoşlanmadığınız kişiler varsa onları engelleyerek yolunuza devam edebilirsiniz.

İnstagram telefondan hesap silme  nasıl yapılır?

 Yukarıda da söylediğimiz gibi İnstagram uygulaması içerisinden İnstagram hesabınızı silemiyorsunuz. Telefondan instagram hesabınızı tamamen silmek için tarayıcıdan giriş yapmanız gerekir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz