Ana Sayfa Etiketler Instagram

instagram ile ilgili içerikler.


Instagram şifremi nasıl değiştirebilirim?

Instagram kullanıcıları şifrelerini değiştirebilir ve ayarlar bölümünden şifre yenileme işlemini gerçekleştirebilir. Instagram hesabınızın şifresinin güvenilir olmadığını düşünüyorsanız, uzun süredir kullandığınız password’unuzu değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Not: Instagram hesabınızdan çıkış yaptıysanız ve kaydolurken yazdığınız şifrenizi hatırlamakta güçlük çekiyorsanız şifre yenileme talebinde bulunabilir, e-posta adresinize gönderilen bağlantı üzerinden yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Şifrenizi hatırlıyor ve biliyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip edin:

 • Sağ alt köşede bulunan  simgesine dokunun ve profil duvarınıza gidin.
 • Şifre Değiştir ‘e dokunun ve ilk önce eskisini sonra ise yeni oluşturacağınız şifreyi yazın.
 • Kaydet deyin ve şifre yenileme işlemini tamamlayın.

Not 2: Şifrenizin güçlü olmasını ve kimse tarafından bulunmamasını istiyorsanız şifre içerisinde rakam, harf ve &,+, ( gibi işaretler bulunmalıdır. En az 8 haneli olması sizin yararınıza olacaktır. Umarız Instagram şifresi değiştirme yazısı sizin için faydalı olmuştur.

Instagram: Beğendiğim gönderileri görme

Instagram, Facebook’un bünyesi altında bulunan, dünyada en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım uygulamalarından biridir. Çekilen fotoğrafların sosyal medya üzerinden paylaşılıp tüm arkadaşlarımız, sevdiklerimiz tarafından görülmesi sağlanan Instagram uygulamasında kişiler gönderileri beğenebilir veya yorum yapabilirler. Siz de beğenirsiniz, paylaşırsınız, like butonuna basıp ona verdiğiniz değeri gösterirsiniz. Peki geçmişte ”Acaba hangi fotoğrafları beğendim, kimlerin fotoğraflarını likeladım, beğendiğim gönderiler nerede?” diye merak ettiniz mi?

Eminiz ki pek çok Instagram kullanıcısının aklından ”İnstagram’da beğendiğim resimle, beğendiğim gönderiler nasıl görebilirim? ” düşüncesi geçmiştir. Aşağıda kısa, resimli olmayan anlatımımızla Instagram’da beğendiğiniz fotoğrafları görme özelliğini nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Bu ayarlamayı yapmayı ve özellikten yararlanmayı hem Android hem de iOS işletim sistemli iPhone modellerinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca: Instagram’da gönderilerimi kimler beğenmiş?

Instagram’da beğendiğim gönderileri nasıl görürüm?

 • Android veya iOS cihazınızdan Instagram’ı başlatın.
 • Profil’e gidin.
 • Sağ üstte bulunan çark simgesine (Ayarlar) basın.
 • Açılan alandan “Beğendiğin Gönderiler”i seçin.

Instagram ayarlarında sorun mu yaşıyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum bölümünde paylaşın.

İnstagram e-postamı unuttum sorunu

Instagram dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya fotoğraf paylaşım uygulamalarından bir tanesidir. Çektiğimiz fotoğrafları ve videoları İnstagram hesabımız üzerinden paylaşabilir, arkadaşlarımıza ve takipçilerimize paylaştığımız görselleri sunabiliriz.

İnstagram’a hem Facebook hem de normal giriş ile bağlanabilmekteyiz. Peki Instagram hesabına giriş yapamıyorsak yani e-posta adresini unuttuysak ne yapabiliriz? Normalde Instagram hesap erişimi politikalarına göre eğer E-posta adresimizi hatırlamıyorsak ve Facebook’a bağlı bir hesabımız yoksa maalesef o hesabı geri alma şansımız yok.

Instagram e-mail adresini unuttum diyorsanız ve dediğimiz gibi hesabınızı Facebook’a bağlamadıysanız eski instagram hesabınıza erişiminiz kaybolur. Yeni hesap açmanız gerekir. Eğer e-posta adresinizihatırlıyorsanız İnstagram uygulamasından ya da www.instagram.com adresinden yeni bir şifre talep edebilir e-mail adresinizi açarak size gelen şifre sıfırlama ya da tekrar aktivasyon işlemi mesajının içerisinde bulunan bağlantıya tıklayarak bu problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Not: İşlemlerin tümünü iOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlarda gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram hesabı şifresini unuttum sorunu

   Eğer İnstagram hesabınıza girmekte sorun yaşıyorsanız şifremi unuttum, nasıl öğrenebilirim ? Sorusuyla haşır neşirseniz aşağıdaki adımları uygulayarak yeni şifrenizi alabilir ve İnstagram’a girme probleminin önüne geçebilirsiniz.

İnstagram hesabınızda unuttuğunuz şifreyi iki şekilde sıfırlayabilirsiniz. Hem e-posta aracılığıyla hem de Facebook üzerinden şifresini hatırlayamayan kullanıcılar çözüme kavuşabilirler. İnstagram’a hangi E-posta ile kaydolduydsanız www.instagram.com adresine giderek alt kısımda bulunan Şifremi Unuttum seçeneğine tıklayın.

E-Posta ile sıfırlama yöntemi:

Kullanıcı adınız ya da E-posta adresinizi yazarak adresinize şifre yenileme e-postası gönderin. E-posta adresinize girerek size gönderilen şifreyi yeniden oluşturma bağlantı linkine tıklayın ve şifrenizi yeniden yazın.

instagram-sifre-sifirlama-yeniden-olusturma

Facebook ile Instagram hesabını sıfırlama yöntemi:

  Yukarıda yazdığımız gibi telefonunuzda İnstagram uygulamasını başlatın. Şifreni mi unuttun seçeneğine tıklayın. Kullanıcı adı ve E-posta adresine dokunun. Kullanıcı adınızı ya da E-posta adresinizi girin.

    Sağ üst köşede bulunan Ara seçeneğine dokunun. Facebook’u kullanarak Yenile’yi seçin. Burada Facebook’a bağlanma görüntüsü gelecek ve sizi Facebook’a yönlendirecek olan İnstagram ile şifrenizi kolayca yeniden oluşturabileceksiniz.

Instagram hesabımı nasıl silebilirim?

    İnstagram’da hesap silme nasıl yapılır?

Telefonunuzda artık İnstagram’ı görmek istemiyor ve İnstagram hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. İnstagram hesabınızı kapattığınızda profil bilgileriniz, yüklediğiniz fotoğraf ve videolar, arkadaşlarınıza yaptığınız yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz geri dönüşü olmayacak şekilde sinir.

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

 • Instagram uygulaması eğer açıksa çıkış yapın. İnstagram hesabınızı uygulama içerisindeki ayarlar bölümünden silemezsiniz. Telefondaki tarayıcı programından ya da bilgisayar üzerinden Intagram ana sayfasına giriş yapın.
 • www.instagram.com adresine girdikten sonra ve kullanıcı adınız ile şifrenizi yazarak giriş yapın.
 • Facebook’ta olduğu gibi sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayın.
 • Profili Düzenle bölümünü seçerek, sağ alt köşede bulunan Hesabımı Silmek İstiyorum‘a tıklayın.

Not: Eğer İnstagram hesabınızı silerseniz, Facebook’taki gibi dondurma işlemi yaptığınızı zannedip hesabınıza tekrardan erişemezsiniz. Instagram hesabınız kalıcı olarak silindiğinden dolayı yüklediğiniz fotoğraflar ve videolar da silinmiş olur.

Hesabınızı silmemek istiyorsanız ne olacak?

Gizlilik ayarlarından tüm paylaşımlarınızı görülmeye kapalı olarak değiştirebilirsiniz. Bunun yanında takip eden ve hoşlanmadığınız kişiler varsa onları engelleyerek yolunuza devam edebilirsiniz.

İnstagram telefondan hesap silme  nasıl yapılır?

 Yukarıda da söylediğimiz gibi İnstagram uygulaması içerisinden İnstagram hesabınızı silemiyorsunuz. Telefondan instagram hesabınızı tamamen silmek için tarayıcıdan giriş yapmanız gerekir.

Instagram fotoğraf döndürme ayarları nasıl yapılır?

Instagram’da fotoğraflarınızı döndürmek istiyorsanız aşağıdaki 3 adımı uygulayabilirsiniz. Fotoğrafı döndürme ayarlarında çektiğiniz resimleri dikey ya da yatay olarak farklı formatlara sokabilirsiniz.

1- Fotoğrafınızı döndürmek istiyorsanız Instagram uygulamasını başlatın.

2- Uygulama içerisinde bulunan  simgesine dokunun ve ardından ‘a girin.

3- Fotoğrafınızı döndürmek ve dikey diktörtgen ya da yatay dikdörtgen yapmak  ikonuna dokunun.

4- Eğer ayarlardan vazgeçmek istiyorsanız X (Çarpı) işaretine dokunun. Ayarların uygulanmasını istiyorsanız kaydederek işlemi tamamlayın.

Instagram takipçi onaylama ve takip etmeyi bırakma ayarları

Takipçimi onaylamak için ne yapmalıyım? (Nasıl?)

Eğer İnstagram hesabınızı gizli ayarladıysanız ve sizi kullanıcılar direkt olarak takip edemiyorsa, takip eden kullanıcıları onaylamak ve paylaşımlarınızı görebilir hale getirmek için yapmanız gereken şey çok basit.

Öncelikle size takip etme talebi gönderen kullanıcıların kimler olduğunu ana sayfada (yayın akışı) görebilirsiniz. Onaylamak istediğiniz profile girerek yukarıda bulunan yeşil tik ve çarpı işaretinden takipçi isteği gönderen kişiyi kabul edebilir ya da reddedebilirsiniz.

Instagram’da takip etmeyi bırakma nasıl yapılır?

Eğer İnstagram’ı Türkçe kullanıyorsanız ”Takip ediliyor”; İngilizce kullanıyorsanız ”Following” yazısı çıkar. Takip etmeyi bırakmak için takibi bırakmak istediğiniz profile girin ve ”Takip” yazısına bir kez dokunun. Artık birbirinizi takip edemezsiniz.

Takip etmeyi bırakmanın bir yolu daha var: Karşı tarafı engellemek. Instagram’da hoşlanmadığınız, sizi takip etmesini istemediğiniz kişiden kurtulmak için arama bölümünden ismini veya kullanıcı adını aratın ve kişiyi engelleyin.

Eğer birini engellersem engellediğimi öğrenebilir mi?

İnstagram hesabınızda bir kullanıcıyı engellediğiniz zaman kesinlikle o kişiye bildirim mesajı gitmez. Ancak sizin tarafınızdan engellendiğini arkadaşının hesabından sizin hesabınıza göz atarak öğrenebilir.

İnstagram nedir, nasıl kullanılır?

Teknolojinin gelişmesiyle bilgisayarlar cep telefonları özellikle akıllı telefonlar bizim hayatımızın içerisinde önemli birer parça olmuşlardır. Çoğu insan gününün büyük bir kısmını internet başında geçirir. Özellikle sosyal ağlarda dolanmak ve arkadaşlarıyla sohbet etme imkanı bulmaktadır. Bu sayede, pek çok sosyal ağ sitesi kurulmuştur ve bunlardan birisi de Instagram’dır.instagram indir

Instagram programı 2010 yılında Facebook tarafından kullanıma sunulan oldukça yaygın ve popüler olan sosyal ağlardan sadece biridir. Çıktığı andan itibaren popülerlik kazanan ve oldukça fazla sayıda kişinin kullandığı bir programdır. Çok büyük bir kitleye hitap eden dünya çapında yaygınlaşmış olan bu sosyal paylaşım sitesini çoğu sayıda ünlü de kullanmaktadır. O anki yapılan şeylerin ölümsüzleştirilmesi için fotoğraf çekilerek siteye konur ve takipçilerle paylaşılır.

Peki Instagram nasıl kullanılır ya da nasıl hesap oluşturulur? Bu konuya değinmek gerekirse şu açıklamaları yapabiliriz. Instagram diğer sosyal ağlar gibi bir sitedir, paylaşımlarda bulunur. Üye olunması konusu ise, siteye girilerek mail adresini yazarsınız ve daha sonra kendinize bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekecektir. Sonrasında kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. İstediğiniz herkese takip etmek için davet göndermeniz mümkündür. Profilinizi herkese açık yapmanız ya da yapmamanız sizin ayarlarınızla ilgili olarak değişebilir. Kendiniz bu tercihi istediğiniz yönde yapabilirsiniz. Birisi sizin pofilinizi ziyaret ettiğinde size davet gönderebilir ya d direk olarak takip et butonuna tıklayarak sizi takip etmeye başlarInstagram hesabınızda. Siz de bunu aynı şekilde, başkalarını takip etmek için yapabilirsiniz.  başka kişilerin de profili gizli olabilir onları takip etmek için takip et butonuna tıklayarak istek göndermeniz mümkündür.

Kendinize bir profil fotoğrafı koyabilirsiniz isterseniz bu profil fotoğrafı sizin resminiz olabilir ya da başka resimler de olabilir. bu da sizin tercihiniz olarak değişiklik gösterebilmektedir. Her zaman yanınızda bilgisayarınızı ya da Ipad’inizi taşıyamayacağınız için Instagram programı bütün akıllı telefonların desteklediği bir program olmuştur. Yani, akıllı telefonunuz varsa özellikle Android işletim sistemine sahip ya da IOS işletim sistemi bulunan telefonlar olmak üzere, bu programı indirmeniz mümkündür.

iPhone için instagram indir

Android için instagram indir

Windows Phone 9 için instagram indir