İnstagram

- Advertisment -

İnstagram özellikle Facebook’un satın alması ile yıldızı iyice parlayan ve çektiğimiz fotoğrafları düzenleyerek daha canlı ve göz alıcı hale getirmemizi sağlayan bir sosyal ağ platformu.  İnstagram ile çektiğimiz fotoğrafları anında düzenleyebiliyor, dilersek Facebook ya da Twitter da paylaşabiliyor veya iPhone’a,  Android kullanan mobil cihazlara fotoğraflarımızı indirebiliyoruz.

İşte size İnstagram konusunda yardımcı olacak bazı sorular ve cevapları

İntagram nasıl kullanılır?
İnstagram’ın mobil uygulama olarak indirebilir ya da bilgisayarınızdan web üzerinden kullanabilirsiniz.

İnstigram’ı bilgisayarda kullanma – İnstigram for pc

İnstigram’ı bilgisayarınızda kullanmak için tarayıcınızdan http://instagram.com/ adresiniz ziyaret edebilir, kullanıcı girişi yapmak için https://instagram.com/accounts/login/ adresini kullanabilirsiniz.  Ancak bilgisayar üzerinden İnstagram’ın websitesine bağlanarak üye olmak şimdilik mümkün değil. Başlangıçta sadece mobil cihazlar için hazırlanmış İnstagram bu kararını sürdürmekte ve pc üzerinden kullanımı kısıtlamaktadır.  Ancak bazı programlar sayesinde bilgisayarınızdan (for pc) İnstagram’a üye olmak, İnstagram dan fotoğraf silme ve fotoğraf yükleme, İnstagram fotoğrafını bilgisayarınıza (for pc) indirmek mümkün. Bunun için bluestacks adlı programı kullanabilirsiniz. Bluestacks bilgisayarınız üzerinden tüm mobil uygulamaları sanki telefondan ya da herhangi bir mobil cihazdan kullanır gibi kullanmanıza olanak sağlar. Bluestacks kullanımı hakkında detaylı bilgiyi buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

İnstigram’ı telefonda ya da mobil cihazda kullanma

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere İnstagram mobil cihazlar için çıkartılmış bir sosyal ağ uygulaması. İphone, Android işletim sistemi kullanan tüm mobil cihazlar, iPad, Samsung Tablet vb cihazlara İnstagram’ı kurabilir ve kullanıma başlayabilirsiniz.  İnstagram’a üye ol, instagram’a fotoğraf yükle, İnstagram da fotoğraf silme, İnstagram dan hesap silme (üyeliği silme), instagram eski hesabı silme, İnstagramı Facebook a bağlanma ( İnstagramda paylaşılan fotoğrafı Facebook da gösterme ya da göstermeme) gibi işlemlerin tamamını mobil cihazlarınızdan (telefonunuzdan) yapmanız mümkün.

iPhone 3, iPhone4, iPhone5 ve iPad gibi İOS işletim sistemi kullanan mobil cihazlara instagram indirmek için

https://itunes.apple.com/tr/app/instagram/id389801252?mt=8

Samsung, HTC, LG ve Androind kullanan Samsung Tab gibi mobil cihazlara İnstagram indirmek için

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android&hl=tr

Blackberry OS kullanan Blackberry cihazlarına İnstagram indirmek için

https://appworld.blackberry.com/webstore/content/40241/

Nokia için İntagram indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://store.ovi.com/content/264813

İnstagram’ı tanımak için bazı bilgiler

Kamera sekmesi

İnstagram kamerası ile fotoğraf çekebilir, çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebilir ya da fotoğraf kütüphanenizden fotoğraf yükleyebilirsiniz.

İnstagram kamerası ile ilgili bilmeniz gerekenler

  1. İptal‘e dokunduğunuzda kamera kapanır ve en son bulunduğunuz sekme görüntülenir
  2. Fotoğraf ızgarasını açmak veya kapatmak için  simgesine dokunun
  3. Telefonunuzun flaşında her zaman açık, otomatik flaş veya flaş kapalı arasında seçim yapmak için  simgesine dokunun
  4. Öne ve arkaya bakan kameralar arasında geçiş yapmak için  simgesine dokunun
  5. Fotoğraf çekmek için deklanşör düğmesine dokunun
  6. Kütüphanenizden fotoğraf seçmek için buraya dokunun

instagram fotoğraf silme

Keşfet sekmesi

İnstagram keşfet sekmesini Facebook’un haber kaynağı ya da Twitter yayın akışı gibi düşünün. Burada ortak bir havuzda popüler resimler ya da # ile taglanmış kullanıcılar gösterilir. Fotoğraflar rasgele gösterilir ve bu size takip edeceğiniz kullanıcılar keşfetmenizi sağlar. İnstagram resimlerimi keşfet sekmesinde (İnstagram anasayfasında) göstermek istiyorum ancak resimlerim görünmüyor diyorsanız İnstagram’ın şöyle bir açıklaması var.

Keşfet sekmesinde hangi fotoğrafların gösterileceğini belirlemek için özel bir formül kullanıyoruz. Instagram topluluğunda 30 milyonu aşkın üye bulunuyor ve Keşfet sekmesinde herkesin kendi fotoğraflarını görme şansına sahip olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Formülün amacı, çeşitli değişkenlere dayalı olarak en yeni ilginç fotoğrafları öne çıkarmaktır. Yalnızca beğenmeleri hesaplamıyoruz. Az sayıda takipçiye sahip kullanıcıların keşfedilme şansına sahip olması için bundan çok daha fazlasını dikkate alıyoruz. Instagram topluluğundaki tüm üyelerden ilginç fotoğrafları öne çıkarma ümidiyle formülü sürekli olarak düzenliyoruz.

Fotoğrafınız Keşfet’te yer aldığında, Haberler “Siz” akışınızda bir bildirim gösterilir. Instagram için bildirimlerinizaçıksa, fotoğraflarınızdan biri Keşfet sekmesinde yer aldığında bir mesaj alırsınız.

safe_image[1]

İnstagram hesabını silme

İnstagram hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. instagram hesabınızı silmeden önce instagram fotoğraflarınızın silineceğini, instagram beğenilerinizin silineceğini ve arkadaşlarınızın artık size ulaşamayacağını unutmayın. Aynı zamanda mobil cihazınızdan (telefondan İnstagram hesabı silme) hesabınızı silemezsiniz.

  1. instagram.com adresine gidip hesabınıza giriş yapın
  2. Sayfanın sağ üst köşesindeki kullanıcı adınıza veya profil resminize tıklayın
  3. Açılır menüden Profili Düzenle‘yi seçin
  4. Sağ alt köşedeki Hesabımı silmek istiyorum bağlantısına tıklayın.

İnstagram da yüklediniğimiz fotoğrafı silme (İnstagram resim silme)

İnstagram sayfanıza girin ve silmek istediğiniz fotoğrafı tıklayın.

instagram-foto-sil1[1]

İnstagram fotoğrafınızı silmek için fotoğrafın köşesinde bulunan (…) üç noktayı tıklayın.

instigram fotoğraf silme

 

Daha sonra çıkan menüden eğer İnstigram resminizi silmek istediğinize eminseniz delete butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

instagram-foto-sil3[1]

 

İnstagram’ın kaç kullanıcısı (kayıtlı üyesi) var.

İnstagram’ın kayıtlı üye sayısı son olarak 90 milyon kullanıcısı olduğu ve 40 milyon fotoğraf yüklendiği bildirilmiştir.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -