Instagram takipçi onaylama ve takip etmeyi bırakma ayarları

-sponsor-

Takipçimi onaylamak için ne yapmalıyım? (Nasıl?)

Eğer İnstagram hesabınızı gizli ayarladıysanız ve sizi kullanıcılar direkt olarak takip edemiyorsa, takip eden kullanıcıları onaylamak ve paylaşımlarınızı görebilir hale getirmek için yapmanız gereken şey çok basit.

Öncelikle size takip etme talebi gönderen kullanıcıların kimler olduğunu ana sayfada (yayın akışı) görebilirsiniz. Onaylamak istediğiniz profile girerek yukarıda bulunan yeşil tik ve çarpı işaretinden takipçi isteği gönderen kişiyi kabul edebilir ya da reddedebilirsiniz.

Instagram’da takip etmeyi bırakma nasıl yapılır?

Eğer İnstagram’ı Türkçe kullanıyorsanız ”Takip ediliyor”; İngilizce kullanıyorsanız ”Following” yazısı çıkar. Takip etmeyi bırakmak için takibi bırakmak istediğiniz profile girin ve ”Takip” yazısına bir kez dokunun. Artık birbirinizi takip edemezsiniz.

Takip etmeyi bırakmanın bir yolu daha var: Karşı tarafı engellemek. Instagram’da hoşlanmadığınız, sizi takip etmesini istemediğiniz kişiden kurtulmak için arama bölümünden ismini veya kullanıcı adını aratın ve kişiyi engelleyin.

Eğer birini engellersem engellediğimi öğrenebilir mi?

İnstagram hesabınızda bir kullanıcıyı engellediğiniz zaman kesinlikle o kişiye bildirim mesajı gitmez. Ancak sizin tarafınızdan engellendiğini arkadaşının hesabından sizin hesabınıza göz atarak öğrenebilir.

1 YORUM

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz