Instagram’da hesap dondurma nasıl yapılır?

-sponsor-

Artık kullanmak istemediğiniz Instagram hesabınızı mobil uygulamanız üzerinden değil yalnızca bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan bir tarayıcı üzerinden Instagram’a girerek dondurabilirsiniz.

Ama önce kısaca Instagram’dan bahsedelim. Instagram hesabı dondurma ile ilgili detaylı açıklama yazının devamında yer alıyor, dilerseniz direk ilgili başlığa giderek okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram nedir?

Kullanıcıların, profillerinde fotoğraf paylaşmasını, story (hikaye) atmasını, arkadaşlarıyla DM (Direkt Mesaj) üzerinden konuşmalarını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Bunun yanı sıra ünlü kişileri takip edebilir, dünyanın gezilecek ve görülecek yerlerinin fotoğraflarına ulaşabilir ve arkadaşlarınızın neler yaptıklarını görebilirsiniz. Son zamanlarda meydana çıkan Instagrammerlar yani Instagram üzerinden para kazanmaya çalışan kişiler vardır. Bu kişiler kendi takipçi kitlesini arttırdıktan sonra, bir nevi Influencer olduktan sonra Instagram üzerinden satış yapan veya işletmesini tanıtma amaçlı Instagram kullanan kişilere belirli bir ücretten reklam satmaları sonucu bu ünvanı alırlar. Bu kişileri halk arasında Instagram ünlüsü diye duyabilirsiniz.

Neden hesabımızı dondurmak isteriz?

Hiç kimsenin Instagram hesabını tamamen silmek istediğine hemen hemen hiç rastlamadım. Genelde ya sevgiliye kızılır ya da bir süre ortadan kaybolmak istenir ama genellik Instagram hesapları başkasına bir mesaj iletmek için kapatılmak istenir. (Bak Instagram’ımı bile kapattım senin yüzünden) Çok sıklıkla olmasa da insanlar Instagram’da yaşadıkları anılarını artık görmek istemezler, yeni bir başlangıç yapana kadar Instagram hesaplarını kapatmak isterler. Instagram’da bunun farkında olmalı ki hesapları tamamen kapatma seçeneğini sunmaz, sunmaz ki tekrar açmak istediğinizde kaldığınız yerden devam edebilin. Bunun için tek seçenek Instagram hesabını dondurmaktır.

Instagram Hesabını dondurma

Gelelim bu yazıyı yazmamda ki asıl amacımıza. Çoğu kullanıcı Instagram platformunu akıllı cihazlarından kullanmakta. Bu yüzden de hesap dondurma gibi aslında çok basit bir işlemi yapamıyorlar çünkü mobil uygulama üzerinden hesap dondurma gibi bir seçenek yok. Eğer Instagramda hesabınızı dondurmak istiyorsanız ya bilgisayardan instagram.com ‘a ya da akıllı cihazının içinde yüklü olan tarayıcıdan girmeniz gerekmedir. Hesabımızın dondurulması için yapılması gereken işlemler çok basit öncelik olarak bilgisayar üzerinden instagram.com ‘a sitesine gidiyoruz. Daha sonra kapatmak istediğimiz hesabın kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapıyoruz. Sağ üst köşede profil resmimizin bulunduğu yuvarlak bir kutucuk görüyoruz ve tıklıyoruz bu işlem bizim profilimize girmemizi sağlıyor. Sonraki işlemimiz kullanıcı adımızın yanında yer alan “Profili Düzenle” yazan kısma tıklıyoruz ve açılan sayfanın en alt kısmında “Hesabımı geçici olarak kapat” ibaresini görüyoruz. Bu ibareye tıkladığımız zaman karşımıza “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu çıkıyor ve bize uygun olan cevaplardan birini işaretliyoruz. Cevabı işaretledikten sonra bizde son kez şifremizi girmemizi istiyor çünkü başka bir yerde hesabınızı açık unutmuş olabilirsiniz veya çalınmış olabilir diye güvenlik açısından. Şifremizi girdikten sonra alt kısımda yer alan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” yazan kısma tıkladığımızda artık Instagram’da hiç kimse tarafından görülemez ve etiketlenemez oluyorsunuz. Peki, sonradan diyebilirsiniz ben neden kapattım ki hesabı diye üzülmeyin nstagramınızı geri açmak kapatmaktan daha basit ancak hesabınızı dondurduktan 24 ila 48 saat içinde bu işlemi yapamazsınız. Tek yapmanız gereken normal bir şekilde kullanıcı adı ve şifrenizle tekrar giriş yapmaktır. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Aytunç DEMİRHAN

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz