Line

- Advertisment -

Whatsapp‘ın başarısı ve kazandığı para girişimcilerin iştahını kabartıyor olsa gerek ki WeChat‘den sonra Line de reklam ve diğer kanallarla kullanıcı çekmeye çalışıyor. Line yaptığı yatırımların karşılığını alacak mı zaman gösterecek. Biz de bu süre zarfında Line nedir, nasıl indirilir, özellikleri nelerdir, ücretli mi yoksa ücretsiz midir, eksileri ve artıları ile bir makale yazalım dedik.

Bildiğiniz üzere Line da Whatsapp ve WeChat gibi internet üzerinden çalışan, ücretsiz olarak (internet paketiniz olması şartıyla) mesajlaşma başta olmak üzere, sesli ve görüntülü de iletişim kurmanızı sağlayan bir mobil uygulama.  Whatsapp’ın sade kullanımından farklı olarak Line, görsel ifadelere daha fazla önem vermiş ve daha renkli bir uygulama olmuş.

Line’nun 231 ülkede yaklaşık olarak 220 milyon kullanıcısı var ve bazı ülkelerde Whatsapp’ı tahttan çoktan indirmiş durumda. Bu durumda Line’nın dikkate alınası bir rekabet içerisinde olduğunu gösteriyor.

Line’nın özellikleri nelerdir?

Ücretsiz sesli arama özelliği

Line aynı WeChat’de olduğu gibi kullanıcılarına birbirleri arasında ücretsiz olarak sesli görüşme yapmasına olanak sağlıyor.  Uygulamanın kullandığı yeni bir teknoloji sayesinde yurtdışını bile ücretsiz olarak yüksek ses kalitesi ile arayabilirsiniz. Sesli arama servisini ücretsiz sunan Line, internet üzerinden çalışıyor ve internet kotanız olduğu sürece ücretsiz görüşme yapmaya devam edebiliyorsunuz.

Ücretsiz mesajlaşma

Line sayesinde sıkıcı metin mesajlarından ve maillerden kurtulmanız mümkün. Line’nın Sticker’lar ve emojileri sayesinde renkli mesajlar gönderebilir, mesajlarınıza kolayca resim ekleyebilir ve arkadaşlarınızla ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz.  Ve Line’nın en güzel özelliklerinden biri bilgisayar ve tabletler ile de uyumlu olması. Yani arkadaşlarınız dışarıda iken bilgisayar başında onlara mesaj atabilirsiniz ya da siz dışarıda iken bilgisayar başında oturan arkadaşlarınızla internet üzrerinen ücretsiz mesaj gönderebilirsiniz.

Line aynı zamanda Facebook gibi bir sosyal ağ

Line tıpkı Facebook gibi bir sosyak ağ platformu. Line sayesinde fotoğraflar ve videolar paylaş, başkalarının paylaşımlarını görmek için duvarı kullan.

Line’ı ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki indirme linkleri güvenilir olarak servislerin kendi websitelerinden alınmıştır. Güvenilir bir şekilde aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Line ile ilgili çıkacak olan muhtemel problemler ile ilgili yazılarımıza ilerleyen günlerde mobilkaynak.com adresine yer vereceğiz.

Android için ücretsiz Line indir

Blackberry için ücretsiz Line indir

iPhone ve iPad için ücretsiz Line indir

Nokia S40 için ücretsiz Line indir

Nokia Symbian için ücretsiz Line indir

Nokia Windows Phone için Line indir

 

- Advertisment -

4 YORUMLAR

  1. Samsung not 2 de line kullaniyordum..2 aydir line home’da arkadaslarimin paylasimlarini sticer li yorumlar yapamiyirum..yazdigim cikiyor ama sticer cikmiyo..su an en son surumu kullaniyorum..sildim yeniden yukledim gene olmuyor..cevremde kimsede bu problem yok..neden acaba cevap lutfen..

    • Samsung Not 2 için Line güncellemesi yaptığını halde değişmiyorsa telefonun işletim sistemi ile alakalı bir problem olabilir. Telefonu sıfırlayın öyle deneyin.

    • Line şifreniz hatalı olabilir. Line şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum kısmından düzenleyip yeniden deneyin. Yoksa line indirme işlemini baştan yapın ya da line güncel mi kontrol edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -