Ana Sayfa Etiketler Nasıl yapılır

nasıl yapılır ile ilgili içerikler.


Samsung Galaxy internet ayarı nasıl yapılır? (Resimli Anlatım)

Samsung Galaxy telefonlarının internet ayarlarının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, Wifi , 3G veya Paket ayarlarının nasıl yapıldığını bilmiyorsanız anlatacağımız yazıyla Samsung Galaxy Mini, Samsung Galaxy  S4, S3, S2 ve Diğer Samsung Android akıllı telefonunuzun internet ayarlarını öğrenebilirsiniz.

İlk önce telefonumuzun kilit şifresini girerek açalım.


Uygulamalar bölümünü açın ve ayarlara gidin.

samsung-internet-ayarları-mobilkaynak

Kablosuz ağları açın.

(Eğer böyle bir bölüm yoksa Ayarlar bölümünün en altında diğer ayarlara girin.)

samsung-wifi-ayarları

Mobil Ağ üzerinden veri erişimini etkinleştir bölümündeki tik işaretine dokunarak yeşile dönüştürün. (Yani aktif yapın.)

Not: Eğer ki yurt dışında internete girme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız Mobil Ağ üzerinden veri etkinleştirmenin yanısıra ”Veri dolaşımı” da etkinleştirilmelidir.

samsung-galaxy-internet-ayarları-mobilkaynak

Erişim noktası adları bölümüne girin ve telefonunuzun tek tuşu olan Home’un yanındaki menü tuşuna bir kez basın.

+ Yeni APN’ye tıklayın. (APN ayarları yapmanızı sağlar)

samsung-telefon-internet-ayarları-mobilkaynak

 

Açılan bölümdeki ”İSİM” kısmına hangi hatta sahipseniz onun adıyla beraber sonuna internet kelimesini ekleyin. Örneğin: Avea İnternet

İsim kısmının hemen altındaki ”APN” bölümüne ise küçük harflerle ”internet” yazın.

SC20140131-230046

 

MCC 286 ve MN  kodlarını Turkcell’de 01 Vodafone’da 02 Avea’da 03 olacak şekilde kontrol edin.

Onaylama türünü ” PAP” ve APN türü ” Ayarlı değil” (İngilizce menüye sahipseniz Default ) olarak ayarlayın.

mobilkaynak-internet-ayarları-3g

Son olarak Home tuşunun yanındaki menüye tekrardan basın ve Kaydet & At bölümünden Kaydet’e basarak işlemi kaydedin.

samsung-internet-ayarları-resimli-mobilkaynak

Telefonunuzda Erişim Noktası Adlarına geri gelin ve başta kaydettiğiniz (Vodafone İnternet, Turkcell İnternet, Avea İnternet) erişim alanlarından birini seçin.

İşlem tamam. İnternete giremiyorum diyenler, internet ayarları yapmayı bilmeyenler hem internete girmiş hem de öğrenmiş oldu. İyi keyifler. :)

Instagram’da hesap dondurma nasıl yapılır?

Artık kullanmak istemediğiniz Instagram hesabınızı mobil uygulamanız üzerinden değil yalnızca bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan bir tarayıcı üzerinden Instagram’a girerek dondurabilirsiniz.

Ama önce kısaca Instagram’dan bahsedelim. Instagram hesabı dondurma ile ilgili detaylı açıklama yazının devamında yer alıyor, dilerseniz direk ilgili başlığa giderek okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram nedir?

Kullanıcıların, profillerinde fotoğraf paylaşmasını, story (hikaye) atmasını, arkadaşlarıyla DM (Direkt Mesaj) üzerinden konuşmalarını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Bunun yanı sıra ünlü kişileri takip edebilir, dünyanın gezilecek ve görülecek yerlerinin fotoğraflarına ulaşabilir ve arkadaşlarınızın neler yaptıklarını görebilirsiniz. Son zamanlarda meydana çıkan Instagrammerlar yani Instagram üzerinden para kazanmaya çalışan kişiler vardır. Bu kişiler kendi takipçi kitlesini arttırdıktan sonra, bir nevi Influencer olduktan sonra Instagram üzerinden satış yapan veya işletmesini tanıtma amaçlı Instagram kullanan kişilere belirli bir ücretten reklam satmaları sonucu bu ünvanı alırlar. Bu kişileri halk arasında Instagram ünlüsü diye duyabilirsiniz.

Neden hesabımızı dondurmak isteriz?

Hiç kimsenin Instagram hesabını tamamen silmek istediğine hemen hemen hiç rastlamadım. Genelde ya sevgiliye kızılır ya da bir süre ortadan kaybolmak istenir ama genellik Instagram hesapları başkasına bir mesaj iletmek için kapatılmak istenir. (Bak Instagram’ımı bile kapattım senin yüzünden) Çok sıklıkla olmasa da insanlar Instagram’da yaşadıkları anılarını artık görmek istemezler, yeni bir başlangıç yapana kadar Instagram hesaplarını kapatmak isterler. Instagram’da bunun farkında olmalı ki hesapları tamamen kapatma seçeneğini sunmaz, sunmaz ki tekrar açmak istediğinizde kaldığınız yerden devam edebilin. Bunun için tek seçenek Instagram hesabını dondurmaktır.

Instagram Hesabını dondurma

Gelelim bu yazıyı yazmamda ki asıl amacımıza. Çoğu kullanıcı Instagram platformunu akıllı cihazlarından kullanmakta. Bu yüzden de hesap dondurma gibi aslında çok basit bir işlemi yapamıyorlar çünkü mobil uygulama üzerinden hesap dondurma gibi bir seçenek yok. Eğer Instagramda hesabınızı dondurmak istiyorsanız ya bilgisayardan instagram.com ‘a ya da akıllı cihazının içinde yüklü olan tarayıcıdan girmeniz gerekmedir. Hesabımızın dondurulması için yapılması gereken işlemler çok basit öncelik olarak bilgisayar üzerinden instagram.com ‘a sitesine gidiyoruz. Daha sonra kapatmak istediğimiz hesabın kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapıyoruz. Sağ üst köşede profil resmimizin bulunduğu yuvarlak bir kutucuk görüyoruz ve tıklıyoruz bu işlem bizim profilimize girmemizi sağlıyor. Sonraki işlemimiz kullanıcı adımızın yanında yer alan “Profili Düzenle” yazan kısma tıklıyoruz ve açılan sayfanın en alt kısmında “Hesabımı geçici olarak kapat” ibaresini görüyoruz. Bu ibareye tıkladığımız zaman karşımıza “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu çıkıyor ve bize uygun olan cevaplardan birini işaretliyoruz. Cevabı işaretledikten sonra bizde son kez şifremizi girmemizi istiyor çünkü başka bir yerde hesabınızı açık unutmuş olabilirsiniz veya çalınmış olabilir diye güvenlik açısından. Şifremizi girdikten sonra alt kısımda yer alan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” yazan kısma tıkladığımızda artık Instagram’da hiç kimse tarafından görülemez ve etiketlenemez oluyorsunuz. Peki, sonradan diyebilirsiniz ben neden kapattım ki hesabı diye üzülmeyin nstagramınızı geri açmak kapatmaktan daha basit ancak hesabınızı dondurduktan 24 ila 48 saat içinde bu işlemi yapamazsınız. Tek yapmanız gereken normal bir şekilde kullanıcı adı ve şifrenizle tekrar giriş yapmaktır. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Aytunç DEMİRHAN

Windows Phone Ailem ayarları

Akıllı telefon pazarında bir zamanlar hızla kan kaybeden Nokia, Windows ile yaptığı anlaşma sonucu işletim sistemi Symbian’dan Windows Phone işletim sistemine geçiş yaptı. Windows Phone ülkemizde en çok Nokia Lumia serisi ile sevildi. Ancak yeni bir çok özellikle gelen ve kullanıcıları bazen zor durumda bırakan Windows Phone işletim

Nokia Lumia zil sesi yapma

Akıllı telefonların yapısı değiştikçe eski alışkanlıklarımızı da değiştirmek zorunda kalıyoruz.  Telefonumuzun zil sesini değiştirmek için önceden dinlediğimiz mp3’ü doğrudan zil sesi yapmak için zil sesi ayarlarından ya da mp3’ü dinlerken menü tuşundan zil sesi yap dememiz yeterli oluyordu. Blackberry, Sony Ericsson gibi telefonlar halâ bu eski geleneği sürdürürken önce iPhone sonra da Nokia Lumia ile Mp3’ü zil sesine dönüştürme devrini başlattı.

LG Optimus G E975 fiyatı özellikleri

0

LG ‘ den yeni bir akıllı telefon LG Optimus G E975 ‘ in temel özellikleri ; Android işletim sistemi , Snapdragon S4 işlemci , HD ekran , ekranın üzerinde iki katlı ekran koruyucu , Navigasyon , 2 GB RAM , QuickMemo, Qslide , Wİ-Fİ , Bluetooth , MP3 .Qslide  özelliği ile iki ekranı bir ekrandan kullanabileceksiniz , mesela video

Blackberry q10 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Akıllı telefonların en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi ekran görüntüsü alma işlemi. İnternette gördüğünüz bir şeyi diğer arkadaşlarınızla paylaşmak ya da telefonun ayarları ile ilgili bir soru sormak için bulunduğunuz ekranın görüntüsünü alma ihtiyacınız olabilir.

Bir çok telefonun üzerinde ekran resmini almak için kendi üzerinde gelen uygulamaları ya da kısa yol tuşları bulunmakta. Ancak Blackberry q10’da ekranın görüntüsünü almak istiyorsanız ses tuşlarını kullanmanız gerekiyor. Gerçi hemen hemen her telefonda bu özellik fiziksel tuşlar sayesinde yapılıyor. Çünkü ekran fotoğrafını çekmek istediğinizde ekran ile temasınızı tamamen çekmeniz gerekiyor.

Blackberry Q10 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Blackberry Q10 telefonunuzun ekran görüntüsünü almak istiyorsanız ses açma ve kapama tuşuna birlikte basmanız gerekiyor. Bu esnada cihaz görüntüyü diğer fotoğraflarınızın bulunduğu yere atıyor. Buradan dilediğiniz gibi kullanabilir, facebook, instagram gibi sosyal medyalarda paylaşabilir ya da whatsapp üzerinden arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Blackberry Q10 ekran görüntüsü alma resimli anlatım. 

blackberry q10

LG G Pro 2 nasıl format atılır?

0

LG G Pro 2, Android akıllı telefona sahipseniz aşağıdaki adımları izleyerek nasıl format atıldığını öğrenebilirsiniz. Telefonunuza virüs bulaştığını, cihazın yavaşlamaya ve donmaya başladığını düşünüyorsanız fabrika ayarlarına geri döndürme işlemini uygulayabilirsiniz. Son derece basit olan iki farklı yöntemden dilediğinizi tercih ederek LG G Pro 2 resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uyarı: Sıfırlama, hard reset işlemleriyle beraber tüm verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bu yüzden yedek almanızı öneriyoruz.lg-g-pro-2-resim-anlatim

Fiziksel tuşları kullanarak resetleme:

 • Telefonu kapalı konumda tutun.
 • Ses kısma ve telefonu açma kapama tuşuna aynı anda basın.
 • LG logosu çıkacaktır. Logo çıkınca power tuşundan parmağınızı çekin ve ardından tekrar basın.
 • Factory Hard Reset bölümü açıldığında yine tuşa dokunmayı bırakın.
 • Sıfırlamayı başlatmak için tekrar power’a basın.

Cihaz içi format nasıl atılır?

 • Telefon açıkken format atmak için Ayarlar > Yedekle & Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun.
 • Format atma işlemi başlatılacaktır.

LG G Pro 2 format atma ile ilgili yaşadığınız problemleri ve karşılaştığınız hataları yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

LG G Flex format nasıl atılır?

0

LG G Flex akıllı telefona sahipseniz bu yazımızdan yararlanarak nasıl format atıldığını öğrenebilirsiniz. Telefon yavaşlaması, donma, yazılım çökmesi ve zararlı dosyaların bulaşması (virüs) gibi durumlarda format atabilir, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Format ve hard reset atma işlemleri LG G Flex modeli için oldukça kolay bir işlemdir.

Bilgi: Format sonrasında tüm veri ve uygulamaların kalıcı olarak silineceğini unutmayın. Bu yüzden LG G Flex’i fabrika ayarlarına geri döndürmeden önce yedek almanızı tavsiye ediyoruz.

Format atma nasıl yapılır?

 • Cihazınızı kapalı konuma getirin.
 • Ses kısma ve telefonu açma kapama tuşuna aynı anda basın.
 • Karşınıza LG logosu çıkacaktır.
 • Logo çıktığı anda power (açma kapama) tuşunu bırakın ve ardından tekrar basın.
 • Factory Hard reset bölümüne ulaştığınızda tekrar aynı tuş ile sıfırlamayı onaylayın.

Bilgi: Format işlemini iptal etmek isterseniz herhangi bir tuşa basmanız yeterli olacaktır.

Videolu anlatım aracılığıyla da nasıl resetleneceğini öğrenebilirsiniz:

Fiziksel tuşları kullanmak yerine Ayarlar menüsünden:

> Yedekle ve Sıfırla’ya gidin.

> Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun.

> Cihazınız açık durumdayken format atın.

Yaşadığınız sorunları ve karşılaştığınız hataları yorum bölümünden yardım almak üzere belirtebilirsiniz.

Lumia 530 nasıl format atılır? (Hard reset)

Nokia Lumia 530 model telefonunuzu yavaşlama, sistem çökmesi, yazılım hatası, virüs bulaşma, donma gibi durumlara karşı formatlayabilirsiniz. Bu tarz olumsuzluklara karşı cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek en mantıklı adım olacaktır.

Bilgi: Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığınızda telefonunuzdaki uygulamalar, görseller, videolar da dahil olmak üzere tüm verileriniz otomatik olarak silinir. Format atmadan önce cihazınızdaki dosyaları yedek almanızı öneririz. Böylelikle  yedeği içe aktararak telefonunuzdaki dosyalarınıza kavuşabilirsiniz.

Lumia 530 format atma işlemi için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz.

Ayarlar üzerinden sıfırlama:

 • Ayarlar > Hakkında’ya gidin.
 • Telefonu Sıfırla’ya dokunun.
 • Fabrika Ayarlarına döndürme işlemini başlatın.

Fiziksel tuşları kullanarak format atma nasıl yapılır?:

 • Telefon açılmıyorsa ve cihaz donuyorsa fiziksel tuşlarla format atabiliriz.
 • Telefonunuz kapalı konumdayken ses kısma ve telefonu açma tuşlarına basın.
 • Ünlem işareti çıktığında ses arttırma, ses azaltma, telefon açma ve ses azaltma tuşlarına sırasıyla basın.
 • Format atma işlemi başlatılacak ve telefonunuz sıfırlanacaktır.

Lumia 530 format nasıl atılır videolu anlatım

Hard reset atma, format, sıfırlama ve fabrika ayarlarına geri döndürme işlemleri ile ilgili sorunlarınızı yorum bölümünden destek almak üzere dile getirebilirsiniz.

iPhone ve iPad fotoğraf nasıl gizlenir?

iOS işletim sistemi bulunan iPhone ve iPad cihazlarından birine sahipseniz, aygıt üzerinde bulunan fotoğrafları gizleme özelliğinden faydalanarak başkalarının görmesini istemediğiniz görselleri saklayabilirsiniz. Fotoğraf gizlemeyi aktifleştirdiğinizde anlar, koleksiyonlar ve yıllar bölümünde resimleriniz gizli tutulur ancak galerilerde görüntülenir.

iOS 8’de fotoğraf gizleme nasıl yapılır?

iPhone ve iPad fark etmeksizin işletim sistemine bağlı olarak tüm değişiklikler aynıdır. iOS 8 işletim sistemine sahipseniz bu ayarlamayı yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı gizlemek ve saklı tutmak için;

 • Cihazınızdan fotoğraflar’a gidin.
 • Gizlemek istediğiniz fotoğrafı açın.
 • Fotoğrafın üzerine gelerek basılı tutun.
 • Çıkan seçeneklerden Gizle’ye dokunun.
 • Fotoğrafı Gİzle’ye basın.

Gizli olan fotoğrafları görüntülemek istiyorsanız:

 • Fotoğraflar’ı açın.
 • Alt kısımdan Albümler’e basın.
 • Açılan ekrandan Gizli’ye dokunun.
 • Gizlenen fotoğraflar listelenecektir.
 • Buradan gizli fotoğrafları tekrar görünür yapabilirsiniz.

Gizleme özelliğini kaldırmak ve sakladığınız resimleri görünür yapmak için:

 • Yine fotoğraflar’a gidiyoruz.
 • Alt kısımdan Albümler’i seçin.
 • Gizli’ye dokunun ve çıkan fotoğraflardan görünür yapmak istediğinize basılı tutun.
 • Seçeneklerden Gizleme’ye dokunun.

Daha fazla destek almak için yorum bölümünden sorununuzu dile getirebilirsiniz.