Ana SayfaNasıl yapılır?iPhone titreşim nasıl açılır?

iPhone titreşim nasıl açılır?

- Advertisment -

iPhone titreşim ayarları nasıl yapılır?

iPhone telefonunuzu kullanırken titreşim özelliğinden faydalanabilirsiniz. İsteğinize göre sizi biri aradığında titreşimli olarak telefonunuzun çalmasını ya da sadece titreşim sesinin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kimi ortamlarda telefonunuzun sesini kısmak ya da kişilerin telefonunuzun sesini duymamasını isteyebilirsiniz. iPhone model telefonlarda zil seslerini devre dışı bırakmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz. Toplantıya katıldığınızda, uçakta veya otobüste seyahat ederken telefonunuzun zil sesini devre dışı bırakmak ve yalnızca titreşimi aktif yapmak için aşağıya göz atın. Basit yöntem olmasına karşın kimi zamanlarda bize zorluk çıkaran bu özelliği kontrol edebilmek ve ayar değişikliğe yapabilmek için yazımızda adım adım anlatımdan yararlanabilirsiniz.

iPhone’da titreşim nasıl açılır?

Çaldığında titret modunu aktif hale getirmek için iPhone telefonunuzun kilidine açarak uygulamalar menüsünden Ayarlar‘a gidin. Hemen sonrasında Sesler’e dokunun.

iphone-titresim-nasil-acilir-mobilkaynak-resimli-anlatim-1

Zil tonuna dokunarak Zil sesleri menüsü genişletelim.
iphone-titresim-nasil-acilir-mobilkaynak-resimli-anlatim-2

Titreşime gidin ve titreşim türünü seçerek aktifleştirin.

iphone-titresim-nasil-acilir-mobilkaynak-resimli-anlatim-3

Not: Titreşim menüsünden Hızlı, Kalp Atışı, Sos, Senfoni, Stakato gibi titreşim türlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Bunun dışında Yeni Titreşim Yarat‘ı kullanarak kişiselleştirilmiş yeni titreşimler oluşturabilirsiniz. iPhone’da titreşim ayarlarını iPhone 3S, iPhone 4S, iPhone 5S ve iPhone 6 için nasıl yapacağınızı öğrendiniz.

Bu ayarları yapmazdan yalnızca mesaj ve diğer bildirimlerde titreşimi etkinleştirebilirsiniz. Örneğin; Ararken Titre seçeneği önemli olduğundan dolayı ayarlarda bu denli değişiklik ve düzenlemeler yapmak gerekiyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun