Ana SayfaAndroidAndroid için en iyi 8 kamera uygulaması

Android için en iyi 8 kamera uygulaması

- Advertisment -

Telefonların daha da gelişmesi ve yaygın hale gelmesiyle beraber kullanıcıların çektiği fotoğrafların kalitesi de büyük sorun oldu. Amatör fotoğrafçılığın gelişimine vesile olan akıllı telefonlar adeta telefon kullanıcılarına profesyonel çekim imkanı tanıyor. Profesyonel fotoğraf makinelerine ihtiyaç duymadan yalnızca Android, iOS, Windowsphone ve diğer işletim sistemli telefonlarla da güzel fotoğraflar yakalama imkanına sahip oluyoruz.

Normalde telefonumuzun kamera özelliğini kullanarak ve efektlerden yararlanıp fotoğraflar çekebilme imkanına sahibiz. Telefonun kendi kamera iç uygulaması dışında Google Play, iTunes ve Windows phone gibi sanal uygulama mağazalarında bulunan kamera uygulamaları aracılığıyla da fotoğraflar çekebilme imkanına sahibiz. İçlerinden bir seçim yaptığımızda ise beklentimizi karşılayabilecek kaliteli ve iyi diyebileceğimiz programlar görmekteyiz. Bildiğiniz üzere telefon piyasası çok ama çok büyük. Bu sebepledir ki uygulamalar da akıllı telefonlara paralel gitmekte olup sayısı bir hayli fazladır. Hatta bir günde yüzlerce uygulama geliştirilmektedir.

Telefon kameraları için programlara göz attığımızda çok fazla kamera uygulaması bulunuyor. Ancak pek azı kaliteli ve orijinal çekimler yapmamıza olanak tanırken, geri kalanlar taklitçilikten, kopyacılıktan öteye geçemiyor. Bu da kamera uygulamasını başarısız kılıyor. Mobilkaynak olarak fotoğraf çekmeye meraklı olan ve en iyi kalitede kareler yakalamayı hedefleyen kullanıcılar için fotoğraf çekme uygulamalarını inceledik. Nihayetinde ise en iyi 7 fotoğraf çekme uygulamasını en çok indirilme, beğenilme, özellikler, efektler ve düzenlemeler itibariyle listeledik. Dilerseniz 2014 yılının en çok indirilen ve en çok beğenilen fotoğraf düzenleme uygulamalarına göz atalım.

Camera MX

camera-mx-indir-apk

Ücretsiz olarak hizmet veren Camera MX uygulaması efekt verme, filtreleme, renklendirme gibi özellikler barındırıyor. Çok profesyonel bir uygulama olmasa bile bir çok rakibini geride bırakmakla birlikte amatör fotoğrafçıların hoşuna gidebilecek cinsten. en iyi kamera uygulamalarından biri olabilecek Camera MX uygulamasında fazla detay bulunmadığından ve düzenlemeler kolayca yapılabildiğinden 7 milyon kez indirilmiş. Uygulama ekranının alt kısmında bulunan fotoğraflarınıza hızlı bir şekilde filtre uygulayabilir, buradan hoşlantınıza göre istediğiniz resmi seçip düzenleme yapabilirsiniz. Resimlerde karartma yapmak ya da kontrastı arttırarak keskinlik katmak da bir başka özelliği. Profesyonel olmanın yanında orijinal ve fotojenik fotoğraflar yaratmak istiyorsanız bedava olan Camera MX size göre.

İşletim sistemi: Android

Kamera uygulaması boyutu: 17 Megabyte

Uygulama fiyatı: Ücretsiz

İndirme adresi: Camera MX

Camera Zoom FX

Camera-Zoom-FX-mobilkaynak

Boyutu küçük olmasına rağmen Camera MX uygulamasına göre daha geniş kapsamlı olan Camera Zoom FX kullanıcılara hazır şablonlar sunmaktan kaçınarak kişilerin kendi özel filtrelerini yaratmasına olanak tanıyor. Bu da kendi zevkinize ve yaratılıcığınıza göre filtre eklemek anlamına geliyor. Her filtre uyguladığınızda farklı bir kalıp oluşturduğunuz uygulama Android işletim sistemli Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Casper Via, Huawei, Piranha, Asus Zenfone, SOny Xperia ve daha pek çok telefon veya tablet için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Uyarı: Eğer uygulama kullanma noktasında kendinizi amatör hissediyorsanız ve hazır uygulamalara ihtiyaç duyuyorsanız Camera Zoom FX kullanmak yerine hazır fotoğraf filtreleri barındıran Camera MX uygulamasını indirebilirsiniz. Fotoğraf ayarları ve düzenlemeleri yaparken daha kolay programa ihtiyaç duyanlar bu uygulamayı kurmayabilir. Telefonda az yer kaplayan ve işlemciyi az zorlayan uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İşletim sistemi: Android

Kamera uygulaması boyutu: 3.7 Megabyte

Uygulama fiyatı: Ücretli (6.99 Türk Lirası)

İndirme adresi: Camera Zoom FX

Camera 360 Ultimate

camera-360-ultimate-apk-mobilkaynak-indir-review

En çok indirilen ve en popüler fotoğraf çekme uygulamaları arasında yer alan Camera360 Ultime en iyi kamera programlarından biri. Normal kameraya ihtiyaç duymayacağınız uygulama sayesinde profesyonel çekimler yapabilmeniz, çok sayıda efekt arasından dilediğinizi eklemeniz çok kolay. Bunun yanında sizlere kaliteli filtreler sunan Camera 360 Ultimate’de filtreleri dilediğiniz gibi kolay ve hızlı bir şekilde uygulayabiliyorsunuz. Fazla bilgi gerektirmeyen, detaydan uzak ve karmaşası az olan uygulamayı Android işletim sistmeli telefonlarınıza ya da tabletlerinizie ücretsiz olarak indirebillirsiniz.

İşletim sistemi: Android

Kamera uygulaması boyutu: 25 Megabyte

Uygulama fiyatı: Ücretsiz

İndirme adresi: Camera 360 Ultimate

Kamera Fun Pro

Camera-fun-pro

Ücretli olarak hizmet veren ve 2.22 Türk Lirası karşılığında sahip olabileceğiniz Camera Fun Pro uygulaması sizlere 30 lens ve eğlenceli, komik, ilginç fotoğraflar oluşturma imkanı sunuyor. İçeriğinde pek az düzenleme seçeneği barındıran uygulamada yalnızca hoşunuza giden lensi seçiyorsunuz ve albümleriniz arasında yer alan fotoğrafınıza uyguluyorsunuz. Basit ve hızlı çalışma mantığına sahip olan programda efektleri çekme esnasında ekliyorsunuz. Bu da hem işimizi kolaylaştırıyor hem de uygulamalar arasında geçiş yapmamıza engel oluyor. Vakit kaybını ortadan kaldıran uygulamada çekimden sonra efekt verme ve düzenleme derdinden kurtulacaksınız.

İşletim sistemi: Android

Kamera uygulaması boyutu: 4.700 Kilobyte

Uygulama fiyatı: Ücretli (2.22 Türk Lirası)

İndirme adresi: Camera Fun Pro

Retrica

retrica-inceleme-camera-duzenleme-mobilkaynak

Hemen hemen adını duymayayının kalmadığı Retrica uygulaması da bizlere son derece kaliteli ve özel efektler verme imkanı sunuyor. Android işletim sistemine geçtiğimiz aylarda gelen ve milyonlarca kullanıcı tarafından indirilerek adeta rekor kıran Retrica uygulamasının da kalitesi ortada. Çekim esnasında efekt verme imkanı tanıyan Retrica uygulaması ücretsiz olarak indirilebilir . Ancak fotoğrafınızın sağ alt kısmında bulunan Retrica yazısını kaldırmak için uygulama içi satın almadan faydalanarak Retrica Pro full sürümüne erişmeniz gerekiyor.

İşletim sistemi: Android

Kamera uygulaması boyutu: 16 MB

Uygulama fiyatı: Ücretsiz (Uygulama içi ürün satın alma özelliği sunuyor.)

İndirme adresi: Retrica

Cymera

cymera-effects-mobilkaynak

Camera isminden esinlenerek ismi konulmuş olan Cymera fotoğraf düzenleme uygulaması 10 milyon kez indirilerek en çok indirilen kamera ve fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alıyor. Portre fotoğrafları üzerine yoğunlaşan ve fotojenik fotoğraflar çekmemize olanak tanıya Cymera ile manzara fotoğrafı çekemezsiniz.

İçerisinde çok sayıda efekt, fotoğraf düzenleme seçenekleri ve filtreler barındıran Cymera ile beğeninize göre gerekli düzenlemeleri yapıp kaydetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorunsuz olarak çalışan ve size bir problem çıkarmayacak olan Cymera ile fotojenik fotoğraflar çekmek çok kolay. Cymera ile selfie nam-ı diğer özçekim fotoğraflar çekmek artık bir zahmet değil eğlence olacak.

İşletim sistemi: Android

Kamera uygulaması boyutu: 27 MB

Uygulama fiyatı: Ücretsiz (Uygulama içi ürün satın alma özelliği sunuyor.)

İndirme adresi: Cymera

Line Camera

line-camera-nedir-mobilkaynak

Line Camera, Line anlık mesajlaşması programının alt uygulamasıdır. Yine fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında başarılı bir performans sergileyen ve kullanıcılarına daha güzel kareler yakalamasına olanak tanıyan Line Camera’nın içerisinde 20 filtre çervevesi, farklı düzenleme ayarları ve damgalar bulunuyor. Yelpaze gibi geniş fonksiyonlar barındıran Line Camera’yı indirerek  fotoğraflarınızı harika efektlerle süsleyebilirsiniz.  Ücretsiz olarak hizmet veren Line Camera uygulamasını Line ile karıştırmayın. Ayrıca çocuklarınızın fotoğraflarını Line Camera ile daha eğlenceli kılabilirsiniz.

İşletim sistemi: Android

Kamera uygulaması boyutu: 22 MB

Uygulama fiyatı: Ücretsiz (Uygulama içi ürün satın alma özelliği sunuyor.)

İndirme adresi: Line Camera

Otaku Camera

otaku-camera-mobilkaynak

4.8 milyon indirme sayısıyla fotoğraf düzenleme programları arasında iddialı görünen Otaku Camera daha çok tema üzerine kurulu yönüyle biliniyor. Daha çok Japon kültürünü yansıtan ve içerisinde Anime & Manga gibi temaları barındıran uygulama sayesinde ilginç ve farklı fotoğraflar çekebilme imkanına sahipsiniz. Ücretsiz olarak hizmet veren fakat uygulama içi satın alma özelliği ile yeni temalar satın alma imkanı sunan uygulamada mevcut temalardan sıkılırsanız para ödeyerek daha farklı anime temalarına sahip olabilirsiniz.

İşletim sistemi: Android

Kamera uygulaması boyutu: 33 MB

Uygulama fiyatı: Ücretsiz (Uygulama içi ürün satın alma özelliği sunuyor.)

İndirme adresi: Otaku Camera

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -