Ana SayfaManşetDM (Direkt Mesaj) nedir?

DM (Direkt Mesaj) nedir?

- Advertisment -

DM direkt mesaj, başka bir kullanıcıya doğrudan ya da özel olarak gönderdiğimiz mesajlardır. Örneğin, İnstagram’da, mesajdaki @mobilge kullanılarak Mobilge hesabına doğrudan bir mesaj gönderilebiliriz.
DM gönderirken, yalnızca siz ve DM’yi gönderdiğiniz diğer kişi mesajı görebiliyor. Bununla birlikte eğer DM, kötüye kullanım olarak bildirilirse (örneğin:İnstagram), servisi veya hizmeti kullanan diğer kişileri kötüye kullanıp kullanmadığınızı doğrulamak için İnstagram tüm DM’lerimizi de görüntüleyebiliyor.

İnstagramda Dm Nasıl Atılır?

İnstagram’da DM atabilmemiz için, DM atacağımız kişiyi takip etmemiz ya da o kişi tarafından takip edilmemiz gerekmiyor. Yani istediğimiz kişiye özgürce DM atabiliyoruz. Instagram’da DM atmak için bu işlemleri yerine getirmemiz gerekiyor.

İlk olarak Instagram uygulamasına girelim.
Ardından ekranın sol alt kısmında yer alan ‘’Anasayfa’’ işaretine dokunuyoruz.
Sonrada ekranın sağ üst köşesinde ki ‘’Ok İşaretini’’ seçiyoruz.
Açılan sayfanın üst kısmında bulunan arama yerine DM atmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını giriyoruz.
Karşımıza aradığımız kişinin profili çıkacak, bu profili seçiyoruz.
Ardından gelen ekran içerisinde mesajımızı (fotoğrafımızı, videomuzu, ses kaydımızı) ‘’Gönder’’ seçeneğine tıklayıveriyoruz.
Böylece Instagram’da DM atma işlemini başarmış oluyoruz.

Birinin DM göndermesini nasıl önleyebilirim?

DM özelliğini destekleyen uygulamaların birçoğu, kullanıcılarına sizlere kimlerin DM atabileceğini kontrol etme olanağı da veriyor. Fakat kişilerin bu özelliği tamamen devre dışı bırakması söz konusu değil maalesef.
DM kapatma işlemlerinden biri, kişiyi engelleme işlemidir. Engelleme işleminin yapılması DM’nin kapatılması anlamına gelir. Bu durumu yapabilmek için;
Mesaj atması istenmeyen kişinin profiline giriş yaparak sağ üst kısımda bulunan üç noktaya girilmelidir.
Bu kısımda engelle seçeneği hemen karşımıza çıkıyor. Seçmemiz durumunda o kişiden dm alamıyoruz. Bu sayede o kişi için DM’ yi kapatmış oluyoruz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -