Ana SayfaNasıl yapılır?Deezer Abonelik Seçenekleri neler? | Free, Premium, Aile ve diğer

Deezer Abonelik Seçenekleri neler? | Free, Premium, Aile ve diğer

- Advertisment -

Deezer çoklu platformda çalışabilen ve abonelik anlayışına dayanan, dünyanın önde gelen müzik dinleme servisleri arasındadır. Son zamanlarda aldığı yatırımlarla ön plana çıkan ve 50 milyonu aşkın şarkıları telefon, bilgisayar ve tabletlerde dinlemeye olanak tanıyan Deezer uygulamasını kullanabilmek için çeşitli abonelikler bulunuyor.

Deezer, Spotify benzeri bir uygulama olup hem ücretsiz hem de ücretli abonelikler sunmaktadır. Deezer abonelik seçenekleri ücretsiz, premium, aile, HiFi, öğrenci ve web şeklindedir. Bu yazımızda bu aboneliklerin özelliklerine ve sunduğu seçeneklere göz atacağız.

Deezer aboneliklerin ortak özellikleri

Hangi pakete sahip olursanız olun her abonelik ortak birtakım Deezer özellikleri içermektedir. Tüm aboneler Deezer kütüphanesinde bulunan 53 milyonu aşkın şarkıyı dinleyebilir. Deezer’da bulunan akışlardan, oynatma listelelerinden, çeşitli kategorilerdeki parçalardan ve yeni çıkan önerilerden yararlanabilir. Favori albüm ve şarkılarınızla kütüphanenizi oluşturabilir, orijinal podcastleri keşfetme imkanına sahip olabilirsiniz.

Deezer ücretsiz abonelik içeriği

Deezer ücretsiz abonelikte bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Deezer, Spotify’da olduğu gibi müziklerin yalnızca karışık modda çalınmasına izin verir. Bu noktada sanatçı seçme şansınız vardır, ancak şarkıları karışık çalacaktır. Bunun yanında 1 saat içerisinde 6 defa şarkı geçme hakkınız vardır ve bu süre sonrasında tekrar aynı hakkı kullanabilirsiniz. Eğer bir sanatçının şarkılarını oynatma seçeneğini kullanırsanız müzikler karışık olarak çalacaktır. Ücretsiz Deezer aboneliğinde yalnızca internet bağlantısıyla dinleme yapabilirsiniz ve müzik aralarında reklamlarla karşılaşabilirsiniz.

Deezer Premium abonelik içeriği

Deezer Premium verisyonda, ücretsizde olduğu gibi  sınırsız müzik dinleme imkanınız bulunmaktadır, ancak karışık modda çalma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz sanatçıdan dilediğiniz parçayı arayarak çalmanız mümkündür. Premium hesaba bağlı cihazlarda da sınırsız dinleme imkanı tanınmaktadır. Ücretsiz abonelikte bu durum 30 saniye ön izleme ile sınırlıdır. Reklam bulunmamaktadır ve çevrimdışı modda dinleme yapılabilir. Bunun yanında müzik kalitesi daha yüksektir ve dilediğiniz şarkıyı geçebilirsiniz.

Deezer Aile abonelik içeriği

Deezer uygulaması aynı aileye mensup kişilerin ortak kullanması amacıyla Deezer Aile paketi sunmaktadır. Aile paketinden 5 kişiye kadar kullanıcı yararlanabilir ve her kullanıcının statüsü Premium düzeyindedir.

Deezer Hi-Fi abonelik içeriği

Deezer Premium ile neredeyse aynı özellikleri taşır. Tek farkı Hi-Fi paketinin ultra yüksek kalitede ses deneyimi sunmasıdır. Hi-Fi abonelerine yönelik 36 milyonu aşkın 16-Bit/44.1 kHz FlAC CD-kalite kayıpsız şarkı bulunmaktadır. Yüksek kalitede parçaların tümü telefon, tablet, bilgisayarda dinlenebilir. Hi-Fi kullanımı geniş bant internet bağlantısı gerektirir ve Deezer parçası dinlenen cihazda FLAC desteği bulunmalıdır.

Deezer Öğrenci abonelik içeriği

Deezer’da öğrenciler Premium abone olmak için normal ücretin yarı fiyatına kayıt yaptırabilir ve 18’den 25’ine kadar yarı fiyatla Deezer aboneliğinin keyfini çıkarabilirler. Öğrenci aboneliği Premium özellikleri taşır ve öğrenci belgesi ile yenileme yapmayı gerektirir. Deezer öğrenci paketinde yıllık yenileme yapılmalıdır.

Deezer Premium ücretsiz nasıl kullanılır?

Deezer çeşitli kampanyalar düzenlemekte ve kitlesini arttırmak maksadıyla “İlk ay ücretsiz, üç ay boyunca ücretsiz, 1 yıl boyunca yarı fiyatına, 3 ay boyunca 0.99 TL” şeklinde cazibeli teklifler sunmaktadır. Deezer Resmi Site‘yi ziyaret ederek güncel Deezer kampanyalarını görüntüleyebilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -