Ana Sayfa Etiketler Spotify premium

spotify premium ile ilgili içerikler.


Spotify müzik ve podcast indirme nasıl yapılır?

Spotify dünyada bilinirliği en yüksek müzik araçlarından biridir. Sahip olduğu müzik kütüphanesi ile hemen her şarkıyı barındıran Spotify günümüzde en çok tercih edilen müzik dinleme servislerinden biri haline gelmiştir. Çoklu platformlarda -Android, iOS, Desktop- hizmet veren Spotify uygulamasını kullanmak üyelik oluşturmayı gerektirir ve giriş yaparak şarkı dinlemeye başlanılabilir.

Spotify müzik dinleme hizmetini Spotify Free ve Spotify Premium abonelikleri üzerinden kullanıcılarına sağlamaktadır. Ücretsiz Spotify müzik dinleme ile kullanıcılar kısıtlı özelliklere sahip olsa da müzik dinleme fırsatına sahipken, Premium abonelere yönelik işlevler genişletilmiştir. Spotify kullanıcıları müzik dinleyebildiği gibi müzik indirme özelliğinden yararlanabilir. Bunun yanında Spotify içerisinde podcast denilen yayın kesitleri de bulunmaktadır ve bunlar da hem dinlenebilir hem de indirilebilir durumdadır. Peki Spotify’da müzik ve podcast indirmek için ne yapmak gerekiyor?

Spotify’da müzik ve podcast nasıl indirilir?

Baştan belirtmek gerekirse yukarıda da bahsettiğimiz gibi Spotify Free (Ücretsiz) aboneliklerin uygulama içi işlemleri kısıtlıdır. Spotify’dan müzik indirmek de buna dahildir. Yani ücretsiz aboneliğe sahip kişiler müzik ve podcast’i telefona veya bilgisayara indirme şansına sahip değildir. Spotfy’dan Android, iOS, tablet, telefon veya masaüstüne şarkı indirme “Spotify Premium” abonelik gerektirir.

“Spotify Premium üyeliği olmadan nasıl şarkı indiririm?” demekte ısrarcı olan kullanıcılara yönelik bir açıklama yapmak gerekirse maalesef bunun önünde bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Spotify, ekonomik gerekçelerden ve tanınırlığını arttırmak amacıyla çeşitli kampanyalar düzenlediğinden uygun fiyata Spotify Premium aboneliği başlatarak indirme yapmak sizin için mantıklı olabilir. Spotify, uygulama ile ilk kez tanışanlara yönelik 3 ay boyunca 0.99 TL kampanyası ve öğrencilere yönelik 4 yıl boyunca yarı fiyatına Premium abonelik sunmaktadır. Detaylar için: (Spotify 3 Ay – 0.99 TL, Spotify Premium Öğrenci )

Müzik nasıl indirilir?

Spotify Premium üyeliği ile hesabınıza giriş yaptığınızda aşağıdaki adımları uygulayarak müzik indirmeye başlayabilirsiniz:

Spotify’da müzik indirme yapıldığında internetsiz müzik dinlemek mümkün hale gelir ve internetiniz yokken çevrimdışı indirilen şarkıları dinleyebilirsiniz.

Uyarı: Spotify bilgisayar uygulamasıyla albüm veya podcast indirilemez.

 • Çalma listesinin sağında yer ala “İndir” butonuna basın.
  Alternatif olarak Kitap > Şarkılar içerisinden “İndir” butonunu kullanın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

Albüm veya liste nasıl indirilir?

Müzikleri tek tek indirmekle uğraşmak yerine en sevdiğiniz albümleri veya oluşturulmuş playlistleri indirmeniz işinizi kolaylaştırabilir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Albüm’ün veya oynatma listesinin yanında yer alan “İndirme butonuna” basın ve indirmeyi aktif hale getirerek cihaza yükleme işlemini başlatın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

Podcast nasıl indirilir?

Spotify kullanıcılara Podcast dinleme ve indirme hizmeti de sunmaktadır. En sevdiğiniz canlı yayın kayıtlarını indirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Podcast bölümüne gidin ve Android veya iPhone için üç nokta simgesine basın.
 • İndir’e basın ve kitaplığa kaydetmeyi başlatın.
 • İndirme tamamlandığında “İndirme butonu”, “Yeşil indirildi simgesi”ne dönüşecektir.

İndirilen müzikler çevrimdışı nasıl dinlenir?

İnternet bağlantınızın kesilmesi veya veri paketinden tasarruf etmek amacıyla internetsiz Spotify dinleme yapabilirsiniz. Çevrimdışı müzik dinlemek için önceden müzik indirilmiş olması gerekir.

 • Kitaplık > Ayarlar > Çal’a gidin.
 • Çevrimdışı seçeneğini aktif hale getirin.

Bilgisayarda çevrimdışı modda oynatma nasıl yapılır?

Bilgisayar internet bağlantı hızınız önem teşkil ediyorsa veya bağlantı sağlanmıyorsa Spotify’da önceden indirilmiş olan parçalar hem Windows hem de Mac’de aynı adımlar uygulanarak çevrimdışı modda dinlenebilir.

 • Spotify programını başlatın.
 • Ekranın üst kısmında yer alan Mac için Spotify, Windows için Dosya’ya tıklayın.
 • Çevrimdışı Mod’u seçin.

Mobil veri ile indirme nasıl yapılır?

Spotify şarkılarını indirmek için kablosuz internet bağlantısı (Wi-fi) kullanmanızı öneriyoruz, ancak indireceğiniz şarkılar mobil veriniz için olumsuzluk teşkil etmiyorsa Spotify ayarları üzerinden mobil veri ile müzik indirme yapabilirsiniz.

 • Kitaplık > Ayarlar > Müzik Kalitesi’ne gidin.
 • İndir seçeneği altında yer alan “Hücre şebekesi kullanarak indir” e basın.

Müzik indirme ile ilgili sorunlar

Kullanıcılar Spotify müzik indirme ile ilgili çeşitli problemler yaşamakta ve hata almaktadır. Bu başlık altında en yaygın Spotify şarkı yükleme sorunları listelenmiştir.

Spotify indirilen müzikler nerede?

Spotify’da indirilen müzikler uygulama içerisinde yer alan “Kitaplık” bölümüne kaydedilir. Spotify’dan mp3 formatında müzik indirmek ve indirilen müziği uygulama dışına çıkarmak mümkün değildir. Spotify’dan telefona müzik aktarma yapılamamaktadır. Buna alternatif olarak indirilmiş bir müziği uygulama içerisinde çevrimdışı modda dinleyebilirsiniz.

Spotify müzik indiremiyorum

Müzik indirme sorunu yaşamanız altında çeşitli nedenler yatabilir. Cihazınızın internet bağlantısını ve hafızasında yeterli alanın varlığını kontrol edin. Uyku modunda olup olmadığını kontrol edin. Uyku modu güç tüketimini kısatlamakta ve internet bağlantısını kesebilmektedir. En fazla 5 cihaza indirme yapabileceğinizi ve indirdiğiniz toplam şarkı adedinin her bir cihaz için 10000’i geçemeyeceğini unutmayın. Müzik indirdiğiniz hesabınızın Spotify Premium aboneliği olması gerektiğini unutmayın.

İndirdiğim müzikler silindi

Spotify indirilen müziklerinin silinmesi nedenleri altında pek çok neden yatabilir. 5 cihazdan fazlasına müzik indirmek, son 30 gün boyunca Spotify’a giriş yapmamak, uygulamanın güncelleme almış olması, SD kartın arızalanması, indirilen müziklerin Spotify kütüphanesinden silinmesi, çalma listelerinin güncellenmesi nedenleriyle indirdiğiniz müziklerin tamamı veya bir kısmı silinebilir.

Spotify müzik indirme sorunu ile ilgili yaşadıklarınızı yorum bölümünde yanıt almak üzere bizlerle paylaşın.

Spotify reklam olmadan ücretsiz dinlemek mümkün mü?

Spotify, kullanıcıların tercih ettiği başlıca müzik uygulamalarından biridir. İçerisinde barındırdığı milyonlarca şarkı ile en büyük müzik kütüphanelerinden biri olan Spotify uygulaması kullanıcıların hemen her şarkıyı bulabileceği bir platformdur. Spotify ücretli ve ücretsiz olmak üzere kullanıcılara iki farklı hizmet sunmaktadır.

Spotify’in ücretli versiyonu Spotify Premium ve ücretsiz olanı Spotify Free olarak bilinmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Premium sürüm kullanıcılara çeşitli özellikler sunmaktadır. Bunlar arasında yüksek kalitede müzik dinleme, playlist oluşturma, istenen şarkının dinlenmesi önde gelen seçenekler arasındadır. Ancak Spotify ücretsiz kullanımda kullanıcılar bu özelliklerden maalesef yararlanamaz.

Tüm bunlara ilaveten Spotify Premium kullanıcıları müzik dinlerken reklamla karşılaşmaz. Kişi Spotify kütüphanesinde yer alan istediği müziği hiçbir reklam engeliyle karşılaşmadan dinleyebilir. Peki Spotify ücretsiz sürümde reklamsız şarkı dinleme mümkün müdür? Uygulamada reklam çıkmadan müzik dinlemesi yapmak nasıl olur?

Spotify ekibi bu noktada maalesef Spotify ücretsiz sürümde reklamsız müzik dinleme ve reklam atlama yöntemlerinin kullanamayacağını kesin olarak belirtir. Reklamsız şarkı dinlemek için ve reklam görmemek adına kişiler Spotify Premium üyeliği almaya yönlendirilir. Bu noktada Spotify kullanıcılara kolaylık sağlamakta ve çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalardan başlıcası 3 ay boyunca yalnızca 0.99 TL ödeme yapmadır. Kredi kart sahibi olan kullanıcılar yalnızca 0.99 TL gibi cüzzi bir ödeme yaparak Spotify Premium aboneliği başlatabilir. Belirtilen kampayaya ilaveten Spotify aboneliğindeki avantajlar öğrencileri de kapsamaktadır ve kişiler öğrenci olduklarını belgelediklerinde Spotify Premium’u 4 yıl boyunca yarı fiyatına kullanabilmektedir.

Spotify Premium aboneliği hakkında bilgi almak için “Spotify Premium” sayfasını ziyaret edin ve geçerli kampanyayı takip edin. Spotify öğrenci hakkında bilgi için ise yazımızı inceleyin. Spotify Premium ile sunulan kampanyaların belirli sürelerde geçerlidir. 3 aylık Premium aboneliği başlatan kullanıcılar bu süre sonunda 13.99 TL gibi aylık ücretlendirmeye tabii olurlar, ancak 3 ay süre içerisinde dilediğiniz zaman Premium aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Spotify reklamsız şarkı dinleme hakkında bilgi almak için yorum bölümünü kullanarak bizimle yaşadığınız problemleri paylaşın.

Öğrenciler için Spotify Premium nasıl alınır?

Spotify, dünyada en çok kullanılan müzik servislerinden biridir. Türkiye’de de Spotify en çok tercih edilen genellikle mobil cihazlara indirilen müzik dinleme aracıdır. Spotify ücretsiz dinlenebildiği gibi Premium versiyonla kullanıcılara daha özelleştirilmiş hizmetler ve yüksek deneyim sunuyor. Spotify bu noktada işin hakkını veriyor ve kullanıcılar için çeşitli kampanyalar sunuyor. Spotify kampayalarından biri de öğrenci indirimi. Yalnızca öğrencileri kapsayan %50 öğrenci indirimi sayesinde Spotify Premium 12 ay boyunca yarı fiyatına kullanılabiliyor. Peki nasıl? Spotify Premium öğrenci indirimi nedir? Ne kadar süre kullanılabilir? İşte detaylar…

Spotify Premium öğrenci, firmanın yalnızca öğrencileri kapsayan ve %50 indirim avantajıyla kullanıma sunduğu kampanyadır. Spotify Premium’u öğrenciler yalnızca yarı fiyat ödemesi yaparak 12 ay boyunca kullanabilir. Kişinin öğrenci olması durumunda ise 3 kez Spotify Premium avantajından yarı fiyatına yararlanılabilir. Spotify Öğrenci için Premium’u kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıya basın.

Bilgi: 2018 tarihi itibariyle Spotify kullanıcılara 3 ay için 0.99 TL karşılığında sonrası için ise ayda 6.99 TL karşılığında Spotify Premium hizmeti sunmaktadır.

Öğrenciler için Spotify Premium nasıl alınır? 1Spotify Premium öğrenci paketi üniversite veya kolej öğrencilerini kapsamaktadır. 18 ve üzeri olma şartı aranmaktadır. Spotify Premium öğrenci kullanım süresi 4 yıldır. Sonrasında kullanıcılardan standart Premium ücreti talep edilmektedir. Ancak Spotify’da herhangi bir sözleşme veya taahhüt bulunmadığından dilediğin zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Spotify Premium öğrenci onayı nasıl?
Spotify Premium lise için hizmet vermiyor. Yalnızca üniversite okuyan öğrencilerini kapsayan Spotify Premium öğrenci onayı için SheerID doğrulama hizmeti kullanılmaktadır. Okul Spotify sisteminde bulunmalıdır ve başka bir Spotify hesabı ile öğrenci indirimi talep edilmemiş olmalıdır.

Spotify Premium lise öğrencileri yararlanabilir mi?
Normal şartlarda Spotify Premium öğrenci kapsamında bazı kolejler ve üniversite bulunmaktadır.

Spotify Premium öğrenci indirimi nasıl yapılır?
Spotify hesabı oluşturun.
Öğrenci için Premium bağlantısına tıklayın.
Premium’u dene’ye basın.
Giriş yaptıktan sonra ilgili sözleşmeyi kabul ederek kredi kartı bilgilerinizi girin, öğrenci belgenizi sisteme yükleyin ve hesabınızın onaylanmasını bekleyin.

Spotify Premium öğrenci ile ilgili yaşadığınız problemler hakkında detaylı bilgi almak için yorum bölümünü kullanın.

Spotify apk indir

0

Spotify, Android cihazlar için ücretsiz olarak indirebileceğiniz müzik dinleme uygulamasıdır. Spotify tanıtım amaçlı kullanıcılara 48 saat ücretsiz müzik dinleme hizmeti sunuyor ve ardından Premium’a geçmeniz için sizden aylık ücret talep ediyor. Her ne kadar ücretli bir uygulama olsa da kullanıcılara kaliteli hizmet sunduğu ve aylık ödemeyi hak ettiği ortada.

Sürüm bilgileri: 2.1.0.903

Güncelleme Tarihi:  4 Şubat 2015

İşletim sistemi:  Android 4.1 ve üzeri cihazlar

Boyut: 16.87 MB

25 milyonun üzerinde şarkıya erişmenize olanak tanıyan Spotify sayesinde yerli ve yabancı müziklere erişebilir, çalma listeleri oluşturabilir hatta internetsiz müzik bile dinleyebilirsiniz. Facebook ile entegre edebileceğiniz Spotify uygulaması sade, hızlı erişilebilir ve kullanımı kolay bir arayüze sahip. Uygulamayı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Spotify Premium sürümü sitemizde bulunmamaktadır. Spotify Premium apk şeklinde internette açılan başlıklardan güvenliğiniz için dosya indirmemenizi öneririz. Kişisel bilgilerinizin çalınabileceği ihtimaline karşı korsan uygulama kullanmaktan kaçınmanız dileğiyle. Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak Spotify apk güncel sürümünü Android telefon veya tablet için indirebilirsiniz.

Android için Spotify apk 2.1.0.903 indir

Spotify uygulaması ile ilgili görseller:

spotify-apk-indir-android-1


- sponsor -