Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp mesajlarının ekranda görünmesini kapatma

Whatsapp mesajlarının ekranda görünmesini kapatma

- Advertisment -

Whatsapp mesajlar eğer telefonunuzun ayarlarında mevcutsa ve whatsapp üzerinden gerekli ayarlamayı yapmazsanız mesaj geldiğinde tuş kiliti kapalıda olsa mesajlarınız ekranda görünür. Bu bazen istemediğimiz bir durum olabilir.

İstemediğiniz bir anda gelen Whatsapp mesajının ekranda açık bir şekilde görünmemesi için android ve ios için bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Whatsapp üzerinden yapacağınız bu ayar ile mesajlar sadece tuş kilidi girildiğinde görünür.

Whatsapp mesajlarının ekranda görünmesini engelleme

iPhone için

iPhone kullanıyorsanız ve iphone da whatsapp mesajlarının önizlemesini kapatmak istiyorsanız aşağıdaki ayarları yapmanız yeterli.

Öncelikle iPhone a yüklü olan whatsapp’a giriş yapın. Daha sonra ayarlar kısmına gelin. Whatsapp ayarlarının bulunduğu bu bölümden bildirimler bölümüne giriş yapın. Buradan Whatsapp’ın tüm bildirim ayarlarını yapabilirsiniz. Burada iphone için whatsapp önzilmesini kapatabileceğiniz önizlemeyi göster butonu var.  Bu eğer aktif ise bunu pasif hale getirin. Bu ayarı yaptıktan sonra biri size whatsapp da mesaj yazdığında mesaj ekranda görünmez sadece kişinin ismi görünür. Mesajı görmek için tuş kilidini açmanız ve Whatsapp’a girmeniz gerekir.

Android (Samsung, LG, Sony, General Mobile vb) için

Android işletim sistemi kullanan telefonunuzda whatsapp mesajı geldiğinde mesajım ekranda gözükmesini engellemek istiyorsanız gene benzer bir ayar yapmanız gerekiyor. Bu ayar telefonlarınız kendi bildirim ayarlarında da mevcut. Mesela Samsung’un mesaj önizlemesini kapatmak için bildirim ekranı ayarlarını değiştirebilirsiniz. Samsung da bu ayarı yapmak için ayarlar  kısmına gelin. Daha sonra ses kısmına gelin. Buradan Samsung bildirimlerini ayarlayabilirsiniz. Uygulamalar butonunu tıklayın. Buradan Whatsapp’ı seçin. Burada bulunan ve Bu uygulamadan gelen bildirimleri kapat yazan kısmı tikliyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra Whatsapp dan mesaj gelince ana ekranda açık bir şekilde görükmez saece mesaj yazan kişi gözükür.

Ama buna rağmen istediğiniz olmuyorsa bu ayarı Whatsapp üzerinden yapmanız gerekir. Bunun için ayarlar kısmına gelin. Ayarlar kısmında bulunan bildirimler bölümüne giriş yapın. Sonrasında açılır pencere bildirimi seçeneğini tıklayın. Buradan birden fazla seçeneği seçebilirsiniz. Mesela sadece gelen mesajların tuş kilidi açıkken önizlenmesini sağlayabilir, ya da sadece ekran kapalı iken gösterebilirsiniz. Her zaman gösterebilir ya da tamamen kapatabilirsiniz. Açılır pencere yok seçeneğini seçerek mesajların ekranda gözükmesini engellemeniz mümkün.

 

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -