Ana Sayfa Etiketler Whatsapp

whatsapp ile ilgili içerikler.


Whatsapp’ı yeniden yükleme (iPhone)

Whatsapp uygulamasını silip, yeniden yükleyebilir, yedeğini geri yükleyerek sohbet uygulamasını eski şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Whatsapp’ı tekrardan indirip yükleyebilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Öncelikli olarak Whatsapp’ı telefonunuzdan kaldırmadan önce, tüm mesajlarınızı yedek almak için buraya göz atın. Yaptığınız ayarlamalar ile Whatsapp’ın yedeğini aldığınıza emin olduktan sonra programı yine indirebilmek için var olan uygulamayı kaldırın.


Whatsapp’ı yeniden yüklemek için telefonunuzda bulunan uygulamanın üzerine gelip basılı tutun. Uygulama düğmeleri hareket edinceye kadar bekleyin ve ardından uygulamanın tüm özelliklerini tamamen kaldırmak için ”SİL” e dokunun. Silme işlemi tamamlandığında, Ana Ekran’a gelin ve Whatsapp’ın en güncel sürümünü buraya tıklayarak indirin. Whatsapp’ı tekrardan indirme ve telefonunuza yükleme işlemi tamamdır.

Whatsapp sohbetlerini bilgisayara taşıma (Blackberry OS)

Whatsapp uygulamasında Windowsphone, iOS ve Android işletim sistemli telefon modellerinde sohbet mesajlarının tümünü bilgisayara taşımak hemen hemen aynı şekilde yapılıyor fakat durum Blackberry OS’ta biraz daha farklı. Aşağıda basit ve kolay adımlarla telefonunuzda bulunan Whatsapp mesajlarını bilgisayara aktarabilmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız. Whatsapp uygulamasında tüm arkadaşlarınızla yaptığınız konuşmalar, mesajlaşmaları bilgisayara taşıyabilir, yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.

blackberryz10


Whatsapp sohbet mesajlarını bilgisayara nasıl taşıyabiliriz?

 • Whatsapp’ta konuşmalarınızı telefon dışında bir cihaza taşıyabilmek için yapmanız gereken işlem çok da zor değil. Bu problemin üstesinden gelmek ve olası sorun veya hataları sıfıra indirgemek için de bir çaba harcamanıza gerek yok.
 • Whatsapp’ınızı bilgisayara veya tablete taşıyıp Word ya da Metin Belgesinde txt dosyası olarak açmak için kaydetmek veya aktarmak istediğiniz sohbeti seçin. Dilerseniz grup mesajlarını da seçebilir daha fazla mesaj taşıyabilirsiniz.
 • Yalnızca Blackberry OS işletim sistemli modellerde bulunan icon-blackberry simgesine basın.
 • Çıkan seçeneklerden ”Konuşmayı e-postala’yı seçin. Yaptığınız tüm sohbet geçmişi ve konuşmalarınız e-posta paneline eklenecektir. Geriye kalan tek şey e-posta adresinizi girmek ve göndere basmak. İşlem bu kadar kolay ve basit.
 • Artık Whatsapp mesajlarınızı bilgisayarda görüntüleyebilir, yasal işlemler, mahkeme gibi durumlarda kanıt olarak kullanabilir ya da sonsuz bir anıya dönüştürebilirsiniz.

Whatsapp bağlantı hatası (Nokia Lumia)

Whatsapp uygulaması hemen hemen tüm telefonlarda ücretsiz olarak indirilip yüklenebilen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia, Whatsapp uygulamasında gönderdiğiniz mesajlar, resimler, videolar ve sesler gitmiyorsa; mesaj gönderirken karşı tarafa iletilmiyorsa ve saat işaretinde takılı kalıyorsa Whatsapp erişim problemi yaşıyorsunuz demektir.

Bunun yanında bağlantı hatasına ilişkin profil durumunuzu değiştirirken, fotoğraf yüklerken veya değiştirmeye çalışırken, listenizi güncellemede problemle karşılaşıyorsanız; Whatsapp bağlantı hatalarının giderilmesi için aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz. Whatsapp mesajı gelmiyor, Whatsapp mesaj göndermiyor,  Whatsapp sesli mesaj ya da sms göndermiyor gibi sorunlarınızın çözümü için aşağıya göz atın.

whatsapp_mobilkaynak

Öncelikli olarak Whatsapp bağlantı hatasının çözümü için internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Eğer sinyal seviyesi düşükse veya kullandığınız internet paketi bitmişse sorun bundan kaynaklı olabilir. Whatsapp kullanırken karşılaştığınız problemlerinin çözümü için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem Whatsapp uygulamasını güncellemektir. Eğer Whatsapp uygulamasının güncellemesini yapmadıysanız ve üzerinden çok zaman geçtiyse Whatsapp bağlantı hatası alıyor olabilirsiniz.

Whatsapp dosyalarınız bulaşabilecek virüs, farklı programlarla yaşanan çakışmalar sonucunda bozulmuş olabilir. Bu yüzden Whatsapp uygulamasını silip baştan yüklemeniz fayda sağlayabilir. Buna ilaveten telefonunuzda Ram kullanımının yüksek olması vatsabın çalışmasını engelliyor olabilir. Çözüm olarak Nokia Lumia model telefonunuzu yeniden başlatın. Son olarak ilk 1 yılı ücretsiz olan Whatsapp uygulamasının telefonunuzdaki bedava kullanım süresi dolmuş olabilir. Eğer sorun bundan kaynaklıysa Kredi Kartıyla ödeme yapıp Whatsapp kullanım süresini uzatmanız gerekiyor.

Not: Whatsapp’ınızı güncellemek ve Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia telefonunuza yüklemek için buraya tıklayın.

Güncel Whatsapp indir (Versiyon 2.11.332)

Whatsapp uygulaması dünya genelinde en çok indirilen anlık mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle sınırsız ve ücretsiz bir şekilde mesajlaşmanıza, sesli mesaj, fotoğraf, video göndermenize olanak tanıyan Whatsapp, bedava indirilebilen sınırlı uygulamalardan bir tanesi.

whatsapp_mobilkaynak

Whatsapp hemen hemen tüm işletim sistemleri için indirilebilen bir sohbet uygulamasıdır. Hatta mobil cihazınıza yani telefonunuza yükleyebileceğiniz en iyi sohbet uygulamalasıdır. Çünkü Türkçe tabir edecek olursak vatsap uygulamasının içerisinde herhangi bir reklam bulunmuyor. İkincisi gayet hızlı ve sorunsuz bir şekilde mesaj göndermenize olanak tanıyor. Bunun yanında yaptığınız konuşmalar üçüncü kişilerin eline geçmemekle birlikte, yüksek güvenlik sayesinde istediğiniz kişiyle istediğiniz gibi konuşabiliyorsunuz.

Sürekli kendini güncelleyen ve yenileyen Whatsapp uygulamasının 2.11.332 versiyonu çıktı. Android, Blackberry OS, iOS iPhone, Windowsphone ve Symbian S40 ile Symbian S60 işletim sistemli cihazlar için bedava indirebileceğiniz görüntülü konuşma, ses gönderme, beğendiğiniz şarkıları yollama, bedava mesaj atma gibi özelliklere sahip olacağınız Whatsapp uygulaması en harika uygulamaların başında geliyor.

Eğer sohbet uygulaması arıyorsanız, en kalitelisinden olsun diyorsanız ilk 1 yılı ücretsiz olan diğer yıllarda 1 dolar ücret alan Whatsapp uygulamasını bedava indirebilmek ve en son güncel sürümünü yüklemek için sırasıyla Android (Samsung Galaxy, HTC, LG, Sony Xperia, Nokia X, General Mobile Discovery, Casper Via, Piranha, Huawei, Turkcell T40, Avea inTouch, Vodafone Smart) , iOS iPhone, Blackberry OS, Windowsphone Nokia Lumia ve Symbian S40 veya S60 için indirmek istiyorsanız sahip olduğunuz telefon modelinin üzerine tıklayın. Whatsabı bedava indirin.

Telefonum Whatsapp’ı destekliyor mu?

Whatsapp dünya çapında en çok kullanılan ve indirilen anlık mesajlaşma ve sohbet etme uygulamalarının başında gelir. Android, iOS, Blackberry, Windowsphone ve Symbian işletim sistemlerinde çalışan Whatsapp uygulamasındaki tek eksiklik Symbian işletim sistemli bazı Nokia telefon modellerinin Whatsapp’ı desteklememesidir.

Sahip olduğunuz symbian işletim sistemli Nokia veya Sony Ericsson marka cihazınızın Whatsapp ile uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer Whatsappp uygulaması telefonunuz tarafından destekleniyorsa Whatsapp uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak yükleyebilir ve hemen mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Acaba Whatsapp benim telefonum tarafından destekleniyor mu? Kasma donma yapar mı? Telefon vatsabı kaldırır mı? gibi sorularınızın yanıtını öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayın. Yönlendirileceğiniz Whatsapp orijinal sitesinden telefonunuzun uyumluluk sorunu olup olmadığını, güncel sürümünü indirip indiremeyeceğinizi ve telefonunuza yükleyip yükleyemeyeceğinizi öğrenin. Yukarıdaki özellik Nokia S60 Symbian modelleri için geçerlidir. Eğer sahip olduğunuz telefon Symbian S40 kategorisine giriyorsa buraya tıklayın.

Whatsapp kişi ekleme (iPhone)

iPhone telefonuzda Whatsapp uygulaması sayesinde arkadaşlarınızla çağı yakalayarak hızlı şekilde konuşmaya başlayabilirsiniz. Çünkü Whatsapp uygulamasını kullanan tüm yakınlarınızı Whatsapp kolayca buluyor. Watsapp rehberinizde bulunan kişileri tarar ve Whatsapp uygulamasını kullananları otomatik olarak listenize ekler. Böylece uygulamayı başlattığınızda kimlerin Whatsapp kullandığını kolayca görebilirsiniz.

iOS işletim sistemli iPhone telefonunda Whatsapp’ta kişi ekleyebilmek için arkadaşınızın numarasını rehberinize kaydedin, Whatsapp uygulamasını çalıştırın ve listenizi yenileyin. Yenileme işlemi yapabilmek için listenizin üzerine basılı tutup aşağı doğru çekin.

Ayrıca hatırlatmak isteriz ki eğer telefon numaranız karşı tarafta bulunmuyorsa maalesef onunla Whatsapp uygulaması içerisinde sohbet edemezsiniz. Hem sizin numaranız karşı telefonda ekli olmalı hem de rehberinizde konuşmak isteyeceğiniz kişinin telefon numarası kayıtlı olmalıdır.

Bunun yanında önceden telefonunuza rastgele numaralar ekleyip karşı tarafın profilini görebiliyordunuz ama artık Whatsapp’ın kendini geliştirmesi ve güncellemesiyle bu olay tarihe karıştı.

iPhone cihazınıza Whatsapp uygulamasının güncel sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

Android için arkadaş eklemenin nasıl yapıldığına bakmak için buraya tıklayın.

Blackberry telefonlarda kişi eklemenin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

Whatsapp kişi ekleme (Android)

Android işletim sistemli telefonunuzda Whatsapp uygulamasına arkadaşlarınızı ekleyebilir, sohbete başlayabilirsiniz. Whatsapp’ta kişi ekleyebilmek ve arkadaşlarınızla hemen sohbet etmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

Öncelikli olarak Whatsapp’e eklemek istediğiniz kişinin telefon numarasını rehberinize kaydetmeniz gerekiyor. Eğer telefonunuzun normal rehberine görüşmek ve sohbet etmek istediğiniz arkadaşınızın numarasını eklemezseniz kişiyi Whatsapp listenizde göremezsiniz.

İkinci adım, numarasını ekledim ama ona gönderdiğim mesajlar gitmiyor,sürekli sorunlarla hatalarla karşılaşıyorum diyorsanız numarasını eklediğiniz kişinin Whatsapp uygulamasını kullandığından ve telefonuna yüklü olduğundan emin olmanız gerekiyor. Arkadaşınızı Whatsapp uygulamasına davet edebilmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Menü tuşuna basın. Ayarlar> Kişiler’e gidip Arkadaşına Öner’e dokunun. Whatsapp davetini yollayın.

3. Arkadaşınız yurtdışında yaşıyorsa ve onu ekleyemiyorsanız numarası rehberinizde yanlış şekilde kayıtlı duruyor olabilir. Whatsapp’a Android işletim sistemli cihazlarda yurtdışında olan birini eklemek istiyorsanız kişinin telefon numarasının başına alan kodunu düzgün olarak yazmanız gerekiyor.

4.   Whatsapp’ta konuşma yapabilmek ve kişilerle sohbet edebilmek için telefon numaranızın karşı tarafta olması gerekiyor. Yani sadece sizde numarası olan biriyle Whatsapp içi görüşme yapamazsınız.

5-  Son olarak,  uygulamayı açın ve aşağıdaki adımları takip edin:

Menü tuşuna basın, Ayarlar’a buradan da Kişiler’e dokunun. Tüm kişileri göster’e gidin. Whatsapp’ta eklediğiniz kişi görünmüyorsa belki de gizlenmiş olabilir. Tüm kişileri göster özelliği ile  Whatsapp listenizdeki bütün herkesi görebilirsiniz.

Not: Yukarıdaki işlemleri yalnızca Android işletimli Samsung Galaxy, HTC, LG, Casper Via, General Mobile Discovery, Sony Xperia, Huawei, Piranha ve diğer Android telefonlarda yapabilirsiniz.

Blackberry‘de nasıl arkadaş eklendiğine göz atmak için buraya tıklayın.

 

 

Whatsapp’a kişiler nasıl ekleniyor? (Blackberry)

Blackberry model cep telefonu kullanıyorsanız, Whatsapp uygulaması içerisinde kişileri kendi listenize dahil etmek için özel bir adım uygulamanıza gerek yoktur. Whatsapp uygulamasını kurduktan ve numaranızı aktif hale getirdikten sonra, kişiler listenize otomatik olarak eklenir.

Peki Whatsapp uygulamasında nasıl sohbet başlatabilirim?

  Blackberry model telefonunuzda Whatsapp içi arkadaşlarınızla sohbet etmek ve konuşmak istiyorsanız resimde gördüğünüz kırmızı alana dokunmanız yeterli. Bu bölümden arkadaş listesine erişebilir ve rehberinizde bulunan kişilerle sohbete başlayabilirsiniz.

whatsapp-arkadas-bulma-ekleme-nasil-2

Whatsapp’ta istediğim kişiyle nasıl konuşabilirim?

  Whatsapp uygulamasında rehberinizde olmayan kişilerle sohbet etmeniz mümkün değil. Ayrıca sohbet etmek istediğiniz kişinin Whatsapp uygulaması bulunmuyorsa onunla yine sohbet edemezsiniz.

Whatsapp uygulamasında yurtdışında yaşayan arkadaşlarımla nasıl konuşabilirim?

 Eğer karşı tarafta whatsapp uygulaması yüklü ise ve Türkiye’de yaşamıyorsa, onunla konuşabilmek için numarasının uluslararası formatta olması gerekiyor. Örneğin Türkiye’nin alan kodu 90, numaranızında 5551111111 olduğunu varsayarsak numaranız şu formatta olur: +905551111111. Bu örnek üzerinden yürüyecek olursak Almanya’da yaşayan bir arkadaşınızı Whatsapp’a ekleyebilmek için numarasını +49 ile başlayacak şekilde girmeniz gerekmektedir.

  Blackberry Whatsapp kurulumu nasıl yapılır?

Blackberry cihazınıza Whatsapp uygulamasını yüklemek istiyorsanız buraya tıklayın.

Android işletim sistemli cihazlardaki kişi ekleme ayarlarına göz atmak için buraya tıklayın.

Nokia X modelleri için Whatsapp indir

0

Whatsapp uygulaması dünyanın en popüler ve en çok indirilen sohbet programlarının başında gelir. Piyasada var olan hemen hemen tüm telefon modelleri için indirilebilir. Buna rağmen kullanıcıların yaşadığı büyük bir zorluk var. Bildiğiniz üzere Nokia ilk başta Windowsphone işletim sistemiyle devam edeceğini açıklamış bir süre sonra Android işletimli Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XLarge adında 3 farklı telefon modeli çıkarmıştı.

whatsapp_mobilkaynak

Kullanıcılar da Nokia Whatsapp uygulamasının Windowsphone sanal mağazasında olduğunu düşünüyor ve bir türlü Vatsap sohbet uygulamasını indiremiyor. Bu hatadan kurtulmak ve bu sorunu çözmek için açtığımız konuda sizlere hangi sanal mağazadan indirme yapacağınızı ve Whatsapp uygulamasını nasıl indirebileceğinizi aktaracağız.

Whatsapp’ı neden Nokia X telefonları için indiremiyorum? Neden hata ile karşılaşıyorum? Nasıl indirebilirim? Ne yapmam gerekiyor?

Dediğimiz gibi Nokia X modelleri Android tabanlıdır. Yani Google Play ile birlikte çalışır. Nokia Lumia modelleri ile Nokia X modelleri arasında işletim açısından dağlar kadar fark vardır. Nokia X modelleri için Whatsapp uygulamasını indirebilmek için buraya tıklayın. Eğer Nokia X modeller için Apk versiyonunu indirmek ve uygulamayı direkt olarak indirmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Ayrıca Nokia X modelleri için Whatsapp uygulamasını güncellemek veya son sürümünü indirmek istiyorsanız yine yukarıdaki indirme linklerini kullanabilir, uygulamayı Türkçe ve son haliyle ücretsiz olarak telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Whatsapp telefon numarası doğrulama İphone (iOS)

Whatsapp’ta telefon numarası doğrulama işlemi nasıl yapılır?

Öncelikli olarak Whatsapp’ın nasıl çalıştığını ele alalım. Whatsapp uygulaması diğer pek çok sohbet uygulamalarının aksine telefon numaramızı ve arkadaşlarımızla sohbet edebilmemiz için rehberimizi kullanır. Facebook’ta olduğu gibi arkadaşlık isteği gönderme, davet yollama gibi özellikler böylelikle devre dışı kalır. Siz de Whatsapp ailesine katılmak istiyorsanız ya da katılmanıza rağmen telefon numarası sorgulayıp, doğrulama işleminden geçemediyseniz aşağıdaki adımlara göz atın.

whatsapp-telefon-numarasi-dogrulama-1

 • Buraya tıklayın ve Whatsapp’ın son sürümünü indirin.
 • Whatsapp uygulamasını çalıştırın ve sizden istenen telefon numaranızı düzgün bir şekilde girin.
 • Telefon numaranızı ikinci kutucuğa yazın. Ancak ikinci kutucukta numaranızı yazarken ”0” Sıfır kullanmayın.
 • Alan kodu bölümüne gireceğiniz ilk kutucukta yer alan ülke alan kodlarının içerisinde zaten sıfır bulunmaktadır.
 • Örnek: +90    5554443322

whatsapp-telefon-numarasi-dogrulama-1-2

 •  Whatsapp’a kaydolurken internetiniz çok yavaş olabilir. Bu da Whatsapp numara doğrulama işlemini askıda bırakabilir. İnternetinizin sinyal seviyesini kontrol edin.
 • Telefonunuzun uluslararası aramalara ve mesajlaşmalara açık olup olmadığını kontrol edin. Whatsapp doğrulmasında numaranızı teyit etmek için size doğrulama kodu gönderilir. Eğer uluslararası görüşmelere kapalıysa mesaj alamazsınız.
 • Whatsapp uygulaması iPod ve iPad gibi aygıtlarda çalışmamaktadır. Eğer doğrulamayı bu araçlarla yapıyorsanız hemen vazgeçin.
 • Eğer kodu SMS aracılığıyla alamazsanız Whatsapp sizi arayabilir ve sesli olarak kodu iletebilir. Acele etmeyin. Sakin olun.