Whatsapp sesli mesaj gönderme nasıl yapılır? (Android)

-sponsor-

Whatsapp’ta mesajlaşma, resim ve video göndermenin yanısıra sesli mesajlarınızı da gönderebilirsiniz. Whatsapp’ın bu özelliği sayesinde tuşlara basmadan daha hızlı ve kolay bir şekilde sesli mesaj gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz sesli mesajlar ise hafıza kartınızda kaydolur.

23684991-tr-01

Sesli mesaj nasıl gönderilir?

Whatsapp’ta sesli mesaj gönderebilmek için telefonunuzun mikrofon özelliği bulunması gerekir. Karşı tarafa ses dosyası göndermek için mikrofon simgesine dokunmanız ve ardından uzun basmanız yeterlidir. Sesli mesajınızı kaydederken iptal etme özelliğini kullanabilmek için sola kaydırma yapabilir, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp’ta sesli mesajlaşmayı dinlediğiniz zaman mikrofon simgesi maviye dönüşür. Telefonda gönderdiğiniz sesli mesajın ilk kısmı gitmiyorsa 2-3 saniye bekledikten sonra konuşmaya başlayın.Mesajı hem telefonun kulak hoparlöründen hem de arkasındaki büyük ses vericiden dinleyebilirsiniz. Sesli mesajı dinlemediğiniz zaman mesajların yanındaki işaret yeşil renkli olur. Ancak mesajları dinlerken yeşil renk maviye dönüşür..

android-ptt-blue android-ptt-green

Bonus: Whatsapp ses kayıtlarının nerede olduğunu öğrenmek isteyenler:

var/mobile/Applications/WhatsApp/Library/Media’dan gönderdiği sesli mesajların tümünü burada bulabilir.

 

 

 

 

1 YORUM

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz