Whatsapp bağlantı hatası (Nokia Lumia)

-sponsor-

Whatsapp uygulaması hemen hemen tüm telefonlarda ücretsiz olarak indirilip yüklenebilen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia, Whatsapp uygulamasında gönderdiğiniz mesajlar, resimler, videolar ve sesler gitmiyorsa; mesaj gönderirken karşı tarafa iletilmiyorsa ve saat işaretinde takılı kalıyorsa Whatsapp erişim problemi yaşıyorsunuz demektir.

Bunun yanında bağlantı hatasına ilişkin profil durumunuzu değiştirirken, fotoğraf yüklerken veya değiştirmeye çalışırken, listenizi güncellemede problemle karşılaşıyorsanız; Whatsapp bağlantı hatalarının giderilmesi için aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz. Whatsapp mesajı gelmiyor, Whatsapp mesaj göndermiyor,  Whatsapp sesli mesaj ya da sms göndermiyor gibi sorunlarınızın çözümü için aşağıya göz atın.

whatsapp_mobilkaynak

Öncelikli olarak Whatsapp bağlantı hatasının çözümü için internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Eğer sinyal seviyesi düşükse veya kullandığınız internet paketi bitmişse sorun bundan kaynaklı olabilir. Whatsapp kullanırken karşılaştığınız problemlerinin çözümü için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem Whatsapp uygulamasını güncellemektir. Eğer Whatsapp uygulamasının güncellemesini yapmadıysanız ve üzerinden çok zaman geçtiyse Whatsapp bağlantı hatası alıyor olabilirsiniz.

Whatsapp dosyalarınız bulaşabilecek virüs, farklı programlarla yaşanan çakışmalar sonucunda bozulmuş olabilir. Bu yüzden Whatsapp uygulamasını silip baştan yüklemeniz fayda sağlayabilir. Buna ilaveten telefonunuzda Ram kullanımının yüksek olması vatsabın çalışmasını engelliyor olabilir. Çözüm olarak Nokia Lumia model telefonunuzu yeniden başlatın. Son olarak ilk 1 yılı ücretsiz olan Whatsapp uygulamasının telefonunuzdaki bedava kullanım süresi dolmuş olabilir. Eğer sorun bundan kaynaklıysa Kredi Kartıyla ödeme yapıp Whatsapp kullanım süresini uzatmanız gerekiyor.

Not: Whatsapp’ınızı güncellemek ve Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia telefonunuza yüklemek için buraya tıklayın.

1 YORUM

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz