Ana Sayfa Etiketler Nokia lumia

nokia lumia ile ilgili içerikler.


Nokia Lumia’da telefon hafızasını nasıl boşaltabilirim?

Nokia Lumia telefonlarında hafıza sorunu nedeniyle, kapasitesinin az ya da eksik olması sebebiyle güncelleme yaparken yeterli alanın olmadığı uyarısıyla karşılaşmaktayız. Telefonun hafızasını boşaltmak ve yeterli yer alanı açmak için bazı ayarlamalar ve silme işlemleri gerçekleştirerek hafııza arttırma yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki 6 yöntemi izleyin.

1- Telefonunuzda kapasite kontrolü uygulamasını kullanmak için Ayarlar > Kapasite kontrolüne dokunun. Ardından telefonunuzda kullanmak istemediğiniz ögeleri kaldırarak hafızayı arttırın. Nokia Lumia cihazlarının tümünde gerçekleştirebileceğiniz bu düzenlemeyi yapabilmek için öncelikli olarak Uygulamaların altında bulunan Bilgiler’e dokunun. Hafıza yükseltmek ve boş yer açıp güncelleme yapabilmek için dilediklerinizi silin. Haritalar bölümünde de temizlik yapabilmeniz mümkün. Haritalar zamanında indirmiş olduğunuz haritaları otomatik olarak görüntülemenizi sağlar. Haritalardan istediğinizi üzerine basılı tutarak kaldırabilirsiniz. Dilerseniz haritaların tümünü silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Web tarayıcılarının içerisinde barınan geçici dosyaları silmek de telefon hafızasının azalmasına yardımcı olabilir. Kaldırırken güvenli olacak ve telefonun sistemine zarar vermeyecek geçici dosyaları kaldırabilirsiniz.

Not: Nokia Lumia 930 modelinde kapasite kontrolü yerine akıllı depolama ibaresi bulunduğundan silme yaparken Ayarlar > akıllı depolama’ya gidin.

Not 2: Nokia Lumia cihazlarında Cyan güncellemesi yaparken silinmeyecek bazı uygulamalar vardır bunlardan biri de Kapasite Kontrolü uygulamasıdır. Cihazınızda resetleme işlemi gerçekleştirene kadar Kapasite Kontrolünü kullanabilirsiniz.

2-Telefonunuzda bulunan Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari gibi tarayıcıların tarama geçmişini, geçici dosyalarını, tanımlama bilgilerini silmek hafızadan tasarruf etmenizi sağlar. Internet Explorer > Ayarlar > uygulamalar > geçmişi sil adımlarını izleyerek depolama alanında yer açabilirsiniz.

3- Harita aramalarında açtığınız ve gösterdiğiniz haritalar telefona otomatik olarak kaydedilir. Telefonda kayıtlı olan eski ve kullanmadığınız haritaları, harita aramalarını ve geçici olan dosyaları silebilmek için Ayarlar > uygulamalar > Haritalar > geçmişi sil adımlarını izleyin.

4- Arama geçmişini silmeniz de sizin için faydalı olacaktır. Ayarlar’a dokunun. Ardından uygulamalar > arama > geçmişi sil basamaklarını takip ederek geçmişinizi silin.

5- MixRadio kullanıyorsanız çevrimdışı mix ögelerini silmeniz yararlı olabilir. Başlat’a gidin. Sola kaydırma yaparak MixRadio’yu açın. Çevrimdışıı karışık listeleri seçerek listeye uzunca basın. Silme işlemini başlatın.

6- Telefonunuzu USB kablosu aracılığıyla bilgisayara bağlayıp bazı düzenlemeler yapmak da hafızayı boşaltmanızda etkili olabilir. Nokia Lumia’yı bilgisayara bağlayın. Bilgisayarım’dan Nokia Lumia telefon klasörlerinize erişerek güncelleme için yer açın. Bu yöntem hem daha hızlı olur hem de yedeklediğiniz dosyaları ilerleyen zamanlarda geri taşımanızı sağlar. El ile kısa yoldan yedekleme yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Güncelleme’den önce telefonunuzda sizin için önemli olan dosyaları seçerek Sağ tıklayıp kes’e tıklayın. Dosyalarınızı bilgisayara taşıyın. Güncelleme sonrasında yedeğini aldığınız tüm video, ses, resim ve diğer klasörleri telefonunuza geri aktarın.

 

Nokia Lumia garanti kapsamına neler giriyor?

Nokia Lumia telefonlar hakkında garanti süresi bilgisi alabilir, garantisinin ne kadar sürdüğünü, kaç yıl olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanında nelerin garanti kapsamına girdiğini öğrenerek telefonunuzu servise teslim edebilirsiniz. Nokia yardım ve destek hattının açtığı başlık altından örneğin; camın kırılması, telefonun ekranının çizilmesi, düşmesi sonucu oluşan arızalanmalar, teknik ve donanımsal sorunlar, parça problemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nokia Lumia, Nokia X, Nokia Asha, Nokia XL ve diğer tüm Nokia modellerini kapsayan garanti koşullarına buradan göz atabilirsiniz. Avrupa Birliği, İzlanda, Norveç, İsviçre ve Türkiye’de satılan tüm mobil cihazlar hakkında garanti talimatlarına, süresine, koşullarına, kaç ay sürüyor olduğuna paylaştığımız bağlantı adresinden göz atabilirsiniz. Tıkladığınız link sizi Nokia’nın orijinal sitesine yönlendirecektir.

Garanti servisinden nasıl faydalanacağınıza, hangi ürünlerin, parçaların garanti kapsamı altında yer aldığına bakabilirsiniz. Örneğin; cihazınızın üzerine su, çay vs sıvı döküldüyse, ya da zemine düşüp hasar meydana geldiyse garanti kapsamı listesine göz atabilirsiniz.

Garanti kapsamı koşulları aşağıdaki Nokia modellerini içermektedir:

NOKIA LUMIA 1520 NOKIA LUMIA 1320 NOKIA LUMIA 1020 NOKIA LUMIA 930 NOKIA LUMIA 925 NOKIA LUMIA 920 NOKIA LUMIA 830 NOKIA LUMIA 820 NOKIA LUMIA 735 NOKIA LUMIA 720 NOKIA LUMIA 630 LUMIA 625 LUMIA 620 Lumia 530 LUMIA 525 NOKIA LUMIA 520 NOKIA XL Dual SIM NOKIA X+ Çift SIM NOKIA X Çift SIM NokIa 515 Asha 503 Asha 501 Asha 311 Asha 309 Asha 306 Asha 230 Asha 303

Nokia Cep Telefonu Garanti Durumu Sorgulama Kodu= *#92702689#

 

Nöbetçi Eczane uygulaması indir (Windowsphone)

1

Windowsphone için özel geliştirilmiş olan Nöbetçi Eczane bulma uygulamasını Nokia Lumia telefonlarınız için indirebilirsiniz. Örneğin gece acil olarak çocuğunuza, eşinize ya da kendinize ilaç almanız gerekiyor. Zamanınız da kısıtlı. Ne yapacaksınız? Eğer Nokia Lumia kullanıyorsanız Nöbetçi eczane uygulamasını Windows phone 8.0 cihazınıza yükleyin ve eczane arama, bulma derdine girmeyin.

Son derece basit kullanımı olan, kendini sürekli güncelleyen ve İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 70 farklı ilin açık olan nöbetçi eczane listesini sizlerin hizmetine sunan uygulamayı kaçırmayın. Telefonunuzda 1 mb yer kaplayacak olan uygulama adeta bir kuş kadar hafif. Oldukça sade bir tasarıma sahip ve kullanımı son derece kolay olan Eczacı bulma uygulamasını Nokia Lumia modellerinin tümünü buradan cihazınıza indirebilir ve hızlı bir şekilde yükleyerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer uygulamayı sevmediyseniz alternatif diyeceğimiz Nöbetçi Eczane uygulamasını 3 büyük dışında Aydın, Konya, Kayseri, Samsun, Antalya, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Eskişehir ve daha pek çok şehir için ücretsiz ve hiç para vermeden buradan bedava temin edebilirsiniz.

Nokia Lumia 520 telefon arka kapağı nasıl açılır?

Nokia Lumia 520 ve Lumianın diğer 520’li modellerinde telefon arka kapağı açma işlemini anlatacağımız resimli anlatımda herhangi bir kesici veya sivri alet kullanmadan işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kullanıcılar telefona zarar verebileceğini düşündüğü için karşısına olası problemlerin çıkmasını, kendi yaptığıyla kendini bir soruna sürüklemek istemez. O yüzden bilmeyenler için burada anlatıyoruz.

nokia-lumia-520

Nokia Lumia akıllı telefonunuzun arka kapağını sökmek ve içerisindeki parçaları görmek ya da temizlik amaçlı kontrol etmek için cihazın üst köşesine tırnağınızı geçirin. Ekran ve arka kapak arasına tırnağınızı geçirdikten sonra arka kapağın orta yerinden bastırın. Nokia Lumia 520, 520T, 521, 525 ve 526 gibi modellerde zorlanmadan ve cihaza zarar vermeden açmak için üst taraftaki kancaları gevşetecek şekilde nazikçe tırnağınızı daha da içe sokun. Kapağı bu şekilde çıkarabilirsiniz. Ekrana zarar vermemek için kesici, delici veya ekranı çizecek bir araç kullanmayın.

Eğer kapağınızı değiştirmek, yeni telefon kapakları almak istiyorsanız klasik Nokia Lumia telefonunun kapağını çıkartabilir, yerine yenisini takabilirsiniz. Çıkarttığınız telefon arka kapağını takmak için ise kapağın dişleri cihazın arka yüzündeki boşluklara oturacak şekilde koymanız ve hafifçe bastırmanız yeterli olacaktır.

Nokia Lumia 720 ekran fotoğrafı çekme

Nokia Lumia 720 akıllı model telefonlarda ekran fotoğrafı çekmek çok kolay. Windowsphone 8 ve Windowsphone 8.1 güncellemeleriyle birlikte ekran fotoğrafı yakalamak, telefonda merak ettiğiniz ya da dikkatini çeken bir resmi paylaşmak için ekran görüntüsünün fotoğrafını çekip kaydetmek gayet sıradan bir işlem. Örneğin; Facebook, Twitter, Whatsapp gibi uygulamalarda gördüğünüz komik durum güncellemesininin ekran fotoğrafını screenshoot edebilir, telefonununuzun galerisine kaydedebilirsiniz. Dilerseniz galerideki dizinde saklı tutulan ekran fotolarını sanal alemde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Nokia Lumia 720’de ekran resmi çekmek ve kaydetmek için aşağıdaki yöntemi takip edebilirsiniz.

Nokia Lumia 720 için WP 8.0 Ekran görüntüsü alma:

Windows Phone 8′de ekran görüntüsü almak için, Başlat‘a Başlangıç düğmesi ve ardından Güç düğmesine Güç simgesi aynı anda basın ve ses çıkıncaya kadar basılı tutun. Ekran görüntüsünü Lumia’da yakalayın.

ekran-goruntusu-alma

Windowsphone 8.1 işletim sistemli Nokia Lumia 720 kullanıyorsanız;

Güncellediğiniz (WP 8.1) Nokia Lumia 620′de Ekran resmi çekmek için;

Windowsphone 8.1 ekran görüntüsü kaydetme tekniği; Windows Phone 8.1 işletim sistemli Lumia 620 model telefonunuzda, ekranınızın resmini çekmek için Güç düğmesiGüç simgesi ve Sesi Arttırma düğmelerine aynı anda basın.nokia-lumia-520-ekran-goruntusu-yakalama

Anlatımı anlamadıysanız kutucuğa problemle karşılaştığınız yeri yazın. Olası sorunları veya hataları bizlere bildirin. Resimli anlatım’daki ekran görüntüsü alma işlemi tüm Windowsphone Nokia Lumia modellerinde uygulanabilir.

 

 

Nokia Lumia 620 ekran görüntüsü yakalama

Windows Phone 8.0 ve Windowsphone 8.1 işletim sistemli Nokia Lumia 620 model akıllı cep telefonlarında ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilir, ekran görüntüsü çekme yöntemiyle yakaladığınız fotoğrafları galerinize ekleyebilirsiniz. Örneğin; Çektiğiniz Whatsapp içi resmi Facebook, Twitter, Instagram veya Pinstagram gibi sitelerde veya uygulamalarda paylaşabilirsiniz. Nokia Lumia 620’de ekran görüntüsü yakalamak ve ekran fotoğrafını çekip paylaşabilmek için öncelikli olarak nasıl screenshoot alabileceğinize göz atalım. Resimli anlatım ile ekran resminin nasıl alındığını öğrenebilirsiniz.

Nokia Lumia 620′nin Windowsphone 8.0 ve Windowsphone 8.1 sürümlerinde ekran yakalamak ve ekran fotoğrafı çekmek için farklı kombinasyonlar oluşturacak şekilde iki tuşa basmanız gerekmektedir.

Nokia Lumia 620′de ekran görüntüsü yakalamak için;

Windows Phone 8′de ekran görüntüsü almak için, Başlat‘a Başlangıç düğmesi ve ardından Güç düğmesine Güç simgesi aynı anda basın ve ses çıkıncaya kadar basılı tutun. Ekran görüntüsünü Lumia’da yakalayın.

ekran-goruntusu-alma

Güncellediğiniz (WP 8.1) Nokia Lumia 620′de Ekran resmi çekmek için;

Windowsphone 8.1 ekran görüntüsü kaydetme tekniği;

Windows Phone 8.1 işletim sistemli Lumia 620 model telefonunuzda, ekranınızın resmini çekmek için Güç düğmesiGüç simgesi ve Sesi Arttırma düğmelerine aynı anda basın.

nokia-lumia-520-ekran-goruntusu-yakalama

Ekran resmini çekebilmek için Güç + Ses Açma tuşlarının nerede olduğunu resimli anlatımda görebilirsiniz. Bunun yanında karşılaştığınız olası problemleri, hataları veya ss alma sorunlarını yorum kutucuğuna yazın çözüm üretelim.

Nokia Lumia akıllı cihazların tümünde programsız bir şekilde ekran fotoğrafı yakalayabilirsiniz. Nokia’nın resim çekme özelliği sayesinde program indirmeniz gerekmiyor.

Teamviewer uzaktan yardım uygulaması indir

Teamviewer uzaktan bilgisayarlar arası bağlantı kurmaya yarayan bir programdır. Bunun yanında telefon veya tabletiniz ile bilgisayar arasında ağ bağlantısı da oluşturmanızı sağlayan; bilgisayar aracılığıyla telefonu ya da tableti yönetmenize yardımcı olan bir uygulamadır. İnternette yaşadığınız bir sorunu, problemi yahut telefon, tablet içinde karşılaştığınız ve çözümünü bulamadığınız hatayı eğer tanıdık mobil uzmanı arkadaşınız var ise o kişinin uzaktan telefonunuza bağlanmasıyla bunların üstesinden gelebilirsiniz.

teamviewer-indir-android-samsung-galaxy

Teamviewer son derece profesyonel, güvenilir bir uygulamadır. Android, iOS ve Windowsphone için ücretsiz olarak indirip telefon veya tabletinize bedava yükleyebileceğiniz profesyonel bir yazılım olan Teamwiever sayesinde uzaktan yardım alabilir, telefondaki olası problemlere ve sorunlara karşı çözümler yaratabilirsiniz. Teamwiewerda eş zamanlı olarak karşınızdaki telefona bağlanabilir, ID ve şifreyi öğrenerek bağlantı kurarak gerekli müdahaleyi yapabilirsiniz. Karşınızdaki telefonu ve tableti kontrol etmek, eş zamanlı olarak takip altına alarak anında arkadaşınızın derdine program ile derman olabilirsiniz.

Teamviwer uygulamasını Android işletim sistemli Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Casper Via, Sony Xperia, Nokia X, Turkcell T, Vodafone Smart, Avea InTouch ve diğer android tablet veya telefonlar için buradan indirebilirsiniz. iOS işletim sistemli iPhone ya da iPad için TeamViewer’i indirmek için buraya tıklayın. Eğer Nokia Lumia kullanıcısı iseniz Windowsphone sanal mağazasından Teamviewer’i cihazınıza yüklemek için buraya gidin.

teamviewer-indir-android-samsung-galaxy-2

Not: Teamviewer programı ile karşınızdaki kişinin telefonunu 7/24 izleyemezsiniz. İnternette telefon takip etme, sevgilim ne yapıyor, nasıl öğrenebilirim, uzaktan izleme programı, uygulaması, mobilden telefon takip programı şeklinde çok aratmalar yapılmakta. Ancak Teamviewer her bağlantı için farklı şifre ve ID bilgisi isteyeceği için uygulamayı bu alanda mesaj okumak, whatsapp,facebook,twitter mesajlarını öğrenmek,fotoğrafları görmek gibi amaçlarla kullanamazsınız. İkinci olarak uygulamayı şuan için Blackberry OS, Symbian ve Bada işletim sistemleri için uygun versiyonu bulunmadığından indiremezsiniz. Yapılacak güncellemelerle birlikte yeni çıkan sürümleri buradan duyuracağız. Uygulamayı kullanabilmek için bilgisayardan telefona bağlanmanız gerekmektedir. Tersi şuan için mümkün değildir. 

Swing Copters indir

Flappy Bird’ün yapımcısı yepyeni bir oyun daha çıkardı. 21 Ağustos 2014 tarihinde oyunu çıkaracağını duyuran Vietnamlı uygulama oluşturucu, Swing Copters adlı oyunu tanıttı.

Bundan 4-5 ay kadar önce dünyada oldukça popüler olan Flappy Bird oyununun ardından Dong Nguyen ikinci oyunu olan Swing Copters’i yayımlayacak. Sallanan Helikopter olarak tercüme edebileceğimiz bu yeni son çıkan oyunda çekiçlerin arasından dokunmadan geçmeye ve ilerlemeye çalışıyorsunuz.

swing-copters-flappy-bird

Flappy Bird’e oldukça benzeyen Uçan Helikopter oyunu da tıpkı Flappy Bird uygulamasında olduğu gibi tek tuş ve yalnızca dokunmatik ekrana dokunarak oynanıyor. Bugün yayımlanması beklenen Swing Copters oyununu indirebilmek için binlerce insan sabırsız bir şekilde bekliyor. Bakalım Flappy Bird’ün yapımcısının yeni çıkaracağı çekiçlerin arasından geçen helikopter oyunu nasıl olacak.

Son olarak, Tokmak gibi nesnelerin arasından geçerek yükseldiğiniz ve her bloktan geçerken 1 puan aldığınız uygulama tamamen ücretsiz değil. Android, iOS ve Windowsphone mağazalarında olması beklenen Swing Kopter oyununu tablet veya telefona indirmek ücretsiz ancak oyun içi reklamlardan kurtulmak için cüzzi miktarda bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Swing Copters uygulamasını Android için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. iPhone veya iPad için indirmek için ise buraya tıklayın. Uygulamanın şuan için Nokia Lumia ve Apk sürümleri bulunmamaktadır.

Swing Copters uygulamasının videosunu izlemek ve nasıl bir oyun olduğunu öğrenmek için videoya göz atabilirsiniz.


Karakalem efekt uygulaması indir

Pencil Sketch, Windowsphone,iOS ve Android telefon veya tablet için ücretsiz olarak hizmet veren fotoğraflarınızı karikatür ya da karakalem çizimlerine dönüştüren bir uygulamadır. İçerisinde 14 farklı uygulanabilir efekt barındıran Karakalem efekt verme programı sayesinde fotoğraflarınızı tıpkı kalemle çizilmiş, gerçeğe yakın şekilde yeniden işleyebilirsiniz. Gerçek karakalem çalışmaları gibi pek başarılı değilse bile etkili sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

karakalem-efekt-uygulamasi-mobilkaynak-1

Harika Sketchler oluşturmanızı sağlayan ve dönüştürdüğünüz(converte) resimleri telefonunuza kaydetme imkanı da tanıyan uygulamada 7 skeç ve 7 karikatür efektini kolay bir şekilde orijinal çektiğiniz resimlere, selfielere uyarlayabiliyorsnuz. Bunun yanında hazırladığınız ve düzenleyip efekt ayarı yaptığınız uygulamayı kesip, kırpabilir, ters ya da düz yapabilir, hatta yeniden boyutlandırabilirsiniz. Ortaya çıkan fotoğraflarınızı da Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine ekleyebilirsiniz. Türkçe dil desteği veren uygulama efekt vermek ve fotoğraf düzenlemekten hoşlanan kullanıcılar için güzel ve kaliteli bir uygulama.

Android işletim sistemli telefon veya tablet için Pencil Sketch, karakalem efekti verme uygulamasını indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer iOS işletim sistemli iPhone veya iPad’e sahipseniz Karakalem efekt programını ücretsiz indirmek ve yüklemek için buraya dokunun. Son olarak Nokia Lumia Kullanıcısı iseniz Windowsphone için uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Nokia Lumia’da Whatsapp hesabı nasıl silinir?

     Nokia Lumia kullanıcıları için Whatsapp uygulamasının tam sorunsuz olarak hizmet verdiğini hepimiz biliyoruz. Whatsapp’ın nimetlerinin tümünden faydalandığımız gibi dilersek Whatsapp hesabımızı da silebiliyoruz. Hesabımızı Whatsapp’tan silmek, arkadaşlarımızın listesinden çıkmak, katıldığımız tüm Whatsapp gruplarından silinmek, arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler, mesajlaşmalar, sohbetler ve gönderdiğimiz video ile resimleri kalıcı olarak temizlemek kısacası Whatsapp üyeliğimizi sonlandırmak çok kolay.

   Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia 1020, 625, 520 gibi cihazlarda Whatsapp hesabımızı nasıl kaldırabiliriz? Tıpkı Whatsapp uygulamasını silmek gibi hesabımızı silmek ve kalıcı bir şekilde kapatmak bir o kadar basit. Whatsapp profil hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. WhatsApp uygulamasını başlatarak ekranınızın sağ alt kısmında yer alan üç noktaya basın.
  2. Sırasıyla Ayarlar ve Hesap’a dokunun.
  3. Hesabı sil’e diyerek ve telefon numaranızı girerek son adıma geçin.
  4. Hesabınızı silme işlemini başlatmak ve kalıcı olarak Whatsapp hesabınızı silmek için ekranın alt bölümünde yer alan Devam’a dokunun.

Yanlışlıkla silinen Whatsapp hesabı geri alınır mı?

Yanlışlıkla ya da bilerek sildiğiniz Whatsapp hesabını ne yazık ki tekrardan geri alabilmeniz mümkün değil. Whatsapp üyeliğinizi bir defa sildiyseniz geri getirme şansınız maalesef yoktur.


- sponsor -