Ana Sayfa Etiketler Windowsphone

windowsphone ile ilgili içerikler.


Swing Copters indir

Flappy Bird’ün yapımcısı yepyeni bir oyun daha çıkardı. 21 Ağustos 2014 tarihinde oyunu çıkaracağını duyuran Vietnamlı uygulama oluşturucu, Swing Copters adlı oyunu tanıttı.

Bundan 4-5 ay kadar önce dünyada oldukça popüler olan Flappy Bird oyununun ardından Dong Nguyen ikinci oyunu olan Swing Copters’i yayımlayacak. Sallanan Helikopter olarak tercüme edebileceğimiz bu yeni son çıkan oyunda çekiçlerin arasından dokunmadan geçmeye ve ilerlemeye çalışıyorsunuz.


swing-copters-flappy-bird

Flappy Bird’e oldukça benzeyen Uçan Helikopter oyunu da tıpkı Flappy Bird uygulamasında olduğu gibi tek tuş ve yalnızca dokunmatik ekrana dokunarak oynanıyor. Bugün yayımlanması beklenen Swing Copters oyununu indirebilmek için binlerce insan sabırsız bir şekilde bekliyor. Bakalım Flappy Bird’ün yapımcısının yeni çıkaracağı çekiçlerin arasından geçen helikopter oyunu nasıl olacak.

Son olarak, Tokmak gibi nesnelerin arasından geçerek yükseldiğiniz ve her bloktan geçerken 1 puan aldığınız uygulama tamamen ücretsiz değil. Android, iOS ve Windowsphone mağazalarında olması beklenen Swing Kopter oyununu tablet veya telefona indirmek ücretsiz ancak oyun içi reklamlardan kurtulmak için cüzzi miktarda bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Swing Copters uygulamasını Android için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. iPhone veya iPad için indirmek için ise buraya tıklayın. Uygulamanın şuan için Nokia Lumia ve Apk sürümleri bulunmamaktadır.

Swing Copters uygulamasının videosunu izlemek ve nasıl bir oyun olduğunu öğrenmek için videoya göz atabilirsiniz.


Karakalem efekt uygulaması indir

Pencil Sketch, Windowsphone,iOS ve Android telefon veya tablet için ücretsiz olarak hizmet veren fotoğraflarınızı karikatür ya da karakalem çizimlerine dönüştüren bir uygulamadır. İçerisinde 14 farklı uygulanabilir efekt barındıran Karakalem efekt verme programı sayesinde fotoğraflarınızı tıpkı kalemle çizilmiş, gerçeğe yakın şekilde yeniden işleyebilirsiniz. Gerçek karakalem çalışmaları gibi pek başarılı değilse bile etkili sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

karakalem-efekt-uygulamasi-mobilkaynak-1

Harika Sketchler oluşturmanızı sağlayan ve dönüştürdüğünüz(converte) resimleri telefonunuza kaydetme imkanı da tanıyan uygulamada 7 skeç ve 7 karikatür efektini kolay bir şekilde orijinal çektiğiniz resimlere, selfielere uyarlayabiliyorsnuz. Bunun yanında hazırladığınız ve düzenleyip efekt ayarı yaptığınız uygulamayı kesip, kırpabilir, ters ya da düz yapabilir, hatta yeniden boyutlandırabilirsiniz. Ortaya çıkan fotoğraflarınızı da Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine ekleyebilirsiniz. Türkçe dil desteği veren uygulama efekt vermek ve fotoğraf düzenlemekten hoşlanan kullanıcılar için güzel ve kaliteli bir uygulama.

Android işletim sistemli telefon veya tablet için Pencil Sketch, karakalem efekti verme uygulamasını indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer iOS işletim sistemli iPhone veya iPad’e sahipseniz Karakalem efekt programını ücretsiz indirmek ve yüklemek için buraya dokunun. Son olarak Nokia Lumia Kullanıcısı iseniz Windowsphone için uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Online Kafa Topu oyunu indir

0

Bir Türk yapımı oyun olan Kafa Topu uygulaması artık sizlerle. Bugünlerde en çok indirilen ve zevkle oynanan oyunların başında gelen Kafa Topu şuan için yalnızca Android ve iOS işletim sistemli telefonlar ve tabletler için indirilebilen karşı takıma kafayla gol atma oyunudur.

Yalnız bu kafa topunu diğer oyunlardan ayıran bir özellik var. O da oyunun online olarak oynanması. Eğer sık sık kafa topu oyunu oynuyorsanız ve telefona karşı mücadele etmekten sıkıldıysanız Online yani internet bağlantısı ile oynayabileceğiniz versiyonunu sitemizden indirebilirsiniz.

kafa-futbolu-oyna-indir-yukle-topu-atma-gol-vurma-sut-cekme-2

Gayet basit bir görünümü olan ve kavraması kolay olan kafa topu oyunundaki en büyük hedefimiz karşı takımı koca kafalı futbolcumuzla gol atmak ve hiç yenilmeden en yüksek puanları alabilmek. Tabii herşey gol atmakla sınırlı değil, sahada tek başına olduğunuz için gol atacağınız gibi kalenizi korumak zorunda olan kişi de yine sizsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilen uygulamada eğer Android tabanlı Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Casper Via, Sony Xperia, Huawei, Turkcell Vodafone, Avea ya da diğer Android telefon veya tabletlere sahipseniz kafa topu uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayın. Yerli yapım kafayla futbol, gol atma, kafa topuyla futbol oynama oyununu iOS işletim sistemli iPhone ve iPad modelleri için indirmek ve ücretsiz olarak telefon ya da tabletinize yüklemek için buraya tıklayın.

kafa-futbolu-oyna-indir-yukle-topu-atma-gol-vurma-sut-cekme

Not: Uygulama yalnızca mobil cihazlarda oynanabilir. Bilgisayar için versiyonu ve Apk sürümü bulunmamaktadır. Türk yapımı Online Head Ball oyununun Windowsphone (Nokia Lumia ), Blackberry OS ve Symbian işletim sistemli Nokia cihazlar için uygun indirme sürümü bulunmamaktadır. Uygulamayı güncellemek için herhangi bir yükleme yapmanıza gerek yoktur. Son güncelleme geldiğinde internet bağlantınız sayesinde çıkan bildirimlerle kafa futbolu 2,3,4,5 La liga şeklinde sürüm yükseltmesi yapabilirsiniz.

Nokia Lumia’da Whatsapp hesabı nasıl silinir?

     Nokia Lumia kullanıcıları için Whatsapp uygulamasının tam sorunsuz olarak hizmet verdiğini hepimiz biliyoruz. Whatsapp’ın nimetlerinin tümünden faydalandığımız gibi dilersek Whatsapp hesabımızı da silebiliyoruz. Hesabımızı Whatsapp’tan silmek, arkadaşlarımızın listesinden çıkmak, katıldığımız tüm Whatsapp gruplarından silinmek, arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler, mesajlaşmalar, sohbetler ve gönderdiğimiz video ile resimleri kalıcı olarak temizlemek kısacası Whatsapp üyeliğimizi sonlandırmak çok kolay.

   Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia 1020, 625, 520 gibi cihazlarda Whatsapp hesabımızı nasıl kaldırabiliriz? Tıpkı Whatsapp uygulamasını silmek gibi hesabımızı silmek ve kalıcı bir şekilde kapatmak bir o kadar basit. Whatsapp profil hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. WhatsApp uygulamasını başlatarak ekranınızın sağ alt kısmında yer alan üç noktaya basın.
  2. Sırasıyla Ayarlar ve Hesap’a dokunun.
  3. Hesabı sil’e diyerek ve telefon numaranızı girerek son adıma geçin.
  4. Hesabınızı silme işlemini başlatmak ve kalıcı olarak Whatsapp hesabınızı silmek için ekranın alt bölümünde yer alan Devam’a dokunun.

Yanlışlıkla silinen Whatsapp hesabı geri alınır mı?

Yanlışlıkla ya da bilerek sildiğiniz Whatsapp hesabını ne yazık ki tekrardan geri alabilmeniz mümkün değil. Whatsapp üyeliğinizi bir defa sildiyseniz geri getirme şansınız maalesef yoktur.

Yandex navigasyon uygulaması indir

Yandex.Navigasyon uygulaması Türkiye’de ilk kez gerçek ile eş zamanlı olarak trafik bilgisi vermiş, Android, iOS ve Windowsphone işletim sistemli cihazlarda indirilebilen yol tarif uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz olan ancak tam bir profesyonel hizmet veren Yandex.Navigasyon uygulamasının faydaları yön tarifi yapan, trafik yoğunluğuna göre alternatif yolları gösteren ve trafik sorunlarını çözmeye yaramasıdır.

Navigasyon kategorisinde pek çok kaliteli ve kullanışlı program bulunsa bile Yandex Navigasyon yine bu uygulamaların arasında en iyi ve en kaliteli olmaya aday bir yazılım. Sade ve kolayca anlaşılabilir görünümüyle ekran üzerindeki butonlar aracılığıyla konumuzu haritada kolayca görebiliyor ve gideceğiniz yeri kolayca bulabiliyorsunuz.screen568x568 (1)

Tam konumu gösteren ve yol takip bilgisi veren programda dilerseniz sesli komut vererek yol tarifi alabiliyorsunuz. Bunun yanında haritayı zoomlama ve uzaklaştırma özelliği ile bulunduğunuz, gideceğiniz konumları daha kolay görebiliyorsunuz. Anlık trafik yoğunluğunu gösteren ve en popüler, en çok indirilen uygulamardan biri olan Yandex. Navigasyon ile yalnızca trafiği değil size yakında olan restorant, bar, benzinlik, oto tamir servislerini bulabilirsiniz. Eczaneler, dükkanlar ve marketleri bulmak da yandex.navigasyon ile çok kolay.

Ulaşacağınız noktaya en kısa yoldan gitmenize sağlayan, sesli yol tarifi veren, Komut vererek ya da normal yoldan klavyeyi kullanarak yolda ilerlemenize olanak tanıyan Yandex.navigasyon bedava hizmet veren kalite bir uygulamadır. İster harita isterseniz uydu görünümüyle yolu takip etmenizi sağlayan uygulamaya ev ve iş yeri adreslerinizi de ekleyerek kaydedebiliyorsunuz.

Yukarıda da söylediğimiz gibi uygulamayı Android, Windowsphone ve iOS işletim sistemli mobil cihazların tümü için indirebilirsiniz. Samsung Galaxy Tablet veya telefonlar için indirmek için buraya tıklayın. Android işletim sistemli tablet veya telefonlar için indirmek için ise buraya tıklayın. Eğer Nokia Lumia kullanıcısı iseniz Windowsphone tabanlı cihazınız için Yandex.navigasyon uygulamasını bedava indirmek için buraya tıklayın. Son olarak iOS işletim sistemli iPhone veya iPad için Yandex navigasyon indirmek için buraya tıklayın. Uygulamanın sitemizde Store Ovi mağazasında bulunan Nokia Symbian sürümü ve Blackberry OS için mevcut versiyonu bulunmamaktadır.

Whatsapp bağlantı hatası (Nokia Lumia)

Whatsapp uygulaması hemen hemen tüm telefonlarda ücretsiz olarak indirilip yüklenebilen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia, Whatsapp uygulamasında gönderdiğiniz mesajlar, resimler, videolar ve sesler gitmiyorsa; mesaj gönderirken karşı tarafa iletilmiyorsa ve saat işaretinde takılı kalıyorsa Whatsapp erişim problemi yaşıyorsunuz demektir.

Bunun yanında bağlantı hatasına ilişkin profil durumunuzu değiştirirken, fotoğraf yüklerken veya değiştirmeye çalışırken, listenizi güncellemede problemle karşılaşıyorsanız; Whatsapp bağlantı hatalarının giderilmesi için aşağıdaki adımlara göz atabilirsiniz. Whatsapp mesajı gelmiyor, Whatsapp mesaj göndermiyor,  Whatsapp sesli mesaj ya da sms göndermiyor gibi sorunlarınızın çözümü için aşağıya göz atın.

whatsapp_mobilkaynak

Öncelikli olarak Whatsapp bağlantı hatasının çözümü için internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Eğer sinyal seviyesi düşükse veya kullandığınız internet paketi bitmişse sorun bundan kaynaklı olabilir. Whatsapp kullanırken karşılaştığınız problemlerinin çözümü için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem Whatsapp uygulamasını güncellemektir. Eğer Whatsapp uygulamasının güncellemesini yapmadıysanız ve üzerinden çok zaman geçtiyse Whatsapp bağlantı hatası alıyor olabilirsiniz.

Whatsapp dosyalarınız bulaşabilecek virüs, farklı programlarla yaşanan çakışmalar sonucunda bozulmuş olabilir. Bu yüzden Whatsapp uygulamasını silip baştan yüklemeniz fayda sağlayabilir. Buna ilaveten telefonunuzda Ram kullanımının yüksek olması vatsabın çalışmasını engelliyor olabilir. Çözüm olarak Nokia Lumia model telefonunuzu yeniden başlatın. Son olarak ilk 1 yılı ücretsiz olan Whatsapp uygulamasının telefonunuzdaki bedava kullanım süresi dolmuş olabilir. Eğer sorun bundan kaynaklıysa Kredi Kartıyla ödeme yapıp Whatsapp kullanım süresini uzatmanız gerekiyor.

Not: Whatsapp’ınızı güncellemek ve Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia telefonunuza yüklemek için buraya tıklayın.

Okul öncesi oyunlar uygulaması indir (iOS, Windowsphone)

0

GS Preschool Games, Okul Öncesi Oyunlar uygulaması henüz okula gitmeyen çocuğunuz ya da kardeşiniz için son derece faydalı olabilecek bir yazılımdır. İçerisinde farklı oyunlar barındıran küçük çocuklarınız, kardeşleriniz, minik akrabalarınız için eğitici ve öğretici olan GS Preschool uygulamasında toplam 20 adet oyun bulunuyor.

cocuk-oyunlari-uygulamasi

Genellikle okula başlamamış (3,4,5,6 yaş) çocuklara hitap eden uygulamada çocuklarınıza hem birden fazla bilgiyi öğrenebilir hem de onların eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi çocuğu eğitebilmeniin en kolay yolu, bilgiyi ilgi çekici bir şekilde vermek. İşte bu uygulama da bunu amaçlıyor. Çocuğunuzu güldürüyor, sevindiriyor ve aynı zamanda renkleri, şekilleri öğretiyor. Rakamları ve alfabeyi öğreniyor… Çeşitli boyamalar yaparak zihnindeki renk paletini genişletiyor.

cocuk-oyunlari-uygulamasi-2

Okul öncesi çocuğunuz için indireceğiniz uygulamada kazanmak ya da kaybetmek gibi bir durum yok. Yani uygulamada çocuğunuzun morali hiçbir şekilde bozulmayacak. Hem öğrenecek hem de eğlenecek. Ayrıca dünyanın en popüler çocuk oyunları uygulamasından biri olan GS Preschool oyunu yabancı kaynaklı olduğundan çocuğunuza erken yaşta İngilizce öğretme şansına da sahipsiniz.  Şimdilik iOS ve Windowsphone işletim sistemli iPhone, iPad tablet, Nokia Lumia için indirilebilen çocuk eğitme uygulaması indirmek istiyorsanız iOS için buraya, Windowsphone işletim sistemi için buraya tıklayın. Uygulamanın Android ve Apk sürümü bulunmamaktadır.

 

 

Vodafone anlık mesajlaşma uygulaması indir

2

   Vodafone Message + nedir?

Vodafone Message + (Plus) uygulaması, Vodafone şirketi tarafından çıkartılan ve şimdilik iOS ve Android işletim sistemli telefonlarda kullanılabilen anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Vodafone Message + uygulaması tıpkı Whatsapp gibi hizmet veren ve sade bir arayüze sahip olan yazılımdır.

Kayıt olmadan kullanabileceğiniz Vodafone Mesaj + uygulaması yine Whatsapp’a benzeyen bir sisteme sahip. Sadece telefon numaranızı veriyorsunuz ve direkt olarak arkadaşlarınızla sohbete başlıyorsunuz. Rehberinizde bulunan kişileri otomatik olarak Vodafone Message listenize ekleyen uygulamada ister birebir isterseniz grup halinde kız/erkek arkadaşlarınızla sohbete başlayabilirsiniz.

vodafone-imessage-indir-+-plus

    Vodafone Message + hangi özelliklere sahip?

Uygulama sayesinde sevdiklerinize sesinizi kaydedip gönderebiliyorsunuz. Video ve resim paylaşma da bir başka özellik. Yazdığınız mesajlarınıza birbirinden farklı stickler ekleyebiliyor ve konumuzu paylaşabiliyorsunuz. Karşı tarafın mesajınızı okuyup okumadığını görmek de yine Vodafone tarafından sunulan, sevilecek bir hizmet.

İster listenizde olsun ister olmasın tüm kişilere mesaj atabiliyorsunuz. Tüm operatörlerle uyumlu olan /Turkcell, Avea, Bimcell, PTTCell, PoCell ve diğer) uygulamada ücretlendirme operatöre bağlı olarak yapılmaktadır.

vodafone-imessage-indir-+-plus-2

3G bağlantısı, Gprs veya Wi-fi üzerinden ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Vodafone Message uygulaması şimdilik yalnızca iPhone, Samsung, LG, HTC, Sony Xperia, Nokia X+, Casper Via, Huawei, Piranha, General Mobile gibi markalarda hizmet vermektedir. Vodafone ücretsiz mesajlaşma uygulamasını Android işletimli telefonunuza ücretsiz olarak yüklemek ve indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. iOS işletimli iPhone için indirmek ve kurmak için ise buraya tıklayın.

Yalan makinesi oyunu indir

Yalan makinesi oyunu, Android; iOS ve Windowsphone platformlarında oynanabilen ücretsiz ve eğlenceli olan yalan testi uygulamalarından bir tanesidir. Arkadaşlarınızın yalan söyleyip söylemediğini anlamınızı sağlayan aslında şakaya dayalı olan yalan testi oyununda sorular hazırlıyorsunuz ve arkadaşlarınıza bu soruları sorup cevap istiyorsunuz.

Eğer yalan söylerse güya dedektör yalan söyledin şeklinde ötüyor. Doğru söylerse yeşil ışık çıkıyor ve yalan makinası testinden başarıyla geçiyor. İstediğiniz soruyu sorabildiğiniz yalan makinesi uygulaması telefonda fazla yer kaplamıyor. Tablette de çalıştırılabilen uygulama farklı ve ilginç uygulama arayışında olanlar için faydalı olabilir.

En iyi yalan makinesi oyunlarından biri olan ve alanında en çok indirilen oyunlardan biri olan Lie Detector uygulamasını Yalan Dedektör’ü şeklinde de çevirebiliriz. Android işletim sistemli telefonlar için yalan makinesi oyununu indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer Nokia Lumia kullanıcısı iseniz uygulamayı Windowsphone için indirmek ve telefonunuza ücretsiz yüklemek için buraya tıklayın. iOS tabanlı iPad veya iPhone kullanıyorsanız yalan makinasını kurmak için screen320x480tıklayın. Oyunun sitemizde apk indirmek için sürümü bulunmamaktadır.

Flipagram video oluşturma uygulaması indir

Flipagram çektiğiniz veya telefonunuzda ya da tabletinizde mevcut olan resimlerden video hazırlamaya yarayan; Android, iOS ve Windowsphone tabanlı işletim sistemlerinde ücretsiz olarak kullanılabilen kaliteli ve en çok indirilen düzenleme programlarının başında geliyor. Instagram ve Vine’da seri olarak video paylaşıyorsanız ve daha profesyonel videolar hazırlamak istiyorsanız tamamen size göre.

flipagram-video-duzenleme-olusturma-uygulamasi-indir-2

Hazırladığınız videoları Facebook, Instagram, Whatsapp, Twitter, E-mail ve daha birçok platformda paylaşmanıza olanak tanıyan Flipagram uygulaması size isim olarak biraz yabancı gelebilir ancak barındırdığı özellikleriyle çok başarılı ve beğenebileceğiniz bir program.

Flipagram uygulamasını hem akıllı telefonlarınız hem de tabletleriniz için indirebilirsiniz. Flipagram hızlı ve kolay video düzenleme, yeni videolar oluşturma uygulamasını iOS işletimli iPhone ve iPad için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer Android işletim sistemli bir cihaza sahipseniz buraya tıklayın ve video yaratma uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza bedava yükleyin. Windowsphone işletimli Nokia Lumia kullanıyorsanız buraya tıklayın Flipagram’ı ücretsiz edinin.