Whatsapp bildirim sesi açma,kapatma ve değiştirme ayarları

-sponsor-

Whatsapp’ta mesaj geldiğinde çıkan bildirim sesi nasıl açılır veya nasıl kapatılır? Whatsapp uygulamasında eğer bildirim sesi kapamak ve tekrardan açmak istiyorsanız, ayarların nasıl yapıldığına bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Whatsapp ayarları sayesinde bildirim seslerini kapatabilir, bildirim sesi tonunu değiştirebilir ya da grup’ta gelen bildirim sesi ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz. Bildirim sesi değiştirmek, açmak veya kapatmak için aşağıdaki resimli anlatıma göz atın.

Öncelikle Whatsapp hesabımıza giriş yaparak ayarlara gidelim. Bildirimler’e dokunalım.

Whatsapp-ayarlar

Burada Mesaj bildirimleri bölümünde çıkan sesleri kapatmak ve gizlemek istiyorsanız Uyarılar bölümünde Yeşil olan ikona tıklayıp aktif durumdan kapalı’ya getirin. Aynı şekilde sadece grup bildirim mesajlarının sesini kapatmak istiyorsanız Grup Bildirimleri altındaki Uyarıları kapatın. Ya da zil sesi müziğini kapatmak veya açmak yerine değiştirmek için Yeni Mesaj’dan farklı bir ton seçin. Whatsapp’ın standart bildirim seslerini buradan kişiselleştirebilirsiniz.

Whatsapp-bildirimler

Whatsapp açıkken Uygulama içi Titreşim , Uygulama içi sesler , Uygulama içi önizleme  ayarlarında da değişiklikler yapabilirsiniz.

Önizlemeyi Göster: Ayarlarda bulunan bu seçenek ile mesaj ve bildirimlerin telefonunuzun ana ekranında veya kilitli moddayken iken görüntülenmesini engelleyebilir ve kapatabilirsiniz.

Bildirim ayarlarınızı buradan düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz.. Ayarlarınızda herhangi bir sorun,hata veya problem olduğu zaman “Tüm bildirimleri Sıfırla” seçeneğini kullanarak ayarlarınızı varsayılan ayarlara döndürebilir, Whatsapp bildirim sesi özelliklerini resetleyerek Whatsapp sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp-bildirimler-2

 

(Not Whatsapp bildirim ayarları açma, kapama ve ses değiştirme ayarları iOS işletim sistemli iPhone 5S’e göre anlatılmıştır. Ancak Bu ayarları iPhone 3S, iPhone 4S ve iPhone 6S için de yapabilirsiniz. Android işletim sistemli Samsung Galaxy, HTC, General Mobile, Casper Via, LG, Sony Xperia, Turkcell T, Vodafone Smart, Avea Intouch, Piranha, Huawei ve diğer telefonlarda da ayarlar bölümü aynıdır.)

 

 

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz