Whatsapp son görülme açığı

-sponsor-

Whatsapp bildiğiniz üzere Facebook’a satıldıktan sonra birtakım değişiklikler yapmış kullanıcılar dilediği gibi son görülme özelliğini kapatma fırsatı yakalamıştı. Ama yeni bulunan bir güvenlik açığı sayesinde karşınızdaki kişi Whatsapp son görülmeyi kapatsa bile mesajınızı görüp görmediğini öğrenebiliyorsunuz hem de saati saatine.

Whatsapp’ta last seen olarak geçen son görünme saatini konuşmak istemediğimiz kişiler için kapatabiliyorduk ve eşimiz, arkadaşımız, sevgilimiz kısacası herhangi bir kimse bizim arzu ettiğimiz müddetçe yazdığı mesajları ne zaman gördüğümüzü öğrenemiyordu, Whatsapp’ta 2014 Ağustos tarihli son açıkla birlikte artık bu sorunun ya da engelin önüne geçebiliyoruz.

Sohbet uygulamasındaki yeni açıktan nasıl faydalanabileğimize bu Whatsapp hilesini nasıl kullanabileceğimize göz atalım:

1- Whatsapp uygulamasını başlatalım. Son görülmeyi kim kapattıysa onunla olan mesaj panelini açalım.

2- Home tuşuna yani telefonunuzun Ana Ekrana dönme tuşuna basıp Rehbere giriyoruz.

3- Last Seen’i kapattı mı kapatmadı mı, nasıl öğrenebilirim diye düşünmekten çıldırdıysanız bu kişiyi rehberden siliyoruz.

4- Ana Ekran düğmesine bastığımız için uygulama arka planda çalışıyor ve Son görülme tarihini öğrenebiliyorsunuz.

Artık uygulayacağınız 4 adım ile birlikte size Whatsapp’ta son görülmesini kapatan kişilerin mesajınızı görüp görmediğini öğrenebilirsiniz. Vatsap son görülmeyi göremiyorum diyenler için mükemmel bir çözüm.

4 Yorumlar

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz