Ana SayfaiPhoneiPhone 6 mesajların ekranda görünmesini nasıl kapatabilirim?

iPhone 6 mesajların ekranda görünmesini nasıl kapatabilirim?

- Advertisment -

Bir çok akıllı telefonda işlevsellik sürekli yenilik yapılıyor. Ancak bazı eklenen özellikler kullanıcının dostu olmak yerine onu zor durumda bırakabiliyor. Bu kişiden kişiye değişmekle birlikte bu tür özelliklerin kapatılabiliyor olması sevindirici.

Kullanıcıları en çok zor durumda bırakan özelliklerden bir tanesi gelen normal ve whatsapp mesajlarının, facebok sohbet mesajlarının ya da diğer bildirimlerin gelir gelmez ekranda gözükmesi. En olmadık zamanda olmadık birinden gelen bir mesaj bizi istemediğimiz bir duruma düşürebilir.

Peki telefonumda gelen mesajların direk ekranda görünmesini nasıl engellerim? 

Eğer gelen mesajların ekranda direk çıkmasını ve bunun başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız bildirim ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Bu sayede gelen mesaj ve diğer bildirimler tuş kilidi açılmadan gözükmeyecek, eğer tuş kilidinize şifre koyduysanız şifreyi bilmeyen kimse mesajlarınızı okuyamayacaktır.

Başlığımızda da belirttiğimiz üzere bu yazımızda size iPhone 6 tuş kilidi kapalıyken mesajların gözükmemesi için bildirim ayarlarınızı değiştirmeyi anlatacağız. Yani whatsapp mesajlarınız ya da facebook mesajlarınız geldiğinde direk ekranda belirmeyecek.

iPhone 6 ana ekranda gelen mesajların gözükmesini kapatma. (mesaj önizleme kapatma)

iPhone kullanıcıları iPhone 6 için anlattığımız bu ayarları tüm iPhone modellerinde kullanabilir. Yani iPhone 5 içinde aynı ayarlar geçerlidir. Ancak bu ayarlar iOS işletim sistemi farklılıklarına göre değişebilir. Örneğin daha düşük bir sürüm kullanan iPhone 4 için bu ayarlar geçerli olmayabilir.

Öncelikle ekrandaki ayarlar menüsüne giriş yapın. Bu menü içerisinden bildirimler sekmesini tıklayalım. Bildirimler sekmesinin içerisinden mesajları seçelim. Burada iPhone için tüm mesaj ayarlarını göreceksiniz. Buradan önizleme ayarlarına gelelim. Telefonunuz tuş kilidindeyken mesajların gözükmesini işte bu ayarlardan düzeltebilirsiniz. iPhone mesaj önizlemesini kaparmak için önizlemeyi göster tikini kaldıralım.

Bu aşamadan sonra ekranda sadece mesajı gönderen kişinin adını göreceksiniz. Yani mesajlarınız açık bir şekilde ana ekranda gözükmeyecek. Whatsapp mesajlarınızın ana ekranda gözükmesini engellemek için whatsapp üzerinden başka bir ayar daha yapmanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Whatsapp mesajlarının tuş kilidi kapalıyken gözükmesini engellme

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -