Ana Sayfa Etiketler Iphone 6

iphone 6 ile ilgili içerikler.


iOS 8 özellikleri

0

Apple firması, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus çıkmadan önce iPhone 4s ve iPad 2 ile üzeri cihazlar için iOS 8’i indirilmeye sundu. iPhone ve iPad kullanıcılarının merakla beklediği Apple’in iOS 8 güncellemesi artık indirilebilir durumda. Acaba iOS 8 güncellemesi paketi içerisinde neler yer alıyor? Hangi yeni özellikler geldi? Dilerseniz onlara bakalım.

iphone-6-mobilkaynak-5s-plus

iOS 8 güncellemesini destekleyen Apple iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri neler?

 iOS 8 hangi telefon ve tablet modellerini destekliyor?

iOS 8’i destekleyen iPhone, iPod Touch ve iPad modelleri:

iPhone 4SiPhone 5iPhone 5CiPhone 5S5. nesil iPod Touch, iPad 2, iPad Retinai, Pad Air, iPad Mini, iPad Mini Retina…Eğer bu yazılı olan modellerin altında bir telefon ya da tablete sahipseniz maalesef iOS 8 güncellemesinden faydalanamayacaksınız.  Örneğin; iPad 1, iPhone 3s, iPhone 4 kullanıcıları iOS 8 güncellemesini yükleyemeyecek.

iOS 8′ ile gelen yeni özellikler

 iOS 8 güncellemesini yapabilmem için ne kadar hafızaya ihtiyacım var?

iOS 8’i Apple cihazlarınızda 5 GB boş depolama alanı varsa yukarıda yazılı olan modeller için indirilebilir ve güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

Mesaj ile ilgili yapılan güncellemeler:

 1. Mesaj bölümünde mesajlarınızı sesli bir şekilde kaydedip gönderebiliyorsunuz. Dilerseniz mesajınız otomatik olarak karşı tarafın telefonundan 2 dakika sonra siliniyor.
 2. Mesaj detaylarından Türkçe olarak bulunduğunuz konum adresini arkadaşınıza gönderebilirsiniz.
 3. Mesaj detayları bölümünden paylaştığınız fotoğraf ve videoları görebilirsiniz.
 4. Yazışmalarınızı adlandırabilir, mesaj grupları oluşturarak kişiler ekleyebilir ya da dilediğiniz kişiyi gruptan çıkarabilirsiniz.
 5. Size gelen mesajları yanıtlamak için uygulama kapatmanız gerekmiyor.

Aile Paylaşımı ile ilgili güncellemeler:

 1. 6 aile üyesine kadar iTunes, iBooks ve Apple Store’da satın alımlarını ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz.
 2. Aile bireyleri çocuklarının güvenliğini artık daha kolay sağlayabilecek. Ürün satın almalarını önlemek ve kabarık kredi kartı borcu çıkmasını önlemek için ”Satın alınmasını iste” özelliğinden faydalanabilecekler.

Devamlılık ile ilgili güncellemeler

 1. Apple Mac bilgisayarından başladığınız bir işleme farklı bir cihazdan devam edebilirsiniz. Örneğin, Bilgisayarda e-posta yazarken başka bir cihaza geçmeniz gerekiyorsa yeni aygıt üzerinden mesajınızı yazmaya devam edebilirsiniz.
 2. Bir aygıtta düzenleme yaptığınızda diğer sahip olduğunuz aygıtların tümünde otomatik güncelleme yapılır.
 3. Handoff sayesinde aygıt değiştirmeniz çok daha kolay.

Klavye güncellemesi

 • Android cihazlardaki gibi klavye yazılımlarında kelime önerme özelliği mevcut. Türkçe yazım denetimi sayesinde daha hızlı mesaj yazabilirsiniz. Bunun yanında Android’deki üçüncü parti klavye yazılımına da sahip olacaksınız.

Fotoğraf güncellemesi

 1. Çektiğiniz fotoğrafları siyah beyaz yapabilirsiniz. Bunun yanında renk ayarlarında değişiklik yapmak, parlaklığı arttırmak, resimleri karartmak, resimlerin renklerini değiştirmek ve ışık düzende daha detaylı ayarlama yapmak mümkün.
 2. Fotoğraflarınızda farklı şekillerde arama yapabilirsiniz. Bunlar konuma, zamana ve mekana göre.

Video güncellemesi

 • iOS 8 güncellemesi sayesinde zaman atlayarak çekim yapabilirsiniz. Bu binevi daha uzun Vine videoları çekme imkanı tanıyor. Örneğin video çekerken belirli kısımları videodan çıkarabilirsiniz. Hem de yalnızca time-lapse özelliğini kullanarak. Zahmete, ek programlara ve uygulamalara hiç gerek yok.

Sağlık

 1. Apple’ın yakın zamanda tanıttığı Healthkit uygulaması sayesinde artık sağlık ve fitness verilerini okuyabileceksiniz. Sağlık ve fitness çalışmalarınızla ilgili bilgilerinizi analiz etmek ve detaya inmek çok daha kolay.

Safari Tarayıcı

 1. Kullanıcıların kişisel verilerini koruma politikasıyla ilerleyen DuckDuckGo arama motoru artık Safari tarayıcılarında desteklenmektedir. Bu sayede internette daha güvenli ve kişisel bilgilerinizin çalınması düşüncesinden uzaklaşarak gezinmeniz mümkün.
 2. Dilerseniz Kredi Kartınızın fotoğrafını Kamera aracılığıyla çektiğinizde, kart numaranızı Safari tarayıcısına otomatik olarak tanıtabilirsiniz.

Favoriler

 • Favorilerle ilgili de yeni gelişmeler mevcut. Giriş tuşuna iki kez art arda dokunduğunuzda karşınıza çıkan menüden, arama yapmak istediğiniz yakın kişilerin numaralarını görebilirsiniz.

iPhone 6 Vodafone ve Turkcell bayilerinde

0

Apple’ın 9.9.2014 tarihinde tanıtımını yaptığı ve iPhone takipçilerinin kullanımına sunmaya hazır olduğunu ortaya koyan iPhone 6, iPhone 6 Plus kongresi gerçekleşmişti. Fiyatları belli olan yeni nesil akıllı telefonların yerleri Vodafone ve Turkcell bayilerinde çoktan hazırlandı. Kontratlı ve peşin satılacak olaniphone-6-vodafone-turkcell-mobilkaynak iPhone 6’ların detayları ise aşağıda.

Telefon ve phablet pazaranın yeni üyelerini ortaya çıkaran Apple, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde iPhone 6 telefon ve iPhone 6 Plus phableti tanıtmıştı. Türkiye’de fiyatları açıklanan ve ne kadara satılacağı kesinlik kazanan yeni akıllı cihazlar ülkemizde en önde gelen 2 büyük telefon operatörü şirketi tarafından da gündeme alındı.

Kontratlı veya nakit/ taksitli ödeme seçenekleriyle satın alabileceğiniz iPhone 6 ile iPhone 6 Plus modellerinin akıbetine Turkcell ve Vodafone’un internet sitelerinde resmi dille bir açıklık getirildi. Vodafone iphone ile ilgili ”“Yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonları, 26 Eylül itibarı ile Vodafone Cep Merkezleri’nde yer alan Vodafone Çok Satanlar Masası’nda satışa sunacağını duyurdu. Bunun yanında abone olanlar 19 Eylül tarihinden itibaren Vodafone’un orijinal ve resmi sitesinde bulunan formu doldurarak teklifler hakkında ön bilgilendirmeye tabi tutulacaklar. ”

iPhone 6’nın fiyatı ve ne zaman çıkacağı belli oldu

0

Apple’ın son harikası iPhone 6’nın Türkiye’de kaç Türk lirası üzerinden satışa çıkarılacağı ve hangi tarihte raflardaki yerlerini alacağı belli oldu. Merakla beklenen ve 9.9.2014 tarihinde, San Francisco’da tanıtılan yeni iPhone modelinin fiyatı 2349 Türk Lirası olacak. Çıkış tarihi ise 26 Eylül.

iphone-6-mobilkaynak-5s-plus

Geçtiğimiz günlerde yapılan Apple toplantısında sizin de hatırladığınız üzere 4 ana başlık üzerinde duruldu. iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Watch akıllı saat ve Apple Pay ödeme sistemi tanıtıldı. Kameralarda herhangi bir değişiklik yapmayan Apple Firması iPhone 5S’teki kameranın aynısını kullandı. Ancak telefon kamerasında görüntü sabitleme ve gelişmiş lens özellikleri görülüyor. Bugüne kadar üretilmiş en ince iPhone modeli olan iPhone 6’nın batarya süresi daha uzun olacak. Yani eski telefonlara nazaran iPhone 6’da daha uzun sarj süresine sahip olacaksınız.

En uzun şarj süresine sahip olan mobil cihazlardan biri olan iphone 6 Amerika başta olmak üzere 19 Eylül tarihinde 8 farklı ülkede satışa çıkarılacak. Bunun yanında Türkiye’de çıkış tarihi ise 19 Eylül’ün bir hafta sonrasında olacak. iPhone 6’nın fiyatı ne kadar olacak sorusuna olan yanıtımız ise 2349 Türk Lirası. iPhone 6 Plus ise 2649 Lira olacak. Tabii bunlar başlayan fiyatlar. Hafızaya göre fiyatta artış görülüyor. 16, 64 ve 128 GB olmak üzere 3 farklı iPhone modeli karşınızda olacak.

iPhone 6 inceleme

0
iPhone 6 inceleme başlığının altında iki farklı Apple cihazına değineceğiz. iPhone 6 ve iPhone6 Plus’ın özellikleri, kamera özelliği, tasarımı, ekran görüntüsü, fotoğrafları, telefonun hangi teknik ve donanımsal özelliklere sahip olduğu, işlemcisi anlatacaklarımız arasında yer alacak. Bunun yanında Türkiye’ye ne zaman geleceği, ne kadara satılacağı, kaç Türk lirası olacağı da anlatacağımız diğer gelişmeler.

Apple bildiğiniz üzere 9.9.2014 ”Wish we could say more” (Keşke daha fazlasını söyleyebilseydik) şeklinde bir görüntü paylaşmış ve iPhone 6’nın tanıtılacağının ilk sinyalini vermişti. İşte o gün geldi ve Apple tüm ürünlerini tanıtıyor. iPhone 6, iPhone 6L, iPhone Air, iWatch, iOS8 ve dahasının tanıtıldığı teknoloji zirvesinden bizim ele alacağımız cihaz hiç şüphesiz ki iPhone 6.

iphone-6-mobilkaynak-5s-plus

Sızıntı iddialarda da bahsedildiği gibi iPhone 6’nın ekran büyüklüğü 4.7 inç . Apple’ın Samsung Galaxy Note 4’e karşılık çıkardığı telefon iPhone Plus’ın ekran büyüklüğü ise 5.5 inç. Bunun yanında İphone 6’nın ekran çözünürlüğü 1334×750 iken iPhone Plus’taki ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 piksel olacak. Önceki iPhone modellerinin ekran kalınlıklarından çok daha ince olan akıllı cihazlar sırasıyla 6.9 ve 7.1 mm kalınlığında. Bu da iPhone’u bugüne kadar üretilmiş en ince telefon yapıyor.

Beklenildiği üzere Apple iki farklı iPhone modeli çıkardı. Bunlar biri telefon olarak tabir edebileceğimiz iPhone 6 ve diğeri ondan daha büyük ekrana sahip telefon ve tablet karışımı Phablet: iPhone 6 Plus.

Yatay ekran formatı

Yatay ekranda kullanılabilecek olan iPhone modelleri, tıpkı tabletler gibi işlev görecek. Daha açmak gerekirse ana ekranda yatay olarak çevrilemeyen iPhone modelleri artık yatay formata getirilebilecek. Böylelikle cihazınızı daha geniş ekranda kullanabileceksiniz.

iPhone artık oyun konsolu

Tıpkı oyun konsolunda oynadığınız oyunlar gibi aynı deneyimi iPhone’larda da yaşayabileceksiniz. En büyük oyun şirketlerinden biri olan Super Evil Megacorp ile anlaşan Apple adına çoktan oyun yapmaya başlandı bile. Artık Apple’ın son harikaları üzerinde oyun oynamak çok daha eğlenceli olacak. Sanıyoruz ki bu teknoloji daha da ilerlerse bilgisayarlara gölge düşürebilir.

Wi-fi ile telefon arama özelliği

Yeni iPhone telefon ve phablet içerisindeki M8 hareket işlemcisi ile birlikte bisikletle katettiğiniz ve koşu yaparken gittiğiniz yolu anı anına öğrenebileceksiniz. Üstelik bunları kayıt altında da tutabileceksiniz. Wi-fi üzerinden de telefon görüşmeleri yapabilmek mümkün olacak. Bu sayede Whatsapp, Facebook, WeChat, Line, Tictoc gibi uygulamalara ihtiyaç kalmayabilir. Wi-fi bağlantısının kesilmesi durumunda ise hücresel ağ yani mevcut Turkcell, Vodafone, Avea operatörleri üzerinden konuşmaya devam edeceksiniz.

iPhone 6’nın kamerası nasıl?

 Daha kaliteli çekimler yapabilmeniz açısından kendini geliştiren ve sizlere mükemmel bir telefon sunmayı hedefleyen Apple’ın iPhone’larında 8 megapiksel dahili kamera mevcut. iPhone6 ve iPhone6 Plus’ın Kameralarında yeni sensörün bulunması iPhone 5s’e göre iki kat daha hızlı odaklanmayı ve daha güzel fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Ayrıca iPhone’larda 1080 p kalitesinde video kaydı alabileceksiniz. Kamerasında bulunan dengeleme ve yüz tanıma teknolojisi ile fotoğrafçı bile olmanız mümkün. Odaklanma, dengeleme gibi özellikleriyle profesyonel fotoğraflar elde etmeniz mümkün. İnternette sıkça araştırılan en iyi selfie çeken telefon kamerası hangisi şeklindeki sorunun karşılığı ise iPhone 6 olabilir.

iPhone 6’nın ekran kalitesi nasıl?

iPhone 6 Plus Retina HD ekrana sahip olacak ve 5.5 inçlik ekranın 1920 x 1080 piksel çözünürlüğü olacak. iPhone 6’da ise durum farklı. 1344 x 750 piksel Retina ekran ile kullanıcı karşısına çıkacak olan akıllı telefon geçen seneye nazaran kendini daha da geliştirmiş. Hatırlarsanız geçen yıl piyasaya sürülen ve tanıtılan iPhone 5 ve 5S modellerinin ekran çözünürlüğü 1136 x 640 idi.

Touch ID özelliğinde gelişme

Parmağınızı kimliğiniz olarak kullandığınız telefon üzerinde artık yeni alanlar açılıyor. Bundan böyle iPhone kullanırken Touch Id ile birlikte alışverişlerinizi tek dokunuşla gerçekleştirebileceksiniz. Mobil ödeme sistemi noktasında yapılan bu yenilik yine iPhone 6’ya kavuşacak kişilerin çok hoşuna gidecek. Kredi kartı ve nakit ödeme zorluğu yaşayanlar Apple Pay sayesinde daha hızlı ödeme yapabilecek. Ödemelerde güvenliğiniz için statik ve dinamik şifreler kullanılacak. Böylelikle telaşlanmadan ve çok daha güvenilir bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz. Üstelik Apple ne satın aldığınızı, nereden aldığınızı ve ne kadara temin ettiğinizi bilemeyecek.

İşte Apple iPhone 6’nın ilk tanıtım videosu:

Buradan telefonun tasarımını, boyutunu görebilirsiniz.

İşte Apple’ın 2014 yılındaki ilk iPhone modelleri:

Sırasıyla iPhone 6 ve iPhone Plus

apple-iphone-6-orijinal-goruntu-mobilkaynak

 

İşte Apple iPhone 6’nın tanıtımdaki ilk görüntüsü:

25886578

iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’in telefon kalınlığı

iphone-6-kalinlik-plus

Yeni iPhone modellerinde A8 Chip işlemci kullanılacak. Güç kullanımına geldiğimiz zaman %25’lik bir artış görüyoruz. Bu da iPhone 6’nın pil gücünün daha yüksek olduğunu gösteriyor. Grafik kullanımı ise %50 artacak. % 84 daha hızlı grafik yükleyecek olan yeni akıllı iPhone cihazları %50 daha hızlı çalışacak.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ne kadar olacak?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın ne kadara satılacağı açıklandı.

iPhone 6;

İşte açıklanan ilk fiyatlar:
16 GB iPhone 6: 199 dolar
32 GB iPhone 6: 399 dolar
128 GB iPhone 6: 399 dolar

iPhone 6 +

16 GB iPhone 6 Plus: 299 dolar
32 GB iPhone 6 Plus: 399 dolar
128 GB iPhone 6 Plus: 499 dolar

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Apple’ın Ceo’su Tim Cook tarafından yapılan açılış konuşmasında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın bu yıl sonuna kadar 115 ülkede satışa sunulacağı açıklandı.Telefonların ön siparişi ise 12 Eylül tarihinde alınacak. Türkiye’ye ne zaman geleceği belli olmazken, 9 Eylül tarihinde 9 farklı ülkeye siparişinin verileceği duyuruldu.

iOS 8

Apple iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPhone 5S gibi modeller için indirebileceğiniz iOS 8 güncellemesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak iOS 8 işletim sistemi çok yakında bizlerle birlikte olacak ve ücretsiz olarak güncelleme yaparak iOS 7’den iOS 8’e yükseltme yapabileceğiz.

Apple iPhone 6 tanıtımından diğer fotoğraflar:

P09204439 P09205500 R0920581 R09204745 R09205742 R092043550

iPhone 6 ve Samsung Galaxy S5 Karşılaştırma

0

Mahkemelerde süregelen ve patent davalarıyla ilişkili olan Apple ve Samsung arasındaki çekişme ard arda çıkan iPhone ve Samsung Galaxy S modelleri arasında da devam ediyor. Çok yüksek ihtimalle 9 Eylül 2014 tarihinde tanıtılması beklenen iPhone 6 hakkında sızıntı bilgiler sayesinde çeşitli çıkarımlarda bulunabiliyoruz. iPhone 6S’ten sonra çıkacak olan Samsung Galaxy S6 hakkında ise hiçbir şekilde tahmin yürütemiyoruz çünkü Galaxy 6S’in çıkmasına daha çok var.

samsung_galaxy_s5_vs_iphone_6

Şimdilik sadece iPhone 6 ve Samsung Galaxy S5 karşılaştırması yapabiliriz. Kullanıcıları ilk kez 64 bit ile tanıştıran ve bunu iPhone S5’te gördüğümüz Apple firması, yeni çıkacak olan iPhone 6’da daha büyük bir ekranla bize sürpriz yapabilir. iPhone 6 4.8 inç ekran büyüklüğü ve boyutuyla raflardaki yerini alabilir. iPhone 5 ile aynı fiyata sahip olması beklenen iPhone 6 daha sağlamlaştırılmış ve dayanıklı bir şekilde karşımıza çıkacak. Yani ilerleyen zamanlarda hangi telefon daha dayanıklı ve kaliteli sorusuna cevaben listede iPhone 6 ‘da yer alacak. Safir ekranın kullanılacağı mobil cihazda eskiye kıyasla daha dinamik ve güçlü bir tasarıma sahip bir teknoloji göreceğiz. Son olarak teknik donanım ve özellikleri hakkında çok az bilgiye sahip olduğumuz Apple’ın en son çıkacak modelinin Ram’i görünümüne bakılacak olursa 2 GB olabilir.

Samsung Galaxy S5’i ele alacak olursak Android OS işletim sistemine sahip olan telefon iPhone 6 ile ilgili aldığımız duyumlara göre iPhone’dan daha büyük ekrana sahip. Super Amoled Ekran’ın kullanıldığı Galaxy S5’te 1920 x 1080 Full HD çözünürlük bulunuyor. 2.5 Ghz hızında 4 çekirdekli telefonun Ram’i ise 2 GB. Depolama alanı 16 ve 32 GB şeklinde olan Galaxy S5 16 MP ön ve 2 Mp arka kameraya sahip. iPhone 6 çıktığında karşılaştırma video ekleyeceğiz.

iPhone 6 çıktı

0

Apple’ın son gözdelesi olacak iPhone 6 ile ilgili sızıntı haberlerin ve paylaşımların ardı arkası kesilmiyor. Ne zaman çıkacağı ve ne kadara satılacağı merakla beklenen iPhone 6 daha çıkmadan çakmasını çıkardılar. Klonlanan iPhone modelinin teknik özellikleri telefonu hiçbir açıdan yansıtmasa bile tasarımıyla iPhone 6’nın resimde gördüğünüz gibi çıkacağının sinyallerini verdi.

575x330xiPhone-6dan-Yeni-Goruntuler.jpg.pagespeed.ic.2CUUKXPC1t

Tahmini olarak Çin’de yapılan ve seri üretimine geçilen klonlanmış Apple ürününü orjinal telefonlardan ayırmak ise neredeyse imkansız. Zaten ortada bir Çinli’nin parmağı varsa orada dur demek gerekiyor sanırım. Bunun dışında Çinliler öyle bir şey yapmış ki akıllara zarar. İphone 6’nın çakma versiyonunda iOS 7 işletim sistemi kullanılmış.

600x450xiPhone-6-4.jpg.pagespeed.ic.w-tgFxc-SZ

Dileyenler Nowhereelse.com sitesini ziyaret edip bu orijinal olmayan telefonu daha detaylı inceleyebilir. Hakiki, gerçek iPhone’a dönecek olursak. İphone 6 ile ilgili 2 gelişme yaşandı. Meraklıları tarafından büyük bir yakınlılıkla beklenen iPhone 6 Eylül ayında 2 Ghz hızında  çalışan 64 bit A8 çip setiyle birlikte karşınıza çıkabilir. 

iPhone 6’nın yeni görüntüsü sızdı

0

iPhone 6 telefonunun tasarımının nasıl olacağı konusunda ortaya atılan iddialar ve sızıntı bilgilere bir yenisi daha eklendi. Kore’de internet üzerinden yayın yapan bir haber sitesi Apple’ın bu senenin 3. çeyreğinde çıkarmayı planladığı iPhone 6 modelinin beyaz renkli görüntüsünü yayımladı.

Plastik arka kapağa sahip olduğu düşünülen iPhone 6 modelinin görüntüsünün gerçekliği ise ayrı bir tartışma konusu yarattı. Tutuş açısından insanın daha iyi kavrayabileceği bu model Kore kaynaklı olduğundan kimi kişiler ”iPhone 6 önümüzdeki günlerde” bu şekilde basına tanıtılacağını düşünüyor.

Resmin pikselinin düşük olması ve bir kapak içine oturtulmuş olabileceği düşüncesi ise telefonun teknik ve donanımsal özellikleriyle ilgili bizlere hiçbir bilgi vermiyor.

iPhone 6 nasıl olacak?

0

IPhone 6 Hazırlıkları Başladı

                Günümüzde akıllı telefonlar dünya çapındabüyük bir piyasayı oluşturmaktadır. İOS işletim sistemiyle birlikte kullanılan IPhone serisi de bu pazarda büyük bir payın sahibidir. Bu telefonun beşincisinin çıkmasının üzerinden fazla bir süre geçmeden yeni modelin hazırlıklarına başlanması ile tüm dikkatlerin yönünü değiştirdi. IPhone 6 üzerine görsellerin artık çevrimiçi ortamlarda da fotoğraflarının dolaşıyor olması da hazırlıkların son noktaya geldiğinin kanıtı oldu. Model hakkında pek çok söylenti dolaşıyor fakat bazı özellikleri hakkında bilgilerden birçok kişi emin görünüyor. Şu ana kadar açıklanana bazı bilgilere göre telefonun kamerasının yükseközelliklere sahip olacağı söyleniyor. 10 mega pikselkamera ile birlikte işlemcinin de günümüz teknolojisinden yararlanılarak oldukça yüksek tutulacağı kesin olarak bahsedilenler arasında yer alıyor. Dört çekirdekli grafikten bahsediliyor olması ise insanları bir kez daha şaşırtıyor. Ayrıca telefonun kasasının da değiştiği son günlerde ortaya çıkmaya başladı. Daha hoş bir tasarım ile kullanıcı karşısına çıkartılacak olan IPhone 6’nın üretimine şu sıralarda başlanmış olduğu belirtiliyor.

Üretim bilgilerinin gelmesini ardından önümüzdeki yaz aylarında raflarda görebileceğimiz belirtilirken yine de herkes bir yanılma payı bırakıyor. Çünkü teknoloji devinin daha önceki sürprizleri nedeniyle uzmanlar biraz daha temkinli yaklaşmayı tercih ediyor. Ancak IPhone 6 donamımı ve yazılı hakkında beklentiler fazlasıyla yüksek tutuluyor. A8 işlemci ile birlikte artık daha rahat işlem yapabilmek mümkün olabilecek. Akıllı telefonların artık bilgisayarlardan daha üst düzeyde olabilmesi sebebiyle de firma bu konuda büyük adımlar atıyor. Bu defa IPhone’un daha ince bir tasarıma ve daha büyük bir ekrana sahip olabileceğidüşünülüyor.

Iphone 6 hakkında tahmin edilen ancak piyasaya çıktığında ortaya çıkabilecek özellik yorumları da bulunuyor. Resmi tanıtımlar ile bu iddialar tam olarak kesinleşecek fakat yine de teknoloji uzmanlarının kesinlikle olabileceğinitahmin ettiği özelliklerden bahsetmek gerekiyor.  Wırelles ile şarj olma özelliği, hafızanın eski modellere göre oldukça yüksek olabileceği bunlardan sadece bazılarını oluşturuyor. Çünkü artık telefon kullanıcıları pratikliğe ve daha fazla kolaylık sunulmasına özen gösteriyor. Telefonun fiyatının ne olacağı üzerine de bir açıklama bulunmazken teknoloji uzmanları yaklaşık 2 bin Türk lirası düzeyinde raflarda bu ürünü görebileceğimizi söylüyor.

İşte bazı görsel tahminleri olan iPhone 6 resimleri

iPhone’un en büyük kozu iPhone Lite

0

iPhone severlerin sabırsızlıkla beklediği ucuz bütçeli (plastik iPhone olarak bildiğimiz) iPhone Lite, gün geçtikçe kendini daha fazla belli etmeye başladı. iPhone Lite ile ilgili plastik kapak sızıntılarından sonra şimdi de içinde kullanılacak koruyucu kap hakkın da bazı sızıntılar elimize ulaştı.

Bu seferde iPhone 6 Plus Patladı !

2016 yılı akıllı telefonlar için en talihsiz yıl olarak kabul edebiliriz.Not 7 nin patlama haberlerini fazla fazla duyuyoruz şimidi de ıPhone 6 plus patladı! bazı haber kaynaklarının paylaşımlarına göre California’da yaşayan Yvette Estrada’nın ıPhone 6 Plus telefonu orjinal şarj kablosunu kullanarak şarj ederken patlamış. telefonun sahibi gece 3-4 sıralarında yogun bir şekilde agır bir pilastik kokusu ile uyanarak kokunun geldigi odaya gidince iPhone dan siyah bir duman cıkarak yandıgını gözlemlemiş. işin garip tarafı bu telefon daha 3 aylık mış .

 

Gün geçmiyor ki yanan telefonların sayısı artmaya devam ediyor aynı durumu üniversite ögrencisi Darina Hlavaty ıPhone 6 Plus telefonu arka cebinde bir anda alev almış .tam olarak nedeni bilinmese de muhtemel iki nedeni olabilir :

1.arzalı pil üretim esnasında yapılan bir yanlışlık.

2.nedeni ise kısa devre .yanan-aple2

şuan a kadar apple dan herhangi bir açıklama gelmadi fakat açıklama gelmesi bekleniyor .(sen yapma bari apple Reiz)..