Ana Sayfa Etiketler Samsung

samsung ile ilgili içerikler.


Mobilge nedir?

0

Mobilge özellikle mobil teknolojiye odaklanmış (böyle söyleyince akla ilk telefonlar gelse de dron ve arabalar da mobil teknolojidir) büyüme aşamasında özellikle akıllı telefonlara ve Apple (iPhone), Samsung gibi büyük markalar hakkındaki gelişmelere yoğunlaşmış bir teknoloji haber sitesidir. Diğerlerinden farklı değildir ama kesinlikle özgündür!

Yayın hayatına başlayalı yaklaşık olarak 10 yıl olmasına rağmen (alan adına bakılırsa 6 yıl görünüyor, öncesinde mobilkaynak adını kullanıyordu) Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesi değildir. (Şimdilik) Peki bugün Mobilge nedir?

iPhone 1’e şahit olmak

Teknolojiye olan tutkumuz iPhone 1’in akıllı telefon dünyasında yeni bir çağ yaratması ile birlikte başladı. Bir telefonun yapabileceklerine şahit olduğumuzda geleceğin bu yönde şekilleneceği çok netti ve mobil uygulama fikri diğer tüm her şeyin bir şekilde cebimize gireceğinin habercisiydi. “Özelliği telefona kendin yüklüyorsun” diye düşündüğümüzü hatırlıyoruz.

Blackberry efsanesi

Türkiye ancak 3G teknolojisi ile birlikte akıllı telefonlar ile tanıştı. Öncesinde dünya bu cihazları günlük hayatlarında kullanabiliyorlardı (günümüzdeki kadar gelişmiş olmasa da) Türkiye’de internetin kullanım alanların artması ve bu teknolojiye yatırım yapılmasıyla birlikte hayatımıza daha önce duymadığımız markalar girmeye başladı. Yüksek güvenlikli mesajlaşma, BB Messenger (şimdiki Whatsapp gibiydi), harika klavyesi ile bir efsaneydi. iPhone’un özellikleri ile Blackberry’nin özellikleri birbirinden oldukça farklı olmasına rağmen kıyasıya rekabet ediyorlardı. Biri iş dünyasına (Linkedin gibi) diğeri geri kalanlara (Facebook gibi) hitap ediyordu. Taa ki ülkeler sıkı çok güvenli olan bu cihazlara karşı durana kadar. Çünkü askeri alanlarda kullanıldığı kadar suç dünyası için de vaz geçilmezdi. Sonra Blackberry battı :(

Nokia’nın çöküşü

Türkiye’de o dönemde telefon deyince akla Nokia geliyordu. Abartısız her 10 telefondan 8 tanesi Nokia idi. Bir söylentiye göre Google Android işletim sistemi için ilk Nokia ile görüşmüştü. Devir işletim sistemli akıllı telefonlar devri olacağının muhtemelen farkında olmayan Nokia bu teklifi kabul etmemiş tacı kendi ellerinle Samsung’a vermiştir. Yazık Nokia, çok severdik.

Samsung’un doğuşu

Samsung akıllı telefon dünyasına Android işletim sistemi ile hızlı bir giriş yaptı ancak teknolojisi iPhone ve Blackberry’ye göre çok gerideydi. Ancak çok hızlı adapte oldu, tasarımlara ve diğer konulara hızla yatırıp yaptı çok geçmeden pazarda yerini aldı. Günümüzde Apple’ın ürünleriyle kıyaslanan en büyük markalardan bir tanesidir.

Edit: Evet Samsung zaten çok büyük bir markaydı, sadece telefon piyasasında değil bir çok alanda girişimleri vardır ve başırı işler yapmıştır. Buradaki değerlendirmemiz 3G ile birlikte başlayan Türkiye piyasası üzerine.

Microsoft sen ne yaptın öyle?

Akıllı telefon sektöründe işletim sistemi ile şansını deneyen Microsoft Nokia ile anlaşıp Windows Phone telefonlarını piyasaya sürdü. Karmaşık işletim sistemi ve Nokia’nın gelişmekte olan ancak tam olarak piyasayı yakalayamamış teknolojisi birleşince ortaya çıkan cihaz kullanıcıların pek hoşuna gitmedi. Bu ortaklık uzun sürmedi

Şimdi sen de herkes gibisin(!)

Türkiye’de 3G ile birlikte hızla değişen ve hayatımızın merkezine oturan akıllı telefonlar yeni yeni gündeme gelirken Mobilge‘nin kurucuları Turkcell‘de çalışıyordu. O dönemde teknolojinin yolu Turkcell’den geçiyordu (hâlâ çok güçlü bir markadır ancak eleştirelecek yanları da yok değildir) ve mobil teknoloji furyasına Turkcell’in katkısı çok büyüktü. Bizim de Turkcell’de olmamız bu devrime çok yakından takip etmemize vesile oldu. Mobilge böyle doğdu…

Şimdi her telefon birbirine benziyor, her web sitesi de öyle. Güzel olan her şey belirli bir gelişim gerçekleştirdiğinde gelinebilecek son nokta benzerliktir, bunda bir sakınca yok ama yeni bir heyecan arıyoruz, çünkü bunun tadına bir kere baktık.

Bugün Mobilge olarak sektörde kalmamızın sebebi bir sonraki devrime şahit olmaktır. Peki yarının devrimini kim gerçekleştirecek?

İyi okumalar, izlemeler, nöroplastisite aktarmalar.

 

Cross DJ uygulaması indir

0

Müziğe ilgi duyan ve kendine ait yeni besteler oluşturmak isteyen Android ve iOS işletim sistemli kullanıcılara hitap eden Cross DJ Free uygulamasını hem telefonlara hem de tabletlere ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Harika bir tasarıma sahip olan DJ Free uygulaması ile ses kalitesi yüksek müzikler yapabilmeniz ve herkesin DJ’i olmanız mümkün.

dj-programi-uygulama-indir-mobilkaynak

Kullanımı da gayet basit olan Cross DJ sayesinde ayarlar, düzenlemeler ve diğer özelliklerine kullanarak trance, mix, dubstep tarzı şarkılar hazırlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu olan ve içgüdüsel bir arayüze sahip olan uygulama ile birlikte kısa zamanda hızlı müzikler yapabilmeniz olanaklı görünüyor.

Android işletim sistemine sahip cihazlarınız için DJ olma ve yeni şarkılar yaratıp kompozitör olmak istiyorsanız uygulamayı buraya tıklayarak indirin. iOS işletim sistemli iPhone ve iPad cihazları için Dj uygulamasını ücretsiz olarak indirmek ve full+full müzikler oluşturmak için uygulamayı yüklemek istiyorsanız buraya gidin.

Sup indir

1

Android ve iOS için görüntülü (videolu) konuşma uygulaması indir

Sup uygulaması, Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlarınız için indirebileceğiniz kısa süreli videolu görüşme uygulamasıdır. Uygulamanın her iki cihazda yüklü olması koşuluyla karşınızdakine istek göndererek 10 saniye boyunca ne yaptığını görebilirsiniz. Bunun yanında ona video açıkken farklı talepler göndererek, kendinize zengin bir video yaratabilirsiniz.

Sup nedir?

2014 yılının en ilginç uygulamalarından biri olan sup, sayesinde arkadaşlarımıza sup talepleri göndermemizi sağlıyor. Sup ne demek diye soracak olursanız bunun yanıtını biz de bilmiyoruz ancak Whatsupp’tan geldiğini düşünüyoruz. Ücretsiz olarak hizmet veren ve kolay kullanılabilir özelliği ile hoşunuza gideceğini düşündüğümüz uygulamayı Samsung, HTC, iPhone, Sony Xperia, General Mobile Discovery, LG gibi cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

sup-indir-goruntu-3

Yukarıda isteklerden bahsetmiştik, istekler şu şekilde gerçekleşiyor: Karşınızdaki kişi kamerasını açtığında dokunmatiği kullanarak onun ileri ya da geri gitmesini, sol ya da sağa dönmesini isteyebiliyoruz. Bu sayede istediğimiz görüntüleri yakalamış oluyoruz. Dilerseniz arkadaşınızdan özçekim (selfie) yapmasını da talep edebiliyorsunuz.

Hatırlatma: Uygulama video üzerine olduğu için Wi-fi kullanmanızı öneririz. Daha kaliteli görüşme gerçekleştirmek istiyorsanız 3G yerine kablosuz internet bağlantısını tercih edin.  Sup uygulamasını Android için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. iOS işletim sistemli iPhone için Sup indirmek için ise buraya tıklayın.

Not: Sup uygulamasının Windowsphone, Blackberry OS ve Symbian sürümleri mevcut değildir.

Samsung telefonumun Eller Serbest Modunu nasıl açarım?

Bu yazımızda Samsung telefon,notebook ve phabletlerde bulunan eller serbest modunun nasıl açılıyor olduğuna, nasıl kapatılır tarzı sorulara cevap vereceğiz. Resimli anlatım aracılığıyla eller serbest modunun nasıl açıldığını ve nasıl kapatıldığını öğrenebilirsiniz.

  Eller serbest modu nedir?

Samsung akıllı cihazlarda bulunan eller serbest modu diğer bir tabirle sürüş modu anlamına gelir. Yani aracınızı kullanırken sürüş esnasında telefonunuzu yönetebilir, sesli olarak komut verip arama yapabillir, uygulama açabilir telefon içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Eller serbest modu nasıl açılır ve kapatılır?

Telefonunuzda eller erbest modu açma ve kapatma yapmak için telefonun bildirim menüsünü, ekranın üst kısmına dokunup basılı tutarak aşağı çekiyoruz. Açılan panelden Eller servest menüsüne dokunarak özelliği başlatıyoruz. Eğer bildirim menüsünü açamadıysanız Ayarlar > Cihazım > Eller Sebest moduna giderek de telefonunuzun pek az bilinen bu özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Önünüze gelen seçeneklerden hangisini etkinleştirmek istiyorsanız işaretleyerek değişiklik yapabilirsiniz. Normalde otomatik olarak bütün seçenekler işaretli olarak karşınıza çıkmaktadır. Dilerseniz Gelen arama, alarm, program ve mesaj seçeneklerini kullanarak kendinize has bir kişiselleştirme yapabilirsiniz. Özellikle trafikte telefon kullanmak zorunda olan araç sahipleri için son derece faydalı olabilecek bu telefonun özel ayarlamasını kenndiniz için de yapabilirsiniz.

Eller serbest modunu kullanırken hata alıyorsanız, olası bir problemle ya da kişiselleştirme sorunuyla karşılaştıysanız aşağıda yorum kutucuğuna şikayetinizi yazabilirsiniz.

Cupets hayvan bakma oyunu indir

0

Cupets oyunu, önceki yıllarda pek çok kullanıcı tarafından oynanan sanal bebek oyununa benzerliğiyle bilinen, keyifli ve zevk veren Android, iOS işletim sistemli telefonlar için ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulamadır. Cupets hayvan bakma oyununu Hem Android, hem de iOS tablet veya akıllı telefonlarınıza bedava kurabilirsiniz. Oyundaki temel amacınız ise Cupets adında sevimli karakterlerin bakımını üstlenip onlarla ilgilenmek.

hayvan-bakma-oyunu-cupets-mobilkaynak

Oyunda seçtiğimiz hayvanın bakımını üstlendiğimiz gibi tüm işlerinden, yaptıklarından sorumlu oluyoruz. Sanal bebek gibi gelişen ve ilerleyen uygulama oyununda Cupetsleri besleme, banyo yaptırma, yemek yedirme, karnını doyurma gibi etkinlikler yapıyoruz. Aman dikkat Cupets’lerimiz hasta olduğunda ona ilaç vermeli, ameliyat eden doktor misali, sağlıkçısı biz olmalıyız. Çabucak iyileşmesi içinse ona farklı renklerde giysiler giydirebilir, bebeğimizi hem şımartıp hem de güzel görünmesini sağlayabiliriz.

hayvan-bakma-oyunu-cupets-mobilkaynak-3

Farklı renkte grafiklerden ve birbirinden sevimli modellemelerden oluşan Cupets bebek bakma oyununda görevler arasında geçişler yaparak oyunu daha eğlenceli ve keyifli hale getirebilirsiniz. Android işletim sisteme sahip Samsung Galaxy, HTC, LG, Casper Via, General Mobile Discovery, Sony Xperia, Huawei ve diğer Android mobil cihazlara hayvan bakma oyununu, Google Play üzerinden indirmek için buraya tıklayın. Eğer Apple firmasına ait, iPad ya iPhone’a sahipseniz Cupets’i buradan indirebilir telefonunuza ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Anne ve babaların çocukları için Cupets oyununu mobil cihazlara indirmesini tavsiye ediyoruz.

hayvan-bakma-oyunu-cupets-mobilkaynak-2

Not: Hayvan bakma oyununun Windowsphone, Symbian ve Blackberry OS sürümü bulunmamaktadır.

Rehber Yedekleme uygulaması (iOS, Android, Windowsphone)

Contacts Backup, telefon rehberinizdeki tüm numaraları yedeklemeyi sağlayan hızlı ve kullanımı basit bir uygulamadır. Genellikle yeni telefon alanlar için çok işe yarayacak bu uygulama ile numaralar silindi derdine son. iOS, Windowsphone ve Android işletim sistemli mobil cihazlar için ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama ile rehberinizdeki cep telefonu numaralarını bir köşeye kaydedebilir vakti geldiğinde kullanabilirsiniz.

numara-yedekleme-programi-indir-2

Telefon numaralarını yedeklemeyi sağlayan uygulama sayesinde en hızlı ve en kolay şekilde yedek alma yapın. Telefon no yedekleme artık Contacts Backup sayesinde çok basit. Android, iOS ve Windowsphone için bedava indirebileceğiniz uygulamayı en basit yapan şey ise içe aktar ve dışa aktar şeklinde fonksiyonlarının bulunması. Yani telefon numarası yedekleme dışında, yedeklediğiniz telefon no listesini de bu program sayesinde rehberinize ekleyebiliyorsunuz.

Basit bir teması ve son derece kolay kullanım sunan arayüzü sayesinde yedeklerinizi bilgisayara da taşıyıp aktarabiliyorsunuz. Pc’ye de telefon rehberi aktarabilmenize olanak tanıyan Contacts Backup uygulamasında yapmanız gereken e-posta adresinizi yazıp gönder demek. Bu sayede Rehber yedekleme uygulamasında telefon numaralarını başka telefonlara da kolayca taşıyabiliyorsunuz. Tek tek numaraları girmek yerine eğer çok sayıda telefon numarası varsa uygulamada listeyi e-posta adresine yollayıp yeni telefona tüm numaraları taşıma işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

Avea, Turkcell ve Vodafone yedekleme servislerine ihtiyaç duymadan Contacts Backup uygulamasını 3 farklı işletim sistemli mobil cihaz için indirebilirsiniz. Android tabanlı Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile, Casper Via, Sony Xperia, Huawei, Piranha, Nokia X için numaralarınızı taşımak ve telefon rehberi yedekleme yapmak istiyorsanız uygulamayı buradan ücretsiz olarak indirin. Telefonda çok az yer kaplayan bu basit programı iOS işletimli iPhone 5S, iPhone 4S ve iPhone 3S için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer Windowsphone telefondan birine sahipseniz, Nokia Lumia modelleri için uygun sürümü buradan edinin.

Swing Copters indir

Flappy Bird’ün yapımcısı yepyeni bir oyun daha çıkardı. 21 Ağustos 2014 tarihinde oyunu çıkaracağını duyuran Vietnamlı uygulama oluşturucu, Swing Copters adlı oyunu tanıttı.

Bundan 4-5 ay kadar önce dünyada oldukça popüler olan Flappy Bird oyununun ardından Dong Nguyen ikinci oyunu olan Swing Copters’i yayımlayacak. Sallanan Helikopter olarak tercüme edebileceğimiz bu yeni son çıkan oyunda çekiçlerin arasından dokunmadan geçmeye ve ilerlemeye çalışıyorsunuz.

swing-copters-flappy-bird

Flappy Bird’e oldukça benzeyen Uçan Helikopter oyunu da tıpkı Flappy Bird uygulamasında olduğu gibi tek tuş ve yalnızca dokunmatik ekrana dokunarak oynanıyor. Bugün yayımlanması beklenen Swing Copters oyununu indirebilmek için binlerce insan sabırsız bir şekilde bekliyor. Bakalım Flappy Bird’ün yapımcısının yeni çıkaracağı çekiçlerin arasından geçen helikopter oyunu nasıl olacak.

Son olarak, Tokmak gibi nesnelerin arasından geçerek yükseldiğiniz ve her bloktan geçerken 1 puan aldığınız uygulama tamamen ücretsiz değil. Android, iOS ve Windowsphone mağazalarında olması beklenen Swing Kopter oyununu tablet veya telefona indirmek ücretsiz ancak oyun içi reklamlardan kurtulmak için cüzzi miktarda bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Swing Copters uygulamasını Android için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. iPhone veya iPad için indirmek için ise buraya tıklayın. Uygulamanın şuan için Nokia Lumia ve Apk sürümleri bulunmamaktadır.

Swing Copters uygulamasının videosunu izlemek ve nasıl bir oyun olduğunu öğrenmek için videoya göz atabilirsiniz.


Bass Artırma Uygulaması indir (Android)

0

Bass Booster Android telefon ve tabletler için indirilebilen, cihazlarda bass ayarlarını yükseltme ve ses arttırmayı sağlayan bir sanal mağaza uygulamasıdır. Ücretsiz olarak hizmet veren ve telefonda az yer kaplayan bir uygulama olan Bass Booster ile müzik dinlerken ya da video izlerken ses kalitesini düzeltebilir, arttırabilirsiniz.

bass-yukseltme-arttirma-booster-download-indir

Özellikle kulaklıkla müzik dinleyenler için son derece kullanışlı olan uygulama sayesinde HD kalitesinde ses duymanızı sağlayan uygulama cızırtılı ses çıkaran telefonlar veya medya ögeleri için son derece kullanışlıdır. Hoparlörlerde de iyileştirme yapan Bass Booster (Bass güçlendirici, düzeltici)’in bir diğer güzelliği sesi arttırmasıdır. Telefonunuzda az ses çıkıyorsa artık bu uygulama sayesinde bu sorunun, problemin önüne geçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirmek ve telefonunuza ya da tabletinize yüklemek.

Gürültü azaltıcı ve ses düzenleyici olarak da kullanılabilen uygulama son derece kullanışlı olmakla birlikte, basit arayüzü sayesinde gayet anlaşılabilir ve kolay kullanımlıdır. Ses kalitesini düzelten, telefonun sesini yükselten uygulamayı Android işletim sistemli Samsung Galaxy, HTC, LG, Sony Xperia ve diğer cihazlar için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Not: Uygulamanın Apk sürümü bulunmamaktadır.

Samsung Galaxy Alpha teknik özellikleri ve fiyatı

0

Galaxy Alpha Teknik özellikleri, Tasarımı

  Son günlerde gündem konusu olan ve hakkında çeşitli bilgilerin sızdırıldığı Samsung Galaxy Alpha resmi olarak tanıtıldı. Apple iPhone 6’dan önce Samsung’un piyasaya sürdüğü son telefon modeli olması beklenen Galaxy Alpha’nın en çok konuşulan özelliği ise metal çerçeveli olması.

  Yüksek sınıf modellerden biri olan Samsung Galaxy Alpha’nın teknik özelliklerine gelecek olursak metal çerçeveye sahip olan Alpha’nın dikkat çekici bir diğer özelliği ince oluşu. 4.7 inçlik bir ekranı olan Galaxy Alpha, metal çervesiyle iPhone 5S’e oldukça benziyor. Ayrıca boyutları da yine iPhone ile aynı.

samsung-galaxy-alpha-ozellikler

   Arka kısmı plastik olan Galaxy Alpha, parmak izi tarayıcısı bulunduruyor ancak su geçirmezlik özelliği yok. Ekran çözünürlüğü 720 x 1280 olan akıllı cihazın ekran teknolojisinde Super Amoled kullanılmış.İşletim sistemi ise Exynos 5 Octa. İki farklı işlemcili modeli bulunan Galaxy Alpha’nın biri dört çekirdekli 1.8 GHz hızında çalışırken, diğer modeli 1.3 GHz hızında 4 çekirdekli işlemci barındırıyor.

  2 Gb Ram’e sahip olan Android işletim sisteminin 4.4.4 KitKat’ını kullanan Galaxy Alpha bizlere 32 GB depolama alanı sunuyor. Ayrıca Galaxy Alpha tıpkı iPhone telefon gibi yeni cihaz hafıza kartı ile depolama alanını yükseltme imkanı tanımıyor. 12 Megapiksel arka kamerası ve 2.1 mp ön kamerası bulunan cihazın pil gücü 1.860 mAh büyüklüğünde. Yazının başında inceliğinden bahsetmiştik, Galaxy Alpha 6.7 mm kalınlığında ve Samsung’un çıkarılmış en ince telefonu.

samsung-galaxy-alpha-teknik

 Galaxy Alpha ne zaman çıkacak? Fiyatı ne olacak?

Samsung Galaxy Alpha 12 Eylül tarihinde 5 farklı renk seçeniyle karşımıza çıkacak. Renkleri ise Siyah, Beyaz, Altın, Gümüş ve Skuba Mavisi olacak. Fiyat olarak Galaxy S5  ve Galaxy S5 Mini arasında olan cihazın değeri 689 dolar.

Fenerbahçe marşları uygulaması indir

0

Fenerbahçe Marşları Uygulaması, Fenerbahçe Kulübü taraftarları için hazırlanmış bir yazılımdır. Fenerbahçe Spor Kulübü için özel olarak yazılmış şarkıları barındıran uygulama Fenerbahçe fanatikleri ve takımını canı gönülden sevenler son derece güzel bir uygulama.

İçerisinde 5 adet marş barındıran uygulama sayesinde internet Fenerbahçe marşları indirmenize gerek kalmayacak. Eğer gerçekten tam bir fanatik olduğunuzu düşünüyorsanuz program sayesinde şarkıları zil sesi yapabilirsiniz. Telefonunuz her çaldığında Fenerbahçe Marşı’yla çevrenize nam salarak ve diğer takım taraftarlarını delirterek telefonunuzu kulağınıza götürebilir, içinizden kıs kıs gülebilirsiniz. (Yok daha neler.)

Sarı-Lacivertli temasıyla ve basit kullanımıyla son derece hoşunuza gidecek uygulama ile Fenerbahçe marşlarını bedava, ücretsiz indirme, yükleme, mp3 formatına dönüştürme gibi işlerle uğraşmanıza gerek kalmayacak. Android işletim sistemlerde kullanılabilen ve ücretsiz olarak yüklenen uygulamayı mağazadan indirmek ve telefonunuza kurmak için buraya tıklayın.

Fenerbahçe Marşları uygulaması içerisinde bulunan taraftar şarkıları;

  • Fenerbahçe Marşı – Athena
  • Sarının Yanına Lacivert Koyduk
  • Yaşa Fenerbahçe
  • 100. Yıl Marşı – Kıraç
  • Mevsimler Gelip Geçse de