Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung telefonumun Eller Serbest Modunu nasıl açarım?

Samsung telefonumun Eller Serbest Modunu nasıl açarım?

- Advertisment -

Bu yazımızda Samsung telefon,notebook ve phabletlerde bulunan eller serbest modunun nasıl açılıyor olduğuna, nasıl kapatılır tarzı sorulara cevap vereceğiz. Resimli anlatım aracılığıyla eller serbest modunun nasıl açıldığını ve nasıl kapatıldığını öğrenebilirsiniz.

  Eller serbest modu nedir?

Samsung akıllı cihazlarda bulunan eller serbest modu diğer bir tabirle sürüş modu anlamına gelir. Yani aracınızı kullanırken sürüş esnasında telefonunuzu yönetebilir, sesli olarak komut verip arama yapabillir, uygulama açabilir telefon içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Eller serbest modu nasıl açılır ve kapatılır?

Telefonunuzda eller erbest modu açma ve kapatma yapmak için telefonun bildirim menüsünü, ekranın üst kısmına dokunup basılı tutarak aşağı çekiyoruz. Açılan panelden Eller servest menüsüne dokunarak özelliği başlatıyoruz. Eğer bildirim menüsünü açamadıysanız Ayarlar > Cihazım > Eller Sebest moduna giderek de telefonunuzun pek az bilinen bu özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Önünüze gelen seçeneklerden hangisini etkinleştirmek istiyorsanız işaretleyerek değişiklik yapabilirsiniz. Normalde otomatik olarak bütün seçenekler işaretli olarak karşınıza çıkmaktadır. Dilerseniz Gelen arama, alarm, program ve mesaj seçeneklerini kullanarak kendinize has bir kişiselleştirme yapabilirsiniz. Özellikle trafikte telefon kullanmak zorunda olan araç sahipleri için son derece faydalı olabilecek bu telefonun özel ayarlamasını kenndiniz için de yapabilirsiniz.

Eller serbest modunu kullanırken hata alıyorsanız, olası bir problemle ya da kişiselleştirme sorunuyla karşılaştıysanız aşağıda yorum kutucuğuna şikayetinizi yazabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -