Ana SayfaAppleApple iPhone ve iPad'de iOS 8 güncellemesi geldi

Apple iPhone ve iPad’de iOS 8 güncellemesi geldi

- Advertisment -

Apple kullanıcılarının faydalanacağı iOS 8 güncellemesi geldi. Apple firmasının yeni telefon modelleri olan iPhone 6 ve iPhone 7 Plus’un tanıtımının sonrasında yeni işletim sistemi iOS 8 artık iPhone ve iPad modelleri için indirilebilir. 17.09.2014 tarihinde ve saat 20:00 itibariyle gelen güncelleme’nin içerisinde pek çok yenilik bulunuyor.

iOS 8 güncelleme paketinde neler var?

Sizin de bildiğiniz üzere merakla beklenen iPhone 6 tanıtımının ardından iOS 8’in de geleceği duyrulmuştu. Dilerseniz iOS 8 güncellemesinde ne gibi yeniliklerin geldiğine, neyin değiştiğine göz atalım. Artık iPhone kullanıcıları mesajlar bölümüne dahil edilen Türkçe dili sayesinde mikrofona konuşarak karşı tarafa mesaj gönderebilecek. Bunun yanında sağlıkla ilgili de önemli bir gelişme bulunuyor. iOS 8 sayesinde tansiyon ölçebileceğiz. Sağlık paketinin içinde bulunan bir diğer gelişme ise kilo kontrolü yapabilme. Son olarak hastalık geçmişinizi HealthKit sayesinde öğrenebileceksiniz.

iOS 8’i hangi telefon ve tablet modelleri destekliyor?

iOS 8 güncellemesini Ayarlar > Güncelleme kısmından aşağıdaki Apple ürünleri için yapabilirsiniz. Apple iOS 8 işletim sistemi güncellemesini destekleyen cihazlar;   iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, 5. nesil iPod Touch, iPad 2, iPad Retinai, Pad Air, iPad Mini, iPad Mini Retina. Eğer telefonunuz ya da tabletiniz bu modellerin altındaysa maalesef güncelleme yapamazsınız.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -