Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung whatsapp mesaj önizlemesi kapatma (resimli anlatım)

Samsung whatsapp mesaj önizlemesi kapatma (resimli anlatım)

- Advertisment -

Telefonunuz kilitliyken Whatsapp’dan gelen mesajın açık olarak görünmesi kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Bazen masanın üzerinde ya da başka bir yere bıraktığımız telefonumuza gelen bir mesaj istemediğimiz kişiler tarafından görünebilir. Bu yazımızda Samsung kullanıcıları için Whatsapp mesajlarının ekranda görünmesini kapatma ayarlarını resimli olarak anlatacağız.

Gelen mesajların önizlemesinin telefonun ekranı kilitliyken gözükmesi ayarlanabilir bir özellik. Bu özellik telefonun kendi ayarlarından kapatılabildiği gibi Whatsapp üzerinde de böyle bir ayar mevcut. Yani eğer ayarların bir tanesini yaptıysanız ve hala mesajla geldiğinde ekranda açık bir şekilde gözüküyorsa iki ayarı da kontrol etmenizi öneririz. Biz burada Whatsapp üzerinden yapılacak olan bildirim ayarlarını anlatacağız.

Öncelikle telefonunuzdan Whatsapp’ı açın.

whatsapp-bildirim-mesajını-kapatma

Whatsapp ile ilgili tüm ayarları yapabilceğiniz ayarlar sekmesini ifade edem üç noktayı tıklayın.

Screenshot_4

Buradan profil ayarları, hesap ayarları, sohbet ve arama ayarları gibi bir çok ayarı yapabilirsiniz. Biz bildirim ayarlarnı seçiyoruz.

mesaj bildirimi kapama

Bildirim ayarlarının içerisinden açılır pencere bildirimi ayarlarını tıklayın. Buradan Whatsapp ile ilgili bildirimlerin ana ekranda ve tuş kilidi ekranında gösterilme ayarlarını yapabilirsiniz.

mesajın ekranda açılması

Açılır pencere bildirimi ayarlarında bir kaç seçenek bulunuyor. Bunu gelin birlikte inceleyelim

whatsapp bildirim ayarları

Açılır pencere yok: Seçilirse Whatsapp dan gelen aramalar,  gönderilen görseller ve mesajlar açık bir şekilde ana ekranda gösterilmez. Yani Samsung kilitli ekranında whatsapp mesajları açık bir şekilde görünmez. Bu ayarları tamamen kapatırsınız.

Sadece ekran açıkken: Gelen bildirimler tuş kilidi varken açık olarak gözükmez. Mesajları görmek için tuş kilidini açmanız gerekiyor. Eğer ekranınızın tuş kilidi açıksa gelen mesajlar açık bir şekilde gözükür. Bildirim aldığınızda mesajın bir kısmını okuyabilirsiniz.

Sadece ekran kapalıyken: Tuş kilidi kapalıyken bildirim görünür. Ancak kilit açıkken mesajlarınız gözükmez.

Açılır pencereleri her zaman göster: Bu ayar seçildiğinde her koşulda mesajlarınız ve diğer bildirimleriniz ana ekranda görünür. Yani mesaj geldiğinde mesaj içeriğini de görürsünüz. Bu ayar seçilirse Whatsapp’dan gelen mesajların başkası tarafından gözükmesine neden olabilirsiniz.

Önerilen ayar sadece ekran açıkken ayarıdır. Tuş kilidiniz açıksa muhtemelen telefonunuz elinizdedir mesajları direk görmeniz size kolaylık sağlayacaktır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -