Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung S7 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung S7 ekran görüntüsü nasıl alınır?

- Advertisment -

Telefonun ekranın fotoğrafını çekmek isteyenler için hemen hemen her telefonun ekran görüntüsü nasıl alınır anlatmaya çalışıyoruz. Daha önce de dediğimiz gibi mantık aynı. Bunun için güç açma kapama tuşunu ve geri (home) tuşunu kullanıyoruz.

Samsung S7 ekran görüntüsü alma

Ekranın resmini çekme işlemi bize bir çok konuda yardımcı oluyor. Örneğin ekranda bir arkadaşımıza göstermek istediğimiz bir şey varsa ekran görüntüsü alarak bunu Whatsapp ile gönderebiliyoruz. Telefonun ayarları ile ilgili bir problem olduğunda problemi anlatmak en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi gene ekran görüntüsü alma işlemidir.

Ekran görüntüsü alma işlemi bazen hayati önem taşıyabilir. Örneğin istemediğiniz biri sizi sürekli rahatsız ediyor, arama sırasında ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bir tehdit mesajı, Facebook üzerinden gönderilmiş bir gönderi silinmeden Samsung S7 telefonunuzla ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu ilerleyen dönemlerde kanıt olarak işinize yarayabilir. Ekran görüntüsü alma işlemi yargı tarafından da kabul gören bir işlemdir.

Daha bir çok neden için ekran fotoğrafı çekme işinize yarayacaktır. Bakalım Samsung S7 ekran görüntüsü alma işleminin nasıl yapıldığına…

Samsung S7 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Öncelikle görüntüsünü alacağınız kısmın ekranda görünür olmasına dikkat edin. Önünde bir imleç varsa, ekran kaymış ve görüntüsünü almak istediğiniz kısım aşağıda kaldıysa çektiğiniz görüntü bir işinize yaramayacaktır. Ekranda istediğimiz bir şeyin görüntüsünü almak bu adımdan sonra oldukça kolaydır.

*resimli anlatım

samsung-s7-ekranın-görüntüsü

Yukarıda da kırmızı ile gösterildiği üzere bu işlem için telefonun iki tuşunu kullanmamız yeterli olacaktır. Tuşların herhangi bir sırası yoktur. Ekran görüntüsü alma tuşları güç açma kapama tuşu ile home tuşudur. O anki görüntüyü çekmeniz için ikisine bir süre basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Çektiğimiz görüntü nereye kayıt olur?

Eğer aldığınız ekran görüntüsünün nereye kayıt edildiğini bulamıyorsanız ekran görüntüsünü aldıktan sonra telefonunuzun bildirim ekranına bir göz atın. Bunun için parmağınızı  ekranın üstünden aşağı kaydırmanız yeterli olacaktır. Son yaptığımız işlemlerin görüntülendiği bu ekranda son aldığınız görüntüyü bulabilirsiniz. Kayıt yeri ise resimler klasörüdür. Eğer bilgisayar üzerinden kayıt edildiği yeri arıyorsanız resimler klasörü içerisinde bulunan Screenshot klasörüne bakın.

Samsung S7 ekran görüntüsü alma ile ilgili bir problem yaşarsanız lütfen yorumlar kısmından bize sorun editörlerimiz yardımcı olmaya çalışacaktır. Bu işlem için Soru Cevap bölümümüzü de kullanabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -