Samsung’a Whatsapp nasıl indirilir?

-sponsor-

Whatsapp artık herkes tarafından bilinen ve kullanılan mesajlaşma uygulaması. Akıllı telefona yeni geçiş yapan ve daha önce Whatsapp indirmemiş olanlar için bu yazımızda Samsung için Whatsapp nereden indirilir, nasıl indirilir ve kurulum nasıl yapılır detaylıca anlatmaya çalışacağız. Samsung da Whatsapp kullanma konusunda herhangi bir problem yaşarsanız sorularınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Samsung Whatsapp indirme

Yazımızda resimli anlatım ile destek verecek ve en kısa zamanda video olarak da anlatacağız. Öncelikle telefonumuzdan Google Play’e giriş yapalım. Daha önce giriş yapmadıysanız sizden kullanıcı girişi isteyecektir. Samsung’a uygulama indirme işleminde mutlaka bir Google Play hesabınız olması gerekmektedir. Yoksa ya da şifresini unuttuysanız Whatsapp indiremezsiniz.

İlginizi çekebilir: Google Play hesabı nasıl açılır?

Yeni bir Google Play hesanı açmak için yukarıdaki adresimizden destek alabilirsiniz. Samsung’a Google Play üzerinden Whatsapp indirmek istiyorsanız mutlaka şifresini saklayın. Google hesabınız hemen hemen her uygulamada gerekli bir hesaptır.

Google Play’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına Whatsapp yazalım. Vatsap ya da wutsap gibi kelimeler yazarsanız indirmek istediğiniz uygulamadan farklı bir uygulama indirebilirsiniz. Onun için direk “Whatsapp” yazmanız gerekmektedir. Uygulamaların destek eklentileri ya da yamaları bulunmakta. Orjinal uygulama indirmezseniz istediğiniz verimi alamazsınız.

Whatsapp indirme resimli anlatım

play-store-whatsappWhatsapp ücretsiz indirmek için öncelikle telefonunuzun menüleri arasında bulunan Play Store uygulamasına giriş yapın. Telefonda Play Store yoksa Whatsapp yükleme işlemi apk indirerek mümkündür.  Apk ile Whatsapp indirmeyi bir başka yazımızda detaylıca anlatacağız.

whatsapp-messenger

Play Store’a giriş yaptıktan sonra ” whatsapp ” diye arama yapın. Arama kısmına vatsap indirme gibi hatalı giriş yaparsanız farklı bir uygulama indirebilirsiniz. Lütfen uygulamanın tam adını yazın ve çıkan ilk seçeneğe tıklayın.

google-play-whatsapp

Tıkladıktan sonra Whatsapp’ın Google Play sayfasına giriş yapacaksınız. Burada uygulamanın boyutu, detayları, firması gibi bir çok bilgiye erişebileceğiniz gibi kullanıcı yorumlarını okuyabilir, Whatsapp hatalarının çözülmesi için sizde yorum yazabilirsiniz. Whatsapp kullanan kızlar, erkekler herkes burada yorum yazabilir hatta tanışabilirler de. Yükleme işlemi için yükle butonuna basalım. Samsung telefonunuza Whatsapp kurma işlemi burada başlayacaktır.

whatsapp-telefona-indirme

Samsung Whatsapp indirme işlemini aynı sayfadan takip edebilirsiniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra telefonunuzun ana menüsüne bir kısayol eklenecektir. Buradan Whatsapp’a giriş yapabilir, üyelik işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

onayla-devam-et-whatsapp

Samsung dan Whatsapp üyeliği için sizden kullanıcı sözleşmesinin onaylanması istenir. Burada sizin güvenliğiniz için bazı konulara detaylıca deyinilmiş, hesabınızın başkası tarafından izlenmesini, mesajlarınızın okunmasını ve bunlardan firmanının sorumlu olmadığına dair bir çok madde yer almıştır. Onayla ve devam et dedikten sonra vatsap üyelik işlemlerine geçiş yaparsınız.

Samsung dan Whatsapp’a giriş işlemleri için sizden telefon numaranız istenir. Telefon numaranızı girdikten sonra telefona bir mesaj gelecektir. Bu doğrulama kodunu girdikten sonra üyeliğiniz aktiflenir. Whatsapp doğrulama kodu gelmiyor ve giriş yapamıyorsanız lütfen soru cevap bölümünden bizden destek alın, problem konusunda yardımcı olalım.

Whatsapp’a giriş yaparken eğer yukarıdaki ekran ile karşılaştıysanız Samsung telefonunuzda daha önce Whatsapp kullanılmış ve yedekleri var demektir. Dilerseniz eski yedekleri yükleyebilir isterseniz yeni bir hesap oluşturma işlemine devam edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Whatsapp yedekleme ve geri yükleme

Artık Whasatpp kullanamaya başlayabilirsiniz.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz