Ana Sayfa Etiketler Iphone whatsapp ayarları

iphone whatsapp ayarları ile ilgili içerikler.


Whatsapp görüntülü arama kapatma nasıl yapılır?

Whatsapp, sürekli güncellenen yapısıyla her geçen gün daha fazla kitleye hitap ederken telefonlarda standart bir mesajlaşma ve iletişim aracına dönüştü. Milyarı aşkın kullanıcısıyla neredeyse pastanın büyük bir dilimine sahip olan uygulama mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, grup araması gibi pek çok noktada fayda sağlayan iletişim kanalına dönüştü. Ancak kullanıcıların dilediği kişilere mesaj atabilmesi, arama yapması ki zaman sorun yaratabilmektedir. Android ve iPhone (iOS)’a sahip kişiler arama yapma talebinden hoşnutsuz olmaları sebebiyle Whatsapp görüntülü arama ve arama yapma engelleme gibi yöntemlere ihtiyaç duymaktadır.

Whatsapp’ta Facebook Messenger’da olduğu gibi görüntülü arama ve sesli arama kapatma özelliği bulunmuyor. Yakın zamanda bu özelliğin geleceği ve görüntülü arama engelleme, kısıtlama getirme gibi seçeneklerin yer alacağı düşünülse de şu anda böyle bir durumun mümkün olmaması nedeniyle kullanıcılar mevcut görüntülü arama kapatma yollarını araştırmaktadır. Peki Whatsapp videolu konuşma yapmayı engelleme veya kapatmaya yönelik bir seçenek sunmuyorsa ne yapmak gerekiyor?

Hem Android hem de iOS (iPhone) cihazlarda görüntülü aramayı kapalı duruma getirmek ve rahatsız edilmeyi önlemek adına bir yol bulunuyor. Cihazınızda “Uygulama Yöneticisi” kullanmak ve izinleri kontrol etmek arama almanızı engelliyor. Bu noktada Android veya iOS’u çalıştıran telefonlarda Whatsapp görüntülü aramayı kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Android Whatsapp görüntülü arama nasıl kapatılır?

Whatsapp, uygulama izni alma prensibiyle çalışmaktadır. Mesajlaşmak için rehberinize ihtiyaç duyduğu gibi görüntü arama için de kamera izni istemektedir. Whatsapp kamera iznini kapatmak işinizin halledilmesini sağlayacaktır. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Ayarlar > Uygulamalar > Whatsapp > İzinler’e gidin.
 • Kamera önündeki aktif durumdaki kutucuğa dokunarak etkin olmayan duruma getirin.

iPhone Whatsapp görüntülü arama nasıl kapatılır?

iPhone’da arama kapatma ayarlarını yapmak Android’e kıyasla bir tık daha kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek görüntülü aramayı kapatmayı gerçekleştirin.

 • Ayarlar’ı başlatın.
 • Whatsapp’a gidin.
 • Kamera seçeneğinin altındaki yeşil kutucuğa dokunarak deaktif duruma getirin.

Tebrikler başarıyla tamamladınız. Bu süreç sonunda görüntülü arama almanız durumunda arama özelliği kapalı olduğundan dolayı size görüntülü biçimde ulaşılması meşgule alma yoluyla engellenmiş olacaktır.

Whatsapp’ta toplu mesaj gönderme nasıl yapılır?

Whatsapp uygulaması, rehber kişilerine çeşitli amaçlarla toplu mesaj göndermek isteyen kullanıcılara bunun yolunu sunuyor. Bu yazımızı inceleyerek Whatsapp kişilerine toplu mesaj göndermenin yöntemini öğrenebilirsiniz.

Hayatımızda büyük yer kaplayan ve standart mesajlaşma araçlarından biri olan Whatsapp kullanıcılara erişmede bize pek çok yöntem sunuyor. Kişilere direkt “Whatsapp kişilerinden” mesaj atabildiğimiz gibi onlara toplu mesaj da gönderebiliyoruz. Örneğin: bir işveren olarak tüm çalışanlara toplu mesaj atma, tebrik iletme ve kutlama yapma gibi durumlarda Whatsapp toplu mesaj yollama metodunu tercih edebiliriz. Peki Whatsapp’ta aynı anda birden fazla kişiye mesaj atmak için ne yapmamız gerekiyor? Dilerseniz bu sorunun yanıtına bakalım…

Whatsapp’ta toplu mesaj nasıl gönderilir?

Whatsapp’ta birden fazla kişiye mesaj yollamak için bir grup oluşturmak veya her birine tek tek kopyaladığımız mesajı göndermek zorunda değiliz. Bunlardan çok daha az zahmetli, Whatsapp’ın içerisinde özellik olarak gelen bir yöntem bulunuyor. Çoklu mesaj yollamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Whatsapp uygulamasını başlatın.
 • Ana ekranda bulunan seçenekler bölümüne gidin.
 • Yeni toplu mesaj’a basın.
 • Toplu mesaj atacağınız kullanıcıları seçin.
 • Sağ alt kısımda yeşil renkli onay butonuna basın.
 • Seçtiğiniz alıcıları kapsayan bir pencere açılacaktır.
 • Buradan seçili kişilere istenen mesaj gönderilebilir.

Whatsapp'ta toplu mesaj gönderme nasıl yapılır? 1

Toplu mesaj yolladığınızda karşı taraftan biri size yanıt verdiğinde ileti toplu mesaj penceresinde görüntülenmeyecektir. Whatsapp toplu mesaj attığınız kişileri bu bakımdan bir araya getirmez ve geri dönüşte bireysel mesaj alırsınız. Whatsap’ta toplu mesaj atabilmek için rehberinizdeki kişiler haricine gönderi yapamazsınız. Bunun yanında birden fazla toplu mesaj olması durumunda her biri için ayrı isimlendirme yapabilir ve toplu mesaj kullanıcıları için ekleme ya da çıkarmada bulunabilirsiniz.

Whatsap toplu mesaj ne işe yarar?

Whatsapp bu özellikle kullanıcılara duyuru yapma olanağı sunmuştur. Bunun yanında kullanıcılara bir plan program yollama, haber paylaşma, birden fazla kişiyi aynı anda bilgilendirme, bayram kutlaması, doğum günü tebriği, çalışanlara bilgilendirme mesajı yollama imkanı tanımaktadır.

Whatsapp toplu mesaj oluşturma gördüğünüz gibi oldukça kullanışlı ve herkesçe kullanılabilir bir özellik. Konu ile ilgili diğer sorularınız için yorum bölümünü kullanın.

Whatsapp silinen mesajları okumanın yolu nedir?

Whatsapp uygulaması neredeyse SMS ile yer değiştirerek telefonun standart mesajlaşma aracı haline geldi. Dünyada milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan Whatsapp uygulamasını adeta bilmeyeni ayıplıyorlar. Herkesin odağında olan ve bunun farkındalığıyla hareket eden Whatsapp ekibi ise uygulamayı sürekli olarak güncelliyor. Uygulama kullanımını kolaylaştırıyor, uygulama içi yeni özellikler sunuyor ve hayata bir çok açıdan pozitif yönde etki ediyor. Whatsapp’ın bu zamana dek sunduğu en güzel özelliklerden biri ise mesaj yönetimi noktasında oldu. Şimdiye kadar kullanıcılar mesajı bir kez gönderdi mi işlemi tersine çeviremiyordu, ancak son zamanlarda gelen güncelleme ile gönderilen mesajı geri alma hakkına sahibiz.

Evet, Whatsapp bizi seviyor, gizliliğimizi önemsiyor ve isteklerimizi karşılıyor. Ama bir yere kadar. Whatsapp’ta karşı tarafın mesajlarımızı okumaması için mesajı “Herkesten silme” özelliğinden yararlanabiliyoruz ve de işe yarıyor. Whatsapp mesajını herkesten silince hem sizin hem de karşı tarafın cihazından mesaj kaldırılıyor. Fakat her ne kadar karşı taraf görmeden mesajı silseniz bile artık mesajınız okunabiliyor. Nasıl mı? Anlatalım…

Whatsapp uygulamasında mesajları tek taraflı olarak silebildiğimiz gibi, mesaj her iki taraf için de silinebilmekte. Yani a kişisi ile mesajlaştığınız esnada yanlış yazdığınız bir şeyin üzerine basılı tutarak Sil > Herkes için Sil yaptığınızda mesaj imha oluyor ve kalıcı olarak siliniyor. Karşınızdaki a kişisi ise mesajı okuyamıyor, ancak artık okuyabilir. Whatsapp silinen mesajları okuma yöntemini kullanarak mesajlar silinse dahi gönderilmiş ve silinmiş mesajları okuma şansına sahip olabilir. Bunun için Whatsapp’ta silinen mesajı geri getirme veya kurtarma gibi bir işleme gerek yok. Yalnızca silinen mesajları okumak için kayıt tutan bir uygulamadan yararlanacağız.

Silinen mesajları okumak için “Google Play Store” yani Android uygulama mağazasında yer alan “Notification History” uygulamasından yararlanabilirsiniz. Uygulama Türkçe’de Bildirim Tarihi olarak geçiyor ve cihaza gelen bildirimleri kendi bünyesine kaydediyor. Uygulamayı başlatıp hangi uygulamalardan gelen bildirimin kaydedilmesi gerektiğini seçebilirsiniz. 2019 yılında Whatsapp’ta silinen mesajları okumak için bu yöntemi güncel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Konu ile ilgili bilgi almak ve görüşlerinizi paylaşmak için yorum bölümünü kullanın.

Whatsapp sesli mesaj gizlice nasıl dinlenir?

Whatsapp üzerinden metin gönderebildiğimiz gibi sesli mesaj gönderme şansımız da bulunuyor. Kişilerimize sesli mesaj gönderebilir veya onlardan sesli mesaj alabiliriz. Fakat kimi zaman sesli mesaj metin yazmaktan daha az zahmetli ve kolay bir iş olsa da bazı zorluklar ortaya çıkabiliyor. Kalabalık bir ortamda, yürürken, gece uyurken veya fazla ses çıkarmamanız gereken bir yerde gelen sesli mesajı birileri duyabilir. Peki size gelen Whatsapp sesli mesajının duyulmaması ve gizlice sesli mesajı dinlemek için ne yapmak gerekiyor?

Gelen Whatsapp mesajının sesini kısarak kulağınızı hoparlöre dayamak, kulaklık aracılığıyla dinlemek veya sesli mesajı dinlemeyi ertelemek klasik seçeneklerimiz arasında olabilir. Ancak bunlar da bizim için rahatsız edici ve uğraştırıcı bir yöntem olabilir. Tüm bunların dışında uygulayabileceğiniz bir metot daha bulunuyor. Hem de oldukça basit bir metot.

Whatsapp’ta mesajları gizlice dinlemek için akla getirilmesi gereken ilk düşünce telefonu sesli mesaj geldiğinde kulağımıza dayamak olacaktır. Sesli mesaj gelince oynat tuşuna basın ve telefonla konuştuğunuz şekildeki gibi cihazı kulağınıza dayayın. Telefonun üzerinde bulunan sensörler aracılığıyla ses hoparlör kısmından verilmek yerine ahizeden duyulacaktır. Çevrenizde tepki çekmemek, size özel mesajın başkalarınca duyulmamasını sağlamak, olası bir sürpriz yaşamamak ve daha pek çok çeşitli sebeplerle rahatsızlığın ortaya çıkmasını engellemek adına oldukça kullanışlı ve kolay uygulanabilir bir yöntem.

Whatsapp’ta söylediğiniz yöntemi denememe rağmen hoparlörden ses veriyor
Telefonunuzun, ön kamera yanında bulunan algılama sensöründe bir sorun olabilir. Eğer bir sorun yoksa oynata basar basmaz cihazı kulağınıza götürmelisiniz.

Whatsapp hakkında daha çok bilgi almak için sitemizdeki diğer yazıları buradan inceleyebilirsiniz. Whatsapp’ta sesli mesajlarını dinleme özelliğini kullanıyor musunuz? Bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Whatsapp durumunda yazı konumlandırma ve boyutlandırma

0

Whatsapp, geçtiğimiz günlerde milyarı aşkın kullanıcıya hitap eden köklü bir değişiklik yaptı. Artık Whatsapp durumu yalnızca metin halinde değil fotoğraf, gif, emoji, yazı ile de belirtilebiliyor. Henüz yeni gelen Whatsapp durum özelliğini ilk başlarda karışık bulan kullanıcılar, Whatsapp durum araçlarını kullanmakta sorun yaşayabiliyor. Karşılaşılan en büyük zorluklardan biri de Whatsapp durumundaki yazı ayarları.

Bu yazımızdan yararlanarak “Whatsapp durum yazısı rengini değiştirme, Whatsapp durum yazısının boyutunu büyütme veya küçültme, yazıyı sağa sola döndürme ve sürükleme” gibi kişiselleştirmeler yapabilirsiniz.

Whatsapp durumunda yazı ayarları (Resimli Anlatım)

Whatsapp durumda nasıl yazı eklenir? 

 • Whatsapp uygulamasını başlatın.
 • Durum güncelleme’ye dokunun.
 • Eklemek istediğiniz resmi seçin.
 • Sağ üstte bulunan T(Text – Metin) simgesine basın.
 • Açılan klavye penceresinden eklemek istediğiniz yazıyı girin.
 • Onay işaretine basın.

Whatsapp durumunda yazı rengi değiştirme 

 • Yazının seçili olması durumunda sağda renk barı görünür.
 • Seçmek istediğiniz rengin üzerine gelerek dokunun veya parmağınızı doğru rengi yakalamak için renk çubuğu üzerinde basılı tutarak gezdirin.

Whatsapp durumunda yazıyı konumlandırma, döndürme ve boyutlandırma

 • Yazıyı resmin herhangi bir noktasına taşıma işlemi için yazıya dokunarak parmağınızla istediğiniz yere sürükleyin.
 • Yazının boyutunu küçültme ve büyültme için iki parmağınızı kullanarak, parmaklarınızı birbirine yakınlaştırın veya uzaklaştırın.
 • Resim üzerindeki yazıyı sağa sola döndürme işlemi için ise Örneğin; yazının sağ kısmına baş parmağınızı, sol kısmına işaret parmağınızı koyarak parmaklarınızı aynı anda istediğiniz yöne çevirin.

İlginizi çekebilir:

Whatsapp favorilerim kayboldu? Nasıl düzeltebilirim?
Whatsapp durumu nasıl silinir?
Whatsapp’ta Yeni Durum Sekmesi – Nasıl kullanılır?
Whatsapp kişilerine durumumu nasıl gönderebilirim?
Whatsapp durum gizlilik ayarı nasıl yapılır?

Whatsapp favorilerim kayboldu? Nasıl düzeltebilirim?

Whatsapp uygulamasında bulunan favoriler özelliğini kullanarak mesajlar içerisinden beğendiğimiz mesajları bir listede tutabiliyor ve daha sonra görüntülemek üzere saklayabiliyorduk. Ancak Whatsapp’ın güncellenmesiyle birlikte bazı değişiklikler oldu ve Whatsapp favorilerim özelliği kaldırıldı.

Whatsapp’ın Android ve iOS tabanlı cihazlarda kullanıma sunduğu bu yenilik pek çok kullanıcı tarafından olumsuz bir gelişme olarak görüldü. Her ne kadar Whatsapp yenilikçi politikalar izlese de favorilerin kaldırılması akıllara bazı soru işaretleri getirdi: “Whatsapp favoriler nerede, Whatsapp favorilerim silindi ne yapmam lazım, favorileri geri almak mümkün mü?”

Whatsapp favoriler kurtarılabilir mi?

Whatsapp’ta favorileri geri almanın bir yolu var mı bilmiyoruz. Whatsapp cephesinden de her ne kadar eleştiri yağmuruna tutulsalar da beklenen bir açıklama yapılmadı ve yönetimin bu konuda favorilerin geri getirilmesi gündemde yer almıyor.

Güncellemenin ardından eğer Google Drive veya yedekleme noktasındaki favorilerim dosyaları sistem tarafından otomatik olarak silinmemişse Whatsapp uygulamasının eski sürümünün yüklenmesi işinize yarayabilir.

Whatsapp kişiler de değişti

Önceki Whatsapp sürümünde Sohbetler yanında Kişiler de yer alıyordu ve kişiye mesaj atmak istediğimizde ekranı sağa kaydırarak kişileri görüntüleyebiliyorduk. Ancak yeni Whatsapp güncellemesi kullanıcıların “Whatsapp Kişiler kayboldu” demesine yol açtı. Aslında kaybolmadı, Whatsapp’tan yine kişilere SOHBETLER üzerindeki ileti ikonunu kullanarak ulaşabiliyoruz. Yine de milyarı aşkın kitleye sahip platformdaki kullanıcıların beğenisi kazanmış özelliğe alışması zaman alacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: 
Whatsapp durumu nasıl silinir?
Whatsapp’ta Yeni Durum Sekmesi – Nasıl kullanılır?
Whatsapp kişilerine durumumu nasıl gönderebilirim?
Whatsapp durum gizlilik ayarı nasıl yapılır?

Whatsapp durum gizlilik ayarı nasıl yapılır?

0

Bilindiği üzere Whatsapp yakın zaman önce yeni bir güncelleme yayımlayarak kullanıcıların durumlarını daha çok seçenekle paylaşmasını sağladı. Şimdilerde yazıya alternatif olarak resim, hareketli resim olarak durum güncellemesi yapabiliyor, gelişmiş kırpma, emoji ekleme, resme yazı ekleme ve yazıyı konumlandırma gibi özelleştirmeler eklenebiliyor.

Instagram benzeri bir görünüme ulaşan Whatsapp’taki yeni durum özelliği sayesinde kendi durumlarınızı 24 saat geçerli olacak şekilde paylaşabilir veya arkadaşlarınızın durumlarını görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanında yapacağınız gizlilik ayarı sayesinde “Whatsapp durumumu kimler görüntüleyebilir?” sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Peki Whatsapp durum gizliliği nasıl yapılır?

Whatsapp durum gizliliği nasıl ayarlanır?

 • Whatsapp uygulamasını başlatın.
 • Durum sekmesine gelin.
 • Sağ üst kısımda bulunan seçenekler simgesine basın.
 • Durum Gizlilik ayarları’na dokunun.
 • Durumunuzu kimlerin göreceğini seçin.
  – Yapacağınız gizlilik değişikliğinin ardından eski durumunuza uyguladığınız gizlilik filtresinde herhangi bir değişik olmaz. Örneğin: Önceki Whatsapp durumu “Kişilerim” olarak ayarlandı ve şimdi yalnızca belirlediğiniz kişilerle paylaşılmasını istiyorsunuz. Bu değişikliği yapmanızın ardından eski durum “Kişilerim”de bulunanlarca görüntülenmeye devam eder.
 • Kişilerim: Whatsapp kişilerim listenizde bulunan kişilerce durumlarınız görüntülenir.
 • Şunlar hariç herkesle paylaş: Hariç tutacağınız kişiler durumunuzu göremez. Whatsapp durumu görmeyi engelleme ayarı buradan yapılabilir.
 • Sadece şu kişilerle paylaş: Whatsapp durumunu yalnızca belirlediğiniz kişiler görebilir.

İlginizi çekebilir: 
Whatsapp durumu nasıl silinir?
Whatsapp’ta Yeni Durum Sekmesi – Nasıl kullanılır?
Whatsapp kişilerine durumumu nasıl gönderebilirim?

Whatsapp kişilerine durumumu nasıl gönderebilirim?

0

Whatsapp’ın 8. yıla özel yaptığı güncellemenin temelinde durum geliştirmeleri yer alıyor. Whatsapp’ta kullanıcılar gelişmiş durum paylaşma özelliklerinden yararlanabildiği gibi, artık uygulama içerisinde yeni ayarlama seçenekleri oluşmuş oldu. Bu seçeneklerden biri de paylaşılan Whatsapp durumunu Whatsapp kişisine göndermek.

Whatsapp’ın Durum başlığı altında yer alan durumunuzu gizliliğin uygun olması durumunda hedeflenen kişiler görüntüleyebiliyor. Bunun yanı sıra “Durum”da listenen paylaşımlarınız haricinde istenen kişiye durumunuzu mesaj yoluyla yollamanız mümkün. Durumunuzu belirli bir kişiyle paylaşmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Durumumu kişilere nasıl gönderirim?

Whatsapp durumunu özel bir kişiyle paylaşmak için:

 1. Whatsapp uygulamasını başlatın. Durumum’a dokunun.
 2. Göndermek istediğiniz durum’a geldiğinizde ekranı aşağıdan yukarı kaydırın. Açılan pencereden iletme simgesine basın.
 3. İletmek istediğiniz kişiyi seçin ve gönderme ikonuna basın.
 4. Durumunuz artık Whatsapp arkadaşınız tarafından görüntülenebiliyor.

Whatsapp arkadaşlarınıza gönderdiğiniz durumlar karşı tarafa sohbet penceresi üzerinden iletiliyor ve diğer kişinin cihazına .jpeg formatında gönderiliyor. Whatsapp Web üzerinden de görüntüleyebileceğiniz gönderilen iletinin yanındaki boşluğa çift tıklayarak durum resmi hakkında yorum yapabiliyoruz.

İlginizi çekebilir: 

Whatsapp durumu nasıl silinir?
Whatsapp’ta Yeni Durum Sekmesi – Nasıl kullanılır?

Whatsapp durumu nasıl silinir? (Whatsapp Hikayeler)

0

Whatsapp uygulaması durum noktasında bazı köklü değişikliklere giderek, kullanıcıların Whatsapp durumlarına resim, gif, emoji ve yazı eklemesine olanak tanıdı. 24 saat boyunca geçerli olan yeni Whatsapp durumlarını, uygulama içerisindeki “DURUM” başlığı altından takip edebiliyor, Whatsapp kişilerinin paylaşımlarına göz atabiliyoruz.

Bunun yanında Whatsapp durum olarak paylaştığımız resimleri yönetebiliyoruz. Whatsapp’ta 1 gün geçerliliğini koruyan birden fazla durum paylaşabildiğimiz gibi bunları silebiliyoruz da. Sizin için bir önemi kalmayan veya düzeltme yapmak istediğiniz Whatsapp durumunu kaldırma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

Whatsapp durumu nasıl silinir? (Resimli Anlatım)

Whatsapp durumunu silme ve görünür olmaktan çıkarma işlemi için:

 1. Whatsapp uygulamasını başlatın ve DURUM’a dokunun.
 2. Paylaştığınız durumlar listelenecektir.
 3. Silmek istediğiniz duruma gelerek basılı tutun.
 4. Çöp kutusu simgesine basın ve ardından tekrar SİL’e dokunun.
  -Durum güncellemesini sildiğinizde yeni kullanıcıların yanı sıra durumu daha önceden kişilere de silinen durum gösterilmeyecektir.
 5. Durum güncellemesi silindi.

  Whatsapp durum silme ile ilgili yaşadığınız sorunları yorum panelinden yanıt almak üzere bizlere bildirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 

Whatsapp’ta Yeni Durum Sekmesi – Nasıl kullanılır?
Whatsapp kişilerine durumumu nasıl gönderebilirim?

iPhone Whatsapp yedekleme nasıl yapılır?

iPhone kullanıcıları Whatsapp yedek alma özelliğinden yararlanarak sohbet, fotoğraf, video ve diğer tüm dosyaların güvenli bir platformda barındırılmasını sağlayabilir. İleride yeni bir iPhone almanız, yazılım problemi nedeniyle karşılaşılabilecek çökme durumları için Whatsapp yedeklemesi yapmak son derece faydalı olacaktır.

iPhone cihazınızdaki Whatsapp konuşmalarının yedeğini almak için farklı yöntemler bulunuyor. Aşağıdaki seçenekleri takip ederek kullanmak istediğiniz Whatsapp yazışmalarını yedekleme türünü seçin.

Neden Whatsapp’ı yedeklemeliyiz? 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi cihazınızın arızalanması ve yeni iPhone’a Whatsapp mesajlarını aktarma gibi durumlara karşı Whatsapp’ı yedeklemek işinizi kolaylaştıracaktır.

İlginizi çekebilir:

Whatsapp mesajlarını yeni iPhone’a nasıl aktarırım? 

iCloud ile Whatsapp yedekleme adımları: 

 • Whatsapp uygulamasını başlatın.
 • Ayarlar > Sohbet > Sohbet Yedeği’ne gidin.
 • Şimdi Yedekle’ye basın. iPhone Whatsapp yedekleme nasıl yapılır? 22

Otomatik Whatsapp yedeklemesi nedir? 

Bu yöntemi kullanarak Whatsapp konuşmalarının ve diğer WP içeriklerinizin iCloud ortamında saklanmasını sağlayabilirsiniz. Belirli periyodlarda -günlük,haftalık,aylık- gibi yedekleme yapılması için “Otomatik Yenileme”yi seçin ve aktif duruma getirin.

Whatsapp yedekleme yapma ile ilgili sorun yaşıyorum

 • iOS sürümü 7 ve üzeri olmalıdır.
 • iCloud hesabınızın açık olduğundan emin olun.
 • Ayarlar > iCloud > iCloud Drive’ı açık konuma getirin.
 • iCloud depolama alanının yeterliliğini kontrol edin.

Whatsapp yedeklemesi ve Hücresel veri problemi 

İnternet paket aşımının önüne geçmek için yalnızca Wi-fi bağlantısı kurulduğunda yedekleme yapılmasını sağlayabilirsiniz. iCloud’un hücresel veride kullanımını kapatmak için;

 • Ayarlar > iCloud > Belgeler ve Veriler’e gidin.
 • Hücresel Veriyi Kullan seçeneğinin önündeki yeşil işaretli kutucuğa dokunarak kapalı duruma getirin.

Whatsapp mesajlarım silindi, yedeğini nasıl yüklerim? 

Whatsapp yazışmalarını kurtarmak ve iPhone’a geri yüklemek için;

 • Whatsapp’ı başlatın.
 • Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği’ne gidin.
 • iCloud’a yüklü yedeğinizin bulunması halinde “Sohbet Geçmişini Geri Yükle”ye basın.iPhone Whatsapp yedekleme nasıl yapılır? 22

Whatsapp yedeğini iPhone’a yükleyemiyorum – Çözümler:

 • Yedeklemeyi yüklemek istediğiniz Whatsapp hesap numarasının öncekiyle aynı olduğundan emin olun. Whatsapp şifreleme yöntemini kullanır ve bir numaraya tanımlanmış yazışmalar, diğer bir numaraya aktarılamaz.
 • iPhone’un depolama alanını kontrol edin. Bunun için Ayarlar > Genel > Hakkında’ya göz atın.
 • Cihazınızın iOS sürümünü güncelleştirin.
 • Whatsapp uygulamasını güncelleyin.
 • iCloud Drive’ın etkin durumda olduğundan emin olun.

iPhone’da E-posta ile Whatsapp yedeği almak mümkün mü? 

Evet, iCloud yedeklemesinin yanında yazışmaları korumak için e-posta aracını tercih edebilirsiniz. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği yöntem olan, “Konuşmaları kendi e-mail adresine gönderme” aşağıdaki adımlar izlenerek gerçekleştirilebilir.

 • Whatsapp’ı başlatın.
 • Aktarmak istediğiniz konuşmaya dokunun.
 • Sayfanın alt kısmına gelerek “Sohbeti Aktar” seçeneğine dokunun.
 • Fotoğraf ve videoların da gönderilmesini istiyorsanız “Medya Ekle”ye basın.
 • Mail ‘i seçerek e-posta adresinizi yazın.
 • Gönder’e basın.

iPhone’da Whatsapp yedeklemesi ile ilgili yaşadığınız sorunlara yanıt almak için yorum panelimizi kullanabilirsiniz.