Whatsapp’ta toplu mesaj gönderme nasıl yapılır?

-sponsor-

Whatsapp uygulaması, rehber kişilerine çeşitli amaçlarla toplu mesaj göndermek isteyen kullanıcılara bunun yolunu sunuyor. Bu yazımızı inceleyerek Whatsapp kişilerine toplu mesaj göndermenin yöntemini öğrenebilirsiniz.

Hayatımızda büyük yer kaplayan ve standart mesajlaşma araçlarından biri olan Whatsapp kullanıcılara erişmede bize pek çok yöntem sunuyor. Kişilere direkt “Whatsapp kişilerinden” mesaj atabildiğimiz gibi onlara toplu mesaj da gönderebiliyoruz. Örneğin: bir işveren olarak tüm çalışanlara toplu mesaj atma, tebrik iletme ve kutlama yapma gibi durumlarda Whatsapp toplu mesaj yollama metodunu tercih edebiliriz. Peki Whatsapp’ta aynı anda birden fazla kişiye mesaj atmak için ne yapmamız gerekiyor? Dilerseniz bu sorunun yanıtına bakalım…

Whatsapp’ta toplu mesaj nasıl gönderilir?

Whatsapp’ta birden fazla kişiye mesaj yollamak için bir grup oluşturmak veya her birine tek tek kopyaladığımız mesajı göndermek zorunda değiliz. Bunlardan çok daha az zahmetli, Whatsapp’ın içerisinde özellik olarak gelen bir yöntem bulunuyor. Çoklu mesaj yollamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Whatsapp uygulamasını başlatın.
  • Ana ekranda bulunan seçenekler bölümüne gidin.
  • Yeni toplu mesaj’a basın.
  • Toplu mesaj atacağınız kullanıcıları seçin.
  • Sağ alt kısımda yeşil renkli onay butonuna basın.
  • Seçtiğiniz alıcıları kapsayan bir pencere açılacaktır.
  • Buradan seçili kişilere istenen mesaj gönderilebilir.

Whatsapp'ta toplu mesaj gönderme nasıl yapılır? 3

Toplu mesaj yolladığınızda karşı taraftan biri size yanıt verdiğinde ileti toplu mesaj penceresinde görüntülenmeyecektir. Whatsapp toplu mesaj attığınız kişileri bu bakımdan bir araya getirmez ve geri dönüşte bireysel mesaj alırsınız. Whatsap’ta toplu mesaj atabilmek için rehberinizdeki kişiler haricine gönderi yapamazsınız. Bunun yanında birden fazla toplu mesaj olması durumunda her biri için ayrı isimlendirme yapabilir ve toplu mesaj kullanıcıları için ekleme ya da çıkarmada bulunabilirsiniz.

Whatsap toplu mesaj ne işe yarar?

Whatsapp bu özellikle kullanıcılara duyuru yapma olanağı sunmuştur. Bunun yanında kullanıcılara bir plan program yollama, haber paylaşma, birden fazla kişiyi aynı anda bilgilendirme, bayram kutlaması, doğum günü tebriği, çalışanlara bilgilendirme mesajı yollama imkanı tanımaktadır.

Whatsapp toplu mesaj oluşturma gördüğünüz gibi oldukça kullanışlı ve herkesçe kullanılabilir bir özellik. Konu ile ilgili diğer sorularınız için yorum bölümünü kullanın.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz