Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp'ı yüksek gizlilikle nasıl kullanabilirim?

Whatsapp’ı yüksek gizlilikle nasıl kullanabilirim?

- Advertisment -

İnternetin gelişmesiyle kullanıcıların bir kişi hakkında bilgiye ve veriye ulaşması kolay bir hale geldi. Uygulamalardan yapılacak ufak bir araştırma veya Google’da bir sörf bazı bilgilerin ortaya çıkarılmasında işe yarıyor. Whatsapp’ta bu konuda yararlanılan ve kullanıcılardan bilgi almak adına kullanılan araçlardan biri. Eğer siz de Whatsapp kullanıyorsanız ve gizliliğinizi sağlamak istiyorsanız birtakım gizlilik önlemi alabilirsiniz. Whatsapp’ta kullanıcı gizliliğini sağlamak ve güvenliği arttırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Whatsapp’ta son görülmeyi kapatın: Varsayılan ayar olarak Whatsap kullanıcıların uygulamaya son giriş yapma tarihinizi görmesine izin vermektedir. Gizliliğinizi arttırmak için Hesap > Gizlilik > Son Görülme’yi herkesten “Kişilerim veya Hiç kimse” olarak ayarlayabilirsiniz.
  2. Whatsapp okundu uyarısını devre dışı bırakın: Whatsapp’ta gelen mesajın okunup okunmadığını anlamak için kullanıcılar mavi tik işaretinden yararlanıyor. Gizliliği korumak için mavi tik bildirimi kapalı duruma getirebilirsiniz. Bunun için Hesap > Gizlilik > Görülme’yi etkinsizleştirin.
  3. Whatsapp profil fotoğrafını gizleyin: Whatsapp’ta fotoğrafınızın herkesçe görüntülenmemesi için Hesap > Gizlilik > Profil Fotoğraf’ı görüntüleme seçeneğini “Herkes”ten “Kişilerim veya Hiçkimse”ye çevirin.
  4. Statünüzü belirli kişilerle paylaşın: Paylaştığınız durumları herkesin görmesini istemiyorsanız bunun değişikliğini de gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Statü bölümüne gelin. Paylaşmak istediğiniz kişileri seçin.
  5. Durum mesajınızı gizleyin: Whatsapp durumu kullanıcılar hakkında kısa bilgiler vermeyi sağlamaktadır. Bunu da yine ayarlar bölümünden kısıtlandırabilirsiniz. Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Hakkında bölümüne gidin ve “Kişilerim” veya “Hiç kimse” olarak ayarlayın.
  6. Konum paylaşımını kontrol edin: Konum paylaştığınızda kullanıcılar nerede olduğunuzun bilgisine ulaşabilirsiniz. Canlı konumun açık olup olmadığını kontrol etmek için Gizlilik > Canlı lokasyon bölümüne giderek devre dışı olduğundan emin olun.
  7. Popup bildirimini devre dışı bırakın: Bildirimlerin ekranda görünür durumda olmaması ve gizliliğin sağlanması açısından “Bildirimler > Popup bildirimleri”yi kapalı konumda tutun.

Whatsapp’ta güvenliği ve gizliliği sağlamak adına birtakım yöntemler paylaştık. Peki ya siz bunlardan hangilerini kullanıyorsunuz? Whatsapp güvenliğini arttırmak için tercih ettiğiniz başka bir yöntem var mı? Yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Whatsapp’ta birden fazla kişiye toplu mesaj gönderebilirsiniz. Tebrik, kutlama, haber ve diğer çeşitli amaçlarla tercih edebileceğiniz toplu mesaj yollama yöntemini öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Whatsapp’ta toplu mesaj gönderme nasıl yapılır?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -