Ana SayfaiOSApple'dan randevu nasıl alınır?

Apple’dan randevu nasıl alınır?

- Advertisment -

Apple, pek çok firmaya kıyasla online randevu alma sistemini sunmaktadır. Apple randevu almayı kullanarak cihazınızı önceden yollamadan belirtilen tarihte bizzat cihazla giderek gerekli bakımı veya tamiratı yaptırabilirsiniz. Bunun yanında Apple randevuyu kullanarak iPhone, iPad ve iPod gibi cihazların değişimi de yapılabilmektedir. Bu yazımızda Apple’dan nasıl randevu alındığını, hangi saatlerde mümkün olduğunu ve randevu almanın taktiklerini aktaracağız.

App Store’dan randevu almak ülkemizde oldukça zor. Birkaç gün veya birkaç hafta sonrasına randevu alabilmek adeta işkence gibi bir durum. Türkiye’de App Store gerekenden az ve Apple kullanıcısı oldukça fazla. Hal böyleyken randevu almaya çalışmanın sonucu bizi çok ileri bir tarihe götürüyor.

Her kullanıcı telefon tamircisine gitmek yerine Apple’dan destek almak isteyebilir. Bu cihaza daha iyi tanı konulmasını, garantinin verimli kullanılmasını ve Apple ürününüzün güvende olmasını sağlamaktadır. Apple Store, telefonların tamirini, değişimini ve kontrolünü gerçekleştirmek için randevu sistemi sunmaktadır. Bu da telefonun kargolanıp iş günü tamamlanana kadar beklemenin önüne geçiyor. Apple’dan alınan randevu sonrasında yapacağınız görüşme 30 dakika sürüyor ve Apple genellikle kullanıcılara yeni iPhone, iPad veya iPod Touch veriyor. Kullanıcı hatasının gerçekleşmesi durumunda ise makul bir ücret çıkarıldığı söyleniyor.

Apple’dan randevu nasıl alınır?

Apple, randevu almak isteyen kullanıcılara özel Apple Genius Bar servisini hizmete soktu. Genius bar randevu almanın yanı sıra kullanıcılarla online sohbet gerçekleştiriyor, arama yapıyor ve mail kanalıyla bilgilendirmeyi amaçlıyor. Telefonunuzda yaşadığınız yazılımsal ve donanımsal tüm problemler için bu platformu tercih edebilirsiniz.

Eğer bu panelden randevu almakta zorlanıyorsanız birtakım ufak taktikler ve hileler deneyebilirsiniz. Bu hilelerden en çok rağbet göreni bir tane iPhone’dan başvurmak yerine başka cihazdan da randevu talebinde bulunmaktadır. Örneğin yapacağınız iki randevu talebiyle şansınızı ikiye katlayabilirsiniz. Bunun yanında randevu almak için en az tercih edilen randevu başvuru saatlerini tercih edebilirsiniz. Gece 12’den sonra randevu almak, sabaha kıyasla daha kolaydır.

Randevu alamıyorum diyorsanız ve durumunuz acilse Apple dışında, ancak Apple tarafından onaylanan firmalara müracaat edebilir, cihazınızın durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -