Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp silinen mesajları okumanın yolu nedir?

Whatsapp silinen mesajları okumanın yolu nedir?

- Advertisment -

Whatsapp uygulaması neredeyse SMS ile yer değiştirerek telefonun standart mesajlaşma aracı haline geldi. Dünyada milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan Whatsapp uygulamasını adeta bilmeyeni ayıplıyorlar. Herkesin odağında olan ve bunun farkındalığıyla hareket eden Whatsapp ekibi ise uygulamayı sürekli olarak güncelliyor. Uygulama kullanımını kolaylaştırıyor, uygulama içi yeni özellikler sunuyor ve hayata bir çok açıdan pozitif yönde etki ediyor. Whatsapp’ın bu zamana dek sunduğu en güzel özelliklerden biri ise mesaj yönetimi noktasında oldu. Şimdiye kadar kullanıcılar mesajı bir kez gönderdi mi işlemi tersine çeviremiyordu, ancak son zamanlarda gelen güncelleme ile gönderilen mesajı geri alma hakkına sahibiz.

Evet, Whatsapp bizi seviyor, gizliliğimizi önemsiyor ve isteklerimizi karşılıyor. Ama bir yere kadar. Whatsapp’ta karşı tarafın mesajlarımızı okumaması için mesajı “Herkesten silme” özelliğinden yararlanabiliyoruz ve de işe yarıyor. Whatsapp mesajını herkesten silince hem sizin hem de karşı tarafın cihazından mesaj kaldırılıyor. Fakat her ne kadar karşı taraf görmeden mesajı silseniz bile artık mesajınız okunabiliyor. Nasıl mı? Anlatalım…

Whatsapp uygulamasında mesajları tek taraflı olarak silebildiğimiz gibi, mesaj her iki taraf için de silinebilmekte. Yani a kişisi ile mesajlaştığınız esnada yanlış yazdığınız bir şeyin üzerine basılı tutarak Sil > Herkes için Sil yaptığınızda mesaj imha oluyor ve kalıcı olarak siliniyor. Karşınızdaki a kişisi ise mesajı okuyamıyor, ancak artık okuyabilir. Whatsapp silinen mesajları okuma yöntemini kullanarak mesajlar silinse dahi gönderilmiş ve silinmiş mesajları okuma şansına sahip olabilir. Bunun için Whatsapp’ta silinen mesajı geri getirme veya kurtarma gibi bir işleme gerek yok. Yalnızca silinen mesajları okumak için kayıt tutan bir uygulamadan yararlanacağız.

Silinen mesajları okumak için “Google Play Store” yani Android uygulama mağazasında yer alan “Notification History” uygulamasından yararlanabilirsiniz. Uygulama Türkçe’de Bildirim Tarihi olarak geçiyor ve cihaza gelen bildirimleri kendi bünyesine kaydediyor. Uygulamayı başlatıp hangi uygulamalardan gelen bildirimin kaydedilmesi gerektiğini seçebilirsiniz. 2019 yılında Whatsapp’ta silinen mesajları okumak için bu yöntemi güncel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Konu ile ilgili bilgi almak ve görüşlerinizi paylaşmak için yorum bölümünü kullanın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -