Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp kişilerine durumumu nasıl gönderebilirim?

Whatsapp kişilerine durumumu nasıl gönderebilirim?

- Advertisment -

Whatsapp’ın 8. yıla özel yaptığı güncellemenin temelinde durum geliştirmeleri yer alıyor. Whatsapp’ta kullanıcılar gelişmiş durum paylaşma özelliklerinden yararlanabildiği gibi, artık uygulama içerisinde yeni ayarlama seçenekleri oluşmuş oldu. Bu seçeneklerden biri de paylaşılan Whatsapp durumunu Whatsapp kişisine göndermek.

Whatsapp’ın Durum başlığı altında yer alan durumunuzu gizliliğin uygun olması durumunda hedeflenen kişiler görüntüleyebiliyor. Bunun yanı sıra “Durum”da listenen paylaşımlarınız haricinde istenen kişiye durumunuzu mesaj yoluyla yollamanız mümkün. Durumunuzu belirli bir kişiyle paylaşmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Durumumu kişilere nasıl gönderirim?

Whatsapp durumunu özel bir kişiyle paylaşmak için:

  1. Whatsapp uygulamasını başlatın. Durumum’a dokunun.
  2. Göndermek istediğiniz durum’a geldiğinizde ekranı aşağıdan yukarı kaydırın. Açılan pencereden iletme simgesine basın.
  3. İletmek istediğiniz kişiyi seçin ve gönderme ikonuna basın.
  4. Durumunuz artık Whatsapp arkadaşınız tarafından görüntülenebiliyor.

Whatsapp arkadaşlarınıza gönderdiğiniz durumlar karşı tarafa sohbet penceresi üzerinden iletiliyor ve diğer kişinin cihazına .jpeg formatında gönderiliyor. Whatsapp Web üzerinden de görüntüleyebileceğiniz gönderilen iletinin yanındaki boşluğa çift tıklayarak durum resmi hakkında yorum yapabiliyoruz.

İlginizi çekebilir: 

Whatsapp durumu nasıl silinir?
Whatsapp’ta Yeni Durum Sekmesi – Nasıl kullanılır?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -