Whatsapp sesli mesaj gizlice nasıl dinlenir?

-sponsor-

Whatsapp üzerinden metin gönderebildiğimiz gibi sesli mesaj gönderme şansımız da bulunuyor. Kişilerimize sesli mesaj gönderebilir veya onlardan sesli mesaj alabiliriz. Fakat kimi zaman sesli mesaj metin yazmaktan daha az zahmetli ve kolay bir iş olsa da bazı zorluklar ortaya çıkabiliyor. Kalabalık bir ortamda, yürürken, gece uyurken veya fazla ses çıkarmamanız gereken bir yerde gelen sesli mesajı birileri duyabilir. Peki size gelen Whatsapp sesli mesajının duyulmaması ve gizlice sesli mesajı dinlemek için ne yapmak gerekiyor?

Gelen Whatsapp mesajının sesini kısarak kulağınızı hoparlöre dayamak, kulaklık aracılığıyla dinlemek veya sesli mesajı dinlemeyi ertelemek klasik seçeneklerimiz arasında olabilir. Ancak bunlar da bizim için rahatsız edici ve uğraştırıcı bir yöntem olabilir. Tüm bunların dışında uygulayabileceğiniz bir metot daha bulunuyor. Hem de oldukça basit bir metot.

Whatsapp’ta mesajları gizlice dinlemek için akla getirilmesi gereken ilk düşünce telefonu sesli mesaj geldiğinde kulağımıza dayamak olacaktır. Sesli mesaj gelince oynat tuşuna basın ve telefonla konuştuğunuz şekildeki gibi cihazı kulağınıza dayayın. Telefonun üzerinde bulunan sensörler aracılığıyla ses hoparlör kısmından verilmek yerine ahizeden duyulacaktır. Çevrenizde tepki çekmemek, size özel mesajın başkalarınca duyulmamasını sağlamak, olası bir sürpriz yaşamamak ve daha pek çok çeşitli sebeplerle rahatsızlığın ortaya çıkmasını engellemek adına oldukça kullanışlı ve kolay uygulanabilir bir yöntem.

Whatsapp’ta söylediğiniz yöntemi denememe rağmen hoparlörden ses veriyor
Telefonunuzun, ön kamera yanında bulunan algılama sensöründe bir sorun olabilir. Eğer bir sorun yoksa oynata basar basmaz cihazı kulağınıza götürmelisiniz.

Whatsapp hakkında daha çok bilgi almak için sitemizdeki diğer yazıları buradan inceleyebilirsiniz. Whatsapp’ta sesli mesajlarını dinleme özelliğini kullanıyor musunuz? Bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz