Ana SayfaNasıl yapılır?Youtube Koyu Tema/ Gece Modu nasıl açılır?

Youtube Koyu Tema/ Gece Modu nasıl açılır?

- Advertisment -

Youtube, yaptığı güncelleme ile akıma ayak uydurdu ve koyu tema özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Kimi kullanıcıyı rahatsız eden ve daha kolay yönetim sunan beyaz ışığı kapatmak ve Youtube’u siyah renkte kullanmak için “Koyu Tema” özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Peki Youtube’un tema rengini nasıl değiştirebiliriz? Gece modu olarak kullanmak için ne yapmalıyız? İşte sorumuzun yanıtı…

Yakın zaman önce hem Android hem de iOS cihazlar için koyu tema desteği geldi. Ayrıca bu özelliğin Windows’ta da bulunduğunu hatırlatalım. Youtube koyu tema özelliği ile kullanıcıya gece daha iyi görüş sunarken, cihazın beyaz ışık ile yaydığı enerjiyi azaltarak kullanıcıyı tasarrufa yönlendirmeyi amaçlıyor. Gece/karanlık modu pek çok platformda bulunuyor. Youtube’un gece modunu ve siyah temayı tercih etmesi bir yenilikten ziyade modaya ayak uydurmak oldu. Sözü fazla uzatmadan Youtube modaya ayak uydurmuşken, biz Youtube’a nasıl ayak uydururuz ona bakalım.

Youtube koyu tema nasıl açılır?

Youtube uygulamasını güncelleyin veya 13.35.51 ve üzeri bir sürüme sahip olduğunuzdan emin olun. 

  • Youtube’u başlatın.
  • Sağ üstten profilinize gidin.
  • Ayarlar’a gidin.
  • Genel’e basın.
  • Koyu Tema önünde bulunan ikona dokunun.
  • Koyu modunuz aktifleşti.

Youtube tarafından sunulan bu özelliğin beyaz ışık alımını azalttığından, özellikle geceleri gözlerimiz için iyi olduğu aktarılıyor. Eğer siz de geceleyin fazla ışığa ve mavi ışığa maruz kalıyorsanız uygulamaların gece modu özelliklerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

iOS’ta ve Android’de Youtube gece modu nasıl açılır?
Benzer şekilde profile gidip, Ayarlar’dan Genel’i seçmeniz ve karşınıza çıkan menüden Gece Modu’nu işaretleyip etkinleştirmeniz yeterlidir.

Gece ışığı gözlerinizi rahatsız mı ediyor? Daha çok önlem mi almak istiyorsunuz? Mavi ışığın gözlerimiz için zararlı olduğunu, uyumadan önce zihnimizi açık tuttuğunu ve uykumuzun kalitesini düşürdüğünü biliyor olmalısınız. Telefondan alınan zararlı ışıkları minimize etmek, göz ve uyku sağlığınızı korumak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Android’de gece modu nasıl açılır? | Mavi ışığı devre dışı bırakın

Youtube Gece Modu ve konu ile ilgili diğer sorularınız için yorum bölümünü kullanın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -