Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy S9 ısınma sorunu nedenleri ve çözümü

Samsung Galaxy S9 ısınma sorunu nedenleri ve çözümü

- Advertisment -

Samsung Galaxy S9 ve S9+(Plus), 2018 yılı çıkışlı amiral gemileri arasında yer alıyor. Samsung’un en çok sattığı cihazlardan biri olan Galaxy S9 kullanıcılara sahip olduğu gelişmiş teknolojik özelliklerle birlikte pek çok olanak sunuyor. Ancak bazen sunduğu avantajların yanında olumsuz durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Bunlardan biri de cihazın ısınması durumu. Eğer Samsung Galaxy S9 cihazınızda ısınma ve ısınma benzeri problemler ortaya çıkıyorsa bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 neden ısınır?

Galaxy S9’un ısınmasının altında pek çok neden yatabilir. Genel olarak bilmekte fayda var ki telefonun temel ısınma nedeni daha fazla güç gerektiren özelliklerden ve uygulamalardan kaynaklı olmaktadır. Bu pil tüketiminin artmasına ve cihazın ısınmasına yol açmaktadır.

Galaxy S9’un ısınma nedenleri arasında şunlar yer alabilir:

  • İlk kurulum ve yedekten yükleme yapıldığında,
  • Boyutu yüksek veri indirildiğinde,
  • Çözünürlüğü yüksek grafikli oyun oynandığında,
  • Çözünürlüğü yüksek uzun süreli video izlendiğinde,
  • S9’u TV’ye bağladığınızda,
  • Aynı anda birden fazla uygulama çalıştırdığınızda,
  • Cloud eşitlemesi yaparken yüksek dosya boyutu çalıştırdığınızda,
  • Çekim gücü zayıfken cihaz kullanıldığında,
  • Bozuk veya hasarlı USB kablosu ile şarj edildiğinde,
  • Cihaz hasara maruz kaldığında ısınma problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

S9 ısınırsa ne yapmalıyım?

Galaxy S9’un ısınmasına karşı alınabilecek bazı önlemler bulunuyor. Eğer telefonda ısınma meydana geliyorsa cihazı en son yazılıma güncellemek sorunun giderilmesinde yardımcı olabilir. Arka planda veya normal çalışan uygulamaların birbiri arasında uyumsuzluk meydana gelmiş olabilir. Böyle bir durumda cihazı tekrar başlatmak gerekir. Eğer kullanmıyorsanız Wi-fi, GPS (Konum) ve Bluetooth araçlarını devre dışı bırakın. Eğer kullanmıyorsanız pilin hızlı tükenmesine yol açan uygulamaları kapatın ve arka planda çalışan uygulamaları engelleyin veya kısıtlayın. Ekran parlaklığını düşürün veya otomatik modda kullanın. Cihazınızın aşırı derecede ısındığını düşünüyorsanız cihazı bir süre kullanmayın. Isınma problemi kalıcı hale geldiyse garanti kapsamında servise götürün.

Galaxy S9 aşırı derecede ısınırsa ne olur?

Cihaz içerisinde ısı sensörü bulunmaktadır. Telefonun aşırı ısınması durumunda yararlandığınız hizmetlere kısıtlama getirilebilir veya otomatik kapanma gerçekleşir. Galaxy S9 ısınmanın artması ve sona ermemesi durumunda kendini güvence altına almaya çalışır ve otomatik kapanır.

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -