Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp görüntülü arama kapatma nasıl yapılır?

Whatsapp görüntülü arama kapatma nasıl yapılır?

- Advertisment -

Whatsapp, sürekli güncellenen yapısıyla her geçen gün daha fazla kitleye hitap ederken telefonlarda standart bir mesajlaşma ve iletişim aracına dönüştü. Milyarı aşkın kullanıcısıyla neredeyse pastanın büyük bir dilimine sahip olan uygulama mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, grup araması gibi pek çok noktada fayda sağlayan iletişim kanalına dönüştü. Ancak kullanıcıların dilediği kişilere mesaj atabilmesi, arama yapması ki zaman sorun yaratabilmektedir. Android ve iPhone (iOS)’a sahip kişiler arama yapma talebinden hoşnutsuz olmaları sebebiyle Whatsapp görüntülü arama ve arama yapma engelleme gibi yöntemlere ihtiyaç duymaktadır.

Whatsapp’ta Facebook Messenger’da olduğu gibi görüntülü arama ve sesli arama kapatma özelliği bulunmuyor. Yakın zamanda bu özelliğin geleceği ve görüntülü arama engelleme, kısıtlama getirme gibi seçeneklerin yer alacağı düşünülse de şu anda böyle bir durumun mümkün olmaması nedeniyle kullanıcılar mevcut görüntülü arama kapatma yollarını araştırmaktadır. Peki Whatsapp videolu konuşma yapmayı engelleme veya kapatmaya yönelik bir seçenek sunmuyorsa ne yapmak gerekiyor?

Hem Android hem de iOS (iPhone) cihazlarda görüntülü aramayı kapalı duruma getirmek ve rahatsız edilmeyi önlemek adına bir yol bulunuyor. Cihazınızda “Uygulama Yöneticisi” kullanmak ve izinleri kontrol etmek arama almanızı engelliyor. Bu noktada Android veya iOS’u çalıştıran telefonlarda Whatsapp görüntülü aramayı kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Android Whatsapp görüntülü arama nasıl kapatılır?

Whatsapp, uygulama izni alma prensibiyle çalışmaktadır. Mesajlaşmak için rehberinize ihtiyaç duyduğu gibi görüntü arama için de kamera izni istemektedir. Whatsapp kamera iznini kapatmak işinizin halledilmesini sağlayacaktır. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Ayarlar > Uygulamalar > Whatsapp > İzinler’e gidin.
  • Kamera önündeki aktif durumdaki kutucuğa dokunarak etkin olmayan duruma getirin.

iPhone Whatsapp görüntülü arama nasıl kapatılır?

iPhone’da arama kapatma ayarlarını yapmak Android’e kıyasla bir tık daha kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek görüntülü aramayı kapatmayı gerçekleştirin.

  • Ayarlar’ı başlatın.
  • Whatsapp’a gidin.
  • Kamera seçeneğinin altındaki yeşil kutucuğa dokunarak deaktif duruma getirin.

Tebrikler başarıyla tamamladınız. Bu süreç sonunda görüntülü arama almanız durumunda arama özelliği kapalı olduğundan dolayı size görüntülü biçimde ulaşılması meşgule alma yoluyla engellenmiş olacaktır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -