Ana Sayfa Etiketler Facebook ayarları

facebook ayarları ile ilgili içerikler.


Facebook’ta adımı nasıl değiştirebilirim?

Facebook adı değiştirmek için aşağıdaki resimli anlatımımızdaki adımları izleyerek tek bir yönteme bağlı kalarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacaklarınız Facebook kullanıcı adını değiştirme tekniği değildir. Yalnızca Facebook’ta isminizi değiştirmek ve yeni bir isim oluşturabilmek için değişiklik yapabilirsiniz. Bu ayarlamalarla Facebook hesabınızda görünen isminizi değiştirebilir ya da 2. ad ekleyebilirsiniz. Dilerseniz hesabınızda herkese açık olarak görenen ismi tamamen değiştirebilirsiniz.

Facebook’ta isminizi değiştirmek için hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak giriş yapın. Ardından

Facebook kullanıcı adını değiştirmek için aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz. Facebook hesabınıza bu ayarlar ile 2. ad ekleyebilir veya tamamen adınızı değiştirebilirsiniz. Öncelikle isim değiştirmek hesabınıza girin ve aşağıdaki aşamaları gerçekleştirin.
Ayarlar’a giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra hemen gizlilik kısayollarının yanındaki üçgen biçimindeki ikona tıklayarak, ayarlara gidin.
Açılan ayarlar bölümünden seçili şekilde gelen Genel’den Adın, Kullanıcı Adı, E-posta, Şifre şeklinde yazılı olan bölüme göz atın. ”Adın” yazısının sağ tarafında bulunan ”Düzenle’yi seçerek gerekli düzenleme ve değişiklikleri yapın.

Adınızı değiştirdikten sonra tekrar 60 gün boyunca değiştiremeyeceğinizi dikkate alarak isminizi yazın. Facebook’ta isminizi değiştirdikten sonra beklemeden, 2 ay dolmadan isim değiştirmek mümkün değildir. Bunun hilesi, hack’i yoktur.

Dilerseniz alt kısımdan ikinci adınızı yazabilir isteğinize göre parantez içinde gösterme işlemini ”Zaman Tünelimde Göster”i işaretleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook’ta isim değiştirme hilesi olmadığı gibi Facebook’ta isim değiştirme limitim veya hakkım doldu şeklindeki sitemleriniz karşısında 60 gün beklemekten başka bir çözüm yolu bulunmuyor. Ancak siz yine de Facebook iletişim ve yardım merkezi ile irtibat kurarak değişiklik talep edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/help/contact/245617802141709?refid=12

facebook-adi-degistirme

Not: Anlatım yalnızca bilgisayardaki işlemler için uygulanabilir. Facebook mobil uygulaması kullanarak tablet veya telefonunuzda bu resimli anlatım ile Facebook adı değiştirme yapamazsınız.

Facebook Messenger karanlık mod nasıl açılır? | Ayarlar

Akıllı telefonların yaygınlaşması neticesinde uygulamaları kullanma süremiz arttığı gibi bunlar beraberinde bazı problemleri getirmektedir. Gözlerimizin sürekli olarak beyaz ışığa maruz kalması sağlıksız bir durum olduğundan uygulama geliştiricileri buna karşılık birtakım önlemler almaktadır. Bunlardan biri de karanlık moddur. Bu yazımızda Facebook Messenger karanlık mod açma/kapatmanın nasıl yapıldığını, ayarlarının nasıl değiştirildiğini aktaracağız.

Günümüzde uygulamalar kullanıcıların göz sağlığına odaklanmış durumdalar. Twitter, Youtube, Telegram gibi uygulamaların ardından FB Messenger da karanlık mod özelliğini kullanıcılara duyurdu. Etrafa daha az ekran ışığının yayılmasını ve gözlerin daha az yorulmasını sağlayan bu hizmetin ayarlarını gerçekleştirmek kimi kullanıcılar için zor olabilmektedir. Aşağıdaki adımları gerçekleştirerek FB Messenger beyazdan siyaha çevirme ve karanlık ekranı açma mümkündür.

FB Messenger karanlık mod açmak için ekstra bir uygulama gerekmemektedir. FB Messenger içerisinde ön yüklü olarak gelen bu özelliği aktif duruma getirerek bu süreçten sonra yaptığınız konuşmalarda siyah ekran teması üzerinde iletişim kurmanız mümkündür. Bunun yanında karanlık mod açma yaptığınız gibi bunu tersine çevirmeniz yani karanlık moddan beyaza çevirmek de yapabilecekleriniz arasındadır.

Karanlık mod ne işe yarar?

FB Messenger için karanlık mod kullanmada birden fazla nedeniniz olabilir. Kullanıcıların Messenger uygulamasını bu modda çalıştırmasının sebepleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Işık emilimi azalır ve göz daha az yorulur.
 • Zararlı mavi ışığa maruz kalmazsınız.
 • OLED ekranlarda daha az ışık kullanılması pilin daha uzun süre gitmesini sağlar.

FB Messenger Karanlık mod (Dark Mode) nasıl açılır?

 • Facebook Messenger uygulamasını Google Play Store’dan indirin.
 • Bir konuşma açın.
 • Klavyenizden “Ay Emojisi”ni bulun.
 • Buradan ay dede emojisini seçin. (Hilal)
 • Seçtiğinizde ekranda bir animasyon görüntülenecek ve karanlık mod etkinleştirme penceresi çıkacaktır.
 • Buradan “Ayarlarda Aç”a basın.
 • Karanlık Mod önündeki kutucuğa basarak etkin hale getirin.

Facebook karanlık mod sorunu ile ilgili yaşadığınız problemleri yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Facebook arkadaş ekleme sorunu | Çözüm

Facebook, dünyada kullanıcıların en çok tercih ettiği içerik paylaşım ve sohbet uygulamaları arasında yer almaktadır. Kişiler Facebook hesabı oluşturarak yakın çevresindeki arkadaşlarını ekleyebilir ve onlarla dijital platformda iletişime geçebilir. Facebook tüm bunları kolaylıkları sağlarken elbette bazı problemler de ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlardan biri de arkadaş ekleme noktasında yaşananlar. Kimi Facebook kullanıcıları arkadaş isteği yollama problemi yaşıyor ve bunun sebepleri konusunda araştırma yapıyor. Bu yazımızda yapılan bu araştırmaya yönelik birtakım yanıtlar ve mümkünse arkadaş ekleme sorununa çözümler üreteceğiz.

Facebook’ta arkadaş ekleme sorunu yaşamanızın, “Facebook’ta arkadaş ekleyemiyorum.” diyor olmanızın altında birden fazla neden yatıyor olabilir. Bunlardan ilki istek yolladığınız kişinin yollanan isteği silmiş olması olabilir. İstek gönderilen kullanıcının isteği reddetmesi durumunda Facebook politikaları gereği 1 yıl istek yollayamazsınız. Eğer kişi arkadaş eklemeyi yanlışlıkla reddettiyse bunu ona mesaj yoluyla iletebilirsiniz.

İkincil olarak eğer bir Facebook kullanıcısını engellediyseniz ona istek yollayamayacağınız gibi profilini görüntülemeniz mümkün değildir. Bunun önüne geçmek için Ayarlar > Engellenenler bölümünden kişi engelini kaldırın.

Kimi kullanıcılar gizliliği sağlamak adına arkadaş eklemeyi herkese açık yapmamaktadır. Bu durumda istek göndermek için ortak arkadaşa sahip olunması kriterinin sağlanması gerekir. Eğer böyle bir durum söz konusuysa istek yollanacak kişiden ekleme statüsünü herkese açık olarak değiştirmesini veya onun size istek göndermesini isteyin.

Bir diğer Facebook arkadaş isteği yollama sorununun meydana gelmesinin nedeni altında arkadaş listenizin dolu olması yatabilir. Eğer 5000 arkadaşa sahipseniz veya tersi bir durum yani -istek atılan kişinin 5000 arkadaşı varsa- maalesef ona istek gönderemezsiniz. Kişiyi ekleyebilmek için arkadaş listenizi azaltmayı veya profili hayran sayfasına dönüştürmeyi deneyin.

Beşinci bir neden olarak, eğer Facebook kişisine arkadaşlık isteği yollamışsanız, ikinci bir kez istek göndermeniz mümkün değildir. Son olarak kullanıcı arkadaşlık isteği gönderme engelleme yapmış olabilir. Bu durumda da onunla arkadaş olmanız ve o kişiyi listenize eklemeniz ne yazık ki mümkün görünmüyor.

Yukarıda belirttiğimiz nedenler arkadaşlık isteği gönderme sorununuza çözüm oldu mu? Düşüncelerinizi bizimle yorum bölümünde paylaşın.

Facebook doğum tarihi değiştirme nasıl yapılır?

Facebook, internet kullanıcılarının yeni arkadaşlar keşfedeceği ve kişi bilgilerinin herkesçe veya istenen kişilerce görüntülenmesini sağlayan platformdur. Facebook hesabı oluştururken bizden kullanıcı adı, doğum tarihi, şifre bilgileri istenmektedir. Peki Facebook’a kaydolurken doğum tarihini yanlış girdiysek veya çeşitli sebeplerden doğum tarihi değiştirme kararı aldıysak bunu nasıl yapabiliriz? Bu yazımızdan yararlanarak Facebook doğum tarihi değiştirme ve güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook doğum tarihi değiştirme adımları

 • Kullanıcı ve şifre bilgilerinizle Facebook’a giriş yapın.
 • “Hakkında” yazan bölüme gidin.
 • Burada “İletişim bilgileri ve temel bilgiler” yer almaktadır.
 • Doğum tarihinizin bulunduğu yere dokunun ve yeni tarihi girin.

Bilgi: Facebook yönetimi sahte hesapları engellemek ve kullanıcının gerçek kişi olduğunu doğrulamak adına doğum tarihi değiştirme hakkını bir kez sunmaktadır. Facebook doğum tarihimi değiştiremiyorum, çözümü nedir diyorsanız, maalesef bir çözümü bulunmuyor.

Bilgi: Doğum tarihi değiştirmek diğer bilgi değişikliklerine kıyasla biraz daha uğraştırıcı olabilir. Mevcut doğum tarihini değiştirirken istediğiniz tarihi girerek “Bu benim gerçek doğum tarihim” kısmını seçmelisiniz.

Tüm bunların yanında, doğum tarihim değişmiyor, doğum tarihi değiştirme yöntemi arıyorum diyen kullanıcılar “Facebook doğum tarihi gizleme” işlemini uygulayabilir. Doğum tarihini saklı tutmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Kullanıcı ve şifre bilgilerinizle hesaba giriş yapın.
 • Hakkında bölümüne gidin.
 • Açılan alanda “İletişim bilgileri ve Temel bilgiler”e basın.
 • Doğum tarihinin yanında bulunan gizlilik ayarına yani “Düzenle”ye basın.
 • Kimlerin görüntüleneceği sorusunu “Sadece ben” veya “Arkadaşlarım” olarak ayarlayın.
 • Son olarak işlemi kaydedin.

Facebook doğum tarihi değiştirme işlemini tamamladınız mı?

Facebook uygulaması kullanıcılardan e-posta ve telefon numarasıyla kaydolmayı önermektedir. Bunun yanında hesaba telefon numara ekleme yapılmaktadır. Peki ya çeşitli nedenlerden dolayı telefon no kaldırma yapmak istiyorsak nasıl bir yol izlemeliyiz?

Facebook’ta telefon numarası kaldırma nasıl yapılır?

Facebook’ta doğum tarihi yanında isim değiştirme sorunu mu yaşıyorsunuz? Bu yazımızdan yararlanarak Facebook isim değiştirme problemine çözüm bulabilir veya alternatif yolları inceleyebilirsiniz.

Facebook İsim Değiştirme Sorunu (Olası Çözümler)

Facebook İsim Değiştirme Sorunu (Olası Çözümler)

Facebook, kullanıcı adı ve şifre bilgileriyle giriş yaparak kullanabileceğiniz, ad ve soyadınızın göründüğü bir platform. Facebook’a isim bilgilerinizi girerek kaydolduğunuzda, arkadaşlarınız sizi isminizi aratarak bulabilir ve etkileşime geçebilirsiniz.

Ancak bazı kullanıcılar yanlışlık veya eksiklik sonucunda “Facebook’ta isim değiştirme sorunu” yaşıyor olabilir. Facebook’ta ad değişikliği yapmaya çalıştığınızda bir problemle karşılaşıyorsanız sebepleri altında şunlar yatabilir:

Facebook isim değiştiremiyorum, sebepleri neler?

 • Değişiklik yapmaya çalıştığınız isim Facebook politikalarını ihlal ediyor olabilir.
 • Gerçek bireyi yansıtmayan, harf ve sembollerden oluşan, içerisinde müstehcen ve küfür barındıran kelime, “KJASJASJASJD KASJLKJSA” gibi bir anlam ifade etmeyen karakterlerin kullanımına izin verilmemektedir.
 • Facebook’ta isim değiştirdiğinizde ikinci bir isim değişikliği için 60 gün beklemeniz gerekir. Güvenlik amaçlı getirilen bu kısıtlanmış değişiklik hakkının dışına çıkılamaz. Yani Facebook’ta 60 gün dolmadan isim değiştirme mümkün değildir.

Facebook isim değiştirme linki var mı?

 • Yukarıdaki kuralları ihlal etmediğinizi ve isim değiştirme sorunu yaşadığınızı düşünüyorsanız aşağıdaki Facebook – 2017 güncellenmiş iletişim linkini kullanarak isim değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.
Facebook ad değiştirme başvuru formu

Facebook isim değiştirme hilesi var mı?

Facebook gelişmiş güvenlik sistemlerine sahip olup, isim değiştirme hilesinin yapılması Facebook’un veritabanının ele geçirilip editlenmesi anlamına gelir ki bu da imkansıza yakın bir durum gibi görünüyor. Kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından isim değiştirme hilesi adı altında paylaşılan yazılımları cihazınıza indirmemenizi şiddetle öneriyoruz. Bu gibi araçların hiçbir gerçeklik payı bulunmamaktadır.

Facebook’ta isim değiştirmeye kaç gün kaldığına nereden bakabilirim?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Facebook’ta ad değişikliği en fazla 60 günde bir gerçekleştirilmektedir. Ayrıca ayarlar üzerinden kaç gün sonra değişiklik yapabileceğinizi görüntülemek şu an için mümkün değil.

Facebook ad değiştirme sınırına ulaşıldı – çözüm

Yukarıda da belirttiğimiz gibi isim değiştirme sınırına ulaşılması durumunda 60 gün beklemeniz gerekiyor. Sınırın harici yöntemlerle aşılması ve sınırsız ad değiştirme gibi bir durum söz konusu değildir.

İlginizi çekebilir:

Android için gizliliğe dair 3 temel ipucu

Facebook’ta telefon numarası kaldırma nasıl yapılır?

Facebook, kullanıcı güvenliğini en üst noktaya taşımak ve sağlamak açısından telefon numarası bilgisinin kaydedilmesinin işe yarar olduğunu politikalarında belirtmektedir. Bunun yanında Android, iOS ve Windows Phone kullanıcıları, Facebook’a telefon numarası eklendiğinde hesap kurtarma, kapatılması durumunda tekrar etkinleştirme, rehberdeki kişilere ulaşma, SMS bildirimi alma, şifre alma, FB’a telefon ile giriş yapma ve diğer bazı işlemler gerçekleştiriliyor.

Ancak Facebook’a numara kaydedilebildiği gibi pek çok kullanıcı Facebook’a telefon numarasını vermek istemeyebilir veya Facebook Messenger’i numara ile kaydolmadan kullanmak isteyebilir. Bunun yanında yeni numaraya geçme, Facebook’un telefon numarasının üçüncü kişilerce paylaşılabileceği düşüncesi, Facebook’ta bulunan birden fazla numaradan kullanılmayanları kalıcı olarak silme ve diğer çeşitli sebeplerden dolayı numaranızı Facebook’tan kaldırmak isteyebilirsiniz.

Facebook Messenger telefon numarası silme adımları

Farklı nedenlerle Facebook messenger telefon numarasını kaldırma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Facebook uygulamasını başlatın.
 • Sağ üst kısımda bulunan “Seçenekler” dokunarak sağ barı açın.
 • Hesap Ayarları’na dokunun.
 • Genel’e basın.
 • Telefon’a basın.
 • Mevcut telefon numarasını kaldırma ve diğer kayıtlı telefon numaralarını kaldırma işlemi için kırmızı ile çerçevelenmiş numaraların yanında yer alan “Kaldır”a basın.
 • Numaranın kaldırılması için onayınız gerekmektedir. Şifre bilginizi girerek “Telefonu Kaldır” a basın.
 • Daha önceden eklediğiniz numaraları kaldırmak için “Önceki telefon numaraları” yanında bulunan Kaldır’ı kullanın.
 • Şifrenizi girin ve “Telefonu kaldır”a basın.

Facebook numaramı silemiyorum, bu problemi nasıl aşarım?

 • Yukarıda anlatılan adımları uyguladığınızdan,
 • Doğru numaranın hesaba tanımlı olduğundan emin olun.

İlginizi çekebilir:

Facebook Messenger telefon numarası ekleme ve onaylama

Facebook Messenger telefon numarası ekleme ve onaylama

Facebook Messenger’de hesap güvenliğini korumak ve daha fazla kişiye ulaşmak için kullanabileceğiniz telefon numarası ekleme ayarının nasıl yapılması gerektiğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Facebook’ta telefon numarasının ekli olmaması durumunda geliştirilen algoritma yüzünden Facebook’a giriş yapmakta zorluk yaşayabilir veya sürekli olarak Facebook Messenger hesabınıza telefon numarasını onaylatmanız gerektiğine dair bildirimler ve uyarılar alıyor olabilirsiniz. İşte tüm bunların önüne geçmek ve telefon numarası bilginizi eklemek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Facebook Messenger’a neden telefon numarası eklemeliyim?

 • Profilinizi güvenli şekilde yönetmek,
 • Telefon numarası üzerinden FB’a giriş yapmak,
 • Numaranızı bilen kullanıcıların Facebook aramayı kullanarak size ulaşması,
 • Giriş yaparken güvenlik kodunu SMS yoluyla almak,
 • Rehberde Facebook kullanan kişileri bulmak için ve diğer çeşitli amaçlarla telefon no ekleme yapmak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Facebook Messenger’a telefon numarası nasıl eklenir ve onaylanır? 

Facebook’ta telefon numarası ekleme ve doğrulama işlemleri için:

 • Facebook Messenger uygulamasını başlatın.
 • Kırmızı alanla işaretlenmiş Messenger Ayarları’na dokunun.
 • Açılan Profilinizden “Telefon numarası”nı seçin.
 • İnsaların size ulaşabileceği ve Facebook için kullanacağınız telefon numarasını girin.
 • Tamam’a basın.
 • SMS aracılığıyla hattınıza gelen doğrulama kodunu alın ve Messenger’daki “Onay kodu” boşluğuna girin.
 • Tamam’a basın ve onaylanmasını bekleyin.
 • Senkronizasyonun açık olması durumunda yazışmalar otomatik olarak aktarılacak ve telefon numarası onaylama işlemi tamamlanacaktır.

Messenger’da telefon numarası eklersem herkes görür mü? 

 • Facebook’un gizlilik ilkelerine dayanan politikasına göre Messenger’a telefon numarası ekleme işleminin ardından numara yalnızca sizin tarafınızdan görüntülenir. Numara başka kişilerce paylaşılmaz.

Facebook Messenger telefon numarası ekleme sorunu yaşıyorum

 • Facebook Messenger’da telefon numarası eklerken doğrulama kodu sorunu yaşıyorsanız:
  -Numaranızı doğru girdiğinizden,
  -Numaranın yalnızca bir Facebook hesabı için kullanıldığından,
  -FB hesabınızın politikaları ihlal etmediğinden,
  -Gelen kodu doğru girdiğinizden emin olun.

Facebook telefon numaramı kabul etmiyor – çözüm

 • Daha önceden Facebook politikaları ihlal etmediğinizden, numaranın Facebook Güvenlik askısında yer almadığından emin olun.
 • Aynı cihazdan ve IP adresinden defalarca hesap açan, sahte hesap üreten kullanıcılar kara listeye düşmektedir. Bu durumun tarafınızca gerçekleştirilmediğinden emin olun.

Facebook telefon numarası istiyor ama telefon numaram yok

 • Facebook’ta e-posta doğrulaması yapmanız güvenilir kullanıcı olmanızı ve hesabınızı güvene almayı sağlayacağı gibi daha üst düzey güvenliğe sahip olmak ve FB tarafından güvenilir kullanıcı görünmek için telefon numarası onayı gerekmektedir.
 • Telefon numaranızı doğrulatmadan Facebook ve FB messenger kullanabileceğiniz gibi ileride başınıza gelebilecek hesap kapatılması, hesap kurtarma gibi durumlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Aynı telefon numarasıyla birden fazla Facebook hesabı kullanabilir miyim? 
Maalesef, şu an için bu isteğiniz gerçekleştirilemiyor. Hali hazırda numara tanımlı olan hesabınızdaki numarayı başka bir Facebook hesabına eklemeye çalıştığınızda, numara yeni hesap için tanımlanır ve eski hesabınızdaki numara otomatik olarak kaldırılır.

Android, iOS ve Windows Phone platformlarında uygulayabileceğiniz Facebook Messenger numara ekleme ve onaylatma ile ilgili yaşadığınız problemler için yorum panelini kullanabilirsiniz.

Android’de Facebook hesabı nasıl dondurulur?

Facebook uygulaması en çok tercih edilen ve popülaritesini koruyan sosyal platformların başında geliyor. Yenilikçi oluşu ve kullanıcıya her geçen gün daha iyi hizmet vermeyi ilk edinmesi Facebook’un belki de ilk sırada oluşunun temel sebepleri arasında yer alıyor. Günde milyonlarca kişinin giriş yapıp kullandığı Facebook, artık hemen herkes tarafından biliniyor. Android cihaz üzerinden uygulama aracılığıyla gezindiğimiz Facebook, eğlence, iletişim, ticaret ve daha pek çok noktada ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyor.

Ancak Facebook’u yetersiz gören veya buradan uzaklaşmak isteyen kullanıcılar da mevcut ve bu kullanıcıların hakları FB tarafından gözetilmektedir. Yani Facebook uygulamasına kayıt olabileceğiniz gibi hesabınızı dondurabilirsiniz.

Facebook hesabı dondurmak ne demek?

Facebook profilime giriş yapmak istemiyorum, diyorsanız Facebook hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir hesabınızın olması, Facebook’u artık yararlı bulmuyor oluşunuz, hesap çalınması durumu ve diğer çeşitli sebeplerle hesap dondurulabilir.

Facebook’u dondurursam ne olur?

Facebook hesabını dondurmak binevi Facebook’un kapatılması anlamına gelir. Hesap kapatıldığında kullanıcılar sizinle etkileşime geçemez, size mesaj gönderemez ve profilinizi görüntüleyemez.

Facebook’u dondurursam hesabım silinir mi ?

Hesabı dondurmanız durumunda bir silinme işlemi gerçekleşmez. Hesap dondurma süresi boyunca profiliniz deaktif durumda kalır veya tekrar hesabınıza giriş yapıncaya dek gizli olur.

Facebook hesap dondurma seçeneğini bulamıyorum

Facebook’un bu konuda biraz art niyetli olduğunu düşünüyoruz. Android ve iOS cihazlarından hesap dondurabilirsiniz, ancak FB yönetimi kullanıcı kaybetmemek adına hesap dondurma seçeneğini gizli bir yere koymuş.

Facebook’ta dondurduğum hesabı nasıl geri açarım?

Bunu yapmak oldukça kolay. Facebook hesabınız kalıcı olarak silinmediği için kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp “Giriş Yap”a basmanız yeterli olacaktır. Hesap dondurmayı iptal etmek için de yapılması gereken işlem aynıdır.

Facebook hesabını dondurma adımları 

Android’den Facebook dondurmak için :

 • Facebook uygulamasını başlatın.
 • Sağ kısımda bulunan seçenekler ikonuna basın.
 • Hesap Ayarları’na gidin.
 • Güvenlik’e dokunun.
 • En altta Hesap’ın karşısında bulunan “Dondur”a basın.
 • Şifrenizi girin ve “Devam et”e basın.
 • Facebook’u dondurma sebebinizi işaretleyin.
 • Facebook Messenger’in de dondurulup dondurulmayacağını belirleyin.
  (Mobil cihazlardan hesap dondurma yapıldığında Messenger varsayılan olarak açık tutulur. Hem hesabınızın hem de Messenger’in kapatılması için önündeki kutucuğu kaldırın.)
 • Hesabı dondur’a basın.

Facebook hesap dondurma hatası veya sorunlarını yorum panelinden yardım almak üzere bizlere bildirebilirsiniz.

Facebook’a nasıl video yüklenir? (Android)

Facebook, uygulaması Youtube’un ardından dünya genelinde en çok video izlenen sosyal platformlardan biri. Profiliniz aracılığıyla video yüklemenize ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan Facebook’u Android cihazınızda kullanarak telefondaki bir videoyu Facebook’a atma, Facebook içerisinden video özelliğini kullanarak video çekip paylaşma, videonun yükleneceği albümü seçme ve kimlere gösterileceğini seçme gibi ufak düzenlemeler yapabilirsiniz.

“Android telefon veya tablette Facebook’a nasıl video atılır?” sorusunun yanıtı için aşağıdaki rehberimizden yararlanabilirsiniz.

Facebook’a nasıl video yükleyebilirim?

 1. Facebook’a video eklemek için ilk yapmanız gereken uygulamayı başlatmaktır.
 2. Video koymak için “Ne düşünüyorsun?” kısmına gelin ve dokunun.
 3. Fotoğraf/Video’ya dokunun.
 4. Yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 5. HD formatta yüklemek için Düzenle’yi kullanın. Hedef kitlesini Herkese Açık, Arkadaşlar ve diğer seçenekleri kullanabilir, +Albüm’e dokunarak videonun yükleneceği albüm klasörünü seçebilirsiniz.
 6. Paylaş’a basın ve videonun yüklenmesini bekleyin.
 7. Gördüğünüz gibi Facebook’a video yükleyip yayınlamak oldukça basit.

Facebook zaman tünelinde video yüklemenin yanı sıra, “Ne düşünüyorsun bölümünden kameranızı kullanarak çekeceğiniz videoyu da upload edip arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün.

Facebook video kaydı nasıl yapabilirim? 

 1. Ne düşünüyorsun bölümünden Fotoğraf/Video’ya dokunun.
 2. Sağ üst kısımda kamera simgesine dokunun. (Samsung, LG, HTC ve diğer Android cihazlarda değişiklik gösterebilir.)
 3. Video çekmeye başlayın.
 4. Tamam’a basın.
 5. Ardından yüklediğiniz videonun tercihen düzenleyerek “Paylaş” butonunu kullanarak yüklemesini tamamlayın.
 6. Facebook zaman tünelinde video paylaşma bu şekilde yapılıyor. Facebook sayfası veya gruplarda video yüklemek için de aynı adımları uygulamanız yeterlidir. Bunun yanında profilde, sayfada ve gruplarda video paylaşmanın yanı sıra Android Facebook Mobil uygulamasında “Paylaş” butonuna dokunduğunuzda açılan yeni yarım pencerede çıkan “Mesaj olarak gönder” seçeneğini kullanarak videoyu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.


- sponsor -