Ana SayfaNasıl yapılır?Facebook doğum tarihi değiştirme nasıl yapılır?

Facebook doğum tarihi değiştirme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Facebook, internet kullanıcılarının yeni arkadaşlar keşfedeceği ve kişi bilgilerinin herkesçe veya istenen kişilerce görüntülenmesini sağlayan platformdur. Facebook hesabı oluştururken bizden kullanıcı adı, doğum tarihi, şifre bilgileri istenmektedir. Peki Facebook’a kaydolurken doğum tarihini yanlış girdiysek veya çeşitli sebeplerden doğum tarihi değiştirme kararı aldıysak bunu nasıl yapabiliriz? Bu yazımızdan yararlanarak Facebook doğum tarihi değiştirme ve güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook doğum tarihi değiştirme adımları

  • Kullanıcı ve şifre bilgilerinizle Facebook’a giriş yapın.
  • “Hakkında” yazan bölüme gidin.
  • Burada “İletişim bilgileri ve temel bilgiler” yer almaktadır.
  • Doğum tarihinizin bulunduğu yere dokunun ve yeni tarihi girin.

Bilgi: Facebook yönetimi sahte hesapları engellemek ve kullanıcının gerçek kişi olduğunu doğrulamak adına doğum tarihi değiştirme hakkını bir kez sunmaktadır. Facebook doğum tarihimi değiştiremiyorum, çözümü nedir diyorsanız, maalesef bir çözümü bulunmuyor.

Bilgi: Doğum tarihi değiştirmek diğer bilgi değişikliklerine kıyasla biraz daha uğraştırıcı olabilir. Mevcut doğum tarihini değiştirirken istediğiniz tarihi girerek “Bu benim gerçek doğum tarihim” kısmını seçmelisiniz.

Tüm bunların yanında, doğum tarihim değişmiyor, doğum tarihi değiştirme yöntemi arıyorum diyen kullanıcılar “Facebook doğum tarihi gizleme” işlemini uygulayabilir. Doğum tarihini saklı tutmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Kullanıcı ve şifre bilgilerinizle hesaba giriş yapın.
  • Hakkında bölümüne gidin.
  • Açılan alanda “İletişim bilgileri ve Temel bilgiler”e basın.
  • Doğum tarihinin yanında bulunan gizlilik ayarına yani “Düzenle”ye basın.
  • Kimlerin görüntüleneceği sorusunu “Sadece ben” veya “Arkadaşlarım” olarak ayarlayın.
  • Son olarak işlemi kaydedin.

Facebook doğum tarihi değiştirme işlemini tamamladınız mı?

Facebook uygulaması kullanıcılardan e-posta ve telefon numarasıyla kaydolmayı önermektedir. Bunun yanında hesaba telefon numara ekleme yapılmaktadır. Peki ya çeşitli nedenlerden dolayı telefon no kaldırma yapmak istiyorsak nasıl bir yol izlemeliyiz?

Facebook’ta telefon numarası kaldırma nasıl yapılır?

Facebook’ta doğum tarihi yanında isim değiştirme sorunu mu yaşıyorsunuz? Bu yazımızdan yararlanarak Facebook isim değiştirme problemine çözüm bulabilir veya alternatif yolları inceleyebilirsiniz.

Facebook İsim Değiştirme Sorunu (Olası Çözümler)

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -